Jezus - zbawiciel swojego ludu

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jezus - zbawiciel swojego ludu

Postautor: mr.noname » 12 lut 2017, 12:07

Żródło: http://www.arka-tv.com/pdf/jezus-zbawic ... jego-ludu/

Następnie w naszym wersecie jest jeszcze powiedziane, kogo Jezus zbawia od grzechów. Zwróć uwagę na to: „Nadasz mu imię Jezus albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego”. To nie znaczy, że On zbawi wszystkie narody , ale lud swój. Oznacza to, że ludzie, którzy należą do Niego są Jego własnością. Dlatego Piotr pisze do wierzących: „Ale wy jesteście narodem wybranym, Królewskim Kapłaństwem ,narodem świętym ,ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego ,który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości: (1 Piotra 2, 9).

Kiedyś faryzeusze stanęli przed Jezusem i On otwarcie im powiedział ,ponieważ nie uwierzyli: „Lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich” (Ew.Jana 10,26).To znaczy: „Nie należycie do mojego ludu”.

Wszyscy ludzie, którzy nie wierzą, aż do dnia ich śmierci, czynią to dlatego ,ponieważ nie są owcami Jezusa i nie należą do Jego ludu. Ponieważ tylko : „Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie” (Ew. Jana 6, 37), mówi Jezus. A w Jana 17 mówi do Ojca: „Ja za nimi proszę ,nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi” (werset 9).

To są wybrani, których imiona zapisane są w Księdze Żywota przed założeniem świata, do których Pan powiedział: „Miłością wieczną umiłowałem cię, dlatego tak długo okazywałem ci łaskę” (Jeremiasz 31,3).

I za tych Pan przelał swoją krew i dał życie, ażeby jako Jego lud byli zachowani na wieki.


Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości