Dlaczego Trójca?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 14:17

Postudiuj Istotę Jezusa jako Człowieka i jako Boga. Nie mam nic więcej do powiedzenia, bo dokładnie wiem, jak przebiegają takie "dyskusje". Nie będę tu poniżać mojego Pana, który jest Bogiem prawdziwym i przyszedł na świat, aby jako doskonały Człowiek zbawić mnie. Cytaty znam, można dać kontrcytaty i na pyskówce się skończy. adios


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 14:30

Wy, antytrynitarze, a więc i Ty - Ix12 - popełniacie podstawowy błąd: utożsamiać chcecie jedną Boską Osobę z drugą, tzn. widać to, gdy mnie pytasz: "Czy Jezus ma się za swego Ojca?".
Durne pytanie, do kwadratu durne (wybacz, ale piszę co myślę)! Owszem była w przeszłości taka herezja, która w ten sposób rozumiała Boskie Osoby, że raz Syn był Ojcem, a Ojciec Synem, a Syn Duchem... itd - ale tak nie wierzą ci, co wyznają Trójjedynego Boga! (celowo piszę o Trójjedynym, a nie o Trójcy, bo to pierwsze określenie jest bardziej wymowne).

Dopóki nie pojmiecie, że wyznawcy Trójjedynego Boga nie wierzą w taki, jak tu prezentujesz sposób, to żadną miarą się nie porozumiemy; bo na innych falach nadajemy...
Wpierw, kolego, dowiedz się, jak my wierzymy, a potem pisz, pytaj, tłumacz... OK?!
To do roboty... :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 16 mar 2017, 14:46

Ix12 pisze: Dowodzi czy dowidzi?

Wybacz za literówkę :D


Ix12 pisze:W postaci bożej..Każdy człowiek jest stworzony na obraz Boga, nie tylko Jezus. Czy to nie Ojciec go wskrzesił z martwych..Mam dalej wyliczać?


Jezus nie jest stworzony lecz zrodzony.W Kol 1:16 czytamy że "w Nim zostało wszystko stworzone i to co w niebiosach, i to co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne". Apostoł Paweł jasno stwierdza, że nie istniało żadne stworzenie, któremu Chrystus nie dałby początku.

Ix12 pisze: Czy to nie Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego?



Pierwsza sprawa ,to należy zastanowić się nad kontekstem historycznym tej (J 14:28) wypowiedzi. Jezus wypowiedział te słowa w okresie kiedy był na ziemi człowiekiem i występował w postaci uniżonego sługi.Przypis z Biblii Tysiąclecia do wersetu J 14:28 bardzo fajnie to wyjaśnia: "Mówi to Bóg wcielony:chwała Syna równa chwale Ojca została w czasie ziemskiego bytowania przesłonięta ,Chrystus jako człowiek jest niższy od Ojca.

I tak jak wcześniej Ci pisałem , w Liście do Filipian 2:5 czytamy "On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej"

Jezus na ziemi na ziemi, był w roli uniżonego człowieka.I powtarzam, skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu.

Ix12 pisze:Czy to nie od Ojca Jezus otrzymał moc? Czy to nie od Ojca otrzymał Ducha Świętego?


Jezus jest wszechmocny jak tak samo jak Ojciec , gdyż jest z nim jednym Bogiem."może On także wszystko co jest sobie podporządkować" (Flp 3:21). "podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi" (Hbr 1:3).

Ix12 pisze:Czy to nie Biblię Tysiąclecia eksperci nazywają biblia tysiąca błędów? Ciekawe dlaczego?
Wiesz ze jest wielu bogów? Nawet Mojżesz miał być Bogiem dla faraona..


Tu masz Nowy Testament Grecko polski Obrazek

Nie zauważasz różnicy między bogami, a Jezusem Prawdziwym Bogiem (1J 5:20). Żaden z tych bogów, w tym Mojżesz, nie jest "Panem panów i Królem królów" (Ap 19:16), "Zbawicielem" (Dz 5:31), "Pierwszym i Ostatnim" (Ap 1:17)

Ix12 pisze:Po czyjej prawicy ma zasiadać Jezus, swojej własnej czy niekoniecznie?
Wiesz że biblię fałszowano powszechnie od samego początku, dlatego jej treść dobrze weryfikować biblią..Oczywiście innymi fragmentami mówiącymi o tym samym zdarzeniu.


Po prawicy Ojca , zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 15:40

Florian pisze: zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem

Już to dziś pisałem, że tak właśnie antytrynitarze widzą trynitarzy - całkiem w krzywym zwierciadle: nic wtedy dziwnego, że im karykatura wychodzi!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 16 mar 2017, 20:03

Zbyszekg4 pisze:
Florian pisze: zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem

Już to dziś pisałem, że tak właśnie antytrynitarze widzą trynitarzy - całkiem w krzywym zwierciadle: nic wtedy dziwnego, że im karykatura wychodzi!


Niestety Zbyszku , ale masz rację , antytrynitarze polemizują z tym co sobie wymyślili na temat Trójcy , a nie z rzeczywistą nauką na jej temat , można w kółko powtarzać że Jezus i Ojciec nie są tą samą osobą , a za chwilę w następnym poście , powtórzą to samo...


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 17 mar 2017, 08:05

Florian pisze:
Ix12 pisze: Dowodzi czy dowidzi?

Wybacz za literówkę :D


Ix12 pisze:W postaci bożej..Każdy człowiek jest stworzony na obraz Boga, nie tylko Jezus. Czy to nie Ojciec go wskrzesił z martwych..Mam dalej wyliczać?


Jezus nie jest stworzony lecz zrodzony.W Kol 1:16 czytamy że "w Nim zostało wszystko stworzone i to co w niebiosach, i to co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne". Apostoł Paweł jasno stwierdza, że nie istniało żadne stworzenie, któremu Chrystus nie dałby początku.

Ix12 pisze: Czy to nie Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego?



Pierwsza sprawa ,to należy zastanowić się nad kontekstem historycznym tej (J 14:28) wypowiedzi. Jezus wypowiedział te słowa w okresie kiedy był na ziemi człowiekiem i występował w postaci uniżonego sługi.Przypis z Biblii Tysiąclecia do wersetu J 14:28 bardzo fajnie to wyjaśnia: "Mówi to Bóg wcielony:chwała Syna równa chwale Ojca została w czasie ziemskiego bytowania przesłonięta ,Chrystus jako człowiek jest niższy od Ojca.

I tak jak wcześniej Ci pisałem , w Liście do Filipian 2:5 czytamy "On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej"

Jezus na ziemi na ziemi, był w roli uniżonego człowieka.I powtarzam, skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu.

Ix12 pisze:Czy to nie od Ojca Jezus otrzymał moc? Czy to nie od Ojca otrzymał Ducha Świętego?


Jezus jest wszechmocny jak tak samo jak Ojciec , gdyż jest z nim jednym Bogiem."może On także wszystko co jest sobie podporządkować" (Flp 3:21). "podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi" (Hbr 1:3).

Ix12 pisze:Czy to nie Biblię Tysiąclecia eksperci nazywają biblia tysiąca błędów? Ciekawe dlaczego?
Wiesz ze jest wielu bogów? Nawet Mojżesz miał być Bogiem dla faraona..


Tu masz Nowy Testament Grecko polski Obrazek

Nie zauważasz różnicy między bogami, a Jezusem Prawdziwym Bogiem (1J 5:20). Żaden z tych bogów, w tym Mojżesz, nie jest "Panem panów i Królem królów" (Ap 19:16), "Zbawicielem" (Dz 5:31), "Pierwszym i Ostatnim" (Ap 1:17)

Ix12 pisze:Po czyjej prawicy ma zasiadać Jezus, swojej własnej czy niekoniecznie?
Wiesz że biblię fałszowano powszechnie od samego początku, dlatego jej treść dobrze weryfikować biblią..Oczywiście innymi fragmentami mówiącymi o tym samym zdarzeniu.


Po prawicy Ojca , zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem


Szkoda że nie masz oryginału.
Jezus zawsze był tylko człowiekiem, i w niebie też nim pozostał - Dz.Ap. 17:31

Jezus dostał moc od Ojca, ale nie jest mu równy.
Piszesz że Jezus nie jest stworzony, to zobacz co pisze w Ap.3:14 - został stworzony po śmierci - zmartwychwstanie. Zrodzony to pierwsze przyjscie na świat. - Ap.3:14
"A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i Prawdziwy, początek stworzenia Bożego:

Kol 1:16 mówi o Nowym Stworzeniu w Jezusie nie mającym nic wspólnego ze stwarzaniem opisanym w Rodzaju.

1 Jana 5:18-20
(18) Wiemy, że nikt, kto się narodził z Boga, nie trwa w grzechu, ale Ten narodzony z Boga strzeże go, a niegodziwiec go nie pochwytuje. (19) Wiemy, że Pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca. (20) My zaś wiemy, Że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać Prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne

Tu nie pisze to co napisałeś, a Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, Jezus jest pośrednikiem co wyklucza bycie bogiem.
Bóg jest jeden i nie może być trzema osobami naraz. Wyraz ECHAD znaczy Pojedynczy..

To co piszesz to efekt doktrynalnego zwiedzenia. Biblia swoje Ty swoje. Ani to zgodne z biblia ani logiczne.

http://blog.antytrynitarianie.pl/


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 17 mar 2017, 08:06

Zbyszekg4 pisze:
Florian pisze: zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem

Już to dziś pisałem, że tak właśnie antytrynitarze widzą trynitarzy - całkiem w krzywym zwierciadle: nic wtedy dziwnego, że im karykatura wychodzi!


Przykro mi ale dogmat o trójcy nie opiera się na biblii ani na zdrowym rozsądku. To powszechne, demoniczn3e zwiedzenie.

http://blog.antytrynitarianie.pl/


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 17 mar 2017, 08:10

Florian pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Florian pisze: zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem

Już to dziś pisałem, że tak właśnie antytrynitarze widzą trynitarzy - całkiem w krzywym zwierciadle: nic wtedy dziwnego, że im karykatura wychodzi!


Niestety Zbyszku , ale masz rację , antytrynitarze polemizują z tym co sobie wymyślili na temat Trójcy , a nie z rzeczywistą nauką na jej temat , można w kółko powtarzać że Jezus i Ojciec nie są tą samą osobą , a za chwilę w następnym poście , powtórzą to samo...


Nie masz pojęcia co to takiego osoba, podam cI DEFINICJĘ:

Osoba

Osoba, pojęcie osoby odgrywa ważną rolę w filozofii współczesnej, szczególnie w antropologii filozoficznej i w personalizmie.

Spór wokół osoby w filozofii ma jednak długą historię. Wyraziście zarysował się w XIX w., czemu dał wyraz m.in. L. Feuerbach wprowadzając pojęcie "całkowitego człowieka" i "osobowości". Uznał, że osoba jest tożsama z ludzkim przyrodniczym bytem, a jej cechy wchodzące w skład osobowości: jaźń i świadomość są bez przyrody niczym - "pustą, pozbawioną istoty abstrakcją".

Tomistyczny personalizm charakteryzuje osobę jako przeciwieństwo jednostki. Osoba bowiem określa człowieka jako istotę rozumną, wolną, autonomiczną, niezniszczalną i decydującą o własnym losie. Jednostką może rozporządzać zwierzchność ziemska, osobą - jedynie i wyłącznie rzecznik Osoby Bożej na ziemi - Kościół.

N. Hartmann w swojej koncepcji filozoficznej człowieka odróżnia "indywidum duchowe" i osobę. Pojedyncza izolowana osoba jest wg niego, podobnie jak wcześniej dla L. Feuerbacha, a następnie dla K. Marksa, tylko abstrakcją. Rzeczywista osoba może istnieć jedynie w koegzystencji i wspólnocie z innymi osobami, w obrębie obejmującego je, wspólnego świata duchowego.

Cechami konstytutywnymi osoby są: świadomość, aktywność, wolność woli, celowa działalność.

http://portalwiedzy.onet.pl/68664,,,,osoba,haslo.html


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
ariel
Posty: 85
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Proud to be an Arian...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: ariel » 17 mar 2017, 09:49

Florian pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Florian pisze: zrozum w końcu że Ojciec i Jezus nie są tą samą osobą , są natomiast jednym Bogiem

Już to dziś pisałem, że tak właśnie antytrynitarze widzą trynitarzy - całkiem w krzywym zwierciadle: nic wtedy dziwnego, że im karykatura wychodzi!


Niestety Zbyszku , ale masz rację , antytrynitarze polemizują z tym co sobie wymyślili na temat Trójcy , a nie z rzeczywistą nauką na jej temat , można w kółko powtarzać że Jezus i Ojciec nie są tą samą osobą , a za chwilę w następnym poście , powtórzą to samo...


Przepraszam, ale mógłbyś mi wyjaśnić, czemu uważasz, że unitarianie "polemizują z tym co sobie wymyślili na temat Trójcy"? Większość unitarian zdaje sobie sprawę z trynitarnego rozróżnienia pomiędzy osobą a istotą/naturą. Problem w tym, że a) nigdzie w Biblii nie czytamy, iż jedna istota może składać się z wielu osób, b) w otaczającym nas świecie nie ma ani jednego przykładu aby byt, który jest jedną istotą był więcej niż jedną osobą. Stąd twierdzenie, iż Bóg jest jedną istotą ale trzema osobami nie ma ani umocowania w Piśmie (poproszę choć jeden werset na dowód prawdziwości tej tezy) ani też w otaczającym nas świecie.


One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...
http://thaleia.pl/ - unitariański serwis apologetyczny.
Since 1999...
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 17 mar 2017, 17:30

Ix12 pisze: Szkoda że nie masz oryginału.
Jezus zawsze był tylko człowiekiem, i w niebie też nim pozostał - Dz.Ap. 17:31


A co Ci zacytowałem ? Biblię interlinearną czyli Grecki-Polski Nowy Testament , który obala Twoje tezy.Jezus jest Bogiem-człowiekiem ,pora abyś to zapamiętał i nie powtarzał herezji , które już dawno zostały potępione.


Ix12 pisze: Jezus dostał moc od Ojca, ale nie jest mu równy.
Piszesz że Jezus nie jest stworzony, to zobacz co pisze w Ap.3:14 - został stworzony po śmierci - zmartwychwstanie. Zrodzony to pierwsze przyjscie na świat. - Ap.3:14
"A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i Prawdziwy, początek stworzenia Bożego:

Kol 1:16 mówi o Nowym Stworzeniu w Jezusie nie mającym nic wspólnego ze stwarzaniem opisanym w Rodzaju.


Czytaj ze zrozumieniem , tekst ten nie mówi, że Jezus jest stworzony, ale, że jest tym, który dał początek każdemu stworzeniu, "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" J 1:3

A to rozumienie tego wersetu , potwierdza to, że określenie "Początek" jest użyte w stosunku do Ojca i Syna "Początek i Koniec" Ap 21:6 -mówi o Ojcu i "Początek i Koniec" Ap 22:13 -o Synu.Jezus w Iz.9:5 jest nazwany Ojcem Odwiecznym "Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny , Książę Pokoju." Skoro Jezus jest odwieczny, to oczywiste jest, że nie może mieć początku.

Ponadto ,w Hbr 7:3 czytamy o królu Melchisedeku, nie ma w Piśmie jego rodowodu.Pojawia się nagle bez ojca, bez matki, bez rodowodu. Autor natchniony piszę , że Melehisedek jest podobny do Syna Bożego w tym, że jest bez początku dni i końca życia :

"Ten to Melchisedek, król Salemu, kapłan Boga Najwyższego, który wyszedł na spotkanie Abrahama, gdy wracał po rozgromieniu królów, pobłogosławił mu, Abraham zaś dał mu dziesięcinę ze wszystkiego. Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju. Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze."

Natomiast w Księdze Micheasza 5:1 czytamy "A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności." Zwróć uwagę , na to , co czytamy o Ojcu w Księdze Izajasza 43:10 "Boga utworzonego ["stworzonego" BG] przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie". Jezus jako Bóg (J 20:28) nie mógł zaistnieć ani przed Ojcem, ani po Nim, nie mógł być stworzony , jak błędnie sugerujesz.Jezus zawsze współistniał z Ojcem: "A Słowo było u Boga" (J 1:1) "który jest w łonie Ojca" J 1:18

Ix12 pisze:
1 Jana 5:18-20
(18) Wiemy, że nikt, kto się narodził z Boga, nie trwa w grzechu, ale Ten narodzony z Boga strzeże go, a niegodziwiec go nie pochwytuje. (19) Wiemy, że Pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca. (20) My zaś wiemy, Że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać Prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne


Po raz kolejny cytujesz przekłamane tłumaczenie.Świadkowie aby przystosować Biblię do swoich zwodniczych doktryn , wstawili słowa: "w jedności" oraz: "poprzez", żeby zatrzeć prawdę o Bóstwie Jezusa, który jest nazwany prawdziwym Bogiem.Nie pozostaje mi nic innego , jak po raz kolejny zacytować oryginał grecki , który obala Twoje kłamstwa Obrazek

To Ty zaprzeczasz wbrew Biblii , że Jezus jest Bogiem , w dodatku cytujesz przekłamane tłumaczenia.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: nesto » 19 mar 2017, 00:19

Zbyszekg4 pisze:Trójjedynym, a nie o Trójcy, bo to pierwsze określenie jest bardziej wymowne

Jest bezsensowne.
Podobnie jak trójpodwójny czy ośmiopojedynczy.
Jest to neologizm bez sensu, utworzony jedynie po to, aby pod płaszczykiem "głębszej myśli" ukryć to, że nic nie znaczy.
Trójca natomiast oznacza trzy osoby lub rzeczy i z całą pewnością nie oznacza czegoś pojedynczego.
Tak więc piszesz o czymś, co nie ma sensu i na dodatek określasz to jako "bardziej wymowne".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 03 lip 2017, 11:01

Florian pisze:
Ix12 pisze: Szkoda że nie masz oryginału.
Jezus zawsze był tylko człowiekiem, i w niebie też nim pozostał - Dz.Ap. 17:31


A co Ci zacytowałem ? Biblię interlinearną czyli Grecki-Polski Nowy Testament , który obala Twoje tezy.Jezus jest Bogiem-człowiekiem ,pora abyś to zapamiętał i nie powtarzał herezji , które już dawno zostały potępione.


Ix12 pisze: Jezus dostał moc od Ojca, ale nie jest mu równy.
Piszesz że Jezus nie jest stworzony, to zobacz co pisze w Ap.3:14 - został stworzony po śmierci - zmartwychwstanie. Zrodzony to pierwsze przyjscie na świat. - Ap.3:14
"A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i Prawdziwy, początek stworzenia Bożego:

Kol 1:16 mówi o Nowym Stworzeniu w Jezusie nie mającym nic wspólnego ze stwarzaniem opisanym w Rodzaju.


Czytaj ze zrozumieniem , tekst ten nie mówi, że Jezus jest stworzony, ale, że jest tym, który dał początek każdemu stworzeniu, "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" J 1:3

A to rozumienie tego wersetu , potwierdza to, że określenie "Początek" jest użyte w stosunku do Ojca i Syna "Początek i Koniec" Ap 21:6 -mówi o Ojcu i "Początek i Koniec" Ap 22:13 -o Synu.Jezus w Iz.9:5 jest nazwany Ojcem Odwiecznym "Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny , Książę Pokoju." Skoro Jezus jest odwieczny, to oczywiste jest, że nie może mieć początku.

Ponadto ,w Hbr 7:3 czytamy o królu Melchisedeku, nie ma w Piśmie jego rodowodu.Pojawia się nagle bez ojca, bez matki, bez rodowodu. Autor natchniony piszę , że Melehisedek jest podobny do Syna Bożego w tym, że jest bez początku dni i końca życia :

"Ten to Melchisedek, król Salemu, kapłan Boga Najwyższego, który wyszedł na spotkanie Abrahama, gdy wracał po rozgromieniu królów, pobłogosławił mu, Abraham zaś dał mu dziesięcinę ze wszystkiego. Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju. Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze."

Natomiast w Księdze Micheasza 5:1 czytamy "A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności." Zwróć uwagę , na to , co czytamy o Ojcu w Księdze Izajasza 43:10 "Boga utworzonego ["stworzonego" BG] przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie". Jezus jako Bóg (J 20:28) nie mógł zaistnieć ani przed Ojcem, ani po Nim, nie mógł być stworzony , jak błędnie sugerujesz.Jezus zawsze współistniał z Ojcem: "A Słowo było u Boga" (J 1:1) "który jest w łonie Ojca" J 1:18

Ix12 pisze:
1 Jana 5:18-20
(18) Wiemy, że nikt, kto się narodził z Boga, nie trwa w grzechu, ale Ten narodzony z Boga strzeże go, a niegodziwiec go nie pochwytuje. (19) Wiemy, że Pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca. (20) My zaś wiemy, Że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać Prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne


Po raz kolejny cytujesz przekłamane tłumaczenie.Świadkowie aby przystosować Biblię do swoich zwodniczych doktryn , wstawili słowa: "w jedności" oraz: "poprzez", żeby zatrzeć prawdę o Bóstwie Jezusa, który jest nazwany prawdziwym Bogiem.Nie pozostaje mi nic innego , jak po raz kolejny zacytować oryginał grecki , który obala Twoje kłamstwa Obrazek

To Ty zaprzeczasz wbrew Biblii , że Jezus jest Bogiem , w dodatku cytujesz przekłamane tłumaczenia.


Porównaj prolog Jana i Rodzaju gdzie Stwórca tworzy wszystko swoim literalnym słowem - wypowiadając każdorazowo słowa: Niech się stanie..Nie ma tam Jezusa. Jezus stał się Synem Boga dużo póżniej - Łukasza 1:35..
Juzus jest początkiem nowego stworzenia, nie starego, pierwszym człowiekiem był Adam..Bóg to tytuł, nazwano tak np. Mojżesza..
Bóg Stwórca jest jeden - Jehovah..
Skoro twierdzisz że Jezus jest Bogiem, to po czyjej prawicy będzie siedzieć? Po swojej?
Kto go z martwych wskrzesił? Sam się wskrzesił? W biblii pisze co innego..
Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie..
Ap 1:1 mówi że Jezus dostał objawienie od Boga, Jeśli uważasz że jest Bogiem coś nie pasuje..
Uważasz że Syn może być swoim Ojcem?
O ilu osobach pisze w 1 Tym 2:5?
Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego, ty piszesz ze on jest ojcem..

Teks który podałeś nie jest oryginałem, oryginału po prostu nie ma. Ty oczywiście nie masz pojęcia co to takiego oryginał, musisz poczytać, KONIECZNIE!!! Poza tym sam cytujesz przekłamane trynitarne teksty, to tak na marginesie..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Ix12 » 03 lip 2017, 14:22

nesto pisze:
Zbyszekg4 pisze:Trójjedynym, a nie o Trójcy, bo to pierwsze określenie jest bardziej wymowne

Jest bezsensowne.
Podobnie jak trójpodwójny czy ośmiopojedynczy.
Jest to neologizm bez sensu, utworzony jedynie po to, aby pod płaszczykiem "głębszej myśli" ukryć to, że nic nie znaczy.
Trójca natomiast oznacza trzy osoby lub rzeczy i z całą pewnością nie oznacza czegoś pojedynczego.
Tak więc piszesz o czymś, co nie ma sensu i na dodatek określasz to jako "bardziej wymowne".


Niestety do nich to nie dociera, są całkowicie oporni na proces nauczania..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 16:04

Ix12 pisze:Niestety do nich to nie dociera, są całkowicie oporni na proces nauczania..
Są całkowicie odporni na głupoty i kłamstwa płynące z gazetek ŚJ i im podobnych..


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Trójca?

Postautor: Florian » 04 lip 2017, 03:44

Ix12 pisze:
Porównaj prolog Jana i Rodzaju gdzie Stwórca tworzy wszystko swoim literalnym słowem - wypowiadając każdorazowo słowa: Niech się stanie..Nie ma tam Jezusa. Jezus stał się Synem Boga dużo póżniej - Łukasza 1:35.


Przed stworzeniem czegokolwiek, Słowo było, natomiast wszystko "przez Nie się stało" (J 1,3), a więc wszelkie stworzenie swój początek zawdzięcza Słowu.

Ix12 pisze:Juzus jest początkiem nowego stworzenia, nie starego, pierwszym człowiekiem był Adam.


"bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone" (Kol 1:16)


Ix12 pisze:Bóg to tytuł, nazwano tak np. Mojżesza..


Rozumiem że nie zauważasz różnicy między bogami, a Jezusem Bogiem Prawdziwym (1J 5:20) ? Mojżesz nie jest "Panem panów i Królem królów" (Ap 19:16), "Zbawicielem" (Dz 5:31) "Pierwszym i Ostatnim" (Ap 1:17) Te tytuły przypisane są jedynie Ojcu i Synowi, przez co ukazują prawdziwe Bóstwo Chrystusa.

Ix12 pisze:Bóg Stwórca jest jeden - Jehovah..


Stwórcą jest Bóg czyli Ojciec , Syn i Duch święty.

Bóg Ojciec mówi że Syn stworzył świat :

"Do Syna zaś...
Oraz:
Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
11 One przeminą, ale Ty zostaniesz
i wszystko jak szata się zestarzeje,
12 i jak płaszcz je zwiniesz,
jak odzienie, i odmienią się."
(Hbr 1:10)


Ix12 pisze:Skoro twierdzisz że Jezus jest Bogiem, to po czyjej prawicy będzie siedzieć? Po swojej?


Po prawicy Ojca , gdybyś przestał notorycznie ignorować fakt że Bóg Ojciec i Jezus NIE są tą samą osobą , nie zadawał byś tak absurdalnych pytań.


Ix12 pisze:Kto go z martwych wskrzesił? Sam się wskrzesił? W biblii pisze co innego..



Chrystus zmartwychwstał swoją mocą "Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo» Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?»On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus." (J 2:19-22)

Człowiek sam siebie nie może wzbudzić z martwych, ale Chrystus Bóg-człowiek, TAK! Chrystus jest Osobą boską. Jest Synem Bożym.

Ix12 pisze:Boga nikt nigdy nie widział, czego nie można powiedzieć o Jezusie..


"Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" (J 14:9)

Ix12 pisze:Ap 1:1 mówi że Jezus dostał objawienie od Boga, Jeśli uważasz że jest Bogiem coś nie pasuje..


Rozumując identycznie jak Ty dla Ap 1:1 dla Hbr 1:7-8 musiałbyś przyjąć, że Jezus jest wyższy od Ojca, bo Ojciec tytułuje Go Bogiem:
"(7) Do aniołów zaś mówi: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia.
Do Syna zaś: Tron Twój, Boże, na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. ."


Jak widzisz, podobna "egzegeza życzeniowa" się nie sprawdza. Dla Jezusa Ojciec jest źródłem Jego natury boskiej, a nawet Stwórcą natury ludzkiej. Jeśli tego nie zrozumiesz, nigdy nie pojmiesz dlaczego Biblia mówi zarówno o równości Jezusa i Ojca, jak i zawiera tego typu fragmenty, w których Jezus mówi o Ojcu jako o swoim Bogu. A także tego, że dokładnie te same tytuły biblia przypisuje Jezusowi, co Ojcu.

Ix12 pisze:Uważasz że Syn może być swoim Ojcem? O ilu osobach pisze w 1 Tym 2:5?


Może zacznij polemizować z tym co rzeczywiście Kościół naucza co ? Ojciec i Syn NIE są ta samą osobą , uświadom to sobie w końcu.

Ix12 pisze:Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego, ty piszesz ze on jest ojcem..



Dlaczego kłamiesz ? gdzie napisałem że Jezus jest Ojcem ? NIGDZIE , natomiast Ty cały czas tak twierdzisz nie rozumiejąc że Syn i Ojciec NIE są ta samą osobą.

Pierwsza sprawa ,to należy zastanowić się nad kontekstem historycznym tej wypowiedzi. Jezus wypowiedział te słowa w okresie kiedy był na ziemi człowiekiem i występował w postaci uniżonego sługi.Przypis z Biblii Tysiąclecia do wersetu J 14:28 bardzo fajnie to wyjaśnia: "Mówi to Bóg wcielony:chwała Syna równa chwale Ojca została w czasie ziemskiego bytowania przesłonięta ,Chrystus jako człowiek jest niższy od Ojca.

List do Hebrajczyków 2:9 stwierdza, że Jezus był na krótko uczynionym mniejszym od aniołów.Dlatego ten fragment fragment nie może być argumentem przeciwko równości Ojca i Syna,ponieważ wtedy Chrystus był również niższy od aniołów, a przecież Pismo wyraznie mówi o wyższości Chrystusa nad aniołami w pierwszym rozdziale Listu do Hebrajczyków.

Warto także pochylić się nad listem do Filipian 2:5, , aby zrozumieć słowa Jezusa z J 14:28

"On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej"

Tekst ten podobnie jak Hbr .2:9 pokazuje, że Chrystus, gdy był na ziemi, występował w roli uniżonego człowieka. Warto zwrócić uwagę na początkowe słowa tego wersetu mówiące że mimo tego iż Jezus był w postaci Bożej, to nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Jest to bardzo mocne stwierdzenie. Skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu.

Innymi słowy oznacza to, że mając wcześniej równość z Ojcem, dopiero w momencie wcielenia staje się On sługą Ojca, zwracającym się do Niego "Boże" ("Ty jesteś moim Bogiem od łona mojej matki" Ps 22:11) i jako człowiek wyzbywa się nawet wiedzy o "owym dniu i godzinie" Mk 13:32. Przyjęcie postaci sługi oznacza, że wcześniej nim nie był.

Wersety te, mówią o tym, że Chrystus będąc Bogiem, mając równość z Ojcem, przyjął dodatkowo naturę ludzką (zachowując naturę Boską, (Kol 2:9, J 20:28) (tu się kłania nauka Kościoła-Unia hipostatyczna ) Po prostu nie skorzystanie z bycia na równi z Ojcem (w momencie przyjęcia ciała ludzkiego), to wzięcie na siebie przypadłości ludzkich, takich jak głód, pragnienie, cierpienie, śmierć itp. Gdyby Jezus nie był równy Ojcu, to jaką zasługą było by to że nie skorzystał z prawa do niej?

Ix12 pisze:Teks który podałeś nie jest oryginałem, oryginału po prostu nie ma. Ty oczywiście nie masz pojęcia co to takiego oryginał, musisz poczytać, KONIECZNIE!!! Poza tym sam cytujesz przekłamane trynitarne teksty, to tak na marginesie..


Wiem że nie masz argumentów, ale swoim zaprzeczaniem słowom Biblii nie zmienisz faktu , że Jezus jest PRAWDZIWYM BOGIEM. Ja cytuję oryginalny tekst grecki , Ty natomiast uciekasz się do sfałszowanych przekładów świadków Jehowy aby podeprzeć swoje herezje.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości