Dlaczego Bóg wymaga wiary?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 wrz 2014, 21:41

Nick pisze:Bo tak sobie Bóg "wymyślił"?


A ja tak nie myślę tylko ważam że Bogu zależy żebyśmy mieli do niego całkowite zaufanie, że jak cokolwiek mówi to nawet jak go nie widzimy to żebyśmy ufali . To dla Boga jest ważne o np dlaczego Bóg wybrał Izrael a to dlatego że to potomkowie Abrahama a on Bogu zaufał tak bardzo i nawet gotów był poświęcić Izaaka, jak Bóg mu powiedział że z Izaaka będzie miał liczne potomstwo jak gwiazdy na niebie a potem , powiedział żeby zabił izaaaka to Abraham fał że Bóg dotrzyma słowa o tą ufność chodzi. Takich ufających mu ludzi szuka. No teraz też.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 15 wrz 2014, 21:48

Nick
Ale mógł też objawić się każdemu z osobna lub wszystkim razem i wtedy każdy otrzymałby wiedzę. Dlaczego więc tego nie zrobił?


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 15 wrz 2014, 21:50

magda
A myślałaś kiedyś w czym konkretnie mamy mu zaufać? Czy w ogóle istnieje coś takiego, co można przyjąć jedynie przez zaufanie, a nigdy przez wiedzę? Jeśli tak, to co to takiego?


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 15 wrz 2014, 21:58

hmhmm, mamy ufac Bogu tzn. Jego Slowu.

jesli ja mowie, ze mam na imie agnieszka, bo mam, to juz masz wiedze bo ci powiedzialam, teraz to przyjmujesz jako prawde, albo watpisz i zastanawiasz sie czy rzeczywiscie mowie prawde.

Mnie nie musisz wierzyc, ale Bog jest godzien zaufania.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 wrz 2014, 22:55

hmhmm pisze: myślałaś kiedyś w czym konkretnie mamy mu zaufać


Cały fic na tym polega że Bóg jest jedyną osobą której możesz ufać w ciemno we wszystkim


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 15 wrz 2014, 23:56

Jak inaczej Bóg miałby sprawdzić szlachetnosc ludzi?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 wrz 2014, 11:32

Myślę, że wiara jest człowiekowi potrzebna.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 wrz 2014, 13:24

Nam jest potrzebna i to bardzo bo przecież djabeł cały czas pracje silnie żebyśmy zwątpili.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wiara bez dowodów?

Postautor: Pokoja » 27 wrz 2014, 21:12

Nick pisze:
hmhmm pisze:Widzicie, hmm czy nie wygląda wam to na oszustwo? Tak przynajmniej twierdzą ateiści. Dlaczego mają wierzyć bez dowodów?

Wiara podparta dowodem przestaje być wiarą, tak?
Nie, nie wygląda to na oszustwo.

Prawdziwie żywa wiara, wymaga wcześniejszego doświadczenia, że żadne słowo, czy obietnica nie zawiodły, że Słowo Boże jest niezawodne, Iz. 55:11.
Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe. Rz. 10:17

Apostoł Tomasz, aby uwierzyć, potrzebował ujrzeć na rękach Jezusa znak gwoździ i włożyć palec swój w miejsce gwoździ, i włożyć rękę swoją w bok jego. Ujrzał, włożył i uwierzył, że Jezus jest Synem Bożym.
(29) Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (30) I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego. J. 20:25-31

Błogosławieni są ci, którzy bez czynienia im dodatkowego cudu, jak dla Tomasza, uwierzą w to, do czego wcześniej byli przygotowywani przez naukę Pana Jezusa i jego cuda, które widzieli, Mt. 8:5-12. Wiara jest tak bardzo potrzebna, ponieważ jesteśmy istotami ograniczonymi do tego stopnia, że nie możemy widzieć sposobów Bożego działania. Potrzebujemy wierzyć, że jutro też Słońce wstanie i będzie nowy dzień, w którym będziemy kontynuować dzisiejsze dzieło. Nikt nie jest w stanie udowodnić człowiekowi, że jutro też będzie mógł działać. Potrzebujemy wierzyć, że Bóg dokona Restytucji rodzaju ludzkiego, gdyż to nadaje sens naszemu życiu.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 wrz 2014, 22:04

Pokoja pisze:Potrzebujemy wierzyć, że Bóg dokona Restytucji rodzaju ludzkiego, gdyż to nadaje sens naszemu życiu.


Właśnie jest wiele rzeczy ,które utwierdzają naszą wiarę bo nawet jest napisane że Istnienie Boga możemy poznać po jego dziełach, trzeba właśnie szukać takich rzeczy potwierdzających to co mówi Bóg bo są jeśli poszukamy porozmyślamy, np to że będziemy żyć wiecznie to też w dziełach Bożych widać że świat jest stworzony do wieczności i my też, pomysły na muzykę nigdy się nie skończą pomysły na sztukę też, na modę na wynalazki , na poznawanie naukowo mądrości i dzieł Boga to wszystko jest zaplanowane na wieczność, wystarczy wierzyć ,rozmyślać i czekać na tą wieczność.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 27 wrz 2014, 22:53

magda pisze:
Pokoja pisze:Potrzebujemy wierzyć, że Bóg dokona Restytucji rodzaju ludzkiego, gdyż to nadaje sens naszemu życiu.


Właśnie jest wiele rzeczy ,które utwierdzają naszą wiarę bo nawet jest napisane że Istnienie Boga możemy poznać po jego dziełach, trzeba właśnie szukać takich rzeczy potwierdzających to co mówi Bóg bo są jeśli poszukamy porozmyślamy, np to że będziemy żyć wiecznie to też w dziełach Bożych widać że świat jest stworzony do wieczności i my też

Jest to zgodne z tym, co:
Salomon pisze:Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca. Kaz. 3:11

Pan Jezus powiedział to, co:
Ap. Jan pisze:A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Człowiekowi potrzebna jest wiara, ponieważ: nie może pojąć dzieła wieczności, którego dokonał Bóg od początku do końca. Potrzebne mu jest też życie wieczne, aby poznać Boga i Jego Syna.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 wrz 2014, 12:21

Najbardziej się cieszę z wieczności że będę mogła poznawać właśnie te cudowne dzieła i taką niewyobrażalną mądrość. To jest cudowne ale w tm życiu jest za mało czasu na poznanie Boga, dlatego czekam na wieczność i mam wirę bo teraz tylko wiara no chociażby ze względu na skąpość czasu żeby Boga poznawać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 28 wrz 2014, 16:08

magda pisze:Najbardziej się cieszę z wieczności że będę mogła poznawać właśnie te cudowne dzieła i taką niewyobrażalną mądrość. To jest cudowne ale w tm życiu jest za mało czasu na poznanie Boga, dlatego czekam na wieczność i mam wirę bo teraz tylko wiara no chociażby ze względu na skąpość czasu żeby Boga poznawać.

Cieszę się, że się cieszysz, bo poznawać Boga przez wieczność całą oznacza, że człowiek nie będzie obciążony skostniałymi dogmatami, które uśmiercają jego inicjatywę przez samo badanie ich.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 wrz 2014, 17:38

Chyba czeka nas ciekawe życie w tej wieczności Bóg jest nieskończenie mądry i jaak widać w jego dziełach też ma wielkie poczucie piękna no i

1Kor 2:9 bw "Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."

Nawet nie przypuszczamy co jeszcze na nas czeka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wietrzejące dzieła rąk człowieka

Postautor: Pokoja » 28 wrz 2014, 20:14

magda pisze:Chyba czeka nas ciekawe życie w tej wieczności Bóg jest nieskończenie mądry i jaak widać w jego dziełach też ma wielkie poczucie piękna no i

1Kor 2:9 bw "Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."

Nawet nie przypuszczamy co jeszcze na nas czeka.

Według wiary mojej rozmnożenie się umiejętności posunie się tak daleko, że najwyższym stadium rozwoju techniki będzie ten, w którym człowiek nie będzie potrzebował techniki, nad którą trzeba będzie czuwać i ją kontrolować, gdyż zapanuje duchowa więź między narodami, które będą chodzić w chwale Kościoła wybranego z pośród nich, Ap. 21:24-26. Człowiek porzuci bałwochwalstwo, w następstwie czego Bóg nauczy go korzystać z dzieł jego rąk w taki sposób, ze jedno jakby wietrzejąc, będzie przeradzać się w inne, podobnie jak w naturze, Iz. 2:8-20; 53:13, (J. 6:45); 65:22; Jer. 31:31,34. Zniknie coś takiego jak utylizacja skażonych odpadów. Nastąpi to w wyniku wypalenia grzechu i wywyższenia Kościoła, Rz. 8:19-21; 1Kor. 15:53-56; Mt. 13:41-43.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości