Dlaczego Bóg stwarza ludzi o których wie,że pójdą do piekła?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 gru 2014, 20:45

magda pisze:
Lash pisze:Bóg kocha tylko kościół szczególnie a nie wszystkich tak samo!


Ale Lashu jak człowiek był grzeszny i nienawrócony to wtedy z miłości Jezs za nas oddał zycie nie dopiero nas pokochał jak się nawróciliśmy.


I tu wracamy do tego czym jest miłość.

Bóg kocha cały świat w ten sposób że wydał a świat swojego Syna Jednorodzonego. Za każdego człowieka.

Tak to jest boża miłość i nie ma większej miłości.
Jednocześnie. Ten sam Bóg weźmie sobie za oblubienice nie cały świat ale tylko kościół! I ten kościół jest kochany szczególnie w Chrystusie. Nie tak jak cały świat.

Chrystus umarł za świat ale Dar Miłości przez Ducha Św rozlany jest tylko i wyłącznie w sercach Kościoła.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 gru 2014, 20:59

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Byli zamknięci w Raju

To, że zostali przez Boga umieszczeni w raju nie równa się temu, że zostali tam zamknięci!
Jak zostali zamknięci? Płotem? Głębokim rowem z wodą i krokodylami? Dziwne jest, to co oczy moje czytają u Ciebie...
Wolę czytać to:
Gen 1:26-28 bw "(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!"

Eden/Raj był tylko ogrodem na Ziemi - takim domem dla Adama i Ewy.
Bożą wolą było, jak czytamy, aby CAŁA ZIEMIA została przez ludzi zajęta - a nie tylko jeden ogród!
Podobnie, gdy po potopie, ludzie chcieli tylko w jednym miejscu żyć, to Bóg pomieszał im języki, aby się rozproszyli po Ziemi i - już w grzesznym świecie - realizowali pierwotny plan zasiedlenia Ziemi i panowania nad nią!


Masz rację :D


Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Wolę mieli tylko do czynienia dobrze

Bo zła nie znali zupełnie! Ale mogli je poznać, więc ich wola dawała taką opcję...


Nie nie mogli. Jedyna droga była przez zjedzenie owocu poznanie dobra i zła ...


Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:posłuchali szatana co udowadnia że nie byli robotami

No właśnie o tym piszę - wybrali opcję zła, co sam przyznajesz, że dowodzi iż nie byli zaprogramowanymi cyborgami, zdolnymi robić tylko to, co Bóg im zadał jako program na życie...


Nie nie wybrali opcji zła bo zła nie znali.
wybrali to co im szatan podał ale nie znali zła .... przemyśl to.

druga część twojego wniosku jest całkowicie niezwiązana z pierwszą częścią.

Gdyby byli zaprogramowani mogliby wybrać też zło - wszystko zleży od programu NA ŻYCIE.

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Nie nie byli wolni.
Nie, nie mieli wolnej woli
I nie byli robocikami!

Tylko z 3-cią wypowiedzią się zgadzam.


Bo nie rozumiesz co znaczy że człowiek był bardzo dobry i nie znał zła.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 gru 2014, 22:05

Lash pisze:Nie nie mogli. Jedyna droga była przez zjedzenie owocu poznanie dobra i zła ...


Czyli na pewno by go zjedli gdyby zyli przez wiecznosć kiedyś by sie to stało;

Lash pisze:Bo nie rozumiesz co znaczy że człowiek był bardzo dobry i nie znał zła.


Masz rację ale byli ciekawscy jak to ludzie , mieli wolna wolę to napewno kiedysby się to stało nawt bez szatana by zjedli po odpowiednio długim czasie , Świat jest taki ze jeśli jest coś potęcjalnie możliwe to kiedyś sie to stanie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 gru 2014, 22:07

magda pisze:
Lash pisze:Nie nie mogli. Jedyna droga była przez zjedzenie owocu poznanie dobra i zła ...


Czyli na pewno by go zjedli gdyby zyli przez wiecznosć kiedyś by sie to stało;

Lash pisze:Bo nie rozumiesz co znaczy że człowiek był bardzo dobry i nie znał zła.


Masz rację ale byli ciekawscy jak to ludzie , mieli wolna wolę to napewno kiedysby się to stało nawt bez szatana by zjedli po odpowiednio długim czasie , Świat jest taki ze jeśli jest coś potęcjalnie możliwe to kiedyś sie to stanie.


1. Udowodnili ze nie stałoby to się. Bo byli bardzo dobrzy.
2. Sugerujesz że ciekawość jest grzeszna albo prowadzi do grzechu nieuchronnie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 gru 2014, 22:31

Lash pisze:2. Sugerujesz że ciekawość jest grzeszna albo prowadzi do grzechu nieuchronnie?


Jest bardzo silna i może prowadzić do grzechu nie musi ale może a jeśli cos może zaistnieć to w wieczności czyli nieskończoności zaistnieje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 gru 2014, 00:10

magda pisze:
Lash pisze:2. Sugerujesz że ciekawość jest grzeszna albo prowadzi do grzechu nieuchronnie?


Jest bardzo silna i może prowadzić do grzechu nie musi ale może a jeśli cos może zaistnieć to w wieczności czyli nieskończoności zaistnieje.
Co znaczy może... czy znaczy że ty po zmrtwychwstany będziesz mogła zgrzeszyć skoro będziesz wolnna?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 gru 2014, 08:18

Lash pisze:Masz rację :D

No wobec takiej zgody, resztę pozostawiam bez komentarzy - bo tu już takiej zgody nie ma...
(Biblia nie daje pełnej odpowiedzi na każde pytanie; czasem lepiej zamilczeć tam, gdzie i Biblia milczy).
Pozdrawiam
PS. Kupiłem sobie książkę Terry Virgo pt. "Łaska" (po tym , jak obejrzałem 3 wykłady, jakie podałeś).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 gru 2014, 13:49

Lash pisze:Co znaczy może... czy znaczy że ty po zmrtwychwstany będziesz mogła zgrzeszyć skoro będziesz wolnna?


Wydaje mi się że nie będzie to możliwe bo grzech mieszka w tym materialnym ciele a przecież będziemy mieli inne duchowe ciała wiec w duchowym ngrzech nie mieszka. :-D


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 15 gru 2014, 00:09

Zbyszekg4 pisze:
fauxpas pisze:Czym w takim razie jest miłość? Z jednej strony przyznajesz, że jej jedynym źródłem i dostawcą jest Bóg, a z drugiej przypisujesz ją wszystkim stworzeniom "z natury" (zapominając chyba, skąd ta natura).

A to miłość nie może być jednocześnie i darem i częścią składową natury stworzonych istot?!?

Może i może, nie ma to znaczenia tak długo, jak przyznajesz, że jest również pochodzenia boskiego. Oznacza to, że miłość i tak mamy "narzuconą" - nie jest z nas, ale z Boga. I wcale nie krzyczysz, że ktoś Cię do niej zmusza. I nie krzyczysz, że jakaś kobieta Cię zniewala, gdy się w niej zakochasz :-).

Może odpowiedzmy sobie na pytanie: co to znaczy, że - jak czytamy - Bóg stworzył człowieka (Adama i Ewę) na obraz i podobieństwo Swoje?

Temat-rzeka.

fauxpas pisze:Dla Ciebie - przede wszystkim z wolnością, a więc ryzyko kolejnego upadku i grzechu wciąż będzie wisieć w powietrzu :-) .

OK. Odbierzmy zbawionym wszelką dozę wolności i cieszmy się wizją zaprogramowanych ludzików-robocików...

Wolę bezpieczną ojcowską dłoń Boga, który ma kontrolę nad własnym wszechświatem :-). W tym przypadku mam zwyczajnie nadzieję, że się mylisz, bo inaczej nasz los jest być może uzależniony od przyszłych wyborów podatnych na grzech ludzi.

A czy Adam i Ewa byli wolni?

Nie wiem.

fauxpas, już dawno miałem Cię o coś zapytać...
Jesteś młody i zapewne myślisz o ożenku... - co byś wolał?:
1. mieć żonę, która będzie Cię kochać bo z całego serca tego chce i nie wyobraża sobie by mogło być inaczej; spośród wielu, wybrała Ciebie i Tobie chce być wierna całe życie...

2. mieć żonę, która będzie Cię kochać bo nie będzie miała innego wyboru- po prostu wewnętrzny przymus ku Tobie ją popycha i musi być z Tobą...

Analogia nie przystaje - nie jesteśmy z Bogiem na tym samym "poziomie", tj. człowiek - człowiek, ale raczej Stwórca - stworzenie. My Mu nie wpadliśmy w oko, gdy akurat przechadzał się po kosmosie. On nas stworzył z premedytacją, wiedział dokładnie, co (kogo) lepi z tej gliny :-).


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 gru 2014, 00:24

magda pisze:
Lash pisze:Co znaczy może... czy znaczy że ty po zmrtwychwstany będziesz mogła zgrzeszyć skoro będziesz wolnna?


Wydaje mi się że nie będzie to możliwe bo grzech mieszka w tym materialnym ciele a przecież będziemy mieli inne duchowe ciała wiec w duchowym ngrzech nie mieszka. :-D

Skąd to wiesz a może jest mozliwe?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 gru 2014, 05:32

Lash pisze:Skąd to wiesz a może jest mozliwe?

Powiedzieć: NIE WIEM nie będzie ujmą dla honoru, gdy się po prostu czegoś nie wie bo np. Biblia tego nie objawia!...
Gdybanie bywa zwodnicze i osobiście chciałbym go unikać, choć nie zawsze się udaje...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 gru 2014, 17:03

Zbyszekg4 pisze:Powiedzieć: NIE WIEM nie będzie ujmą dla honoru, gdy się po prostu czegoś nie wie bo np. Biblia tego nie objawia!...
Gdybanie bywa zwodnicze i osobiście chciałbym go unikać, choć nie zawsze się udaje...


Zadne gdybanie Paweł to tłmaczy

Rz 7:17-25 bw "(17) Ale wtedy czynię to już nie ja, lecz grzech, który mieszka we mnie. (18) Wiem tedy, że nie mieszka we mnie, to jest w ciele moim, dobroo; mam bowiem zawsze dobrą wolę, ale wykonania tego, co dobre, brak; (19) albowiem nie czynię dobrego, które chcę, tylko złe, którego nie chcę, to czynię. (20) A jeśli czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który mieszka we mnie. (21) Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe; (22) bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. (23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. (24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? (25) Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu."

Wyraźnie mówi że wewnętrzny duchowy człowiek ma podobanie w zakonie a cieło w grzechu. Nie trzeba gdybać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 gru 2014, 20:28

magda, masz rację, pisałem to rano, na szybko i nie pomyślałem; dzięki :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 gru 2014, 20:31

Czyli mozemy się cieszyć bo jednak nie będziemy grzeszyć, no nie byłby to wtedy raj.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 gru 2014, 20:37

magda, aha! :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości