Czy człowiek posiada nieśmiertelną duszę?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2015, 09:40

Jefte, to chyba jeden temat, przy którym się zgodzę z Tobą


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 lut 2015, 10:47

pozytywista pisze:Nie rozumiem o czym ty mówisz? Mówimy o Abrahamie, nie o łotrze. Jezusa w hadesie nie było dopóki nie umarł, a Jezus mówił że Abraham go oglądał, więc nie oglądał go w hadesie.
A skąd wiesz, że go nie było w hadesie? Przecież jest Bogiem i może być wszędzie gdzie zechce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 lut 2015, 11:16

Karol pisze:Kaan wersety są nie trafne. Powód prosty Czy chodzi tutaj o dusze czy o wygląd ? .
O wszystkie sprawy związane z różnorodnością bytów.

No ale... zostawmy to. Czytałem wszystkie Twoje dalsze wypowiedzi i bez obrazy ale lawirujesz w tym temacie i robisz swoje wizje rzeczy które nie są opisane w Biblii.
Konkretnie? Masz lepsze rozwiązanie Biblijne? Ja cytowałem Biblię jako podstawę moich poglądów, a ty?

Temat tak naprawdę jest bardzo prosty ale ludzie wielokrotnie sobie wszystko utrudniają czym więcej skompilkowane tym lepiej
Nie jest prosty, ponieważ człowiek w ciele nie ma doświadczenia duchowego.
Ja to widze tak o czym już pisałem

Bóg stworzył człowieka bo o nim mowa z prochu ziemi tchnął w niego dech życia powstała dusza żyjąca.
Czy to takie trudne ? Nie.
A co oznacza dusza żyjąca?
Mamy trzy elementy Proch + dech = dusza żyjąca ( człowiek )
Nie ma takiej zależności w Biblii, napisano że człowiek stał się duszą żyjącą, a nie że powstała dusza żyjąca. Ciało zostało ożywione przez duszę tak jak dusza zaczęła żyć w ciele, nie wspomniano słowem o duchu, a przecież w Biblii czytamy o duchu.
Teraz łopatologiczny przykład.

Deski + gwoździe = skrzynia
Zły przykład, gwoździe i deski są materialne, musisz znaleźć przykład taki żeby np. gwoździe były duchowe.

Jeżeli wyciągniemy gwoździe zostanie nadal skrzynia ? Nie. Pozostana tylko deski.
I nadal gwoźdxie i deski istnieją jako odrębne byty.
Jeżeli człowiek umrze dech wraca do Boga. Pozostaje nadal dusza żyjąca ? Nie. Pozostanie tylko ciało które zamieni się w proch.
Pozostaje jeszcze trzeci składnik - duch.
Sama Biblia o tym mówi w tak prosty sposób Czy rozwijac ten temat z cytatami i udowadniac jakieś filozoficzne pomysły ? Nie ma sensu.
Biblia mówi, że człowiek ma trzy wymiary jak Bóg jeden cielesny i dwa duchowe.
I List do Tesaloniczan 5:23 A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Po śmierci człowiek nic nie wie i jest to opisane w Biblii a podawanie przykładów o bogaczu i łazarzu to nonsens bo nie o dusze nieśmiertelną tutaj chodzi.
A o co?

Jest jeszcze oczywiście wiele takich przykładów.
Jakie to przykłady?
Niestety wielu jest tak nauczona od dzieciństwa i ma to wbite w glowe a nikt nie potrafi przełamac pewnych stereotypów.
Właśnie masz wbity w głowę russellicki stereotyp unicestwienia po śmierci, nie mający oparcia w Biblii, a przecież przed swoim zmartwychwstaniem duchy tych co mają zmarwychwstać do życia wiecznego wołają przed tronem Bożym:

Ap 7:9 Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
10 I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.
11 A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,
12 Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.
13 I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15 Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
16 Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,
17 Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.


Jak widzisz żyjących duchowo, przed zmartwychwstaniem będzie wielu, tak jak wielu oczekuje na zmartwychwstanie w czasie Kościoła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 04 lut 2015, 11:50

KAAN pisze:
Karol pisze:
Niestety wielu jest tak nauczona od dzieciństwa i ma to wbite w glowe a nikt nie potrafi przełamac pewnych stereotypów.
Właśnie masz wbity w głowę russellicki stereotyp unicestwienia po śmierci, nie mający oparcia w Biblii,...


Przepraszam że tylko tyle ale odpowiem na wszystko nie dzisiaj muszę za chwilę wyjeżdzac.

Nauczyłem sie tego nie od Rusela ale z Biblii Nie wierzę w duszę nieśmiertelną
Biblia wielokrotnie i wyraźnie o tym mówi.
Podaje link Niestety jest dużo o tym bo inaczej nie idzie ale warto poczytac i się zastanowic.

http://eliasz.dekalog.pl/ksiazki/_lyko/nps_lyko.htm


Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 04 lut 2015, 12:55

Karol pisze: Nie wierzę w duszę nieśmiertelną


W tym wypadku masz rację...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 13:13

Karol pisze:Nauczyłem sie tego nie od Rusela ale z Biblii Nie wierzę w duszę nieśmiertelną
Biblia wielokrotnie i wyraźnie o tym mówi.
To nie prawda, Biblia mówi o tym że po śmierci ciała człowiek ma świadomość, uczucia, pragnienia, wspomnienia i wiele z tego co jest własciwe istocie ludzkiej oprócz ciała.

Karol pisze:http://eliasz.dekalog.pl/ksiazki/_lyko/nps_lyko.htm
Adwentyści podają fałszywą naukę w tym zakresie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 04 lut 2015, 13:21

KAAN pisze:To nie prawda, Biblia mówi o tym że po śmierci ciała człowiek ma świadomość, uczucia, pragnienia, i wiele z tego co jest własciwe istocie ludzkiej oprócz ciała.


Bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.

Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą, bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania, ani mądrości w Szeolu — w miejscu, do którego idziesz. ( Kaz 9:5,10)


Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi;
w tymże dniu giną jego myśli. ( Ps 146:4)


KAAN- nie rób ,,ściemy'' :-D





:-D :-D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 13:45

Jefte pisze:
KAAN pisze:To nie prawda, Biblia mówi o tym że po śmierci ciała człowiek ma świadomość, uczucia, pragnienia, i wiele z tego co jest własciwe istocie ludzkiej oprócz ciała.

Bo żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.
Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą, bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania, ani mądrości w Szeolu — w miejscu, do którego idziesz. ( Kaz 9:5,10)
To całkowicie logiczne i nie przeczy temu co napisałem, w szeolu nie ma miejsca na plany i poznanie, ani też mądrości, wszystko zostało przypisane do życia w ciele, szeol jest miejscem oczekiwania na zmarwtychwstanie i nic innego tam zrobić nie możesz, ani nic planować, twoja droga jest ściśle określona..

Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi;
w tymże dniu giną jego myśli. ( Ps 146:4)

KAAN- nie rób ,,ściemy'' :-D
To ty nie ściemniaj, psalm nie mówi o braku świadomości, ale o przepadku myśli - zamysłów, planów człowieka.
Nadal nie odniosłeś się do Łuk 16:19-31.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 04 lut 2015, 14:39

Nadal nie odniosłeś się do Łuk 16:19-31.

to przypowiesc wiec nie nalezy tworzyc na jej podstawie doktryn o duszy niesmiertelnej.
ponoc faryzeusze wierzyli w dusza niesmiertelna a niektorzy z nich nawet w reinkarnacje.
Jesli nawet to przez naplyw filozofi hellenistycznej a nie na podstawie interpretacji Biblijne(Tory) bo Tora temu przeczy.Interpretacja literalna tej przypowiesci prowadzi do niesamowitych absurdow.Wiec nalezy ja potraktowac mnie wiecej jak bajke o sw mikolaju.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 16:13

Janek pisze:
Nadal nie odniosłeś się do Łuk 16:19-31.

to przypowiesc...
Nie, to historia z realnymi postaciami, przeczytaj dokładnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 04 lut 2015, 16:44

Czyli chcesz ja interpretowac literanie?pogrubie co mi nie pasuje..

19 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. 21 Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. 22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". 27 Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą""

Chyba nie jestes zdania ze odbieramy nagrode lub kare od razu po smierci?
Bo z tego co ja pamietam wszystko co najlepsze badz najgorsze po paruzji.
Chyba nie sadzisz ze aniolowie przenosza nas i do tego w ciele czy bez ?
umoczenie?widzenie?Jest to Przypowiesc ktora posluzyl sie Jezus
aby dotrzec do faryzeji dlatego tez sa takie postacie jakie sa.Jak pisalem
nie nalezy na jej podstawie tworzyc doktryny ktora przeczy reszcie Pisma
tylko wyciagnac z niej wniosek podobny do Jana Pawla 2 :D

Jan Paweł II pisał:

"W świetle Chrystusowej przypowieści bogactwo i wolność pociągają za sobą specjalną odpowiedzialność. Bogactwo i wolność stwarzają specjalne zobowiązanie


http://pl.wikipedia.org/wiki/Przypowie% ... 5%81azarzu

;)

Zwrot Łono Abrahamowe jest konceptem judaistycznym Drugiej Świątyni, który odnosi się do miejsca w Szeolu (greckie Hades), gdzie jak niektórzy Żydzi wierzyli prawi po śmierci czekali na Dzień Sądu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ono_Abrahamowe

Przypowieść (parabola) – gatunek literatury moralistyczno-dydaktycznej, którego cechy formalne (schematyzm fabuły, uproszczona konstrukcja postaci, obiektywny narrator, selekcja realiów) służą właściwemu odczytaniu alegorycznego lub symbolicznego znaczenia przedstawionego świata, przekazaniu prawdy moralnej. Posługuje się narracją, w której postacie i zdarzenia pełnią funkcję nosicieli i zarazem przykładów prawd uniwersalnych.

Fabuła ulega zwykle schematyzacji, realia zaś występują w postaci zredukowanej. Interpretacja przypowieści wymaga sięgnięcia do znaczeń alegorycznych lub symbolicznych. Przypowieść była szczególnie często stosowana w literaturze religijnej Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Wiele znanych przypowieści znajduje się w Biblii, np. przypowieść o synu marnotrawnym.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Przypowie%C5%9B%C4%87

Kiedy lazarz umarl Jezus nie mowil ze on teraz odbiera nagrode czy tam kare tylko "spi" i to nie jest sprzeczne z reszta nauki i cytatami ..Oczywiscie lazarz nie przestal wtedy istniec.Jednak sheol literalno Biblijny to zupelnie inna bajka ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 20:35

Janek pisze:Czyli chcesz ja interpretowac literanie?
Dosłownie.
Chyba nie jestes zdania ze odbieramy nagrode lub kare od razu po smierci?
Nie ma tam mowy o karze i nagrodzie, ale o pocieszeniu i mękach, uważasz że Pan Jezus zmyślał?
Bo z tego co ja pamietam wszystko co najlepsze badz najgorsze po paruzji.
Przyjdzie czas na sąd, karę i nagrodę.
Chyba nie sadzisz ze aniolowie przenosza nas i do tego w ciele czy bez ?
A dlaczego nie? Jaki widzisz problem? Techniczny czy duchowy?

umoczenie?widzenie?
Dlaczego nie, jakie są przeciwwskazania?

Jest to Przypowiesc ktora posluzyl sie Jezus
Nie, jest to historia z rzeczywistymi postaciami, Pan Jezus nie opowiadał bajek, nie wprowadzał fałszywych wyobrażeń, Pan Jezus mówił wyłącznie prawdę.
Zwrot Łono Abrahamowe jest konceptem judaistycznym Drugiej Świątyni, który odnosi się do miejsca w Szeolu (greckie Hades), gdzie jak niektórzy Żydzi wierzyli prawi po śmierci czekali na Dzień Sądu.
Pan Jezus nie używał żydowskich bajek, używał wyłącznie prawidłowych skojarzeń i obrazów.
Wikipedia nie jest autorytetem w sprawach doktryny biblijnej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 05 lut 2015, 21:25

KAAN pisze:
Karol pisze:Nauczyłem sie tego nie od Rusela ale z Biblii Nie wierzę w duszę nieśmiertelną
Biblia wielokrotnie i wyraźnie o tym mówi.
To nie prawda, Biblia mówi o tym że po śmierci ciała człowiek ma świadomość, uczucia, pragnienia, wspomnienia i wiele z tego co jest własciwe istocie ludzkiej oprócz ciała.



„Tak człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu (…) Jego dzieci zdobywają szacunek — lecz on o tym nie wie”

"Bo po śmierci nie pamięta się o tobie, A w krainie umarłych któż cię wysławiać będzie?" [Ps 6,6]

"Czy opowiada się w grobie o łasce twojej, A w miejscu zmarłych o wierności twojej? Czy w mrokach cud twój będzie można poznać, A sprawiedliwość twoją w kraju zapomnienia?" [Ps 88,12-13]
Nie ma wówczas nawet żadnej wiedzy o Bogu.

"Gdyby Pan nie był mi pomocą, Dawno leżałbym w krainie milczenia." [Ps 94,17]
Stan śmierci nazywany jest symbolicznie krainą milczenia. Milczenie oznacza brak działania.

"Umarli nie będą chwalili Pana, Ani ci, którzy zstępują do krainy milczenia." [Ps 115,17]
Nie ma czczenia Boga, jest milczenie.

"Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego." [Ps 146,4]
Giną zamysły, a więc nie ma marzeń, planów… świadomości.

"Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie. Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem. Bo wszystko jest marnością. Wszystko idzie na jedno miejsce; wszystko powstało z prochu i wszystko znowu w proch się obraca. Bo któż wie, czy dech synów ludzkich wznosi się ku górze, a dech zwierząt schodzi w dół na ziemię?" [Koh 3,19-21]
W tej księdze Salomon snuje rozważania nad sensem życia. Dochodzi między innymi do wniosku, że każdego człowieka spotyka taki sam koniec – śmierć. Tłumaczy, że nie różni się to niczym od losu zwierząt, które również umierają i kończy się ich egzystencja.

"Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem." [Koh 9,5-6]
Trudno byłoby to ująć bardziej dobitnie. Po śmierci nie dzieje się nic, nie ma nawet świadomości.

"Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości." [Koh 9,10]
Jeszcze raz przedstawiona podobna myśl.

KAAN pisze:
Karol pisze:http://eliasz.dekalog.pl/ksiazki/_lyko/nps_lyko.htm
Adwentyści podają fałszywą naukę w tym zakresie.


Ja napiszę podobnie i tak prosto jak Ty
Kościół Wolnych Chrześcijan ( tak masz w wyznaniu ) podaje fałszywą naukę w tym zakesie :thumbup:


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 05 lut 2015, 21:38

KAAN pisze:
Janek pisze:Czyli chcesz ja interpretowac literanie?
Dosłownie.


Ja mam w takim razie pytanie
Uważasz że ludzie w niebie będą widziec ludzi cierpiących w wiecznym ogniu tak ?

Odnoszę się do tej części tekstu a twierdzisz że jest to literalośc

23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu".


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 05 lut 2015, 21:52

KAAN pisze:
Karol pisze:Temat tak naprawdę jest bardzo prosty ale ludzie wielokrotnie sobie wszystko utrudniają czym więcej skompilkowane tym lepiej
Nie jest prosty, ponieważ człowiek w ciele nie ma doświadczenia duchowego.
[quote]

Słyszałeś o oczach duchowych ?
Słowo Boże wszystko wyjaśnia nie filozofowie uczeni w piśmie lecz Duch daje poznanie.
Ktoś kiedyś odnośnie Biblii powiedział
"dlaczego to jest takie trudne"
inny mu odpowiedział
"bo jest takie proste"



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości