Czy człowiek posiada nieśmiertelną duszę?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 sty 2015, 11:58

KAAN pisze:Pozytywisto, nie ma sprzeczności w Biblii, jest natomiast zderzenie naszych doświadczeń cielesnych z duchową rzeczywistością, dlatego należy uważnie czytać Biblię i nie wyciągać pochopnych wniosków, ale odrzucając stereotypy i dogmaty logicznie wnioskować uwzględniając cały przekaz Biblii. Problem z właściwym zrozumieniem maja ci, którzy usiłują formułować tezy w pewnych tematach nie znając całej Biblii i opierają się na wyrwanych z kontekstu myślach. Wszystkie twoje myśli jakie zawarłeś w swoim poście są kierunkowane przez błędne założenia. Na każde z nich można wyrazić wątpliwość co do zasadności tych założeń.

To żyjemy w ciele, potem umieramy ale żyjemy dalej w ciele tylko pod ziemią cierpiąc męki lub mając pociechę a potem jest zmartwychwstanie i dostajemy... ciało, i jest sąd i dostajemy... pociechę lub cierpienie w mękach... Jeżeli dla ciebie to ma sens, to jedyne co moge powiedziec, że dla mnie nie ma...
Jeżeli twierdzisz ze Biblia sobie nie przeczy to połącz te wszystkie wersety jakąs wspólna nicią o czym mówia i jak sie ma jeden do drugiego, np. teksty o tym że w szeolu nie ma poznania ani zamysłów, z opowiaścią o bogaczu i Łazarzu.


Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 21 sty 2015, 12:51

KAAN pisze:
Jefte pisze:
KAAN pisze:
Jefte pisze:,Przeczytaj sobie 1 księgę Rodz 1:20,21,24,25 Biblia Gdańska
Znam te miejsca i inne, a ty poczytaj sobie Łuk 16:19-31.
Czyli ignorujesz przekład Bibli Gdańskiej ponieważ nie pasuje ci do swojej interpretacji...wszystko zrozumiałem ;-)
A w czym niby ignoruję?


W tym , że nie przyjmujesz do wiadomości że żywi ludzie, zwierząta czy ptaki są duszami.

W Biblii Gd. jest czarno na białym napisane[/b]


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 sty 2015, 15:24

Jefte pisze:
KAAN pisze:
Jefte pisze:
KAAN pisze:
Jefte pisze:,Przeczytaj sobie 1 księgę Rodz 1:20,21,24,25 Biblia Gdańska
Znam te miejsca i inne, a ty poczytaj sobie Łuk 16:19-31.
Czyli ignorujesz przekład Bibli Gdańskiej ponieważ nie pasuje ci do swojej interpretacji...wszystko zrozumiałem ;-)
A w czym niby ignoruję?

W tym , że nie przyjmujesz do wiadomości że żywi ludzie, zwierząta czy ptaki są duszami.
W Biblii Gd. jest czarno na białym napisane[/b]
Jakimi duszami? Człowiek i koń to ssaki i co z tego? Przeczytałeś Łuk 16:19-31?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 sty 2015, 15:28

pozytywista pisze:To żyjemy w ciele, potem umieramy ale żyjemy dalej w ciele tylko pod ziemią cierpiąc męki lub mając pociechę a potem jest zmartwychwstanie i dostajemy...
Gdzie jest napisane że żyjemy pod ziemią w ciele?

ciało, i jest sąd i dostajemy... pociechę lub cierpienie w mękach... Jeżeli dla ciebie to ma sens, to jedyne co moge powiedziec, że dla mnie nie ma...
Ma sens jeśli znasz historię grzechu i zbawienia, jeśli poruszasz się w oparach niepewności i ludzkich fantazji to nic nie ma sensu.
Jeżeli twierdzisz ze Biblia sobie nie przeczy to połącz te wszystkie wersety jakąs wspólna nicią o czym mówia i jak sie ma jeden do drugiego, np. teksty o tym że w szeolu nie ma poznania ani zamysłów, z opowiaścią o bogaczu i Łazarzu.
Konkretnie które wersety? Przeczytaj z Biblii dokładnie wynotuj i zadaj konkretne pytanie, będziemy się zastanawiać :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 sty 2015, 15:39

Przeczytaj z Biblii dokładnie wynotuj

Przecież to zrobiłem.

Gdzie jest napisane że żyjemy pod ziemią w ciele?

Ci ludzie z Łuk. 16 mają palce, języki, oczy...

Ma sens jeśli znasz historię grzechu i zbawienia, jeśli poruszasz się w oparach niepewności i ludzkich fantazji to nic nie ma sensu.

Czyli to co zawsze, nawet nie oczekuję po tobie żadnych wyjaśnień, bo jedyne czym karmisz każdego, kto się z czymś z tobą nie zgadza, to linijki o braku zrozumienia, poznania duchowych prawd, że trzeba mieć Ducha żeby zrozumieć i tym podobne slogany.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 sty 2015, 15:53

pozytywista pisze:
Gdzie jest napisane że żyjemy pod ziemią w ciele?
Ci ludzie z Łuk. 16 mają palce, języki, oczy... .
A gdzie napisano, że to cielesne oczy, język, palce?
Ma sens jeśli znasz historię grzechu i zbawienia, jeśli poruszasz się w oparach niepewności i ludzkich fantazji to nic nie ma sensu.
Czyli to co zawsze, nawet nie oczekuję po tobie żadnych wyjaśnień, bo jedyne czym karmisz każdego, kto się z czymś z tobą nie zgadza, to linijki o braku zrozumienia, poznania duchowych prawd, że trzeba mieć Ducha żeby zrozumieć i tym podobne slogany.
Dlaczego nie podałeś konkretnych wersetów? Podaj o pogadamy o nich.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 sty 2015, 15:55

A gdzie napisano, że to cielesne oczy, język, palce?

A jakie niby oczy, język, palce? Duchowe? No dobra, wszak Paweł mówi że ciało zmartwychwstałe będzie ciałem duchowym, ale nie chcesz mi chyba powiedzieć że realia przypowieści o Łazarzu i bogaczu to już po zmartwychwstaniu? Gdyby było po zmartwychwstaniu to bogacz niemiałby po co wysyłać Łazarza na ziemię by ostrzec swoich braci.

Dlaczego nie podałeś konkretnych wersetów? Podaj o pogadamy o nich.

Tak naprawdę Biblia cała jest sprzeczna na tym polu:
Księga Joba i twórczość Salomona podaje że śmierć=sen w ziemi, gdzie znika wszelkie poznanie, wiedza i zamysły.
Łuk. 16 przedstawia wizję krainy umarłych gdzie zmarli są w ciałach, mimo że nie było jeszcze zmartwychwstania, i cierpią mękę lub otrzymują nagrodę zanim nastąpił jeszcze sąd ostateczny. Czyli wywalamy przez okno wszystko co Biblia naucza o ciele i zmartwychwstaniu.
1 Kor. 15, 32 podaje wprost że bez zmartwychwstania nie ma nic, między śmiercią a zmartwychwstaniem ma się urwany film
2 Kor 5, 6-8 podaje że jednak po wyjściu z ciała [jakiegoś duchowego elementu] on idzie by mieć społeczność z Panem czyli już zaprzecza poprzedniemu listowi
Objawienie 6 podaje że są jakieś dusze w niebie i nawet są przyodziewane, więc chyba nie są alegorią.
Nawet jeśli dusze szły do krainy umarłych do czasu zmartwychwstania Jezusa a potem już do nieba, to nie tłumaczy dlaczego w krainie umarłych bogacz miał ciało.
Przemienienie - obecność Eliasza można wytłumaczyć bo nie umarł ale został wzięty do nieba w ciele, ale Mojżesz umarł, i musiał być wskrzeszony potem, jak zresztą list Judy podaje, że Michał wiódł spór o ciało Mojżesza, ale czy wtedy zmartwychwstanie Jezusa jest pierwiastkiem wszystkich, którzy zasnęli?
Jednym słowem jedno wielkie szaleństwo. Nie wiem w co wierzyć, i na razie wierzę jak adwentyści. Czy Biblia może sobie przeczyć? Przecież jest Słowem Bożym. Jeżeli jakoś sobie tego nie ułoże pewnie prędzej czy później stracę wiarę w Biblię.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 sty 2015, 20:27

pozytywista pisze:
A gdzie napisano, że to cielesne oczy, język, palce?
A jakie niby oczy, język, palce? Duchowe?
Dlaczego nie?

No dobra, wszak Paweł mówi że ciało zmartwychwstałe będzie ciałem duchowym, ale nie chcesz mi chyba powiedzieć że realia przypowieści o Łazarzu i bogaczu to już po zmartwychwstaniu? Gdyby było po zmartwychwstaniu to bogacz niemiałby po co wysyłać Łazarza na ziemię by ostrzec swoich braci.
Nie przypowieści ale historii, Pan Jezus mówił "A był pewien człowiek bogaty...". To jest historia, czyli że zdarzyło się to zanim Pan Jezus opowiedział uczniom i faryzeuszom, którzy go słuchali.
Dlaczego nie podałeś konkretnych wersetów? Podaj o pogadamy o nich.

Tak naprawdę Biblia cała jest sprzeczna na tym polu:
Księga Joba i twórczość Salomona podaje że śmierć=sen w ziemi, gdzie znika wszelkie poznanie, wiedza i zamysły.
Łuk. 16 przedstawia wizję krainy umarłych gdzie zmarli są w ciałach, mimo że nie było jeszcze zmartwychwstania, i cierpią mękę lub otrzymują nagrodę zanim nastąpił jeszcze sąd ostateczny. Czyli wywalamy przez okno wszystko co Biblia naucza o ciele i zmartwychwstaniu.
Znowu piszesz nieprawdziwe tezy, pytam jeszcze raz: jakie są ciała umarłych w Łuk 16?
1 Kor. 15, 32 podaje wprost że bez zmartwychwstania nie ma nic, między śmiercią a zmartwychwstaniem ma się urwany film
To nieprawda, ten werset o tym nie mówi, mówi o błędnym wyobrażeniu pewnych ludzi.
2 Kor 5, 6-8 podaje że jednak po wyjściu z ciała [jakiegoś duchowego elementu] on idzie by mieć społeczność z Panem czyli już zaprzecza poprzedniemu listowi
Nie zaprzecza tylko potwierdza obietnicę Pańską i to co powiedział Łuk 16:19-31.
Objawienie 6 podaje że są jakieś dusze w niebie i nawet są przyodziewane, więc chyba nie są alegorią.
Nawet jeśli dusze szły do krainy umarłych do czasu zmartwychwstania Jezusa a potem już do nieba, to nie tłumaczy dlaczego w krainie umarłych bogacz miał ciało.
Jakie ciało? Czy duchowe istoty nie może być ubrane?
Przemienienie - obecność Eliasza można wytłumaczyć bo nie umarł ale został wzięty do nieba w ciele, ale Mojżesz umarł, i musiał być wskrzeszony potem, jak zresztą list Judy podaje, że Michał wiódł spór o ciało Mojżesza, ale czy wtedy zmartwychwstanie Jezusa jest pierwiastkiem wszystkich, którzy zasnęli?
Tak, bo zmartwychwstanie w chwalebnym ciele jeszcze nie nastąpiło, a Mojżesz nie musiał mieć ciała ziemskiego, gdzie jest taki wymóg w Biblii?
Jednym słowem jedno wielkie szaleństwo. Nie wiem w co wierzyć, i na razie wierzę jak adwentyści. Czy Biblia może sobie przeczyć? Przecież jest Słowem Bożym. Jeżeli jakoś sobie tego nie ułoże pewnie prędzej czy później stracę wiarę w Biblię.
Nie szaleństwo, ale porządek, żaden element objawienia biblijnego nie jest sprzeczny z innymi. Najpierw musisz zaufać Panu Jezusowi, a potem dopiero zrozumiesz Biblię, bez wiary, bez Ducha Świętego Biblia jest niezrozumiała, chcesz odwrócić tą kolejność; najpierw chcesz rozumowo przekonać się do Słowa Bożego co ma ci otworzyć drogę do wiary. Tak się nie da.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 sty 2015, 20:35

pozytywista pisze:Tak naprawdę Biblia cała jest sprzeczna na tym polu:
Księga Joba i twórczość Salomona podaje że śmierć=sen w ziemi, gdzie znika wszelkie poznanie, wiedza i zamysły.
Łuk. 16 przedstawia wizję krainy umarłych gdzie zmarli są w ciałach, mimo że nie było jeszcze zmartwychwstania, i cierpią mękę lub otrzymują nagrodę zanim nastąpił jeszcze sąd ostateczny. Czyli wywalamy przez okno wszystko co Biblia naucza o ciele i zmartwychwstaniu.
1 Kor. 15, 32 podaje wprost że bez zmartwychwstania nie ma nic, między śmiercią a zmartwychwstaniem ma się urwany film
2 Kor 5, 6-8 podaje że jednak po wyjściu z ciała [jakiegoś duchowego elementu] on idzie by mieć społeczność z Panem czyli już zaprzecza poprzedniemu listowi
Objawienie 6 podaje że są jakieś dusze w niebie i nawet są przyodziewane, więc chyba nie są alegorią.
Nawet jeśli dusze szły do krainy umarłych do czasu zmartwychwstania Jezusa a potem już do nieba, to nie tłumaczy dlaczego w krainie umarłych bogacz miał ciało.
Przemienienie - obecność Eliasza można wytłumaczyć bo nie umarł ale został wzięty do nieba w ciele, ale Mojżesz umarł, i musiał być wskrzeszony potem, jak zresztą list Judy podaje, że Michał wiódł spór o ciało Mojżesza, ale czy wtedy zmartwychwstanie Jezusa jest pierwiastkiem wszystkich, którzy zasnęli?
Jednym słowem jedno wielkie szaleństwo. Nie wiem w co wierzyć, i na razie wierzę jak adwentyści. Czy Biblia może sobie przeczyć? Przecież jest Słowem Bożym. Jeżeli jakoś sobie tego nie ułoże pewnie prędzej czy później stracę wiarę w Biblię.

Może z tego "zakręcenia się" jakimś wyjściem dla Ciebie będą te wersety, które mają wspólną cechę: w drodze do nieba, do życia z Bogiem u Niego na wieczność nie ma "pierwszych i drugich" (tak generalnie! bo wyjątki w postaci np. Eliasza czy Henocha to tylko wyjątki są...).
Biblia uczy, że WSZYSCY osiągną cel JEDNOCZEŚNIE

Mam na myśli to:
1Tes 4:15-17 bw "(15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem."

oraz to:
Heb 11:39-40 bw "(39) A wszyscy ci, choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica, (40) ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas."

Żywi chrześcijanie nie wyprzedzą zmarłych chrześcijan - pisze Paweł (1Tes 4,15). Ale może ci zmarli wyprzedzą tych żywych? Nie! bo dalej apostoł przecież pisze, że co prawda oni najpierw powstaną z martwych (przy dźwięku trąby), ale w tym samym czasie ci żywi zostaną przemienieni (1 Kor 15,51-53) i WSZYSCY RAZEM zostaną porwani na spotkanie z powracającym Chrystusem!...
Zatem nie ma i nie będzie pierwszych i ostatnich w drodze do nieba bo wszyscy JEDNOCZEŚNIE tam wejdą!

Ale, może - powie ktoś - tak będzie tylko z tymi, co żyją po Golgocie?... Nie! w oparciu o powyższy cytat z Hebr. widać, że wierzący w czasów przed Golgotą też nie osiągnęli celu i nie otrzymali tego, co było im obiecane! A ciekawe jest uzasadnienie tego: Bóg zaplanował coś lepszego- aby nie było pierwszych i drugich czy ostatnich... ale żeby WSZYSCY RAZEM cel osiągnęli!

Czyli nauka jest klarowna: ani zmarli, ani żywi nie powyprzedzają jedni drugich bo Bóg ma inny plan... I może on być osiągnięty tylko wtedy, jeśli DOPIERO ZMARTWYCHWSTANIE będzie tym punktem startowym do dalszego życia zmarłych zbawionych (a nie śmierć ich "wystartuje"), i jeśli PRZEMIENIENIE będzie punktem startowym dla żyjących zbawionych - wtedy, spełnione będą te wersety, które podałem...

Ale, powiesz, co zrobić z tym, co też zacytowałeś? Myślę, że trzeba na to spojrzeć przez pryzmat tego, co tu opisałem- z pełna wiarą, że Słowo Boże sobie nie zaprzecza!
Nauka o zmartwychwstaniu jest NAJWAŻNIEJSZĄ w takich rozważaniach - bez ZMARTWYCHWSTANIA wszystko traci sens, począwszy od naszej wiary...

A skoro w tej sprawie podstawowej, nauka jest taka, jak to opisałem (chyba się z tym zgodzisz?) - że WSZYSCY JEDNOCZEŚNIE mają się "zameldować" w lepszym świecie, to na te "kłopotliwe wersety" trzeba szukać wyjaśnienia w kontekście wersetów pewnych, a są nimi te wyżej zacytowane przeze mnie...

Piotr apostoł widział, że w Listach Pawła są trudne/niezrozumiałe kwestie (2 P 3,15-16)- dlatego trzeba uważać, aby na tych trudnych wersetach nie budować doktryn, które by stały w opozycji do spraw jasnych.
Dla mnie sprawą jasną jest RÓWNOCZESNOŚĆ wejścia do nieba WSZYSTKICH zbawionych! na mocy ZMARTWYCHWSTANIA i PRZEMIENIENIA w dniu ostatecznym!

Jeśli się chce uczyć, że mimo to są i będą pierwsi w niebie przed tymi drugimi... to ja odsyłam do tych podstawowych nauk, aby w ich świetle inaczej spojrzeć na te niby dowody, że jednak nie wszyscy razem wejdą do Królestwa i będą z Panem! - że jedni już z Nim są (zmarli), a inni (żywi) wciąż na to czekają... Tak Biblia nie uczy!

Jeszcze słówko o Jezusie, naszym Wzorze we wszystkim: Pismo zawsze łączy Jego śmierć ze zmartwychwstaniem! Czemuż zatem my śmierć ludzi łączymy z dalszym ich życiem, ALE BEZ zmartwychwstania?!?
Hmmm...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 sty 2015, 20:52

Jak dusza/duch może mieć części ciała, skoro nie jest ciałem?
Czy nie zgodzicie się, że coś co ma części ciała, musi być ciałem? Wszak są częściami ciała.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 sty 2015, 21:02

pozytywista pisze:Jak dusza/duch może mieć części ciała, skoro nie jest ciałem?
Czy nie zgodzicie się, że coś co ma części ciała, musi być ciałem? Wszak są częściami ciała.

Logiczne...
A co powiesz, o tym, co napisałem odnosząc się do Twojego wpisu?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 sty 2015, 22:23

Ja juz nie wiem.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 sty 2015, 22:37

pozytywista pisze:Ja juz nie wiem.

To dobry punkt wyjściowy, wszak i wielki filozof rzekł był: "Wiem, że nic nie wiem..."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 sty 2015, 09:38

pozytywista pisze:Jak dusza/duch może mieć części ciała, skoro nie jest ciałem?
Czy nie zgodzicie się, że coś co ma części ciała, musi być ciałem? Wszak są częściami ciała.
Czym jest dusza/duch? Nie wiesz ponieważ nie masz doświadczenia przebywania w stanie duchowym, twoja intuicja załamuje się na granicy ciała i ducha. Pomyśl, ze świat duchowy może mieć bardzo podobny funkcjonalny schemat; jak można się zorientować z opisów Apokalipsy Jana w duchowym świecie istnieje określony kształt, ubranie, części duchowego ciała, możliwe są działania, a nawet aniołowie - istoty duchowe moga prowadzić z upadłymi aniołami wojny, przeciwstawiać się sobie.

Księga Daniela 10:13 Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego,
Objawienie św. Jana 12:7 I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,

Ap 7:9 Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
...


Walka wymaga jakiegoś oręża, szaty w niebie spełniają swoje funkcje, skąd mają palmy w niebie?


13 I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15 Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.


Są nawet kolory bo np. szaty są białe.

8:2 I widziałem siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem, i dano im siedem trąb.

Okazuje się że w świecie duchowym są trąby i można na nich grać.

Jak widzisz coś w świecie duchowym funkcjonuje podobnie jak w świecie materialnym, nie musisz materii wkładać w opisy dotyczące świata duchowego, są tam duchowe odpowiedniki rzeczy z naszego świata.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 22 sty 2015, 10:08

A dlaczego uważasz KAAN że po zmartwychwstaniu Jezusa dusze zmarłych wierzących idą dalej do hadesu, a nie do nieba? Jaki jest werset, na którym opierasz to przekonanie?
Czy dusza i duch to to samo, czy to się czymś różni?



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości