Żadne obce jarzmo

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Żadne obce jarzmo

Postautor: mr.noname » 16 cze 2016, 15:25

Tym razem poruszony został temat Żadne obce jarzmo

Co to konkretnie znaczy? Biblia nie daje nam szczegółowego katalogu z zasadami postępowania, który możemy sprawdzić. Daje nam zasady, które są ponadczasowe. Zasada ta dotyczy np. osób poszukujących małżonka. Jeśli małżeństwo ma odnieść sukces, muszą się zgadzać podstawy zasad interesu obu partnerów. Dla chrześcijan najważniejszą częścią ich życia jest relacja z Bogiem. Radości i przywilejów tej relacji nie można dzielić ze współmałżonkiem, który bardziej dzieli niż łączy. Dlatego Apostoł pisze: „Jeśli się pobierzemy, to musi być w Panu.” /1Koryntian 7,39/.

Dlatego mój apel do młodzieży i wszystkich, którzy chcą małżonka: Najważniejszym pytaniem nie jest wygląd i pojawienie się potencjalnego partnera, ale czy jest dzieckiem Bożym. Szukaj partnera, który działa wspólnie z tobą w tym samym kierunku. Ktoś, kto tak jak ty z Chrystusem żyje i się pod Jego jarzmo udaje. Możemy też powiedzieć: „Nie zaręczaj się z osłem, jeśli sam jesteś wołem!”

To nie znaczy, że już małżeństwa, które są w związku otrzymują wypowiedzenie małżeństwa. Paweł bierze tę pozycję w 1 Koryntian 7: „Jeśli jakiś brat ma żonę pogankę, a ta zgadza się na współżycie z nim, niech się z nią nie rozwodzi” /werset 12-13/.


http://www.arka-tv.com/pdf/zadne-obce-jarzmo/


Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości