Wykład na temat 9 rozdziału Listu do Rzymian :-)

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 03 cze 2010, 12:18

Zbyszekg4 pisze:Zgoda, tylko, ze w mysl predestynacji, Bog pewnej grupie grzesznych ludzi odmawia mozliwosci nawrocenia


Oni przeciez nie chca sie nawroc. Chrystus nie odtraca nikogo kto chce do niego przyjsc.

Zbyszekg4 pisze:(nie wybiera ich do zbawienia i nie daje za nich Okupu na Golgocie)- a potem sadzi ich i skazuje na potepienie, na ktore od zawsze byli przeznaczeni przez tegoz Boga!


Sadzeni sa za swoje grzeszne uczynki i nie oddawanie czci Bogu.

Zbyszekg4 pisze:Czy to jest sprawiedliwosc?


Bog jest sprawiedliwy we wszystkim co robi.

Zbyszekg4 pisze:Czy taki Bog pociaga Cie czyms?


Bog pociaga mnie swoja nieodparta laska, bym przylgnal wiernie do Chrystusa ktory za mnie umarl.

Zbyszekg4 pisze:Czy raczej trzesiesz sie jak osika, majac nadzieje, zes w grupie wybranych do zbawienia?


Nie trzese sie jak osika, ale ufam że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru. Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi. Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał - tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - tych też obdarzył chwałą.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 cze 2010, 12:23

Imperator pisze:Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał - tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - tych też obdarzył chwałą.

Wlasnie dlatego polecam Ci to:

http://www.4shared.com/audio/Sz25CsWI/Wybranie.html

Powinno Ci sie rozjasnic, o czym napisal Pawel w cytowanym przez Ciebie wersecie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 cze 2010, 12:30

Imperator pisze:Oni przeciez nie chca sie nawroc.

Nie chca? Czy nie moga bo Bog ich nie wybral do zbawienia?...

Imperator pisze:Sadzeni sa za swoje grzeszne uczynki i nie oddawanie czci Bogu.


Jesli nie zostali zbawieni (bo Jezus za nich nie umarl), to co maja czynic poza grzechem?
Jak maja czcic Boga, jesli nie sa do tego przeznaczeni, wybrani...?

Imperator pisze:Bog jest sprawiedliwy we wszystkim co robi.


Amen! Ale uzasadnij dlaczego jest sprawiedliwy- jesli bedzie sadzil i skazywal na pieklo tych, ktorych wczesniej przeznaczyl na potepienie! Rozumiesz w czym problem?...



Ulaskawiona Aniu- lubie Cie, dlatego tak trudno mi odejsc z forum :-D Milego dnia :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 03 cze 2010, 12:33

Zbyszekg4 pisze:
Powinno Ci sie rozjasnic, o czym napisal Pawel w cytowanym przez Ciebie wersecie...


Alez ja wiem o czym mowi.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 03 cze 2010, 12:35

Imperator pisze:Nikt nie jest niewinny. Przez sam fakt bycia czlowiekiem (nawet niemowlakiem) jestes juz nieczysty i winny przed Bogiem.

Dlaczego nie jest to pełna prawdą jest opisane tu:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=3468

Imperator pisze:Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał - tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - tych też obdarzył chwałą.

Nie manipuluj Słowem Bożym,

"tych, których przedtem poznał, tych też przeznaczył "

Wszechwiedza Boga wyprzedza przeznaczenie człowieka :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 03 cze 2010, 12:47

okidoki pisze:Nie manipuluj Słowem Bożym, "tych, których przedtem poznał, tych też przeznaczył "
Wszechwiedza Boga wyprzedza przeznaczenie człowieka


To wrzucilem z jakiegos polskiego tlumaczenia Biblii znalezionego w sieci http://www.biblia.info.pl
Sprawdzilem, bledne tlumaczenie z Biblia Tysiąclecia. Jaka strone polecacie do szukania w polskiej Biblii?

Romans 8:28-31 ESV
28 And we know that for those who love God all things work together for good, for those who are called according to his purpose. 29 For those whom he foreknew he also predestined to be conformed to the image of his Son, in order that he might be the firstborn among many brothers. 30 And those whom he predestined he also called, and those whom he called he also justified, and those whom he justified he also glorified.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 cze 2010, 12:53

Imperator pisze:Jaka strone polecacie do szukania w polskiej Biblii?

Ja uzywam tego:

http://apologetyka.com/biblia/?menu=sho ... &strongs=0


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2010, 13:03

okidoki pisze: Nie wiedziałem, że dział ten jest polemiczny, ale skoro sobie życzysz abym znowu złoił ci skórę, proszę bardzo ;)
Skoro Patrzysz na dyskusję jako na złojenie skóry to trochę wiecej rozumiem


okidoki pisze:
Lash pisze:Zadałem sobie jednak trud aby poświęcić nastepne 1,5 godziny na napisanie co źle zrobił a co dobrze.

I myślisz Lash, że jesteś odpowiednią osobą do takiej wiarygodnej oceny? :] Robisz najbardziej podstawowe błędy interpretacyjne, ale chcesz pouczać innych...
Tak w przeciwieństwie do ciebie jestem.
NIe popełniam błedów które podajesz. Bowiem nie tylko ich nie wykazałeś - ale wręcz ja wykazałem Je kaznodzieji.


okidoki pisze: Wiem, że po raz kolejny nie przyjmiesz mojego upomnienia.


Oczwyiście że nie.
Czy ty przyjmowałbys upomnienie z rąk papisty? Bo nie rozumiesz że Papieże to namiestnicy Chrystusa ;) Cóż stosujac metodę papistów nie przekonasz mnie do swoich pogladów :) Tak nie przyjmuje napomnienia z ust ludzi którzy łoją skórę. I mniemaja o sobie więc niz powinni mniemać o sobie :-/

okidoki pisze: Mimo to po raz ostatni cierpliwie pokażę dlaczego nie powinieneś bawić się w egzegezę :roll:

Oj nigdy sie nie bawiłem

Znowu przypisujesz mi swoje zachowanie, może czas opuścić piaskownice?.

okidoki pisze:
1. Po pierwsze, nie rozumiesz zasady na podstawie której Bóg decyduje się zatwardzać serce człowieka. Czyni tak ze względu na jego nieposłuszeństwo. Jest to opisane w wielu fragmentach (patrz pierwszy post), jeden mieści się w Pierwszym Rozdziale Listu do Rzymian :
" Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę (...)
poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności"

Ludzie "tlumią prawdę", czyli prawda jest dostępna ich umysłom, ale oni ją pętają ze względu na swoją nieprawość. Nie uwielbili Boga, choć Go poznali w dziełach, lecz pogrążyli się w ciemności. Jaka jest reakcja Boga?

" dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości (...) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy (...) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności "
Bóg więc wydał tych bezbożnych, nierozumnych ludzi na pastwę nieczystości i namiętności.


Zgadza się.
CZYLI WSZYSTKICH ludzi.
Jak widzimy z dlaszego wywodu Pawła WSZYSCY ludzie sa pod wpływem grzechu i WSZYSCY zgrzeszyli.

Jak Paweł mówi,

(2) Bo wiemy, że sąd Boży słusznie spada na tych, którzy takie rzeczy czynią. (3) Czy mniemasz, człowiecze, który osądzasz tych, co takie rzeczy czynią, a sam je czynisz, że ujdziesz sądu Bożego? (4) Albo może lekceważysz bogactwo jego dobroci i cierpliwości, i pobłażliwości, nie zważając na to, że dobroć Boża do upamiętania cię prowadzi? (5) Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga, (6) który odda każdemu według uczynków jego:

Jak widać Paweł wskazuje że KAZDY człowiek niewierzący CZYNI GRZECH jest to jasne z wielu miejsc Bibli np Ef 2,1-5 czy rzym 3,9-19.
W rzym 2, Paweł wykazuje że zarówno zydzi jak i grecy sa pod panowaniem grzechu. Nie jest ważne czy miałes Prawo nauczane czy nie.

Jak Paweł mowi

(19) A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu.

Czyżbyś zapomniał że NA CIEBIE też sąd boży słusznie spadał bo i twoje usta przed nawróceniem powinny być zamknięte? CZY ty śmiałku nie grzeszyłeś? czy TY Nie podlegałeś pod sad Boży? czy mniemasz człowiecze ze nie czyniłes takich rzeczy? że Bóg nie okazywał ci dobroci i i cierpliwości, i pobłażliwości, gdy nie zważając na to, że dobroć Boża do upamiętania cię prowadziła czyniłes wielokroć te same grzechy?

A może Paweł powniem napisać sorki zapomniałem dodać że okidokiego usta nie powinny być zamkniete. Bo one nie podlegał sądowi. Tak SĄD BOZY dosięgał TAKŻE ciebie bo ty TEŻ CZYNIŁES GRZECH. WĄTPISZ W TO?.

A może ty nie byłeś cynem buntu który z natury zasługiwał sobie na gniew?
(1) I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, (2) w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. (3) Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni.

Czy gniew Boga nie objawiał się na tobie?
czy ty nie zasługiwałes na gniew?

to nie jest smieszne.

A może nie zatwrdzałes swojego serca wilekrotnie czyniac te same grzechy?


Więc to ty sobie daj spokój z powtarzaniem rzeczy o których pojecia nie masz. ale niczym odtwarzacz powtarzasz argumenty które sa niczym nieswierze kotlety
z wierzchy atrakcyjne a wśrodku zgnilizna :-/


okidoki pisze:
2. Po drugie, Bóg nie ma na celu pomijać kogokolwiek w zbawieniu, wręcz odwrotnie, cierpliwie czeka on na nawrócenie grzesznika lub społeczności, jeden z fragmentów opisujących tą prawdę jest w Drugim Rozdziale Listu do Rzymian :

" A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia? Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, (6) który odda każdemu według uczynków jego " [Rz 2, 4-6] Fragment jest ważny i prosty. Dobroć Boża prowadzi do nawrócenia. Niektórzy ludzie nie chcą o tym wiedzieć i przez serce nieskłonne do nawrócenia sami zasługują sobie na gniew w Dniu Sądu.
Niektórzy (pokręslenie moje) to znaczy którzy?
Czy Pawęł nie mówi tu o tych co podlegaja sądowi?
czy ty nie CZYNIŁEŚ GRZCHU.
czy nie cały świat podlega sądowi!
Czy niesłusznie na ciebie sąd bozy spadał. za TWOJE UCZYNKI?
Czy ty nie byłeś sunem buntu i z natury nie załugiwałes na gniew Boga?
A może ty nie byłeś częścią świata co?
Moze to nie ty ZASŁGIWAŁEŚ SOBIE SAM NA GNIEW W DNIU SĄDU ale ktos to za ciebie zrobił? :O :eek:
MOŻE TWOJE UCZYNKI były doskonałe?

A skoro nie były doskonałe to dlaczego mówisz że na ciebie zatwrdzenie nie mogło przyjść?
Dlaczego skoro ty zwtardzałeś swoje serce wieloma grzchami dostapiłes łaski! Bo co nalezało ci się! :O :eek:

Jak widać ARMIANIANIE musza TWIERDZIC - JA BYŁEM troche lepszy
ja nie jestem i nie byłem, jak ci NIEKTÓRZY - zatwardzajcy swoje serce!
ONI są podli i niedobrzy ale ja nie byłem taki.
ja nie jestem ten niektóry
Ja jestem ten inny ten - którzy wybrał dobrze
Ja nie zatwardałem swojego serca.
Gdy słyszłem Pismo CZYNILEM "dobrze".

bo skoro czyniłbym źle to zatwardzałbym swoje serce! Bo zatwardzanie serca to ODRZUCANIE WOLI BOGA poprzez PRAKTYKOWANIE GRZECH .

Nawet stosując twoją kulawą logike mozna dojść do wniosku że JEDEN grzech jest postawą do zatwardzenia grzesznika BO CZYNIŁES ŹLE i sad ci się należał.

Wyrywając ten teskt z kontekstu Rzym 1,18 do 3,19 mówiacego że CAŁY ŚWIAT ma podlegać sądowi pokazujesz że nawet nie wiesz co to egzegeza. Bo Pawłowa konkuzja jest własnie taka.
BÓG ma prawo wszystkich potepić bo wszyscy zgrzeszyli.
Bóg ma prawo wszystkich sądzić bo wszyscy są jednakowi
niezależnie od tego czy jest czy nie ma Prawa spisanego jako wzorca moralnego.

Niestety powstarzając mysli nauczycieli którzy błędnie ciebie poprowadzili i nie przmyslając dokładnie tekstu powtierdzasz tylko moja obserwcję że kto jak kto ale ty nie bardzo potrafisz posługiwać sie umiejetnościa czytania przynajmniej ze zrozumieniem.


okidoki pisze:
Fragment jest ważny i prosty. Dobroć Boża prowadzi do nawrócenia. Niektórzy ludzie nie chcą o tym wiedzieć i przez serce nieskłonne do nawrócenia sami zasługują sobie na gniew w Dniu Sądu.

NIEKTÓRZY
śmiała teza
CO mówi PAWEŁ

(3) Czy mniemasz, człowiecze, który osądzasz tych, co takie rzeczy czynią, a sam je czynisz, że ujdziesz sądu Bożego? (4) Albo może lekceważysz bogactwo jego dobroci i cierpliwości, i pobłażliwości, nie zważając na to, że dobroć Boża do upamiętania cię prowadzi? (5) Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga, (6) który odda każdemu według uczynków jego:

Jak widać Paweł mówi do ludzi kótrzy OSĄDZJA INNYCH ZAŚ SAMI TO CZYNIĄ.
Okidoki czy ty nie czymniłeś grzechu przed zbawieniem?
czy TY NIE byłes takim człowiekiem?
czy ty zważałeś że dobroć boża do upamięteni ciebie prowadziła?

TAK TY CZŁOWIECZE kimkolwiek jesteś jeśli czynisz źle to zatwardzasz swoje serce! i takim jest każdy naturalny człowiek. Bo nieprzyjmuje pouczenia Boga i WYRAŻA TO SWOIMI UCZYNKAMI!
Żydzi słuchali Pisma i chcieli je wypełniać ale uczynki ich świdczyły przeciwko nim!

A i jeszcze jedno wykazujesz poważny problem z zroumieniu zdań i wyrazów.
DODAJESZ tam Ewidentnie słowo NIEKTÓRZY - choć go tam nie ma.
Dlaczego torobisz?
bo powtarzasz cudze mysli.
a musi to być tam dodane przez tych którzy nie chcą widziec nauki bożej aby WYKLUCZYC SIEBIE Z GRONA podlegających gniwoei Boga na podstwie własnej sprawiedliwości!

Wiesz co Bóg zrobi z tymi którzy dodaja do Jego słowa?

okidoki pisze: Nie rozumiejąc tych dwóch punktów, a stawiam 100 zł że po przeczytaniu powyższego nadal ich nie rozumiesz i trwasz w uporze intelektualnym (oby cię Bóg oświecił, a ja odżałuję to 100zł :-P ) nie jesteś zdolny zrozumieć cierpliwości Bożej dla grzechów ludzi o której mowa w rozdziale dziewiątym, gdy jest o naczyniach. Jak możesz rozumieć Rzymian 9 jak nie rozumiesz 1 i 2 rozdz (a rozdz 3 rozumiesz źle).
A ja wiem że je rozumiem ale uwazam że TWOJE WYPOCINY są wynikiem BŁEDNEGO zrozumienia Pisma.
OPRATE TO TWOJE ZROZUMIENIE JEST O KŁAMSTWO ze mowa tam o niektórych a nie o człowieku który czyni zło!

100 zł przegrałeś.

Ty jesteś zdolny zroumieć Boże wybranie ale FAKT ze zmieniasz SŁowo i dodajesz do niego swoje słowka pokazuje że coś jest BARDZO NIE TAK.

Boża dobroć prowadzi człowieka ZAWSZE do upamiętania.
Natomiast KAZDY człowiek bez wyjątku ma to w nosie! I POKAZUJE TO SWOIMI UCZYNKAMI które nie są doskonałe!

Tak człowiecze
czy mniemasz człowiecze że TY który osądzasz innych a sam te rzeczy czyniłeś nie podlegałeś sądowi
czy ty nie zatwardzałeś serca
BYŁEŚ LEPSZY? :O

Ja wiem ze ty nie trwasz w uporze intelektualnym bo wiem że bez łaski Boga nie jesteś w stanie zostać uwolniony z tego zwiedzenia w które ciebie wbito przez DODAWANIE słówek tu i ówdze gdzie ich nie ma. Dlatego Jedyne co robie to prosze o łaskę dla cienbe aby Bóg dał ci zrozumieć tak jak dał zroumieć wielu.
I aby wyrwał ciebie z niewoli złego myślenia.

Panie daj prosze.
(27) Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Mat 11
I Panie zechciej się objawić.

okidoki pisze:
3. Jak możesz Lashu zrozumieć nauczanie o naczyniach w rozdziale dziewiątym Rzym. , jeżeli nie przyjmujesz nauczania biblijnego, że ludzie sami decydują jakimi są naczyniami? Oj bracie. Jest o tym powiedziane wprost w 2Tm 2:21 oraz Jer 18, 1-10.

Przyjmuje naczunie biblijne ale nie przyjmuję naczunia TWOJEGO opartego o DODAWANIE DO PISMA.
to ze twoje jest niebiblijne jest jasne bo opiera się o dodawanie słów / cały / niektórzy TAM GDZIE ICH NIE MA .
Pwoedz jaki duch ciebie pobudza do mówienia kłamstw i dodawania do Pisma
Bo nie jest to Duch boży.

Powiedz mia prosze kto ciebie okłamał ze tam jest mowa o niektórych?
Który to nauczyciel podał ci zatrute jabłko tego że Pawęł mówi NIEKTÓRZY...
Zastanów się czy warto słuchac nauczycieli kórzy dodaja do Pisma.

To że nie rozumiesz tekstu pisanego usowniłeś wielkrotnie.
to ze dodajesz do pisma swoje SŁOWA jak powyżej niesie ze soba sąd i to też jest jasne.
To ze oburza ciebie fakt że tylko wierzący bedą zbawienie pokazuje że twoja nauka nie jest z Boga.

Ja moge zrozumiec własciwie nauczanie z rzym 8 - 9 bowiem DOBRZE rozumiem rzym 2 i 3
I to nie z siebie
ZA GŁUPIUTKI JESTEM
Gdyby nie łaska Pana to nie rozumiałbym nic.
ale jedyne co do oddaje sie łasce aby Bóg okazywał mi miłosierdzie i dał rozumiec Jego słowo i życ zgodnie z nim.
Zgodnie z tym co Pawęł nauczał

(5) Nie żebyśmy uważali, że jesteśmy w stanie pomyśleć coś sami z siebie, lecz /wiemy, że/ ta możność nasza jest z Boga. (6) On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha 2 kor 3

Tak nie jestem w stanie poprawnie myśleć dlatego poddałem swój umysł tylko Bogu Chrystusowi aby Duch Św dał mi zrozumienie Pisma bo w swojej głupocie przez kilka lat po nawrócenieu trwałem w błedach takich jak własnie wolnowolowe nauczanie!

To własnie ludzie którzy twierdzą JA NIE BYŁEM ZŁY ale tylko troche zły i w sumie to tylko bardzi źli ludzie zatwardzają swoje serca, ale nie tacy jak ulegaja swojemu zwiedzeniu.
Nie zrozumieja rzym 9 bo okamuja sibie że są dobrzy z własnej natury.
Nie ograna łaski Boga bo pycha ich przesłania im wzrok. Pycha i mniemanie o sobie że nie byli tacy źli .
oni tylko trochę byli źli
tak jak ci zydzi kórzy mieli Prawo i myśleli że to wystarczy!

okidoki pisze: I na koniec.
Drugie przekłamanie dotyczy wersetu 10,1 Autor na sam koniec kazania znowu wpada w lekka kpine i stwierdza że Paweł modli się o ZBAWIENIE całego Izraela i ze to byłoby bez sensu gdyby Bóg już wybrał.
Greka nie mówi niec o całym Izraelu
10:1 Ἀδελφοί ἡ μὲν εὐδοκία τῆς ἐμῆς καρδίας καὶ ἡ δέησις ἡ πρὸς τὸν θεὸν ὑπὲρ τοῦ Ἰσραήλ ἐστιν εἰς σωτηρίαν
Tak wspomina o Izraelu ale nie całym.
Paweł modli się i pragnie zbawienia Izraela wg ciała ale nie całego!
Nie wiem czy kanodzieji się pomyli to z innym tekstem czy poprostu odleciał całkowicie w swoim zapale

Posługujesz się słowami jak "przekłamanie", "kpina", odleciał" , a tymczasem ktoś śledzi ten wątek z forum, gdzie zamieszczono ten wykład i śmieją się z Twojej zaiste kosmicznej interpretacji , której nie podziela ŻADEN przekład biblijny :lol: Nie wiesz dlaczego ? Masz wyjasnione przez tego starszego:
http://ulicaprosta.net/forum/viewtopic. ... 5516#35516

Lash zejdź na ziemię, bo masz zbyt wysokie mniemanie o swoich zdolnościach biblistycznych ^_^ Czy wyżej wzlecisz tym upadek może być boleśniejszy.


Co ty mi tu podsyłasz bełkot.
Wybacz ale to chyba najgorszy z powstów smoka. Cenię niektóre wypowiedzi smoka ale ta pokazuje jego ignorcje w temacie.

Greka jest jasna. nie ma tam nic o Całym IZRAELU.

SMOK więc najzwyklej DODAJE kwantyfikator CAŁEGO. i widocznie od niego nauczłes się DODAWAĆ DO PISMA :-/

Smok popełnia też bład logiczny.

Paweł modli sie tam o zbawienie IZRAELA czyli kogo? tych którzy jeszcze nie wierzą.
PAWEŁ NIE JEST BOGIEM i nie determinuje która część Izraela jest zbawiona a która nie,
Modli się więc o zbawienie jak najwiekszej liczby Izraelitów którzy jeszcze Boga nie poznali.


Tak - Mamy się modlić o ZBAWIENIE niewierzących - czyżby nie było to prawdą - to JEST PRAWDĄ? Pawęł natomiast nie MODLI SIE O ZBAWIENIE CAŁEGO IZREALA wg ciała. Bo wtedy modliłby się wbrew woli BOga. Wkraczałby wtedy w KOMPETENVCJE BOGA i mówiłby mu zbaw WSZYSTKICH. Paweł nie determinuje nigdy w modlitwach kogo Bóg ma zbawić i my tez nie mamy tego robić. możemy się modlić o osbę zbawa tą osobe ale nie detremonować zbaw cął polske od piekła!

Smok miłaby rację wtedy i tylko wtedy gybyśmy mieli objawienie kto dokładnie bedzie zbawiony! Z racji tej że Bóg zachowuje o dla sibie to nie możemy tego okręslać.


Smok napisał w tym poscie kompletna bzdurę
Gdyby Paweł modlił się o wybranych do zbawienia Izraelitów, to by oznaczało, że wybrani i przeznaczeni do zbawienia (którzy nie maja wolnej woli!) nie podporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu, potknęli się o kamień obrazy i usiłują ustanowić własne usprawiedliwienie zamiast przyjąć to, które ustanowił Bóg. To ci dopiero heca!



Jak widać smok kpi tu z czegoś czego nie rozumie.
CZY PAWEŁ przez kilkadziesiąt lat swojego życia niepodporzadkowywał się bożemu USPRAWIEDLIWIENIU
TAK! i nawet ty to chyba wiesz, że Nie słuzył Bogu. I szukąl po żydowsku drogi zbawienia.

Od kiedy Paweł był wybrany?

(15) Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, (16) aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi (17) ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku.
(List do Galatów 1:15-16, Biblia Tysiąclecia)


Jak widac Paweł był wczesniej wybrany do tego aby nieśc ewngelię ale objawiło sie to w stosownym czasie!

TAK Paweł szukał źle usprawiedliwienia jak każdy żyd. ale Bóg który Pawała wybrał przed Zaistnieniem Pawła - powołał go DOPIERO w drodze do Damaszku.
to ze wybranie nie implikuje powołania na poczatku życia ale w którymś momencie jego trwania to fakt i tylko ktoś zaślepiony i dorzucjący do Biblli słówka może tego nie zobaczyć :-/

Jeśli to smok mówił to kazanie to pokazuje po raz kolejny że kpi z czegoś czego nie rozumie :-/ .
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 13:09 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 03 cze 2010, 13:09

okidoki pisze:Zapraszam do przesłuchania ubogacającego rozważania biblijnego o 9 rozdziale Listu do Rzymian apostoła Pawła:

http://www.4shared.com/au...kad_Rzym_9.html

Jeżeli kiedykolwiek miałeś odczucie że treść rozdziału jest "trudną mową" ten wykład jest dla Ciebie :)

Czy mogę wiedzieć kto jest autorem tego wykładu?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 03 cze 2010, 13:16

Imperator pisze:
okidoki pisze:Nie manipuluj Słowem Bożym, "tych, których przedtem poznał, tych też przeznaczył "
Wszechwiedza Boga wyprzedza przeznaczenie człowieka


To wrzucilem z jakiegos polskiego tlumaczenia Biblii znalezionego w sieci

Nie chodzi o tłumaczenie jakie wybrałeś, wszystkie przekłady są tutaj poprawne, ale o to, że uciąłeś pierwsze ogniwo w łańcuchu Bożego wybrania. A jest nim poznanie człowieka przez Boga.

Bóg nie wybrał cie na podstawie widzimisię, lecz jako mądry Bóga wybrał Cię na podstawie swojej przedwiedzy (gr. prognosis) wiedząc, że jesteś gotowy uwierzyć w swoim sercu.

I dlatego przedwiedza Boga wyprzedza przeznaczenie i powołanie człowieka, ponieważ "tych, których poznał, tych też przeznaczył".

Puritan pisze:Czy mogę wiedzieć kto jest autorem tego wykładu?

Pytanie nie do mnie, zapytaj na Ulicy Prostej, może wiedzą.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 03 cze 2010, 13:51

Lash pisze: Skoro Patrzysz na dyskusję jako na złojenie skóry to trochę wiecej rozumiem

Nie doceniasz prostego dowcipu? :-P

Lash pisze:
okidoki pisze: Bóg nie ma na celu pomijać kogokolwiek w zbawieniu, wręcz odwrotnie, cierpliwie czeka on na nawrócenie grzesznika lub społeczności, jeden z fragmentów opisujących tą prawdę jest w Drugim Rozdziale Listu do Rzymian :

" A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia? Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, (6) który odda każdemu według uczynków jego " [Rz 2, 4-6] Fragment jest ważny i prosty. Dobroć Boża prowadzi do nawrócenia. Niektórzy ludzie nie chcą o tym wiedzieć i przez serce nieskłonne do nawrócenia sami zasługują sobie na gniew w Dniu Sądu.
Niektórzy (pokręslenie moje) to znaczy którzy?
Czy Pawęł nie mówi tu o tych co podlegaja sądowi?
czy ty nie CZYNIŁEŚ GRZCHU.
czy nie cały świat podlega sądowi!
Czy niesłusznie na ciebie sąd bozy spadał. za TWOJE UCZYNKI?
Czy ty nie byłeś sunem buntu i z natury nie załugiwałes na gniew Boga?
A może ty nie byłeś częścią świata co?
Moze to nie ty ZASŁGIWAŁEŚ SOBIE SAM NA GNIEW W DNIU SĄDU ale ktos to za ciebie zrobił? :O :eek:
MOŻE TWOJE UCZYNKI były doskonałe? (...)

NIEKTÓRZY
śmiała teza
CO mówi PAWEŁ

Lash taki ogrom pustosłowia, a wystarczyło abyś sięgnął do Pisma Świętego i przeczytał co "to znaczy którzy". Że też nie mogę nawet się spodziewać tego, żebyś chociaż przeczytał fragmenty, które podaję w kontekście i rzetelnie ^_^

Dalej jest napisane:
" sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie. Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka. Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka. " [Rz 2,6-10]

Jak widzisz Paweł dzieli ludzi na dwie kategorie:
A) tych, którzy gardzą Bożą dobrocią i za prawdą zbawiającą pójść NIE CHCĄ. Bóg ich nie pomija, lecz " wiedzie ich ku nawróceniu ". Oni sami się wykluczają.
B) tych, którzy czynią dobrze szukając życia wiecznego i chwały od Boga.
Czyli ci zieloni nie są przekorni jak ci drudzy! Boża dobroć prowadzi ludzi do nawrócenia oraz są oni zdolni odpowiedzieć na to wezwanie co opisuje właśnie rozdział 2. listu do Rzymian. Niektórzy jednak nie chcą i skarbią sobie gniew na dzień sądu. Nie wszyscy jednak są tacy, nie wszyscy pogardzają dobrocią oraz prawem wpisanym w ich serca lub danym.

Paweł podsumowuje całe rozważanie, przeczytaj to na spokojnie:
"Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga. " [Rz 2, 28-29]

Wbrew Twojemu wyobrażeniu człowiek może otrzymać pochwałę od Boga. To obala fałszywe założenia TULIPa. Paweł dalej wyjasnia, że nie jest to pochwała nie za uczynki i świętość, ale pochwała za abrahamową wiarę, z której wynikają dobre uczynki [rozdział 3 i 4]

Miałem nie odpisywać, więc kończę bo i tak jestem niesłowny. Nie ma sensu tym bardziej, że tak jak przewidziałem nie byłeś w stanie zrozumieć dosłownego tekstu, a co dopiero gdy się weźmiemy za teksty trudne.

Lash pisze:Od kiedy Paweł był wybrany?

(15) Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, (16) aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi (17) ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku.
(List do Galatów 1:15-16, Biblia Tysiąclecia)

I kolejny fragment, którego nadużywasz nie rozróżniając rodzaju wybrania. Szkoda.

A ponadto:
http://ulicaprosta.net/forum/viewtopic. ... 5523#35523


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 03 cze 2010, 14:25

okidoki pisze:Bóg nie wybrał cie na podstawie widzimisię, lecz jako mądry Bóga wybrał Cię na podstawie swojej przedwiedzy (gr. prognosis) wiedząc, że jesteś gotowy uwierzyć w swoim sercu.
I dlatego przedwiedza Boga wyprzedza przeznaczenie i powołanie człowieka, ponieważ "tych, których poznał, tych też przeznaczył".


Blednie uczysz. W jaki sposob ja, bedac martwy duchowo tak jak Lazarz byl martwy fizycznie, moglem byc gotowy by uwierzyc? W zaden! Wmawiasz tekstowi to czego tam nie pisze.

Bo jesli Bog wybiera mnie z powodu tego ze uczynilem siebie gotowym uwierzyc, to przeciez sama w tym moja zasluga, spelnilem przeciez wlasciwy i dobry uczynek.

Ale co uczy Biblia:

Efezjan 2:8-9 bw (8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

Jezeli wszyscy jestesmy tak zdeprawowani, ze nie mozemy przyjsc do Boga bez bycia narodzeni na nowo przez nieodparta Boza laske, to jest jasne ze zbawienie kazdego z nas zawdzieczamy jedynie Bozemu wybraniu.

Wybraniem okreslamy Bozy wybor odnosnie kogo z nas zbawic. Jest ono bezwarunkowe poniewaz nie ma zadnego warunku jaki czlowiek musi spelnic aby Bog wybral go do zbawienia. Czlowiek jest martwy w swoim grzechu i winie. Nie ma zatem warunku by spelnic zanim Bog wybierze by zbawic go z jego stanu smierci.

Nie mowimy ze ostateczne zbawienie jest bezwarunkowe. Nie jest. Musimy spelnic warunek wiary w Chrystusa, aby moc otrzymac zycie wieczne. Ale wiara nie jest warunkiem do wybrania. Jest na odwrot. Wybranie warunkuje nasza wiare. Jest tak, poniewaz Bog wybral nas przed zalozeniem swiata, by odkupic nas na krzyzu oraz obudzic ze smierci swoja nieodparta laska i przyprowadzic do wiary.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2010, 14:26

okidoki pisze:
Lash pisze: Skoro Patrzysz na dyskusję jako na złojenie skóry to trochę wiecej rozumiem

Nie doceniasz prostego dowcipu? :-P
Dowcip jest wtedy gdy obie strony się smieją.
Inaczej pozostaje błazeńska mowa.

okidoki pisze:
Lash pisze:
okidoki pisze: Bóg nie ma na celu pomijać kogokolwiek w zbawieniu, wręcz odwrotnie, cierpliwie czeka on na nawrócenie grzesznika lub społeczności, jeden z fragmentów opisujących tą prawdę jest w Drugim Rozdziale Listu do Rzymian :

" A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia? Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, (6) który odda każdemu według uczynków jego " [Rz 2, 4-6] Fragment jest ważny i prosty. Dobroć Boża prowadzi do nawrócenia. Niektórzy ludzie nie chcą o tym wiedzieć i przez serce nieskłonne do nawrócenia sami zasługują sobie na gniew w Dniu Sądu.
Niektórzy (pokręslenie moje) to znaczy którzy?
Czy Pawęł nie mówi tu o tych co podlegaja sądowi?
czy ty nie CZYNIŁEŚ GRZCHU.
czy nie cały świat podlega sądowi!
Czy niesłusznie na ciebie sąd bozy spadał. za TWOJE UCZYNKI?
Czy ty nie byłeś sunem buntu i z natury nie załugiwałes na gniew Boga?
A może ty nie byłeś częścią świata co?
Moze to nie ty ZASŁGIWAŁEŚ SOBIE SAM NA GNIEW W DNIU SĄDU ale ktos to za ciebie zrobił? :O :eek:
MOŻE TWOJE UCZYNKI były doskonałe? (...)

NIEKTÓRZY
śmiała teza
CO mówi PAWEŁ

Lash taki ogrom pustosłowia, a wystarczyło abyś sięgnął do Pisma Świętego i przeczytał co "to znaczy którzy". Że też nie mogę nawet się spodziewać tego, żebyś chociaż przeczytał fragmenty, które podaję w kontekście i rzetelnie ^_^


Taki ogrom pustosłowai zaprezentowałes i sie nim chlubisz?
to jest twój konkret? nie badź śmieszny.



okidoki pisze:
Dalej jest napisane:
" sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie. Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka. Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka. " [Rz 2,6-10]

Jak widzisz Paweł dzieli ludzi na dwie kategorie:
A) tych, którzy gardzą Bożą dobrocią i za prawdą zbawiającą pójść NIE CHCĄ. Bóg ich nie pomija, lecz wiedzie ich ku nawróceniu. Oni sami się wykluczają.
B) tych, którzy czynią dobrze szukając życia wiecznego i chwały od Boga.
Czyli ci zieloni nie są przekorni jak ci drudzy! Nie potrafisz przeczytać najprostszych fragmentów. Jak zwykle pomijasz niewygodne teksty jak ten mówiący, że Boża dobroć prowadzi ludzi do nawrócenia oraz że są oni zdolni odpowiedzieć na to wezwanie co opisuje właśnie rozdział 2. listu do Rzymian.



Cóż powdaj mi liczbe tych którzy OTRZYMALI ZYCIE WIECZNE bowiem


(7) tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;


Rozumiem że zaczynasz głosić zbawienia z uczynków.
Tak. zbaw sie sam. wypadłeś z łaski.

Powiedz ilu ludzi przez wytrwałosc w dobrych uczynkach / szukjąc chwały / czci i niesmietelności otrzymało zycie wieczne.

Zapamiętej że ten tekst nie mówi o Chrystusie ani o wierze.

ale cały tekst jest osadzony w sekcji wykazującej potepienie wszystkich ludzi.


Ja rozumiem z życie wieczne nie jest juz z wiary w Chrystusa ale z dobrych uczynków i szukania. I w sumie to konsekwentne - objawia się znaczenie ulicy prostej.


Zbawienie z uczynków JEST wtedy i tylko wtedy gdy nie masz grzechu a takim był tylko Chrystus. Dlatego cały świat podlega sadowi bo nikt tego nie spełnił.

Jak widac UDOWADNIASZ mi nadal ze JESTEŚ LEPSZY OD INNYCH GRZESZNIKÓW.

Cieszę sie że objawia sie że wierzysz w zbawienie z uczynków.


okidoki pisze: Paweł podsumowuje całe rozważanie, przeczytaj to na spokojnie:
"Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga. " [Rz 2, 28-29]


Paweł podsumowywuje całe sekcję w rzym 3,9-19 a zaczęta w rzym 1,18.
Więc nie stosuj metody Kanodzieji ze z połówki wyciągasz zasadę!



okidoki pisze: Jak widzisz wbrew Twojemu wyobrażeniu człowiek może otrzymać pochwałę od Boga. To obala fałszywe założenia TULIPa. Paweł dalej wyjasnia, że nie jest to pochwała nie za uczynki i świętość, ale pochwała za abrahamową wiarę, z której wynikają dobre uczynki [rozdział 3 i 4]


Zgadza sie że zbawienie mozna zdobyć z uczynków ale tylko wtedy gdy nie ma żadnego grzechu.

Jak widac głosisz zbawienie z ucznków.

wspólczuję aż tak daleko odeszliście od ewangeli? Ale to w sumie dobrze ze staje się to jawne.

Jak widac specjlanie kłamiesz i wciskasz że Pawęł mówi że to pochwała za wiarę w Rzym 2 nie ma nic o wierze! ale o wypełnianiu PRAWA. Paweł WYRAZNIE NAPISAŁ

(7) tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne

Jak widać jest tu mowa o zbawieniu z uczynków
Paweł to kwituje

(19) A wiemy, że wszystko, co mówi Prawo, mówi do tych, którzy podlegają Prawu. I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga, (20) jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach. Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu.

Po raz kolejny udowadniasz ze egezgetycznie nie rozumiez tekstu ale wierzysz fałszywym nauczycielom :-/

Paweł WYRAŹNIE napisał

12) Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni. (13) Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.

Nie wazne czy masz prawo w sercu czy poza nim z wypełniania go zyjesz.
Tak JEST to jest zasada - ale nie jest to możwlie do wypełnienia bo wszyscy zgrzeszyli to DLATEGO KONIECZNY JEST CHRYSTUS.

Jak widać ty musisz znowu nakłamać i teraz wciskać wiarę abrahamiczną w ten tekst :-/ któy mówi o zbawiniu z uczynków.
żałosne jest to szukanie usprawiedliwienia z uczynków :-/


okidoki pisze: Miałem nie odpisywać, więc kończę bo i tak jestem niesłowny. Nie ma sensu tym bardziej, że tak jak przewidziałem nie byłeś w stanie zrozumieć dosłownego tekstu, a co dopiero gdy się weźmiemy za teksty trudne.


Cóż jak widac ucieksz
Typowe
nagadać BZDUR i zwiać.

Tak nagadałeś bzdur i chwała Bogu że mnie wyrwał z tego myślenia o zbawieniu sie z uczynków.

Jak udowdniłes EGZEGETYCZNIE nie masz nic do zaoferowania.

muszisz WRZUCAĆ słowa w stylu niektórzy. I wcisakć wiare gdzie Pawłe o niej nie mówi.

Zachęcam - SZUKAJ zbawienia z uczynków,.
Pamietaj jednak na końcu tej drogi jest Chrystus jak się zmeczysz - to wtedy uwierz w Jego łaskę

okidoki pisze:
Lash pisze:Od kiedy Paweł był wybrany?

(15) Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, (16) aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi (17) ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku.
(List do Galatów 1:15-16, Biblia Tysiąclecia)

I kolejny fragment, którego nadużywasz nie rozróżniając rodzaju wybrania. Szkoda.

A ponadto:
http://ulicaprosta.net/forum/viewtopic. ... 5523#35523
Jak smok podał aforidzo oznacza Oddzilic do jakiegos zadania.
TAK Bóg oddzielił Pawła to do ewngelizacji jeszcze wtedy gdy się nie narodził.
a że Smok myśli że Bóg ma upodobanie w ludzkich uczynkach i LUDZKIM uczynkom przypisuuje wybranie siebie to cóż
kto szuka zbawienia z uczynków własnych obecznych przeszłych czy PRZYSZŁYCH - potknie się o skałe zgorszenia. Amen
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 14:33 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 cze 2010, 14:29

Imperator pisze:Wybraniem okreslamy Bozy wybor odnosnie kogo z nas zbawic.

No wlasnie! To moze bys uzasadnil sprawiedliwosc Boza, w tym, ze On najpierw okresla liste zbawionych i potepionych, a potem na sadzie karze pieklem tych, ktorych na liscie potepionych od zawsze umiescil...
Jak to jest??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2010, 14:37

Zbyszekg4 pisze:
Imperator pisze:Wybraniem okreslamy Bozy wybor odnosnie kogo z nas zbawic.

No wlasnie! To moze bys uzasadnil sprawiedliwosc Boza, w tym, ze On najpierw okresla liste zbawionych i potepionych, a potem na sadzie karze pieklem tych, ktorych na liscie potepionych od zawsze umiescil...
Jak to jest??
To jest MIŁOSIERDZIE.
Sprawiedliwości chcesz?
Ona mówi za grzch jest śmierć.
TO JEST sprawiedliwość

a miłosierdzie mówi
choć ci się nie należy to ci okazuje łaskę.

Tak Bóg jest sprawiedliwy bo KAŻDEGO grzesznika potepił musiał bo to JEGO CHARAKTER!
ale okazał NIEKTÓRYM MIŁOSIERDZIE którego nie musiał bo miłosierdzie nie musi byc okazywane!
Dlatego Bóg jest SPRAWIEDLIWY a potepieniu i miłosierny w łasce.

Nie można być sprawidliwym w łasce na zasdzie KAŻDEMU DAJĘ ŁASKĘ bo wtedy łaska byłaby naleznością.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości