Dlaczego Bóg wymaga wiary?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30994
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg wymaga wiary?

Postautor: Lash » 28 wrz 2014, 21:16

hmhmm pisze:Czemu wiara jest potrzebna do zbawienia, oczywiście żywa wiara, nie taka na pół gwizdka czy udawana.

Czemu nie wiedza, tylko wiara? Czemu nie doświadczenie tylko, zaufanie?

W sumie to mam 2 pytania:

1. Dlaczego wiara, a nie wiedza jest wymagana do zbawienia?

2. Czym dokładnie jest grzech?

Jestem bardzo ciekaw Waszych odpowiedzi. Hahaha :D

Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło


Dlaczego wiara?
Bowiem wiara jest przełożeniem zaufania Bogu na praktyczne życie.
Wiara to jest styl życia to nie jest uczcie albo stan ale to styl życia. cechuje się tym że uznajesz coś za prawdę i żyjesz zgodnie z tym co jest prawdą.
Dlatego wiara jest cenna bowiem zmienia nasze życie.

Grzech jest - uchybieniem od Woli Boga. nie ważne jak wielkie / małe jest to uchybienie - nie trafia ono celu = nie trafia w wole Boga. dowolny grzech niesie śmierć i ta śmierć umacnia grzech w życiu człowieka. grzech ma kolosalną moc otrzymaną od śmierci w życiu człowieka, paradoksalnie Prawo Boga z Dekalogiem na czele umacniają grzech w życiu człowieka. Bóg w swojej sprawiedliwości musi zareagować na grzech nawet mały dlatego że grzech jest dla niego obrzydliwością taka jak dla nas obrzydliwością jest myśl i zjedzeniu zgniłego zielonego mięsa pełnego robaków. mamy naturalny odruch wymiotny.

Bóg jednak w swoim miłosierdziu jest tak wielki że pokonał grzech i dał nam życie wieczne. pokonał śmierć i moc grzechu i możemy żyć :D . Łaska w miejsce prawa rozbroiła grzechu moc a życie wiecznie pokonało śmierć i grzech nie musi nad nami panować :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 322
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg wymaga wiary?

Postautor: Pokoja » 28 wrz 2014, 22:25

hmhmm pisze:1. Dlaczego wiara, a nie wiedza jest wymagana do zbawienia?

2. Czym dokładnie jest grzech?


Wiara nasza w Bogu pozwala mu prowadzić nas do zbawienia tam gdzie nie mamy jeszcze wiedzy, a tej nigdy nie zdobędziemy bez Bożego prowadzenia.

Grzech jest działaniem bez przekonania, wypływającego z wiary, Rz. 14:23.

Ap. Paweł pisze:żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon;1Kor. 15:56


Święty, duchowy, doskonały Zakon Boży jest mocą grzechu, ponieważ człowiek upadły przez grzech nie jest w stanie dokładnie wiedzieć, jak go wypełnić. W ten sposób grzech pokazuje swoją grzeszność, usidlając człowieka, aż do poznania go dzięki wierze, dla okazania mu łaski przez Boga, aby obfitowała, Rz. 5:20


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości