manipulacja

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 14 wrz 2009, 08:52

chrześcijanin pisze:uffff


:?:


Obrazek
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 14 wrz 2009, 09:31

? ?
zdziwiony jestem i dziwi mnie dziwna moda polegająca na tym, ze w krajach takich jak Polska, w mieście gdzie blisko domu jest polskojęzyczny zbór odpowiadający doktrynalnie - który ma rozwinięte służby (takie jak spotkania nie tylko w niedzielę, ale też w środku tygodnia + grupki Biblijne itp.) niektórzy ludzie wybierają zbór X-języczny.

stąd UFFF


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 wrz 2009, 09:37

chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).
A czy sá starsi? Czy nikt nie wykazuje cech charaktry podanym przez Apostołów?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 14 wrz 2009, 09:57

Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).
A czy sá starsi? Czy nikt nie wykazuje cech charaktry podanym przez Apostołów?
to akurat jest pytanie dotyczące intymnej sfery konkretnych zgromadzeń - a teoretyczne opracowanie jak to wygląda w formie doktryny masz w czytelni - Tam Jestem Pośród Nich - autorstwa Christiana Briema:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2124
i nie ma potrzeby powtarzać to co jest opisane i lepiej tego nie zrobię (chyba, że życzysz sobie abym przekleił fragment)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 wrz 2009, 10:01

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).
A czy sá starsi? Czy nikt nie wykazuje cech charaktry podanym przez Apostołów?
to akurat jest pytanie dotyczące intymnej sfery konkretnych zgromadzeń - a teoretyczne opracowanie jak to wygląda w formie doktryny masz w czytelni - Tam Jestem Pośród Nich - autorstwa Christiana Briema:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2124
i nie ma potrzeby powtarzać to co jest opisane i lepiej tego nie zrobię (chyba, że życzysz sobie abym przekleił fragment)
Czyli nie ma ma u was starszych ktorzy spelniaja Biblijne kryteria to wiele pokazuje.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 14 wrz 2009, 10:09

Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).
A czy sá starsi? Czy nikt nie wykazuje cech charaktry podanym przez Apostołów?
to akurat jest pytanie dotyczące intymnej sfery konkretnych zgromadzeń - a teoretyczne opracowanie jak to wygląda w formie doktryny masz w czytelni - Tam Jestem Pośród Nich - autorstwa Christiana Briema:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2124
i nie ma potrzeby powtarzać to co jest opisane i lepiej tego nie zrobię (chyba, że życzysz sobie abym przekleił fragment)
Czyli nie ma ma u was starszych ktorzy spelniaja Biblijne kryteria to wiele pokazuje.

Biblijne wymagania są spełnione ku dobremu (a nie ku złemu, antyChryst też wypełni Biblijne kryteria, więc posłużyłeś się określeniem nieostrym, niezrozumiałym jednoznacznie) - Twój wniosek jest nieprawidłowy - pytanie o liderów padło w kontekście tekstu PL o manipulacji, a Pan Jezus wyraźnie ostrzegał:
Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
przewodnik to ekwiwalent słowny słowa lider i można ten fragment oddać tak:
Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać liderami, gdyż jeden jest Lider wasz, Chrystus.
takich liderów, którzy stawiają sie na miejscu Chrystusa w senie negatywnym - nie ma w zborach Bożych.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 wrz 2009, 10:14

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).
A czy sá starsi? Czy nikt nie wykazuje cech charaktry podanym przez Apostołów?
to akurat jest pytanie dotyczące intymnej sfery konkretnych zgromadzeń - a teoretyczne opracowanie jak to wygląda w formie doktryny masz w czytelni - Tam Jestem Pośród Nich - autorstwa Christiana Briema:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2124
i nie ma potrzeby powtarzać to co jest opisane i lepiej tego nie zrobię (chyba, że życzysz sobie abym przekleił fragment)
Czyli nie ma ma u was starszych ktorzy spelniaja Biblijne kryteria to wiele pokazuje.

Biblijne wymagania są spełnione ku dobremu (a nie ku złemu, antyChryst też wypełni Biblijne kryteria, więc posłużyłeś się określeniem nieostrym, niezrozumiałym jednoznacznie) -
Dla tych co maja problemy ze wzrokiem wszystko jest nieostre.
chrześcijanin pisze: Twój wniosek jest nieprawidłowy - pytanie o liderów padło w kontekście tekstu PL o manipulacji, a Pan Jezus wyraźnie ostrzegał:
Ja sie zapytałem o starszych a nie o liderów.
chrześcijanin pisze: Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
Wiem wiem ciekawe dlaczego nie jestes konsekwentny i nie krzyczysz jak w innych watkach ze to DOTYCZY TYLKO ZYDÓW vide watek o kazniu na górze.
Dlaczeo na to nie wpadłes?
(12) Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. (1 List do Tesaloniczan 5:12, Biblia Tysiąclecia)
Jakis guru ci nie podpowiadzial?
chrześcijanin pisze: przewodnik to ekwiwalent słowny słowa lider i można ten fragment oddać tak:
Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać liderami, gdyż jeden jest Lider wasz, Chrystus.
takich liderów, którzy stawiają sie na miejscu Chrystusa w senie negatywnym - nie ma w zborach Bożych.
Tiaaaa w tesaloniczan nie bylo. jw. Pawel przeczy twoim slowom
(17) Prezbiterzy, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem. (1 List do Tymoteusza 5:17, Biblia Tysiąclecia)

Wot i tyle ze smieci ktor wcisnieto poprzez guru do pewnych umyslów.
Raz slwoa Jezusa obowiazuje chrzescijan a raz nie
kto o tym decysduje
jakis lokalny guru manipulator ktory mowi to jest naucka na dzisaisj a jutro powiem wam jak bedzie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 14 wrz 2009, 10:52

Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).
A czy sá starsi? Czy nikt nie wykazuje cech charaktry podanym przez Apostołów?
to akurat jest pytanie dotyczące intymnej sfery konkretnych zgromadzeń - a teoretyczne opracowanie jak to wygląda w formie doktryny masz w czytelni - Tam Jestem Pośród Nich - autorstwa Christiana Briema:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=2124
i nie ma potrzeby powtarzać to co jest opisane i lepiej tego nie zrobię (chyba, że życzysz sobie abym przekleił fragment)
Czyli nie ma ma u was starszych ktorzy spelniaja Biblijne kryteria to wiele pokazuje.

Biblijne wymagania są spełnione ku dobremu (a nie ku złemu, antyChryst też wypełni Biblijne kryteria, więc posłużyłeś się określeniem nieostrym, niezrozumiałym jednoznacznie) -
Dla tych co maja problemy ze wzrokiem wszystko jest nieostre.
chrześcijanin pisze: Twój wniosek jest nieprawidłowy - pytanie o liderów padło w kontekście tekstu PL o manipulacji, a Pan Jezus wyraźnie ostrzegał:
Ja sie zapytałem o starszych a nie o liderów.
faktycznie - starszych, starsi są
Lash pisze:
chrześcijanin pisze: Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
Wiem wiem ciekawe dlaczego nie jestes konsekwentny i nie krzyczysz jak w innych watkach ze to DOTYCZY TYLKO ZYDÓW vide watek o kazniu na górze.
dobrze, że to zauważyłeś - zakaz nazywania, tytułowania miał dla nich szczególne znaczenie - gdyż zdaje się lubili to, jest to z okresu zakonu - jak słusznie zwracasz uwagę, więc nie należy brać tego sztywno do czasu Łaski w jakim żyjemy
Lash pisze:Dlaczeo na to nie wpadłes?
dziękuję - człowiek całe życie się uczy, i po to jestem na forum, aby się uczyć, od dziś tę okoliczność (przeoczaną przeze mnie do tej pory) postaram się brać pod uwagę. Dziękuję za wskazanie niekonsekwencji - to był mój błąd.
Lash pisze:(12) Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. (1 List do Tesaloniczan 5:12, Biblia Tysiąclecia)
no tak - są zatem liderzy - to co powyżej twierdziłem nie przechodzi próby Słów z Tesaloniczan
Lash pisze:Jakis guru ci nie podpowiadzial?
Ty powiedziałeś - guru nie czytuję
Lash pisze:
chrześcijanin pisze: przewodnik to ekwiwalent słowny słowa lider i można ten fragment oddać tak:
Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać liderami, gdyż jeden jest Lider wasz, Chrystus.
takich liderów, którzy stawiają sie na miejscu Chrystusa w senie negatywnym - nie ma w zborach Bożych.
Tiaaaa w tesaloniczan nie bylo. jw.
napisałem "w sensie negatywnym" - czyli ze skutkami szkodliwymi dla dzieła Bożego, czy nie zgadzasz się i uważasz odmiennie? Jak?
Lash pisze:Pawel przeczy twoim slowom
(17) Prezbiterzy, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem. (1 List do Tymoteusza 5:17, Biblia Tysiąclecia)
ci są w sensie pozytywnym - co już wykazałeś i to przyjąłem, przyznałem się do błędu, który popełniłem, ale przyjąć, że stawiali się oni na miejscu Chrystusa, czyli aby uchylić moje twierdzenie: takich liderów, którzy stawiają sie na miejscu Chrystusa w senie negatywnym - nie ma w zborach Bożych, nie widzę przesłanek
Lash pisze:Raz slwoa Jezusa obowiazuje chrzescijan a raz nie, kto o tym decysduje
decyduje o tym Chrystus - jedne słowa kieruje On do tych co są po prawicy i obowiązują one tych co stoją po prawicy, inne słowa kieruje Chrystus do tych co są po lewicy - i obowiązują one tych co stoją po Jego lewicy, należy zawsze brać pod uwagę adresata - inaczej wyciągnie się omyłkowe wnioski, jak ja dziś, gdy słowa skierowane do Żydów żyjących pod Zakonem błędnie wziąłem do kościoła, faktycznie nie powinienem był. Odszczekuję też moje twierdzenie pod adresem Kalwina na temat nazywania świętym ojcem Augustyna i innych których on nazywał - faktycznie argument oparty na przekazie do Żydów został wzięty przeze mnie nierozważnie - popełniłem więc błąd, Kalwin żył w czasie gdy te słowa jego nie dotyczyły
Lash pisze:jakis lokalny guru manipulator ktory mowi to jest naucka na dzisaisj a jutro powiem wam jak bedzie
tak się dzieje w manipulowanych wspólnotach - ale to opisane jest w artykule PL, natomiast w zborach Bożych nie ma racji bytu
Lash pisze:


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 14 wrz 2009, 11:26

chrześcijanin pisze:natomiast w zborach Bożych nie ma racji bytu


Na pewno ma, ale o tym nie wiesz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 wrz 2009, 11:42

chrześcijanin pisze:
Ja sie zapytałem o starszych a nie o liderów.
faktycznie - starszych, starsi są
Pytanie czy tylko wiekiem Czy tez spelniaja biblijne obowiazki i wymagania
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze: Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
Wiem wiem ciekawe dlaczego nie jestes konsekwentny i nie krzyczysz jak w innych watkach ze to DOTYCZY TYLKO ZYDÓW vide watek o kazniu na górze.
dobrze, że to zauważyłeś - zakaz nazywania, tytułowania miał dla nich szczególne znaczenie - gdyż zdaje się lubili to, jest to z okresu zakonu - jak słusznie zwracasz uwagę, więc nie należy brać tego sztywno do czasu Łaski w jakim żyjemy
Wrecz przeciwnie - jakos nie zanam chrzescijan nazywajacych innych Rabbi - gdybys mial odroine konsekwencji to nie starabys sie odwracak kota ogonem pownownie ale przyznalbys ze pewnie dotyczylo to zydów tym bardziej ze o Ojcach Duchowych czytamw w NT w odniesieniu do chrzescijan.
Wiec jak to jest.
Wydaje sie ze poprotu co ty powiesz to niby prawda.
Brak ci konsekwencji w tej dziedzienie.

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Dlaczeo na to nie wpadłes?
dziękuję - człowiek całe życie się uczy, i po to jestem na forum, aby się uczyć, od dziś tę okoliczność (przeoczaną przeze mnie do tej pory) postaram się brać pod uwagę. Dziękuję za wskazanie niekonsekwencji - to był mój błąd.
wow. i nawet wiem dlaczego to napisales.
:D
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:(12) Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. (1 List do Tesaloniczan 5:12, Biblia Tysiąclecia)
no tak - są zatem liderzy - to co powyżej twierdziłem nie przechodzi próby Słów z Tesaloniczan
Lash pisze:Jakis guru ci nie podpowiadzial?
Ty powiedziałeś - guru nie czytuję
O pewnie tak
nie ma autora guru
jednak jak widac twoje zrozumienie jest oparte o wielu takowych guru.

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:
chrześcijanin pisze: przewodnik to ekwiwalent słowny słowa lider i można ten fragment oddać tak:
Mat. 23:8-10 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać liderami, gdyż jeden jest Lider wasz, Chrystus.
takich liderów, którzy stawiają sie na miejscu Chrystusa w senie negatywnym - nie ma w zborach Bożych
.
Tiaaaa w tesaloniczan nie bylo. jw.
napisałem "w sensie negatywnym" - czyli ze skutkami szkodliwymi dla dzieła Bożego, czy nie zgadzasz się i uważasz odmiennie? Jak?
Lash pisze:Pawel przeczy twoim slowom
(17) Prezbiterzy, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem. (1 List do Tymoteusza 5:17, Biblia Tysiąclecia)
ci są w sensie pozytywnym - co już wykazałeś i to przyjąłem, przyznałem się do błędu, który popełniłem, ale przyjąć, że stawiali się oni na miejscu Chrystusa, czyli aby uchylić moje twierdzenie: takich liderów, którzy stawiają sie na miejscu Chrystusa w senie negatywnym - nie ma w zborach Bożych
A kto mówi ze sie stawiali w miejsce Chrystusa.
Nikt sie nie zstawial i wtedy i obecnie.
Przemysle czy
- skoro Jezus jest apostolem to kazdy kto byl apostolem stawiał sie w Jego miejsce?
A czy kazdy kto jest ci bratem stawia sie wmijesce Jezusa?
- (11) Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi, (12) mówiąc: Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia;
TO nie jest tytuł tupu posrednik.
chrześcijanin pisze: , nie widzę przesłanek
Lash pisze:Raz slwoa Jezusa obowiazuje chrzescijan a raz nie, kto o tym decysduje
decyduje o tym Chrystus - jedne słowa kieruje On do tych co są po prawicy i obowiązują one tych co stoją po prawicy, inne słowa kieruje Chrystus do tych co są po lewicy - i obowiązują one tych co stoją po Jego lewicy, należy zawsze brać pod uwagę adresata - inaczej wyciągnie się omyłkowe wnioski, jak ja dziś, gdy słowa skierowane do Żydów żyjących pod Zakonem błędnie wziąłem do kościoła, faktycznie nie powinienem był. Odszczekuję też moje twierdzenie pod adresem Kalwina na temat nazywania świętym ojcem Augustyna i innych których on nazywał - faktycznie argument oparty na przekazie do Żydów został wzięty przeze mnie nierozważnie - popełniłem więc błąd, Kalwin żył w czasie gdy te słowa jego nie dotyczyły
Lash pisze:jakis lokalny guru manipulator ktory mowi to jest naucka na dzisaisj a jutro powiem wam jak bedzie
tak się dzieje w manipulowanych wspólnotach - ale to opisane jest w artykule PL, natomiast w zborach Bożych nie ma racji bytu

Rozumiem.
Napisz to proszę w tamtym watku


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: manipulacja

Postautor: św.tomek » 14 wrz 2009, 17:13

chrześcijanin pisze:Decydowanie o życiu osobistym.
Takie sprawy jak wybór współmałżonka, wybór miejsca pracy i zamieszkania, decyzja o kupnie samochodu itd. stają się przedmiotem oceny i decyzja o tym co jest właściwe zostaje podjęta przez "lidera" i "grupę". Następnym krokiem jest stwierdzenie, że decyzja ta pochodzi od Boga, więc konieczne jest aby wierzący "nie sprzeciwiał się Duchowi Świętemu" i postąpił właśnie tak jak lider uznaje za słuszne. Jeśli ktoś jest takim nakazom cały czas posłuszny, to chwilowo "nie ma problemu". Gdy jednak zaczyna się wyłamywać jest na niego wywierana presja w postaci cytowania fragmentów Biblii, rzekomo odnoszących się od tej sytuacji, wspominania o odczuciach, snach, lub przekonaniach członków grupy i lidera, a w krańcowej formie - poprzez bezpośrednie "proroctwa" mówiące, coś w Imieniu Pana


to co opisałeś to jest regularna sekta

ja osobiście widze raczej odwrotny problem w zborach: brak zdecydowania w napominaniu tych, ktory postępuja niewłaściwie - pojawia się pobłażanie


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 15 wrz 2009, 12:24

chrześcijanin pisze:
KatharinaVonBora pisze:Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).

nieco idealizujesz.. ;)


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 wrz 2009, 13:00

Dz 20:28 Bw "Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią."

Flp 1:1 Bw "Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi wraz z biskupami i z diakonami:"

1Tm 3:1 Bw "Prawdziwa to mowa: Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie."

1Tm 3:2 Bw "Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel,"

Tt 1:7 Bw "Biskup bowiem jako włodarz Boży, powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, nie chciwy brudnego zysku,"

ale po co ja to przytaczam przecież te wersety dotyczyły tylko pierwszego kościoła ;)
:-P
:-P :]


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 wrz 2009, 20:23

Albo są tylko dla Izraela :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 15 wrz 2009, 21:54

aska pisze:chrześcijanin napisał/a:
KatharinaVonBora napisał/a:
Interesujace. Jak twoj zbor wypada w tym tescie :?:
nie mau nas liderów - poza jednym liderem (przewodnikiem), którym jest Chrystus - a każdy/a z braci/sióstr ma nad sobą jedynie Boga ("ja na tym terenie jestem drugi, po Bogu").
Z proroctw uznajemy jedynie te spisane w Biblii. I każdy wierzący ma taką samą odpowiedzialność przed Bogiem za zbór (nie ma kleru/nikolaitów więc nie ma manipulacji).

nieco idealizujesz.. ;) idealizujesz


Kazdy orze jak moze - i propagande uprawia. :-)


Obrazek

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości