Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2015, 08:19

A gdzie tam masz wyszczeglniony brak kultury


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 kwie 2015, 08:52

Przeczytaj zacytowany fragment to go znajdziesz.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 kwie 2015, 10:35

Jeśłi słowa Wyszyńskiego sa prawdą to popełnił nie tylko bluźnierstwo, ale i koszmarne oszustwo; młodzi księża zostali utwierdzeni przez niego w fałszywym przekonaniu, ze Panu Bogu można rozkazywać. Z tym oszustwem wiąże się bardzo wiele innych, które są wynikiem, albo powodem stwierdzenia Wyszyńskiego. Cała idea transubstancjacji, która jest podstawą tego całego zamieszania jest całkowicie wymyśloną ideologią mająca swoje podstawy w filozofii platońskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2015, 11:37

Rembov pisze:Przeczytaj zacytowany fragment to go znajdziesz.


przeczytałam


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 kwie 2015, 11:41

magda pisze:
Rembov pisze:Przeczytaj zacytowany fragment to go znajdziesz.


przeczytałam

Wobec tego jeszcze raz skoro najwyraźniej nadal tego nie widzisz. A potem kolejny i tak do skutku aż zobaczysz co jest owocem Ducha.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 08 kwie 2015, 17:16

KAAN pisze:Jeśłi słowa Wyszyńskiego sa prawdą to popełnił nie tylko bluźnierstwo, ale i koszmarne oszustwo; młodzi księża zostali utwierdzeni przez niego w fałszywym przekonaniu, ze Panu Bogu można rozkazywać. Z tym oszustwem wiąże się bardzo wiele innych, które są wynikiem, albo powodem stwierdzenia Wyszyńskiego. Cała idea transubstancjacji, która jest podstawą tego całego zamieszania jest całkowicie wymyśloną ideologią mająca swoje podstawy w filozofii platońskiej.

Zgadzam się. Idea taka jest całkowitym wymysłem. Podobnie jak idea Trójcy.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2015, 23:49

nesto pisze:Zgadzam się. Idea taka jest całkowitym wymysłem. Podobnie jak idea Trójcy.


Z trójcą to niekoniecznie chociaż skorp to katolicka idea to wolałabym żeby trójcy nie było to samo z niesmiertelną dusza ja wszelkie katolickie dogmaty jakos niezbyt trawię tylko ze zdrowego rozsądku inaczej bym wszystko co katolickie odrzuciła.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 kwie 2015, 03:19

magda, piszesz straszne głupoty, ale jak poczytam posty inteligenta o ksywie Rembov, to wewnętrznie bardzo ciebie lubię i szanuję za prostolinijną dobroć i złość.

A Jezus Bogiem nie jest bo umarł..
Bóg nie umiera bo to Przesłanie (Duch, Idea).
Ale wg katolików jest Bogiem, bo ktoś go tak nazwał :roll:
Wyjątkowo głupi argument.... :clap:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 14 gru 2016, 14:39

Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..Kto mówi co innego stoi w opozycji do nauka Jezusa, stoi po stronie diabła.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Dragonar » 16 gru 2016, 12:20

Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..Kto mówi co innego stoi w opozycji do nauka Jezusa, stoi po stronie diabła.

Gdzie Jezus mówi tutaj: Nie jestem Bogiem? Niczego takiego nie możemy zaobserwować w poniższym fragmencie:

A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny? A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. (Mk 10:17-18 BW)

Człowiek, którzy przychodzi do Chrystusa nie jest świadomy Jego tożsamości - zwraca się do Niego jako do wyjątkowego człowieka, jako do nauczyciela, nie jako do Boga czy nawet Mesjasza. Jezus - znając intencje młodzieńca - mówi, że nikt, tj. żaden człowiek nie jest dobry. Dobrym może być nazwany wyłącznie Bóg.

Poza tym, jeżeli twierdzisz, że w tym ustępie biblijnym Jezus wyrzeka się swojego bóstwa, musisz również uznać, że Jezus wyrzeka się również swojej dobroci oraz prawa do nazywania siebie dobrym. Implikuje to, że Chrystus posiadał zepsutą przez grzech naturę, tymczasem Biblia mówi, że nie był On winny grzechu (m.in. 2 Kor 5:21, Hbr 4:15, 1 P 2:22, 1 J 3:5)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 16 gru 2016, 20:23

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..Kto mówi co innego stoi w opozycji do nauka Jezusa, stoi po stronie diabła.

Gdzie Jezus mówi tutaj: Nie jestem Bogiem? Niczego takiego nie możemy zaobserwować w poniższym fragmencie:

A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny? A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. (Mk 10:17-18 BW)

Człowiek, którzy przychodzi do Chrystusa nie jest świadomy Jego tożsamości - zwraca się do Niego jako do wyjątkowego człowieka, jako do nauczyciela, nie jako do Boga czy nawet Mesjasza. Jezus - znając intencje młodzieńca - mówi, że nikt, tj. żaden człowiek nie jest dobry. Dobrym może być nazwany wyłącznie Bóg.

Poza tym, jeżeli twierdzisz, że w tym ustępie biblijnym Jezus wyrzeka się swojego bóstwa, musisz również uznać, że Jezus wyrzeka się również swojej dobroci oraz prawa do nazywania siebie dobrym. Implikuje to, że Chrystus posiadał zepsutą przez grzech naturę, tymczasem Biblia mówi, że nie był On winny grzechu (m.in. 2 Kor 5:21, Hbr 4:15, 1 P 2:22, 1 J 3:5)

Jezus wyrzeka się bóstwa ontycznego w momencie, gdy mówi o sobie, że jest człowiekiem. Ten kto jest prawdziwym człowiekiem nie jest pod względem substancji nikim więcej.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 08:08

Dragonar pisze:
Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..Kto mówi co innego stoi w opozycji do nauka Jezusa, stoi po stronie diabła.

Gdzie Jezus mówi tutaj: Nie jestem Bogiem? Niczego takiego nie możemy zaobserwować w poniższym fragmencie:

A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny? A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. (Mk 10:17-18 BW)

Człowiek, którzy przychodzi do Chrystusa nie jest świadomy Jego tożsamości - zwraca się do Niego jako do wyjątkowego człowieka, jako do nauczyciela, nie jako do Boga czy nawet Mesjasza. Jezus - znając intencje młodzieńca - mówi, że nikt, tj. żaden człowiek nie jest dobry. Dobrym może być nazwany wyłącznie Bóg.

Poza tym, jeżeli twierdzisz, że w tym ustępie biblijnym Jezus wyrzeka się swojego bóstwa, musisz również uznać, że Jezus wyrzeka się również swojej dobroci oraz prawa do nazywania siebie dobrym. Implikuje to, że Chrystus posiadał zepsutą przez grzech naturę, tymczasem Biblia mówi, że nie był On winny grzechu (m.in. 2 Kor 5:21, Hbr 4:15, 1 P 2:22, 1 J 3:5)


Niczego nie muszę uznawać, to twój punkt widzenia. Marka 10:18 mówi nam tylko że Jezus zaprzeczą że jest Bogiem Ojcem którego uważa za dobrego w sensie absolutnym. Gdybyś jeszcze czegoś nie rozumiał to pytaj śmiało.

O ilu osobach pisze w 1 Tym 2:5, czy Ap.1:1, o jednej czy o dwóch? Czy Jezus może być Bogiem skoro jest pośrednikiem?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Oszołom ;-) » 09 maja 2017, 16:40

Tylko katolików, powiadasz? A jak zdefiniujesz katolika? Z tego, co się orientuję, KrK uczy, iż Jezus jest Bogiem, choć wydaje mi się, że bardzo rzadko tak otwarcie to podkreśla. Stąd może być różnica między oficjalną doktryną KrK, a indywidualnymi przekonaniami (lub ich brakiem) katolików.

Jest nawet taka anegdota:

- Jesteś katolikiem?
- No pewnie!
- A wierzysz w Boga?
- Nie, dlaczego?

:lmao:


Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Wściekłakoza » 16 maja 2017, 16:09

Byłam jakoś 2 miesiące temu na mszy w moim kościele Katolickim. Ksiądz wyraźnie powiedział Jezus jest Bogiem.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Rembov » 17 maja 2017, 22:01

A wystarczyło sobie przypomnieć główne prawdy wiary. Jest to zapisane w trzeciej z nich.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości