Dekalog

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dekalog

Postautor: Zbyszekg4 » 28 wrz 2014, 10:12

O Dekalogu napisano i powiedziano wiele... Są różne podejścia do tej części Bożego prawa...

Niezależnie od tego, czy i jak szanujesz te 10 słów, to zapraszam Cię do obejrzenia i uważnego posłuchania tej serii kazań: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... ature=plcp
Podejrzewam, że dowiesz się czegoś, czego nie wiedziałeś lub nie rozumiałeś, a z całą pewnością ta seria kazań nie zaszkodzi Twojej więzi z Panem, Bogiem - bo pomoże Ci wzrastać w tym, co już wiesz i rozumiesz!... (zauważ, że postawiłem przecinek po słowie "Pan" - dlaczego? dowiesz się słuchając w/w kazań).

Błogosławionego odbioru życzę
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dekalog

Postautor: jj » 28 wrz 2014, 11:39

A ja proponuje zapoznac sie z trescia krociutkiego artykulu z linku do Gotquestions.org, ktory jest w stopce naszego forum. Zmniejszy sie wtedy szansa na wprowadzenie w blad i manowce filozofii. :)
http://www.gotquestions.org/Polski/zako ... anski.html


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dekalog

Postautor: Zbyszekg4 » 28 wrz 2014, 11:48

jj pisze:A ja proponuje zapoznac sie z trescia krociutkiego artykulu z linku do Gotquestions.org, ktory jest w stopce naszego forum. Zmniejszy sie wtedy szansa na wprowadzenie w blad i manowce filozofii. :)
http://www.gotquestions.org/Polski/zako ... anski.html

A może by tak wpierw posłuchać, a potem skonfrontować słowo mówione z tym pisanym, co podajesz?!? (albo na odwrót)
Było by uczciwiej, nie uważasz?... (i mam na myśli każdego, nie tylko Ciebie bo ponoć już coś słuchałeś)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dekalog

Postautor: jj » 28 wrz 2014, 11:55

A nie uwazasz, ze byloby jeszcze uczciwiej nie reagowac w ten sposob na zachete do porownania z innymi tekstami? Tym bardziej, ze link do Gotquestions ma wlasnie taki cel.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 wrz 2014, 12:11

jj, wybacz, ale ilekroć coś się pojawia w temacie przykazań, dekalogu, prawa, to z reguły stajesz okoniem, więc się nie dziw, że tak reaguję na Ciebie i proponuję jedno z drugim porównać, ale dopiero po posłuchaniu, a nie z góry przed być antynastawionym...
Bywaj zdrów


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości