Hiobowe opowieści

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 paź 2014, 16:32

pozytywista pisze:Ja w ogóle nie rozumiem tej księgi. Przychodzi szatan, kusi Boga, Bóg postanawia wypróbować Joba.

Już w pierwszym kazaniu masz wyjaśnienie i odpowiedź tej kwestii. Kiedy czytamy Ks.Joba właśnie to jest nasza pierwsza reakcja: kto tu rządzi? Bóg daje się podpuszczac?...więcej:sam proponuje układ Szatanowi...
Zachęcam serdecznie do wysłuchania. Dla mnie te wykłady były bezcenne. :lol:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2014, 17:09

kontousunięte1 pisze:Zachęcam serdecznie do wysłuchania. Dla mnie te wykłady były bezcenne.

Zachęcać to se możesz... Ale kogo to obchodzi? Pozytywista najlepiej wypadł: wyznał, że nie rozumie Księgi Hioba, że mówcy coś tam tylko plotą trzy po trzy, ale akurat tych wykładów nie słuchał (czemu?)...
No z takim podejściem, to kolega rozbraja mnie totalnie! :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 22 paź 2014, 17:29

Nie każdy ma ochotę i czas poświęcić kilka godzin na słuchanie.
Ja próbowałem, myślę, że kaznodzieja, gdyby zrobił wykład, a nie czytał i bawił się w didaskalia mógłby zmieścić się w godzinie.

Odniosłem wrażenie, że kaznodzieja mówiąc o systemie przyjaciół Hioba sam tworzy własny i też, jak Oni, zabiera się za usprawiedliwianie Boga.
Ja obrońców Boga może i trochę rozumiem (bo mają problem z akceptacją świata, w którym Bóg jest Panem) ale ich nie lubię.

Korony by wam spadły z głów, gdybyście się podzielili o czym są wykłady - z odniesieniem do nich właśnie.

Wykłady są super - a dlaczego?
Ktoś nie rozumie księgi Hioba - słabiak, niech posłucha wykładów, ja słuchałem i teraz rozumiem... - tak Zbyszku?
a co rozumiesz? - może się podzielisz?

zrób skrótowca, streść itd


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2014, 17:37

Pan Piernik, gotowce w szkole może dobre były; tu jednak myslę, że warto nie iść na skróty...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 paź 2014, 11:59

Nie każdy ma ochotę i czas poświęcić kilka godzin na słuchanie.

Mało kto ma aż tyle wolnego czasu,jednak to zwykła wymówka. Nikt nie nakazuje słuchac ciurkiem cały dzień. Ja wprawdzie mam czas,ale też nie słucham,bo nawet trudno się skoncentrowac na ważnych przesłaniach przez wiele godzin.
Jeśli ktoś nie chce to nie posłucha,jego strata,jego wola.
Pan Piernik pisze:Korony by wam spadły z głów, gdybyście się podzielili o czym są wykłady - z odniesieniem do nich właśnie.

Ja nie mam korony i nie ma co mi spadac. Twoja prośba jest absurdalna. Czy mam jeszcze raz słuchac kazań i robic dla "nie-mających;czasu" ściągawki?
Nie. Jak dla mnie to koniec tematu.
Takie nastawienie w ogóle zniechęca do dzielenia się. Dojdzie do tego,że na priv najciekawszymi sprawami trzeba będzie się dzielic. :mrgreen:


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 23 paź 2014, 13:18

Jak kaznodzieja wytłumaczył absolutnie niezawinione cierpienie?
Jak kaznodzieja wytłumaczył stosunek Boga do szatana?
Jak kaznodzieja wytłumaczył stosunek Boga do "zła"?
Jak rozwiązał tajemnicę "zła" w sensie teodycei?
Kto doświadczył Hioba cierpieniem i dlaczego?

są tam odpowiedzi na te pytania?
Czy tylko słuchowisko i usprawiedliwiania Boga, czyli robienie tego co przyjaciele hiobowi.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 23 paź 2014, 13:23

kontousunięte1
bo nawet trudno się skoncentrowac na ważnych przesłaniach przez wiele godzin.


to podziel się tymi ważnymi przesłaniami


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 paź 2014, 16:32

Pan Piernik pisze:Jak kaznodzieja wytłumaczył absolutnie niezawinione cierpienie?
Jak kaznodzieja wytłumaczył stosunek Boga do szatana?
Jak kaznodzieja wytłumaczył stosunek Boga do "zła"?
Jak rozwiązał tajemnicę "zła" w sensie teodycei?
Kto doświadczył Hioba cierpieniem i dlaczego?

są tam odpowiedzi na te pytania?
Czy tylko słuchowisko i usprawiedliwiania Boga, czyli robienie tego co przyjaciele hiobowi.

Ty mówisz: nie mam czasu na słuchanie! Ale na pisanie postów, to już czas masz, tak?!
Ty mówisz: nie mam czasu na słuchanie! Ale domagasz się, abym ja (lub ktoś inny) od nowa zabrał się za słuchanie całego cyklu, aby wynotować z kazań, to, co akurat trafi w sedno Twoich pytań, tak?!

To ja Ci coś powiem: szanuj też czas innych, jeśli swój za tak cenny uważasz!

PS. Wymówki i lenistwo przez Ciebie przemawia (bo jeśli coś uważamy za ważne, to czas na to znajdziemy- nawet kosztem snu); ja takiej postawy popierać nie będę, kolego... :thumbdown:
A może Twoje kalwińskie nastawienie do Biblii z góry zniechęca Cię do słuchania czegoś, co nie zostało wygłoszone w kalwińskiej wspólnocie?...

Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 paź 2014, 16:34

kontousunięte1 pisze:Takie nastawienie w ogóle zniechęca do dzielenia się. Dojdzie do tego,że na priv najciekawszymi sprawami trzeba będzie się dzielic.

Oj, zniechęca taka postawa do wyszukiwania i dzielenia się czymś, co akurat wpadło w ucho czy w oko...
Mimo to całkiem nie zrezygnuję- choćby dla Ciebie :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 paź 2014, 16:40

Zbyszekg4 pisze:Mimo to całkiem nie zrezygnuję- choćby dla Ciebie

I za to jestem Ci bardzo wdzięczna. :lol: :kwiatek:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 paź 2014, 16:45

kontousunięte1 pisze:
Zbyszekg4 pisze:Mimo to całkiem nie zrezygnuję- choćby dla Ciebie

I za to jestem Ci bardzo wdzięczna. :lol: :kwiatek:

A proszę bardzo! :angel:
A jak sama coś znajdziesz fajnego, to nigdy tego nie zbagatelizuję


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 23 paź 2014, 17:05

Wypada mi tylko napisać, że wykłady są beznadziejne.
To tak naprawdę słuchowisko, na którego słuchanie szkoda tracić czas.
I tyle :)
Ale tego nie uzasadnię :D
kto chce niech traci czas a potem powie czy mu się podobało (ale niech tego nie uzasadnia). Uzasadnieniom mówimy stanowcze "nie"

Poza jakimiś wrażeniami, których nawet nie jesteście w stanie skonkretyzować i wyrazić kilkoma zdaniami więcej nie wynieśliście?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 paź 2014, 18:22

Pan Piernik, też Cię pozdrawiam :lol:
A, no i czekam na oczywiście doskonałe wykłady o Ks.Hioba, które oczywiście posiadasz!...
Mam czas :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 23 paź 2014, 19:59

Zbyszekg4

To ja Ci coś powiem: szanuj też czas innych, jeśli swój za tak cenny uważasz!

Słusznie słusznie, dlatego uprzedzam, że to słuchowisko z didaskaliami a nie wykład. Bo treści tam tyle, że zmieściłoby się w godzinnym wykładzie.
Zamiast słuchać jak ktoś przez parę godzin czyta księgę Hioba lepiej ją przeczytać samemu, wyjdzie krócej.

Oboje uważacie to co usłyszeliście za tak ważne, że aż nie chcecie się z tym podzielić :)

A może Twoje kalwińskie nastawienie do Biblii z góry zniechęca Cię do słuchania czegoś, co nie zostało wygłoszone w kalwińskiej wspólnocie?...

Generalnie ja mało słucham bo uważam współczesną polską ewangeliczną refleksję teologiczną za płytką teologicznie i często głupią.


Na ten wykład o Hiobie dałem się namówić wyjątkowo i szczerze żałuję straconego czasu. Dlatego mam do was pretensję, że nie chcieliście nic o treści wykładu powiedzieć.

Zbyszekg4 pozdrawiam również


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 paź 2014, 20:45

Zbyszku. Cieszę się, ze polecasz różne kazania. Mogę sobie zobaczyć lub nie. Ale te o księdze Hioba nie są akurat zbyt porywające i ja już się zniechęciłam. I szkoda już mi czasu na nie, bo czekają w kolejce inne, mam nadzieję ciekawsze. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości