Szukanie Boga A. W. Tozer

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Szukanie Boga A. W. Tozer

Postautor: SmallTiger » 16 mar 2013, 17:12

Szukanie Boga
A. W. Tozer


Spis treści

Słowo Wstępne
Rozdział 1, Pragnienie Boga
Rozdział 2, Błogosławieni ubodzy
Rozdział 3, Usunięcie zasłony
Rozdział 4, Poznanie Boga "Skosztujcie i zobaczcie..." (Psalm 34, 9)
Rozdział 5, Wszechobecność
Rozdział 6, Mówiący głos
Rozdział 7, Spojrzenie duszy
Rozdział 8, Odnowienie relacji między Stwórcą a stworzeniem
Rozdział 9, Cichość i pokrzepienie
Rozdział 10, Sakrament życia

Całą książkę do przeczytania w formacie pdf, można ja znaleźć tu:
http://kchb.pl/pdf/tozer_szukanie_boga.pdf


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2013, 18:17

Mogę prosić o przybliżenie sylwetki A.W. Tozera?
Co takiego jest w jego książkach, że polecasz je?...
Pozdrawiam i mam zamiar posłuchać np. tego: http://tiny.pl/h8hsw "Radykalny Krzyż"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SmallTiger » 16 mar 2013, 18:46

Aiden Wilson Tozer (ur. 21 kwietnia 1897 w La Jose (obecnie Newburg) - zm. 12 maja 1963), amerykański pastor protestancki, kaznodzieja, autor książek chrześcijańskich, mentor duchowy. Za swoje dokonania otrzymał dwa honorowe doktoraty.

Pomiędzy ponad czterdziestoma książkami jego autorstwa przynajmniej dwie: Szukanie Boga i Poznanie Świętego są uznawane za chrześcijańską klasykę. Jego książki wskazują czytelnikowi na możliwość i konieczność głębszej relacji z Bogiem.

Aiden powierzył życie Jezusowi Chrystusowi w 1915 r. Cztery lata później został pastorem zboru w Nutter Fort. Potem był pastorem kilku innych zborów. Przez 31 lat był odpowiedzialny jako pastor za zbór "Southside Alliance" z Chicago. Później objął tę funkcję w zborze Avenue Road Church z Toronto. Żyjąc w prosty, niematerialistyczny sposób, on i jego żona Ada Cecelia Pfautz, nie kupili nigdy samochodu wybierając podróżowanie autobusami i koleją. Zmarł na nagły atak serca.

Tozer miał siedmioro dzieci, sześciu chłopców i jedną dziewczynkę. Pochowano go na cmentarzu Ellet, w miejscowości Akron w stanie Ohio w USA. Na jego grobie napisano po prostu: "A. W. Tozer - Mąż Boży"

Książki wydane po polsku

Szukanie Boga
Poznanie Świętego
Radykalny Krzyż
Klucz do głębszego życia
Boży podbój


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2013, 19:09

SmallTiger, bardzo dziękuję za info. Właśnie słucham "Radykalny Krzyż" i PODOBA MI SIĘ !


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SmallTiger » 16 mar 2013, 19:24

Zbyszek poza Tozer-em nawet jeśli nie popierasz demonologi Derek-a Prince to polecam Ci jego inne książki w innych tematach, na prawdę wszystkie są godne przeczytania. Teraz wyszła nowa książka Derek-a Prince "Za cenę krwi" 289 stron ale na pewno warto przeczytać.

Zbyszek zamieściłem tu też: A. W. Tozer: "Jak oceniać duchowe przeżycia." - myślę, że warto przeczytać zwłaszcza że nie jest długie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2013, 19:41

SmallTiger pisze:A. W. Tozer: "Jak oceniać duchowe przeżycia." - myślę, że warto przeczytać zwłaszcza że nie jest długie

Nawet posłuchać można: http://tiny.pl/h8h65 :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2013, 19:42



Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SmallTiger » 16 mar 2013, 19:44

Nie ale dzięki, że podałeś to przejże w wolnym czasie.


Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 16 mar 2013, 23:24

Skoro już jesteście przy polecaniu to chciałbym gorąco polecić "Boży Podbój" Tozera. Książka dla ludzi, którzy mają "duchową depresję", niesamowita po prostu. Na forum jest moje świadectwo, praktycznie przez większość wydarzeń jakie tam opisuję przeprowadziło mnie to dzieło.


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SmallTiger » 17 mar 2013, 06:15

SzalonyJogurt dzięki za polecenie kolejnej lektorki do rozwoju i związanej z Tozer-em.


SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SmallTiger » 17 mar 2013, 11:09

Aiden Wilson Tozer (1897 - 1963) dostrzega niebezpieczne i bolesne zjawisko sekularyzacji życia duchowego w środowiskach ewangelicznych, polegające na przesuwaniu punktu ciężkości ze sfery duchowej w sferę intelektualno-doktrynalną, czemu towarzyszy drastyczne spłycenie we wszystkich dziedzinach: zwiastowania, nauczania, przeżyć i jakości życia chrześcijan. W swoich dziełach Tozer dąży do ujawnienia i powstrzymania tego zjawiska, apelując o nawrót do pierwotnych wzorców autentycznej, duchowej pobożności: apostolskich, reformacyjnych i ewangelicznych.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 mar 2013, 12:40

Słucham właśnie "Jak oceniać duchowe przeżycia" z "chomika". Dobre kazanie.Dzięki.


SmallTiger
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2013, 14:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SmallTiger » 17 mar 2013, 13:11

kontousunięte1 oby jak najwięcej w głowie zostało z kazania by można było wykorzystać informacje we właściwej chwili życia.



Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości