JHWH Pierwszy - Groźny.

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

JHWH Pierwszy - Groźny.

Postautor: nesto » 27 lis 2013, 14:13

Czy ci, którzy uparcie twierdza, że Jezus jest Bogiem JHWH, Stworzycielem czytali ST?
Czy pokusili się o zestawienie "słów Bożych" objawianych przez JHWH z naukami Jezusa?
Zamieszczę tutaj pewnie zestawienie "na rozgrzewkę":

Bóg jest miłością:
(7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - (8) jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - (9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. (10) Winieneś go zabić, pierwszy

Bóg jest dobry:

(16) Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu. (17) Gdyż klątwą obłożysz [wyrżniesz do nogi!] Chetytę, Amorytę, Kananejczyka, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę, jak ci rozkazał Pan, Bóg twój, (18) abyście się nie nauczyli czynić wszystkich obrzydliwości, które oni czynią ku czci bogów swoich, i byście nie grzeszyli przeciw Panu, waszemu Bogu. (19) Jeśli przez wiele dni będziesz oblegał miasto i walczył z nim, nie zetniesz jego drzew podkładając siekierę, bo będziesz spożywał z nich owoce. Dlatego ich nie zniszczysz. Czy drzewo to człowiek, byś je oblegał?

Bóg przebacza:
(2) Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan; mścicielem jest Pan i Władcą [pełnym] gniewu; Pan mści się nad swymi wrogami i długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół.

Bóg kocha dzieci:
(23) Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! (24) On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.

Bóg zakazuje ofiar z ludzi:
(29) Duch Pana był nad Jeftem, który przebiegał dzielnice Gileadu i Manassesa, przeszedł przez Mispa w Gileadzie, z Mispa w Gileadzie ruszył przeciwko Ammonitom. (30) Jefte złożył też ślub Panu: Jeżeli sprawisz, że Ammonici wpadną w moje ręce, (31) wówczas ten, kto (pierwszy) wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną. (32) Wyruszył więc Jefte przeciw Ammonitom zmuszając ich do walki i Pan wydał ich w jego ręce. (33) Rozgromił ich na przestrzeni od Aroeru aż do okolic Minnit, co stanowi dwadzieścia miast, i dalej aż do Abel-Keramim. Była to klęska straszna. Ammonici zostali poniżeni przez Izraela. (34) Gdy potem wracał Jefte do Mispa, do swego domu, oto córka jego wyszła na spotkanie, tańcząc przy dźwiękach bębenków, a było to dziecko jedyne; nie miał bowiem prócz niej ani syna, ani córki. (35) Ujrzawszy ją rozdarł swe szaty mówiąc: Ach, córko moja! Wielki ból mi sprawiasz! Tyś też wśród tych, co mnie martwią! Oto bowiem nierozważnie złożyłem Panu ślub, którego nie będę mógł odmienić! (36) Odpowiedziała mu ona: Ojcze mój! Skoro ślubowałeś Panu, uczyń ze mną zgodnie z tym, co wyrzekłeś własnymi ustami, skoro Pan pozwolił ci dokonać pomsty na twoich wrogach, Ammonitach! (37) Nadto rzekła do swego ojca: Pozwól mi uczynić tylko to jedno: puść mnie na dwa miesiące, a ja udam się na góry z towarzyszkami moimi, aby opłakać moje dziewictwo. (38) Idź! - rzekł do niej. I pozwolił jej oddalić się na dwa miesiące. Poszła więc ona i towarzyszki jej i na górach opłakiwała swoje dziewictwo. (39) Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem. Weszło to następnie w zwyczaj w Izraelu, (40) że każdego roku schodziły się na cztery dni córki izraelskie, aby opłakiwać córkę Jeftego Gileadczyka.

Bóg kocha bezbronnych, kobiety i dzieci:
(...) Gdy tedy wszytek lud krzyczał, a w trąby trąbiono, skoro w uszach mnóstwa głos i trąbienie zabrzmiało, natychmiast mury upadły i wszedł każdy przez miejsce, które przeciw niemu było, i wzięli miasto, i pobili wszystko, co w nim było, od męża aż do niewiasty, od dziecięcia aż do starego. Woły też i owce, i osły — wszystkie paszczęką miecza pobili." (Joz 6,2-21, Wujek)

Bóg, bez komentarza:
(56) Kobieta u ciebie najbardziej delikatna i tak rozpieszczona, że nie chciała nawet postawić stopy na ziemi wskutek delikatności i rozpieszczenia, złym okiem spojrzy na męża swego łona, na syna i córkę, (57) ze względu na łożysko, które wyszło z jej łona, lub na dzieci urodzone przez siebie, gdyż jeść je będzie w ukryciu wobec braku wszystkiego w czasie oblężenia, w nędzy, jakimi cię uciśnie wróg we wszystkich twych miastach. (58) Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa - zapisanych w tej księdze - bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego, (59) Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami. (60) Sprawi, że przylgną do ciebie wszystkie zarazy Egiptu: drżałeś przed nimi, a one spadną na ciebie. (61) Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi.

Mnie osobiści wydaje się, że tekst ST jest szalonym zestawem legend, mitów, żeby nie napisać dosadniej.
NT jest jego uzupełnieniem jak wiecie, tyle że niczego nie uzupełnia, a jest przeciwieństwem.

JHWH nawrócił się pod wpływem Jezusa?
O.. Zapomniałem, że wg części z was Jezus to ten sam JHWH.. :lol:
Ale mściwy ten Jezus i przyjmuje krwawe ofiary z dzieci i haczy o kanibalizm i morduje całe miasta z dziećmi. Rzeź niewiniątek to pikuś :mrgreen:

Macie jakieś mądre uwagi?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
betaz
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2013, 06:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: betaz » 27 lis 2013, 15:14

nesto pisze:O.. Zapomniałem, że wg części z was Jezus to ten sam JHWH..

Ale mściwy ten Jezus i przyjmuje krwawe ofiary z dzieci i haczy o kanibalizm i morduje całe miasta z dziećmi. Rzeź niewiniątek to pikuś


Jezus w starym testamencie dokonywał sądu na narodach (Kananejczycy). Poczytaj apokalipsę co Jezus zrobi z bezbożnymi :mrgreen:


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 27 lis 2013, 16:21

betaz pisze:
nesto pisze:O.. Zapomniałem, że wg części z was Jezus to ten sam JHWH..

Ale mściwy ten Jezus i przyjmuje krwawe ofiary z dzieci i haczy o kanibalizm i morduje całe miasta z dziećmi. Rzeź niewiniątek to pikuś


Jezus w starym testamencie dokonywał sądu na narodach (Kananejczycy). Poczytaj apokalipsę co Jezus zrobi z bezbożnymi :mrgreen:


I tyle? Nie odniesiesz się do zachęcania przez Boga do zabijania dzieci, karania kanibalizmem, przyjmowania ofiar z dzieci itp?
Od pewnego Bogobojnego Izraelity Bóg JHWH [Jezus!?] przyjął krwawą ofiarę z córki [!!!!!!!!!!!!!]
Poczytaj post i napisz o swoim Bogu, który jest Miłością.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 27 lis 2013, 16:41

"nesto"
Od pewnego Bogobojnego Izraelity Bóg JHWH [Jezus!?] przyjął krwawą ofiarę z córki [!!!!!!!!!!!!!]


czy miałeś Jeftego na myśli? jeśli tak to błąd, Jefte nie złożył swojej córki na krwawą ofiarę Bogu.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 27 lis 2013, 16:55

jon pisze:"nesto"
Od pewnego Bogobojnego Izraelity Bóg JHWH [Jezus!?] przyjął krwawą ofiarę z córki [!!!!!!!!!!!!!]


czy miałeś Jeftego na myśli? jeśli tak to błąd, Jefte nie złożył swojej córki na krwawą ofiarę Bogu.



(31) wówczas ten, kto (pierwszy) wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną.

(39) Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem.

Przeczytaj uważnie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 lis 2013, 17:09

To była głupota Jefte, to, że złożył na ofiarę całopalną swoją córkę nie znaczy, że Bóg ją przyjął jako ofiarę miłą. Postawa Jefte pokazuje brak znajomości Zakonu, który został dany Mojżeszowi i jego nadgorliwość [Jeftego].


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 27 lis 2013, 18:42

(29) Duch Pana był nad Jeftem

Skoro Jefte robił źle to może i apostołowie sadzili w swych naukach bzdury?
A dlaczego Bóg go nie powstrzymał przed tą ofiarą dla niego?
A dlaczego z dużo błahszych powodów prorocy mają sny, widzenia, osły gadają, zmarli wstają z grobów a wino z wody powstaje?

Powtórzę:

Duch Pana był nad Jeftem

Złożył ofiarę ze swojej córki Bogu JHWH ten, nad którym był "Duch Pana".
Z premedytacją, po roku od obietnicy. Zarznął swoją własną córkę i spalił. To jest oblicze Boga, który jest miłością?
W jakiego Boga wierzycie? Piszecie, że Jahwe to Jezus.

Jezus nakazuje zabicie własnych dzieci i braci, gdy będzie zwracać się do innych bogów?
(9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. (10) Winieneś go zabić, pierwszy

Każe zabijać małe dzieci:
(6) Obłożyliśmy je klątwą, jak uczyniliśmy Sichonowi, królowi Cheszbonu; klątwie [zabiciu] podlegało miasto, mężczyźni, kobiety i dzieci.

Klątwa, to tłumaczenie, aby owieczkom szczęki nie opadły!
Wyraz "charam" oznacza wyrżnąć!

(...) Izraelici obłożyli klątwą [wyrżnęli] ich oraz ich miasta. Stąd miejscowość ta otrzymała nazwę Chorma.

Gdzie jest wasz Jezus? Bóg miłosierny i przebaczający?
Nie czujecie LIPY?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 lis 2013, 19:01

Porównujesz stare przymierze z tym teraz? No litości chłopie, nastepny, który po vanitym czuje się dotknięty? Bóg kazał wyżynać te narody z powodu ich ohydnych grzechów jakich się dopuszczali albo z powodu nieprzyjaźni do Izraela.

Nie czujecie LIPY?


Obrazek


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 27 lis 2013, 19:04

"nesto"


(31) wówczas ten, kto (pierwszy) wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną.

(39) Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem.

Przeczytaj uważnie.


Uważasz że Jefte spalił swoją córkę?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 lis 2013, 21:09

jon pisze:Uważasz że Jefte spalił swoją córkę?

Oczywiście. Najpierw ją zabił, a potem spalił. Chyba, że spalił żywą.

Porównujesz stare przymierze z tym teraz?

Teraz porównuję Boga z tym co "teraz" jest Bogiem. Skoro Bóg jest miłością, to poczytaj jak kazał zabijać dzieci itp. Pierwszy mój post. A różnych przypadków jest więcej:

(22) Wody więc zostały uzdrowione aż po dzień dzisiejszy - według słowa, które wypowiedział Elizeusz. (23) Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! (24) On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. (25) Stamtąd Elizeusz poszedł na górę Karmel, skąd udał się do Samarii.
(2 Ks. Królewska 2:22-25, Biblia Tysiąclecia)

Nie ma nic do rzeczy stare czy nowe przymierze, bo Bóg jest ten i taki sam. Chyba, że uważasz, że Bóg się nawrócił na miłość..

Uważasz penie, że JHWH to Jezus. Czy uważasz również, że za nazwanie starego faceta "łyskiem" należy zabić 42 dzieci? Ja jestem łysy i gdyby ktoś mnie tak nazwał, to chyba bym się tylko zdziwił, bo przecież, to oczywiste :mrgreen: Tymczasem święty prorok, jeden z najwybitniejszych w ST "przeklina ich" a JHWH (Jezus?) zabija czterdzieści dwoje dzieci.. :roll:

W jakiego boga wierzysz i czy to są tylko mity, czy nie?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 lis 2013, 11:06

Może jednak ktoś pomyśli nad tym co napisałem? Dlaczego Jezus kazał niedźwiedziom rozszarpać 42 dzieci? Bo przezywały łyskiem łysego faceta?
Tylko nie ściemniać, że to prorok był.
Proroków torturowano i zabijano jak wiecie. Dlaczego tych morderców Jezus nie ukarał i nie kazał ich rozszarpać?
I dlaczego kazał zabijać inne niewinne dzieci?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 29 lis 2013, 11:10

nesto pisze:Może jednak ktoś pomyśli nad tym co napisałem? Dlaczego Jezus kazał niedźwiedziom rozszarpać 42 dzieci? Bo przezywały łyskiem łysego faceta?
Tylko nie ściemniać, że to prorok był.
Proroków torturowano i zabijano jak wiecie. Dlaczego tych morderców Jezus nie ukarał i nie kazał ich rozszarpać?
I dlaczego kazał zabijać inne niewinne dzieci?


Nie przejmuj sie, kazdemu dostanie sie "wedlug zaslug".


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 30 lis 2013, 09:58

jj pisze:
nesto pisze:Może jednak ktoś pomyśli nad tym co napisałem? Dlaczego Jezus kazał niedźwiedziom rozszarpać 42 dzieci? Bo przezywały łyskiem łysego faceta?
Tylko nie ściemniać, że to prorok był.
Proroków torturowano i zabijano jak wiecie. Dlaczego tych morderców Jezus nie ukarał i nie kazał ich rozszarpać?
I dlaczego kazał zabijać inne niewinne dzieci?


Nie przejmuj sie, kazdemu dostanie sie "wedlug zaslug".


A co to niby ma znaczyć? Masz jasno napisane, że niewinne dzieci był z rozkazu Jezusa zabijane! Napisz lepiej dlaczego Jezusa nazywasz "miłością".
Jesteś protestantem, więc wierzysz, że Jezus to Stworzyciel JHWH.
Dlaczego Jezus kazał zabijać dzieci?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 lis 2013, 13:59

nesto pisze:
jj pisze:
nesto pisze:Może jednak ktoś pomyśli nad tym co napisałem? Dlaczego Jezus kazał niedźwiedziom rozszarpać 42 dzieci? Bo przezywały łyskiem łysego faceta?
Tylko nie ściemniać, że to prorok był.
Proroków torturowano i zabijano jak wiecie. Dlaczego tych morderców Jezus nie ukarał i nie kazał ich rozszarpać?
I dlaczego kazał zabijać inne niewinne dzieci?


Nie przejmuj sie, kazdemu dostanie sie "wedlug zaslug".


A co to niby ma znaczyć? Masz jasno napisane, że niewinne dzieci był z rozkazu Jezusa zabijane! Napisz lepiej dlaczego Jezusa nazywasz "miłością".
Jesteś protestantem, więc wierzysz, że Jezus to Stworzyciel JHWH.
Dlaczego Jezus kazał zabijać dzieci?


Zostales wprowadzony w blad. Nauczono ciebie boga, stworzonego przez humanistow, na obraz i podobienstwo czlowieka. Nie drecz maluczkich, paląc wyimaginowanego chochoła, bo możesz poparzyc paluszki.

Pamietaj, ze Bog jest ogniem trawiacym.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 gru 2013, 15:51

Jezus przyszedł uwolnić uciśnionych ale

Gal 5:13 - Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości.

tez przychodzi jako sędzia aby oddzielić owce od kozłów.

Mat 3:12 - W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym.

W związku z tym skoro Jezus czyni wszystko co widział u Ojca to - Czy Ojciec nie mógł ogłosić roku łaski?

Łuk 4:17 - I podano mu księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
4:18 - Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,
4:19 - abym zwiastował miłościwy rok Pana.

Gdzieś ktoś mówił, że Bóg oznacza po prostu władzę. Kto ma władzę sądzenia, dawania życia, wszelka moc na niebie i ziemi? - Jezus Chrystus

Mat 28:18 - A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości