Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 30 paź 2017, 10:42

Realista pisze:To bardzo groteskowe, gdy ktoś postępujący nieuczciwie udaje moraliste. Po drugie bycie stroną w sprawie i sedzią dla kogos szanujacego logikę jest niedopuszczalne. Mam prosbe o usunięcie mojego konta bo poziom infantylnego sekciarstwa sięga tutaj apogeum.
Twoje sądy nie mają wagi, co ty możesz wiedzieć o uczciwości, twoje stadardy oparte o drwiny z Boga takich ludzi jakich cytowałeś nie mają mocy autorytetu. Konto nie moze być usunięte z powodów technicznych, chodzi o integralność danych w bazie.
Życzę ci upamiętania i nawrócenia, odrzuć te pseudo autorytety i z pokorą poproś Boga o łaskę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Realista » 30 paź 2017, 11:33

KAAN pisze:
Realista pisze:To bardzo groteskowe, gdy ktoś postępujący nieuczciwie udaje moraliste. Po drugie bycie stroną w sprawie i sedzią dla kogos szanujacego logikę jest niedopuszczalne. Mam prosbe o usunięcie mojego konta bo poziom infantylnego sekciarstwa sięga tutaj apogeum.
Twoje sądy nie mają wagi, co ty możesz wiedzieć o uczciwości, twoje stadardy oparte o drwiny z Boga takich ludzi jakich cytowałeś nie mają mocy autorytetu. Konto nie moze być usunięte z powodów technicznych, chodzi o integralność danych w bazie.
Życzę ci upamiętania i nawrócenia, odrzuć te pseudo autorytety i z pokorą poproś Boga o łaskę.
Drwie z prymitywnego fantatyzmu ludzi, którzy swoje bałwochwalcze wyobrażenia oparte na własnych uprzedzeniach stawiają jako "Słowo Boże" . Od kogo jak od kogo ale od Ciebie życzenia opamietania i nawrócenia traktuję jak ponury żart. Twoja postawa jest zaprzeczeniem tego co z taką egzaltacją wygłaszasz. W dodatku kompletny brak przygotowania do dyskusji teologicznych nadrabiasz nadużywaniem funkcji moderatora.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 30 paź 2017, 16:19

Realista pisze:Drwie z prymitywnego fantatyzmu ludzi, którzy swoje bałwochwalcze wyobrażenia oparte na własnych uprzedzeniach stawiają jako "Słowo Boże" ..
Podrwij sobie z siebie, z fanatycznego oskarżania ludzi o coś czego nie wykazują, to są twoje prywatne oceny wyrosłe z bałwochwalczego traktowania ideologii ludzi bezbożnych których przyjąłeś sobie na apostołów twojej wiary - filozofii.
Od kogo jak od kogo ale od Ciebie życzenia opamietania i nawrócenia traktuję jak ponury żart.
Dlatego udowadniasz, że nie masz nic wspólnego z prawdą Słowa Bożego. Nie rozpoznajesz prawdy jaką się do ciebie mówi (pisze).
Twoja postawa jest zaprzeczeniem tego co z taką egzaltacją wygłaszasz
. Gdyby to napisał ktoś z Bożym autorytetem, to bym się przejął :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 30 paź 2017, 21:26

Realisto.
Całkowita racja. Dziwiło mnie to, że próbowałeś dyskutować "na argumenty".
Jedynym "argumentem" chrześcijan jest irracjonalna wiara.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 02 lis 2017, 20:43

KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:Reasumując: Zbawienie jest dla wszystkich, którzy odrzucają zło.
Nieprawda, żadne odrzucania zła nie mogą cię zbawić, zbawia tylko Pan Jezus z laski na podstawie wiary.

KAAN powiedz mi czym jest wiara.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 02 lis 2017, 21:00

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:Reasumując: Zbawienie jest dla wszystkich, którzy odrzucają zło.
Nieprawda, żadne odrzucania zła nie mogą cię zbawić, zbawia tylko Pan Jezus z laski na podstawie wiary.
KAAN powiedz mi czym jest wiara.
O wierze mówi Pismo bardzo szeroko, musiałbym ci zrobić wykład kilkugodzinny, ale żeby jakoś skrócić do potrzeb forum to napiszę krótko tak: wiara jest osobistym całkowitym zaufanie m Panu Jezusowi. Nie jest to wiara pochodząca z wnętrza człowieka, ale jest darem Bożym, to Duch Święty pobudza niektórych do takiej wiary. Jednak w jakiś sposób człowiek musi zdecydować, że poddaje się prowadzeniu Duchowi Świętemu, jest odpowiedzialny za odpowiedź Bogu na wezwanie do nawrócenia.
Przeczytaj o wierze z Hebr 11. Jest tam napisane o wierze która rodzi działanie, po tym możemy poznać swoją wiarę czy przypadkiem nie mamy wiary demonicznej, nie dającej zbawienia opisanej w Jak 2.
Wiara jest podstawą do zbawienia, w najbardziej znanym wersecie Biblii Pan Jezus mówi o wierze przez którą człowiek jest zbawiony:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 03 lis 2017, 07:05

Fajny komentarz do pytania w temacie:
Wszechswiat jest umyslem ...przeciez te galaktyki ich gromady supergromady a w koncu włukna to nic innego jak połaczenia neuronowe boskiego umysłu, analogia jest mózg ..jak na górze Tak i na dole..jezeli spojzec na Materie z punktu widzenia atomow w Skali gdy Atom jest wielki dla obserwatora jak planeta to miedzy nimi tez sa puste przestrzenie porownywalne do tych jak odleglosci miedzy gwiazdami..przeciez to oczywiste ze wszechswiat jest umysłem..jakiejs istoty dla NAS boskiej..ale ta istota tez patrzy w swoje niebo i szuka bogow..nieskonczonosc Tak własnie musi wygladac..oczywiscie jest to wielki skrót myslowy lecz mysle ze nie jest chybiony

Dotyczy nw. filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=kLhl1ZzzkMU

Jezus, jako Bóg Wszechświata... Niedorzeczne.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 04 lis 2017, 21:38

Oczywiście. Co to w ogóle za pytanie?


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: nesto » 04 lis 2017, 21:42

Suzuja pisze:Oczywiście. Co to w ogóle za pytanie?

Dyskutant z ciebie żaden. Ale... może się mylę?
Wypowiedz się na temat tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vl6hxdZRvxI


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 04 lis 2017, 21:49

Nie, ale jedno o piramidach wiem napewno. Ktokolwiek zbudował piramidy musiał mieć wiedzę o elektryczności atomowej


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 05 lis 2017, 20:11

KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:KAAN powiedz mi czym jest wiara.
O wierze mówi Pismo bardzo szeroko, musiałbym ci zrobić wykład kilkugodzinny, ale żeby jakoś skrócić do potrzeb forum to napiszę krótko tak: wiara jest osobistym całkowitym zaufanie m Panu Jezusowi. Nie jest to wiara pochodząca z wnętrza człowieka, ale jest darem Bożym, to Duch Święty pobudza niektórych do takiej wiary. Jednak w jakiś sposób człowiek musi zdecydować, że poddaje się prowadzeniu Duchowi Świętemu, jest odpowiedzialny za odpowiedź Bogu na wezwanie do nawrócenia.
Przeczytaj o wierze z Hebr 11. Jest tam napisane o wierze która rodzi działanie, po tym możemy poznać swoją wiarę czy przypadkiem nie mamy wiary demonicznej, nie dającej zbawienia opisanej w Jak 2.
Wiara jest podstawą do zbawienia, w najbardziej znanym wersecie Biblii Pan Jezus mówi o wierze przez którą człowiek jest zbawiony:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Tu jesteśmy zgodni KAAN. Wiara jest osobistym, całkowitym zaufaniem Panu Jezusowi.
Cytowane przez ciebie wersety z PŚ tylko to potwierdzają.
Czytałam Hebrajczyków 11.W większości podpiera się ST.
Czy w protestanckim PŚ w ST jest mowa o Jezusie?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 05 lis 2017, 23:32

Ja nie mam aż tak silnej wiary, a przyjnajmej na ten moment


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 06 lis 2017, 08:43

Maria-Magdalena pisze:Czy w protestanckim PŚ w ST jest mowa o Jezusie?
Cała Biblia jest historią zbawienia skupioną na Panu Jezusie w ST jest wiele o Zbawicielu. Cytowałem ci fragment w którym Pan Jezus na podstawie ST uczył dwóch ludzi na drodze do Emaus. Uczył ich na podstawie ST bo NT jeszcze nie było.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 06 lis 2017, 18:51

KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:Czy w protestanckim PŚ w ST jest mowa o Jezusie?
Cała Biblia jest historią zbawienia skupioną na Panu Jezusie w ST jest wiele o Zbawicielu. Cytowałem ci fragment w którym Pan Jezus na podstawie ST uczył dwóch ludzi na drodze do Emaus. Uczył ich na podstawie ST bo NT jeszcze nie było.


Mój drogi KAAN, możesz mi przypomnieć ten fragment który mi cytowałeś. Kompletnie nie kojarzę że była miedzy nami mowa o Emaus.

Przedmiotem naszej rozmowy z cała pewnością była wiara I to doszliśmy do konsensusu. Wiara jest osobistym, całkowitym zaufaniem Panu Jezusowi.

Co do Darów Ducha św. Uważasz, że od razu możesz widzieć i rozumieć Jego działanie?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 06 lis 2017, 18:53

Suzuja pisze:Ja nie mam aż tak silnej wiary, a przyjnajmej na ten moment


Cześć.
Masz fajny avatar. Lubisz animy?
Co do silnej wiary - skąd masz tę pewność że to nie ten moment?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości