Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 mar 2015, 18:31

Dzik pisze:Oczywiście że Jezus był i jest Bogiem, a Maryja była jego matką, czyli matką Boga.

Dzik jesteś geniuszem!! Masz dar nad darami... A czy ty czasami zanim coś napiszesz pomyślisz o tym?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 29 mar 2015, 22:20

Po co taki głupi temat? Katolicy wierzą, że Jezus jest Bogiem (Słowem Boga).
Jest również prawdziwym człowiekiem, a Jego Matka ma tytuł Theotokos (Matka Boża).

Kochamy Jezusa i wierzymy, że jest w Postaciach Eucharystycznych. :sugoi:

Nic nas nie zdoła odciągnąć od Jezusa Eucharystycznego!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=O7aFqiMunqo

Ani protestanci, ani ateiści, ani demony. Nikt.
Miłość do Jezusa Eucharystycznego jest silniejsza niż wszystkie przeciwności.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 30 mar 2015, 06:56

Gratulacje :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 kwie 2015, 08:30

nesto pisze:Nie jesteś katoliczką, to czemu odpisujesz w ich imieniu?


Bo mogę

nesto pisze:Dlaczego ich obrażasz?


Sami się obrażają i poniżają swoim postępowaniem ja tylko nazywam rzeczy po imieniu

nesto pisze:Ja nazwę tak Magdę: Magdo jesteś Bogiem.
Teraz owe osoby muszą uznać również Magdę za Boga...



Nie używaj mnie do takich ostatniego sortu argumentów co mog przekonać tylko niedorozwiniętego.

Tomasz nazwał Jezusa BOgiem. Tomasz miał Ducha Świętego który przez niego przemawiał. Jego wypowiedź jest umieszczona w Piśmie , Bo ci co to pismo pisali też byli prowadzeni Duchem . Jest ona tam z woli Ducha CZyli z woli Boga i mamy tą wypowiedź Tomasza brać za przykład jak mamy Jezusa traktować. Jeśli ktoś poddaje w wątpliwośc natchnienie Pisma to jest to ateista ,który niczego nie ma bo odrzucił jedyną prawdę pochodzaca od Boga czyli Natchnione Pismo.

zanim pojawili sie ci ktorzy lubi sie okreslac jako bezdenominacyjni i wolni...
_________________


Bezdominacyjni i wolni byli zawsze Jezus nauczył nas jak ich traktować i kim oni są

Luk 9:49-50 bw "(49) A Jan odpowiadając, rzekł: Mistrzu, widzieliśmy takiego, który w twoim imieniu wygania demony i zabranialiśmy mu, ponieważ nie chodzi z nami. (50) Wtedy Jezus rzekł do niego: Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami."

Trzeba znać pismo i słuchać Jezsa jeśli on uważa że tacy niezrzeszeni chrześcijanie są częscią koscioła to ty nie masz prawa wazać inaczej no chyba ze dla ciebie zdanie Jezsa sie nie liczy a liczy się zdanie KK, które jest wręcz odwrotne niż zdanie na ten temat Jakie wypowiedział Jezus. I właśnie w takich drobnych sprawach zawsze człowiek dokonuje wybor czy wierzyć Jezusowi czy człowiekowi.

Przed końcem świata djabeł działa ze zdwojoną siłą i niszczy kościoły wprowadza do kościołów odstępstwa i inne rzeczy np złe duchy i wiele kościołów idzie za światem i swiatowymi ideami czy wręcz za demonami. W wielu kościołach to nie Bóg jest na pierwszym miejscu a człowiek i wielu chrześijan ,którym zalezy na Jezusie , na prawdzie i czystości wiary Biblijnej odejdzie od swoich kościołów i będzie wielu bezdenominacyjnych . Dlatego tak ważne są słowa Jezusa

" kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 kwie 2015, 08:44

artur403 pisze:Nic nas nie zdoła odciągnąć od Jezusa Eucharystycznego!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=O7aFqiMunqo

Ani protestanci, ani ateiści, ani demony. Nikt.
Miłość do Jezusa Eucharystycznego jest silniejsza niż wszystkie przeciwności.


Szkoda ze ta wasza miłość jest do Jezusa Eucharystycznego , który Bogiem nie jest a nie do prawdziwego . Wierzę ze nikt was od fałszywego Jezusa nie jest w stanie odciągnąć. Jezs Echarystyczny nie jest Prawdziwym Jezusem Bo Bóg nie jet podległy człowiekowi i na jego rozkaz nie moze robić czegoś wbrew swojej woli. Wolą Jezsa nie jest przychodzenie na ziemię na kazde skinienie kapłana a przyjscie dopiero w chwale na końcu świata , sam to mówi

Mat 24:23-24 bw "(23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze.... aby, o ile można, zwieść i wybranych."

Mt 24:27 bw "Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,"

Nie bedzie Jezsa na ziemi aż do końca świata a ten Jezus który niby zstępuje na ołtarz na rozkaz kapłana to fałszywy Jezus .

Wypiwiedż kardynała:

"Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirytuales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. "

Jaką władzę rozkazywania Bogu ma człowiek , Prawdziwy Bóg człowiekowi nie podlega tylko ten fałszywy w którego wierzycie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 04 kwie 2015, 15:06

Właśnie wyznałaś, że nie wierzysz w Boga Wszechmogącego. :cry:


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 kwie 2015, 21:44

Szkoda że nic zupełnie nie zrozumialeś , ale trudno nie każdemu Bóg otwiera oczy i uszy żeby rozumiał .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 kwie 2015, 01:59

magda, a jak ci już otworzy oczy zobaczysz jak śmieszne i żenujące jest to, że Boga rozumiałaś w ten swój sposób..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 kwie 2015, 08:05

nesto pisze:a jak ci już otworzy oczy zobaczysz jak śmieszne i żenujące jest to, że Boga rozumiałaś w ten swój sposób..


co niby jest żenujace w tym jak rozumiem Boga i skąd wiesz jak go rozumiem. Na pewno nie atrzę na Boga z góry jak katolicy i Bogu nie rozkazję jak ksieża i nie takiemu Bogu co to na rozkaz człowieka robi coś co nie jest jego wolą.


Wypiwiedż kardynała:

"Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirytuales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. "

To moje zdanie na temat Boga co cię zenuje czy to że uważam że Bóg człowiekowi nie podlega i nie słucha rozkzów????? Człowiek nie otrzymał władzy rozkazywania Bog



Jaką władzę rozkazywania Bogu ma człowiek , Prawdziwy Bóg człowiekowi nie podlega tylko ten fałszywy w którego wierzycie. KK jest kościolem antychrysta i każdy ksiądz co wynosi się ponad Boga zeby mu rozkazywać to antychryst


2Tes 2:4 bw "przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga."

1J 2:18 bw "Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina."

To powinno cię żenować co się dzieje w KK a nie to zze ktoś walczy z bluźnierstwami w stylu tej wypowiedxzi kardynała.
_________________


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 06 kwie 2015, 15:05

Walczysz z tym, co sobie wymyśliłaś, a nie z rzekomym "bluźnierstwem". A wszystko dlatego, że nie znasz nauczania Kościoła, nie mówiąc już o znajomości Biblii.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 kwie 2015, 10:56

Rembov pisze:Walczysz z tym, co sobie wymyśliłaś, a nie z rzekomym "bluźnierstwem". A wszystko dlatego, że nie znasz nauczania Kościoła, nie mówiąc już o znajomości Biblii


Dlaczego bronisz takiego wielkiego zła, przecież cie za takie coś osądżą , czy się wcale Boga nie boisz . Facet mówi bluźnierstwo ze człowiek rozkazuje wszechmocnemu Bogu i Bóg jest mu podległy i posłuszny a ty bronisz kogoś takiego i popierasz takie bluźnierstwo ? Czy na prawde Boga sie nie boisz?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 07 kwie 2015, 11:13

magda pisze:Dlaczego bronisz takiego wielkiego zła,

Nie bronię żadnego zła. Bronię Kościoła przed twoim bezpardonowym atakiem na niego i fałszywymi oskarżeniami, które ciągle pod jego adresem wypisujesz.

magda pisze:przecież cie za takie coś osądżą , czy się wcale Boga nie boisz .

Boję się Boga, a nie ciebie. Dlatego bardziej się martwię JEGO opinią na temat nauczania Kościoła, a nie twoimi wymysłami. :D

magda pisze:Facet mówi

Jak się nauczysz kultury to pogadamy o tej wypowiedzi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 kwie 2015, 22:29

magda, Bóg jest duchem. Czym jest duch?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 kwie 2015, 22:36

Jak się nauczysz kultury to pogadamy o tej wypowiedzi.
_________________


wolę być niekulturalna niż bronić bluźniercę.

nesto pisze: Bóg jest duchem. Czym jest duch?


A co to ma do rzeczy?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 07 kwie 2015, 22:42

magda pisze:
Jak się nauczysz kultury to pogadamy o tej wypowiedzi.
_________________


wolę być niekulturalna niż bronić bluźniercę.

To, że sobie wymyśliłaś, że kardynał powiedział bluźnierstwo, jeszcze nie oznacza, że tak było. Natomiast fakt, że nie chcesz zmienić swojego niekulturalnego zachowania na poprawne, to źle o tobie świadczy, bo:
Ga 5:19-23
19. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie,
20. uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy,
21. zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23. łagodność, opanowanie. Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa.
(BT)

Sama sobie odpowiedz czego owoce wydajesz swoim brakiem kultury i jasną deklaracją, że pozostaniesz niekulturalna.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości