Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 27 paź 2017, 20:37

KAAN pisze:Z Realistą nie przeprowadzisz rozmowy na jakimś sensownym poziomie, bo nie zna Biblii i jej nauki. Jego sądy mają charakter filozofujący.

KAAN z całą pewnością bibliolatria nie jest "biblijna".

Traktuje Biblię jak zwykłą literaturę i nie zna Ducha który jest autorem tego dzieła.

Biblie jak każdy inny tekst starożytny należy badać interdyscyplinarnie. Na Ducha powołują się wszyscy fundamentaliści od ŚJ przez Adwentystów po różne "kościoły" które nawet nie dorobiły się biblistów z prawdziwego zdarzenia.

Oczywiste jest ze Biblia uczy o boskości Pana Jezusa, to nie jest jakiś elemet filozoficzny zapożyczony z pogańskich religii ale objawienie Boże dla wierzących.

Owszem przez apoteozę jak Salomona, Cyrusa, Mojżesza, Dawida et consortes.

Wszyscy zbawieni wiedzieli że Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i tym samym co Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. Słowo uczy że świat jest stworzony rękami Pana Jezusa.

Najwyraźniej ani autorzy ST ani NT nie byli zbawieni bo im taka identyfikacja była zupełnie obca. Zresztą rzecz elementarna, jaka jest tożsamość dwóch rzeczy z trzecią, taka jest również tożsamość pomiędzy nimi wzajemnie. Skoro Ojciec i Syn są tożsami z jednym Bogiem, to Ojciec jest tożsamy z Synem - nie ma innej logicznej możliwości. Stąd wielu wczesnych pisarzy było modalistami jak Atenagoras czy Ignacy Antiocheński.

Dla Realisty i innych tzw biblistów których on uznaje Pan Jezus jest teraz sędzią, zostaną osądzeni według ich niewiary.

Litera zabija duch ożywia, proponuję porzucić bałwochwalczy kult Biblii i wejść w relację z Żywym Bogiem. To jest dla mnie fenomen protestantyzmu, ze zaczynał jako nurt skoncentrowany na bibliolatrii, a doszedł do momentu w którym wie, że Mowa Boga wykracza daleko poza karty Biblii.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 28 paź 2017, 08:54

krzysiek7 pisze:Ktoś z kim rozmawiałem twierdzi, że katolicy nie wierzą w to, że Jezus jest Bogiem.

Dlatego proszę o odpowiedzi tylko katolików czy uważają Jezusa za Boga? Wystarczy proste tak lub nie.

Tak, Jezus jest Bogiem. I Synem Boga.

Nie wiem, z kim rozmawiałeś, ale cieszy mnie, że szukasz prawdy :)


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 28 paź 2017, 10:41

Realista pisze:
KAAN pisze:Z Realistą nie przeprowadzisz rozmowy na jakimś sensownym poziomie, bo nie zna Biblii i jej nauki. Jego sądy mają charakter filozofujący.
KAAN z całą pewnością bibliolatria nie jest "biblijna".
Zmieniłeś się w proroka? Znasz moją duszę i widzisz w niej jakąś latrię? Zaczynasz odnosić się do rzeczy nieuchwytnych, śliski to grunt.
Traktuje Biblię jak zwykłą literaturę i nie zna Ducha który jest autorem tego dzieła.
Biblie jak każdy inny tekst starożytny należy badać interdyscyplinarnie.
Badaj sobie, poznano ją od początku w sposób duchowy i to poznanie jest podstawą wiary chrześcijańskiej. Twoje badania nie mają żadnego znaczenia dla duchowego przekazu Słowa. Nie znasz Biblii, bo nie znasz jej duchowego przesłania co udowodniłeś na tym forum.
Na Ducha powołują się wszyscy fundamentaliści od ŚJ przez Adwentystów po różne "kościoły" które nawet nie dorobiły się biblistów z prawdziwego zdarzenia.
Bo wiedzą że tylko Duch może wyjawić właściwe znaczenie Słowa. Ty nie możesz poznać właściwego znaczenia, bo nie masz Ducha Bożego.

Oczywiste jest ze Biblia uczy o boskości Pana Jezusa, to nie jest jakiś elemet filozoficzny zapożyczony z pogańskich religii ale objawienie Boże dla wierzących.
Owszem przez apoteozę jak Salomona, Cyrusa, Mojżesza, Dawida et consortes.
Przez głupie zwiastowanie:

I List do Koryntian 1:21 Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.

I List do Koryntian 2:4 A mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc,

Wszyscy zbawieni wiedzieli że Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i tym samym co Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. Słowo uczy że świat jest stworzony rękami Pana Jezusa.
Najwyraźniej ani autorzy ST ani NT nie byli zbawieni bo im taka identyfikacja była zupełnie obca.
Ni była obca, tobie jest obca, bo nie rozumiesz tego:

Hebr 1:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Skoro Ojciec i Syn są tożsami z jednym Bogiem, to Ojciec jest tożsamy z Synem - nie ma innej logicznej możliwości.

Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.


Jak to nazwiesz swoim filozoficznym językiem?
Dla Realisty i innych tzw biblistów których on uznaje Pan Jezus jest teraz sędzią, zostaną osądzeni według ich niewiary.

Litera zabija duch ożywia, proponuję porzucić bałwochwalczy kult Biblii i wejść w relację z Żywym Bogiem.
Proponuję ci porzucić bałwochwalczy kult filozofii, a pojednać się Bogiem Zbawicielem.

To jest dla mnie fenomen protestantyzmu, ze zaczynał jako nurt skoncentrowany na bibliolatrii, a doszedł do momentu w którym wie, że Mowa Boga wykracza daleko poza karty Biblii.
Myślę że to projekcja twojego problemu * exp-1. Odwróciłeś się od Biblii - Słowa Bożego i zamieniłeś je na filozofię, którz stała się twoim bożkiem, dlatego swoimi dywagacjami wykraczasz poza daleko Biblię, a właściwie trafiasz obok Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 28 paź 2017, 13:41

Realisto.
Dyskusje z obdarzonym mądrością i łaską Boga Kaanem nie mają sensu.
Można jedynie czerpać z potoku mądrości, które wypisuje.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 28 paź 2017, 23:14

KAAN pisze:Zmieniłeś się w proroka? Znasz moją duszę i widzisz w niej jakąś latrię? Zaczynasz odnosić się do rzeczy nieuchwytnych, śliski to grunt.

Owszem w Twoim podejściu do Biblii dostrzegam bibliolatrie - traktujesz ją jak bożka.


Badaj sobie, poznano ją od początku w sposób duchowy i to poznanie jest podstawą wiary chrześcijańskiej. Twoje badania nie mają żadnego znaczenia dla duchowego przekazu Słowa. Nie znasz Biblii, bo nie znasz jej duchowego przesłania co udowodniłeś na tym forum.

Gdyby nie żmudne wysiłki całych generacji naukowców, to nawet nie mielibyśmy tematu do dyskusji.


Bo wiedzą że tylko Duch może wyjawić właściwe znaczenie Słowa. Ty nie możesz poznać właściwego znaczenia, bo nie masz Ducha Bożego.
Tobie wyjawia i akurat Ty potrafisz uchwycić prawdziwy sens i intencję autorów nie znając nawet tekstu w przekazie źródłowym. Litości.

I List do Koryntian 1:21 Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.

I List do Koryntian 2:4 A mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc,

Od bezmyślnego przepisywania tekstu nikomu jeszcze mądrości nie przybyło.

Ni była obca, tobie jest obca, bo nie rozumiesz tego:

Hebr 1:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Autor przez Pana rozumiał raczej Ojca. Zatem "I Ty Panie (tj.Boże Ojce). Tak zresztą wielu egzegetów zarówno protestanckich jak i katolickich rozumiało ten tekst. Poza tym w języku greckim cały rozdział sugeruje nieco inne znaczenie, aniżeli oddają to przekłady, które w gruncie rzeczy są już interpretacjami. O tym tekście powstawały dysertacje a ty sobie wyrwałeś go z kontekstu zacytowałeś i uważasz, ze to czegokolwiek dowodzi? Proponuję Ci zatem dyskusję na temat Hbr 1.10 i adresata tych słów w 1 rozdziale listu do Żydów, albo wytypuj zastępce.

Jak to nazwiesz swoim filozoficznym językiem?

Zapewne autor widzi w Jezusie po prostu Schaliacha z filozofią nie ma to nic wspólnego, jest to tradycja zakorzeniona w myśli żydowskiej.

Myślę że to projekcja twojego problemu * exp-1. Odwróciłeś się od Biblii - Słowa Bożego i zamieniłeś je na filozofię, którz stała się twoim bożkiem, dlatego swoimi dywagacjami wykraczasz poza daleko Biblię, a właściwie trafiasz obok Biblii.

Schleiermacher, Bultmann, Heinemann (później przeszła na katolicyzm), Ehrman (został agnostykiem), Dunn itd. to jest dla mnie progres w myśli protestanckiej, a nie jakiś plankton udający protestantyzm jak KWCH itp.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 28 paź 2017, 23:48

Realista pisze:Schleiermacher, Bultmann, Heinemann (później przeszła na katolicyzm), Ehrman (został agnostykiem), Dunn itd. to jest dla mnie progres w myśli protestanckiej



Realisto, gdzie najszybciej moglabym o tym poczytac...?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 29 paź 2017, 01:19

Realista pisze:Owszem w Twoim podejściu do Biblii dostrzegam bibliolatrie - traktujesz ją jak bożka.
Widać że nie umiesz odróżnić całkowitemu zaufaniu Bogu w jego Słowie od czci oddawanej przedmiotowi, lichy z ciebie prorok.
Gdyby nie żmudne wysiłki całych generacji naukowców, to nawet nie mielibyśmy tematu do dyskusji.
Dyskutuj sobie do woli, prawda jest znana od początku, oczywiście tylko zbawionym z łaski na podstawie wiary.
Bo wiedzą że tylko Duch może wyjawić właściwe znaczenie Słowa. Ty nie możesz poznać właściwego znaczenia, bo nie masz Ducha Bożego.
Tobie wyjawia i akurat Ty potrafisz uchwycić prawdziwy sens i intencję autorów nie znając nawet tekstu w przekazie źródłowym. Litości.
Tak wyjawia wszystkim, którzy mają Ducha Bożego, filozofowie tacy jak ty nie mogą poznać prawdy, bo zaciemnia ją bałwan tzw. nauki i filozofii.
I List do Koryntian 1:21 Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.

I List do Koryntian 2:4 A mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc,
Od bezmyślnego przepisywania tekstu nikomu jeszcze mądrości nie przybyło.
Ale od trwania przy Słowie Bożym owszem.
Ni była obca, tobie jest obca, bo nie rozumiesz tego:

Hebr 1:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
Autor przez Pana rozumiał raczej Ojca.
Taaaa... Kiedy śpiewał myślał o Jagience... Filozofia nie pomaga ci zrozumieć tekstu, skręca twój umysł w kierunku fałszywej doktryny unitariańskiej.
Zatem "I Ty Panie (tj.Boże Ojce). Tak zresztą wielu egzegetów zarówno protestanckich jak i katolickich rozumiało ten tekst.
Żarty sobie stroisz. Niby odwołujesz się do nauki, a takie głupoty piszesz.
Poza tym w języku greckim cały rozdział sugeruje nieco inne znaczenie,
Nie inne, takie jak jest rozumiane przez zbawionych. Wszystkie znane przekłady tworzone przez znawców tematu nie zgadzają się z twoim wyobrażeniem.
aniżeli oddają to przekłady, które w gruncie rzeczy są już interpretacjami.
To ty tak twierdzisz, ci co się znają na grece mówią coś innego.
O tym tekście powstawały dysertacje a ty sobie wyrwałeś go z kontekstu zacytowałeś i uważasz, ze to czegokolwiek dowodzi?
Czy ty zdajesz sobie sprawę, że znaczenia Słowa się nie dowodzi? Słowo jest objawione i rozumiane tylko przez zbawionych, żaden filozof nie może zrozumieć Słowa, chyba że się nawróci i swoją filozofię wywali na śmietnik.
Proponuję Ci zatem dyskusję na temat Hbr 1.10 i adresata tych słów w 1 rozdziale listu do Żydów, albo wytypuj zastępce.
A co masz do powiedzenia na temat tego wersetu? To co napisałeś wyżej? Że nagle w tym wersecie zmienia się podmiot całego przekazu z Syna na Ojca? Karkołomna to operacja.
Jak to nazwiesz swoim filozoficznym językiem?
Zapewne autor widzi w Jezusie po prostu Schaliacha
A co to takiego? Tego w Biblii nie ma.
z filozofią nie ma to nic wspólnego, jest to tradycja zakorzeniona w myśli żydowskiej.
Czytałeś pewnie bajki o Golemie i masz luźne skojarzenia :)
Myślę że to projekcja twojego problemu * exp-1. Odwróciłeś się od Biblii - Słowa Bożego i zamieniłeś je na filozofię, którz stała się twoim bożkiem, dlatego swoimi dywagacjami wykraczasz poza daleko Biblię, a właściwie trafiasz obok Biblii.
Schleiermacher, Bultmann, Heinemann (później przeszła na katolicyzm), Ehrman (został agnostykiem), Dunn itd. to jest dla mnie progres w myśli protestanckiej, a nie jakiś plankton udający protestantyzm jak KWCH itp.
Kpisz czy o drogę pytasz? Tych pokręconych ludzi uważasz za protestantów? Wykazali się wielką głupotą porzucając wiarę w pełnię i świętość Słowa Bożego. Odwołując się do takich pseudo autorytetów jesteś całkiem niegroźny dla wiary chrześcijańskiej. Za tym mogą pójść tylko chore duchowo umysły. Czytałem trochę Pani Uty Heinemann, większych głupot to nawet na tym forum trudno znaleźć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 29 paź 2017, 01:20

Motyl pisze:Realisto, gdzie najszybciej moglabym o tym poczytac...?
Dziewczyno daj sobie spokój z tymi ludźmi, to najgorsze badziewie z jakim się zetknąłem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: konia_z_rzedem » 29 paź 2017, 01:32

Maria-Magdalena pisze:
krzysiek7 pisze:Ktoś z kim rozmawiałem twierdzi, że katolicy nie wierzą w to, że Jezus jest Bogiem.

Dlatego proszę o odpowiedzi tylko katolików czy uważają Jezusa za Boga? Wystarczy proste tak lub nie.

Tak, Jezus jest Bogiem. I Synem Boga.

Nie wiem, z kim rozmawiałeś, ale cieszy mnie, że szukasz prawdy :)


Powiem więcej, porównajcie sobie przekłady katolickie z przekładami protestanckimi w wersecie Flp 2, 6.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 29 paź 2017, 12:18

Przekłady chrześcijańskie jako takie w ogóle nie mają prawa być traktowane poważnie.
Ci, co nie są wypaczeni szalonymi doktrynami, w swoich przekładach nie ulegają szaleństwu.
Przykład pierwszy z brzegu.
Maria (matka Jezusa) w Biblii jest nazwana "młodą kobietą" czyli kobietą w wieku rozrodczym.
Szalone przekłady chrześcijańskie nazywają ją "dziewicą".
Stąd późniejsze mity o zwiastowaniu, urodzeniu z Ducha i katolickie "zawszedziewictwo" [koszmarek].
Wielu innym słowom nadano bzdurne znaczenia, a szaleńcy doprawili swoją ideologię, aby te znaczenia potwierdzać.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: diedmaroz » 29 paź 2017, 12:19

konia_z_rzedem pisze:
Powiem więcej, porównajcie sobie przekłady katolickie z przekładami protestanckimi w wersecie Flp 2, 6.


Przekład dosłowny:
który będąc w postaci Bożej, nie poczytywał sobie za zdobycz bycia równym Bogu,
Biblia Gdańska:
Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
Uwspółcześniona Biblia Gdańska:
Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież;
Biblia Warszawska:
Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
Biblia Tysiąclecia:
On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
New King James Verson:
who <3739>, being <5225> (5723) in <1722> the form <3444> of God <2316>, did not <3756> consider <2233> (5662) it robbery <725> to be <1511> (5750) equal <2470> with God <2316>,

Motyl pisze:
Realista pisze:Schleiermacher, Bultmann, Heinemann (później przeszła na katolicyzm), Ehrman (został agnostykiem), Dunn itd. to jest dla mnie progres w myśli protestanckiej



Realisto, gdzie najszybciej moglabym o tym poczytac...?


Owoce "pracy" Ehrmana było widać na znanym blogerze niegdyś chrześcijańskim BrainBreaker - dziś obrzezanym i nazywającym Pana Jezusa Baalem i Mitrą.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 29 paź 2017, 14:04

nesto pisze:a szaleńcy doprawili swoją ideologię, aby te znaczenia potwierdzać.

Dokładnie - szaleńcy.
Oglądałam dziś program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata". Temat: Matki zamachowców z państwa ISIS. Co mnie w nim najbardziej zadziwiło? Pięć filarów islamu mówiących o podstawowych wartościach jakimi powinni kierować się muzułmanie. Zestaw to z pięcioma zasadami protestantyzmu i zobacz do czego prowadzi indoktrynacja religijna.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 29 paź 2017, 14:13

Maria-Magdalena pisze: Zestaw to z pięcioma zasadami protestantyzmu i zobacz do czego prowadzi indoktrynacja religijna.
Zestawienie to wykazuje jedyne podobeństwa w ilości zasad, nie mają nic wspónego na poziomie doktryny, prawdy. Jak nie będziesz wyznawać pięciu sola, to nigdy do prawdy nie dojdziesz. Tylko Pismo, tylko Jezus, tylko wiara, tylko Bogu chwała, tylko łaska. Jeśli któreś opuścisz - marny twój los.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 29 paź 2017, 14:19

KAAN pisze:Zestawienie to wykazuje jedyne podobeństwa w ilości zasad

Tak. I one wszystkie mówią o dążeniu i szukaniu dobra. Podobnie jak o. Szustak mówiący o siedmiu kręgach kościoła.
Reasumując: Zbawienie jest dla wszystkich, którzy odrzucają zło.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 29 paź 2017, 14:27

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Zestawienie to wykazuje jedyne podobeństwa w ilości zasad
Tak. I one wszystkie mówią o dążeniu i szukaniu dobra. .
Mylisz się, przeczytaj i zrozum pięć zasad protestantyzmu. Tam nie ma ic o szukaniu czegokolwiek. Tam są fundamentalne zasady wiary.
Maria-Magdalena pisze:Reasumując: Zbawienie jest dla wszystkich, którzy odrzucają zło.
Nieprawda, żadne odrzucania zła nie mogą cię zbawić, zbawia tylko Pan Jezus z laski na podstawie wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości