Czy Jezus wierzył w Boga-dylemat trynitariański

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Szachista
Posty: 49
Rejestracja: 10 lut 2015, 19:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szachista » 10 lut 2015, 20:45

Witam wszystkich. Tak czytam te forum, i nie wiem proszę mnie źle nie zrozumieć, ale jestem zniesmaczony. :-(


2 list do Tym Kapituła 2.
1. Ty tedy synu mój bądź wzmocnion przez łaskę, która jest w Krystusie Jezusie.
2. A ty rzeczy, któreś słyszał odemnie między wielą świadków, poruczaj wiernym ludziam, którzy też będą godni ku nauczaniu inszych.
3. A tak ty cierp ucisk jako dobry żołnierz Jezu Krystusów.
4. Żaden, który walczy nie wikle się sprawami żywota, aby się temu podobał, który go obrał na rycerstwo.
5. A jeśliby kto też walczył, nie bywa koronowan, jeśliby przystojnie nie walczył.
6. Musi oracz pirwej robić, niż owoców pożywać.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 11 lut 2015, 08:30

Szachista pisze:Witam wszystkich. Tak czytam te forum, i nie wiem proszę mnie źle nie zrozumieć, ale jestem zniesmaczony. :-(


Czym konkretnie?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Jezus wierzył w Boga-dylemat trynitariański

Postautor: MieczDucha » 05 mar 2015, 09:11

Jefte pisze:JAKŻE Jezus mógł przejawiać wiarę? Jest przecież Bogiem — wie i widzi wszystko bez potrzeby zasięgania cudzej opinii. A wiara to w istocie zdanie się na kogoś drugiego i uznawanie tego, co niewidzialne — zatem jest niemożliwe, żeby Jezus-Bóg mógł mieć wiarę”.

Prosiłbym o niewklejanie na forum całych tekstów z internetu. Link wystarczy ;-)




kenoza, o której m.in Świadkowie Jehowy nic nie wiedzą, albo niewiele : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/ ... z-syn.html

,



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości