Dla wszystkich stałem się wszystkim

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dla wszystkich stałem się wszystkim

Postautor: konto skasowane » 19 paź 2014, 22:06

Źródło: Dla wszystkich stałem się wszystkim | ARKA TV

„I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać” (w 20). Paweł był Żydem. Chociaż Bóg powołał go na Apostoła narodów, nie zapomniał o swoich braciach. Podczas swoich misyjnych podróży zawsze po pierwsze był w synagogach. Dyskutował z Żydami o pismach Starego Testamentu, aby pokazać im, że Jezus jest Mesjaszem, długo oczekiwanym Zbawicielem. I dopiero, gdy wyrzucili go z synagogi, udał się do pogan. Jego bracia byli dla niego tak drodzy, miał ich tak głęboko w sercu, że był gotów, iść do piekła, ażeby oni byli zbawieni: Rzymian 9, 3: „Albowiem ja sam gotów byłem się modlić o to, by być odłączonym od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała”.

Na uwagę zasługuje fakt, że Jezus oraz Apostołowie, w tym także Paweł bardzo czesto przebywali w synagodze, gdzie głisili Ewangelię. Dziś przez wielu protestantów grzechem pod groźbą pójścia do piekła jest już nawet rozmowa z katolikami na lekcji religii w szkole.
Widzimy tutaj jak rozbieżna i odmienna jest postawa Apostoła Pawła, od poglądów dzisiejszych protestantów.


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dla wszystkich stałem się wszystkim

Postautor: Anmarivero » 20 paź 2014, 13:59

dr.sky pisze: Dziś przez wielu protestantów grzechem pod groźbą pójścia do piekła jest już nawet rozmowa z katolikami na lekcji religii w szkole.


Serio z czymś takim się spotkałeś?

Na czym innym miałaby polegać ewangelizacja w katolickim kraju, jak nie na rozmowie z katolikami ( i całą resztą składowych wybuchowej polskiej mieszanki) ?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 26 paź 2014, 13:57



.
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 27 paź 2014, 14:24



W zapisie dyskusji, do której odsyła link nie znalazłem niczego, co potwierdzałoby stwierdzenie, że Dziś przez wielu protestantów grzechem pod groźbą pójścia do piekła jest już nawet rozmowa z katolikami na lekcji religii w szkole.
Oczywiście nie można wykluczyć, że jednostkowo takie sytuacje mogą mieć miejsce, ale pytanie: czemu ma służyć takie generalizowanie, a także, czy denominacja, która tak naucza jest faktycznie chrześcijańska ?

Ps. Które wyznania protestanckie tworzą listę grzechów, jakie z góry rodzą określone konsekwencje, inne zaś - w domyśle - nie (mi to raczej już pasuje do KK) ?
Jak dla mnie, to jakaś totalna bzdura.


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 27 paź 2014, 17:55

daniell, widocznie znasz niewielu protestantów. Ja tylko piszę to, co sam obserwuje. Możesz mieć inne zdanie i nie zgadzać się z moim. To tylko mój prywatny wniosek.

Drugiej części twojego posta nie rozumiem, bo nie wiem do czego nawiązujesz, nie wiem też gdzie wyczytałeś, że wyznania protestanckie tworzą listę grzechów?


.
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 27 paź 2014, 18:29

dr.sky pisze:daniell, widocznie znasz niewielu protestantów. Ja tylko piszę to, co sam obserwuje. Możesz mieć inne zdanie i nie zgadzać się z moim. To tylko mój prywatny wniosek.

Cóż widać protestantyzm w Polsce schodzi na psy (tym, których poznawałem od wczesnego dzieciństwa nie przyszłoby to do głowy).

dr.sky pisze:Drugiej części twojego posta nie rozumiem, bo nie wiem do czego nawiązujesz, nie wiem też gdzie wyczytałeś, że wyznania protestanckie tworzą listę grzechów?

Napisałem o "liście grzechów", bo wskazanie na grzechy "piekielne" i (w domyśle "niepiekielne") z takową mi się skojarzyło. Takie kategoryzowanie grzechów uważam za niecelowe, bo zapłata za każdy grzech może być tylko jedna.


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 27 paź 2014, 19:05

daniell pisze:Cóż widać protestantyzm w Polsce schodzi na psy


Może dlatego, ze za wielu protestantów kreuje swój własny bezdenominacyjny protestantyzm, tj kroczy swoją jedynie słuszną drogą.

daniell pisze:bo wskazanie na grzechy "piekielne"


Aha, już zrozumiałem. Nie chodziło o tworzenie listy grzechów, ale o to, że niektórzy protestanci za branie udziału na przykład w lekcjii religii straszą piekłem. Taki sarkazm :)


.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości