Dlaczego protestant zostaje katolikiem?

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 sie 2014, 16:15

jj pisze: krytykowal takie myslenie, dodajac, ze najwiecej jest ateistow.

Ja też jestem daleka od poparcia takiego myślenia, ale tak jest w prawdziwym życiu
jj pisze:Nie podkresla sie zwiazku z Watykanem w ogole.
;-)
No zgoda, ale przecież doktryny są jakie są i katolik czy tu czy tam MUSI je uznawac i wykonywac. Jeśli będziemy z takiego założenia wychodzic to faktycznie obojętnie w jakim kościele się jest. Mnie najbliżej /odległościowo w kilometrach/ do krk. Czy to znaczy,że mam tam byc? Próbowałam, nie mogę :-/ :-(


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 27 sie 2014, 16:39

Ale nie o tym mowimy. Inaczej musielibysmy zalaczyc "Deklaracje Doktrynalnej Niecheci" przed kazda wypowiedzia. :)


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego protestant zostaje katolikiem?

Postautor: Ligia » 05 wrz 2014, 14:33

[quote="Dragonar"][/quote]

Bardzo dobra analiza. Dlaczego protestant zostaje katolikiem? Z powodów psychologicznych


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 wrz 2014, 18:46

A ja myślę że powodem jest to że ta osoba w ogóle nie była nowonarodzona, gdyby była nowonarodzona to z żadnego powodu nie mogłaby zrezygnować ze zbawienia z łaski na rzecz jakiegoś tam czyśca, Z prowadzenia DuchaSwiętego na kartach Jedynej Ewangelii na rzecz prowadzenia przez papierza , z jedynego pośrednika na rzecz swiętych Marii czy Wojtyły, to po nowonarodzeniu już chyba nie możliwe już żyjesz dla Jezusa jak znów możesz zajmować się patriotyzmem ,ojczyzną, królową polski i innymi bzdetami ,nie da się. Po prostu nawet pastor może być nienowonarodzony.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 wrz 2014, 15:00

magda pisze:A ja myślę że powodem jest to że ta osoba w ogóle nie była nowonarodzona, .
jasne :)


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 07 wrz 2014, 13:31

A takie cos jak koniunkturalizm? Moze po prostu facet z tej organizacji patrzy perspektywicznie i woli scalic sie z silniejszym


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 wrz 2014, 14:48

Facet sie skonczyl. Probowal siać teologie mamony z niejakim Severynem w Polsce i na Ukrainie, ale nie bylo z czego czerpac "co łaska", bo biedacy liczyli sami na lepszy srodek koniecznej lokomocji, co obiecywano na wspolnych konferencjach. Severyn zaluje do dzisiaj, ze nie prosil o Mercedesa, a tylko o "garbusa" i dawal to, jako przyklad na swoich "wykladach". :mrgreen:



Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości