Zwycięstwo w Chrystusie

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zwycięstwo w Chrystusie

Postautor: konto skasowane » 20 gru 2015, 12:06

Całość: Zwycięstwo w Chrystusie

„Gdy przybyłem do Troady dla zwiastowania ewangelii Chrystusowej, a drzwi zastałem otwarte w Panu, nie zaznałem spokoju ducha, bo nie zastałem tam Tytusa, mego brata; toteż pożegnawszy się z nimi, odszedłem do Macedonii.” (wersety 12-13). Tylko jedne drzwi były tam otwarte, a więc istniał tylko jeden sposób, aby wykonywać pracę dla Boga. Z wielkim powodzeniem mógł tam robić to, co robił najchętniej, a mianowicie głosić Ewangelię. Cóż za pasję miał ku temu! A jednak nie mógł znaleźć wewnętrznego spokoju, by pozostać w tym miejscu, ponieważ nie było tam Tytusa.

Musiał więc podjąć decyzję: Albo pozostać w Troadzie i tam czekać na Tytusa, albo wybrać się w drogę do Macedonii, w nadziei, że w podróży spotka swojego ukochanego współpracownika. Paweł zdecydował się udać do Macedonii. Dlaczego? Bo koryntianie leżeli mu bardzo na sercu, mimo że oskarżali go o wiele złych rzeczy, jak to, że nie dotrzymuje słowa, czy nie posiada apostolskiego autorytetu.


.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości