FILMY EWANGELIZACYJNE

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 gru 2010, 15:02

To oczywiście kazanie dla niezbawionych.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 gru 2010, 18:46

A Zbawieni potrzebują mniej Ewangelii niż niezbawieni?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 14 gru 2010, 19:14

fantomik pisze:A Zbawieni potrzebują mniej Ewangelii niż niezbawieni?

Potrzebują dzielić się Ewangelią, żyć nią i pogłębiać jej zrozumienie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 gru 2010, 21:56



Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 gru 2010, 21:57

Dzięki Bracie za tłumaczenie :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 23 gru 2010, 00:16

fantomik pisze:Dzięki Bracie za tłumaczenie :)


Jeśli tłumaczenie jest poprawne to tym razem Paweł Szampon troszkę jakby chciał uderzyć w emocje słuchacza powtarzając kilkukrotnie werset o zmienionej treści i niepełny.
Powtarza, że:

"Czy nie czytaliście w Iz.53:10 "Panu upodobało się zmiażdżyć Go"."

Biblia:

"Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem."
BT

"Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem."
BW

Ale możliwe, że został źle przetłumaczony.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 gru 2010, 01:09

Dzięki Norbi za tę cenną i wartościową informację.
Bez ciebie zostalibyśmy zwiedzeni przez Szampona i poszlibyśmy do piekła, bo zmiażdżenie bez cierpienia to żadne zmiażdżenie przecież.
Aha, i proszę nie obrażać Szampona, bo Washer to pralka a nie żaden płyn.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 23 gru 2010, 01:25

Puritan pisze:Dzięki Norbi za tę cenną i wartościową informację.


Ano niema sprawy, postawisz kiedyś browara.

Puritan pisze:
Bez ciebie zostalibyśmy zwiedzeni przez Szampona i poszlibyśmy do piekła, bo zmiażdżenie bez cierpienia to żadne zmiażdżenie przecież.


Tam nie ma mowy o "zmiażdżeniu" w sensie zabicia/zniszczenia- jak można odczytać sugestię autora. Chodzi raczej o poddanie cierpieniu.

Puritan pisze:Aha, i proszę nie obrażać Szampona, bo Washer to pralka a nie żaden płyn.


Oczywiście masz rację.
Rzeczownik Washer to:

1. pralka
2. płuczka
3. zmywacz
4. pralka automatyczna
5. pomywaczka
6. maszyna do zmywania naczyń


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 23 gru 2010, 02:55

tak naprawdę washer używa się na co dzień bardziej jako pomywacz 8-)

Paweł Pomywacz :mrgreen:


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 gru 2010, 03:14

ciekawa jestem dlaczego te jego kazania na youtube sa z podkladem muzycznym, jakimis fleszami, powtorkami, bo chyba gdy glosi na zywo, to chyba nie towarzysza temu takie atrakcje , co ? :hmm:


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 gru 2010, 09:08

Te wszystkie "przystrajania" nie są czynione za wyraźną zgodą czy zaleceniem Paula Washera Siostro. Polecam pobrać jego kazania/wykłady ze strony jego kościoła bezpośrednio i wtedy oceniać.

A do Norbiego i Hardiego -- nazwisk się nie tłumaczy, a czynienie w ten sposób, który zademonstrowałeś jest w mojej ocenie szydzeniem z tego Bożego Męża.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 gru 2010, 09:36

fantomik pisze:Te wszystkie "przystrajania" nie są czynione za wyraźną zgodą czy zaleceniem Paula Washera Siostro. Polecam pobrać jego kazania/wykłady ze strony jego kościoła bezpośrednio i wtedy oceniać.
to nie potrzebnie ktos to robi.

A do Norbiego i Hardiego -- nazwisk się nie tłumaczy, a czynienie w ten sposób, który zademonstrowałeś jest w mojej ocenie szydzeniem z tego Bożego Męża.

masz racje !

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)[/quote]
Ostatnio zmieniony 23 gru 2010, 09:37 przez agnieszkas, łącznie zmieniany 1 raz.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 gru 2010, 09:36

fantomik pisze:A do Norbiego i Hardiego -- nazwisk się nie tłumaczy, a czynienie w ten sposób, który zademonstrowałeś jest w mojej ocenie szydzeniem z tego Bożego Męża.
Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)
i w tym momencie kilka niedzwiedzi nadejdzie na was ....
A poważniej :)
Szydzenie z męza czy nie to nasz udziął w tym świecie :)

Skoro był Paweł namiociarz to czemu nie pomywacz?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 gru 2010, 10:09

Słucham Washera ilekroć Puritan da namiar.
Dwa wnioski mi się nasuwają. Sprawia wrażenie cierpiętnika. Gdybym tylko jego słuchała, kto wie, może bym była "zdołowana". A to wiąże się z drugą uwagą. Bardzo gra na emocjach. Zarzucano zielonoświątkowcom, że w ich zborach emocje biorą górę. A tu Washer też, tylko po drugiej stronie "barykady". Straszy, ciągle straszy. Dla mnie jego ostrzeżenia nie są istotne, bo jestem zbawiona, ale wątpię, aby pozytywnie oddziaływał na niewierzących. Chętnie posłuchałabym jakiegoś budującego, radosnego kazania w jego wydaniu.
Czekam na reakcję, jakobym obraziła "świętość" :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 gru 2010, 10:31

Małgorzata pisze:Słucham Washera ilekroć Puritan da namiar.
Dwa wnioski mi się nasuwają. Sprawia wrażenie cierpiętnika. Gdybym tylko jego słuchała, kto wie, może bym była "zdołowana". A to wiąże się z drugą uwagą. Bardzo gra na emocjach. Zarzucano zielonoświątkowcom, że w ich zborach emocje biorą górę. A tu Washer też, tylko po drugiej stronie "barykady". Straszy, ciągle straszy. Dla mnie jego ostrzeżenia nie są istotne, bo jestem zbawiona, ale wątpię, aby pozytywnie oddziaływał na niewierzących. Chętnie posłuchałabym jakiegoś budującego, radosnego kazania w jego wydaniu.
Czekam na reakcję, jakobym obraziła "świętość" :D


uwazam, ze masz racje Malgorzato, widac jakie Puritan wydaje owoce sluchajac go w kolko, chyba !?


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości