Czy chrześcijanie powinni używać tytułów religijnych?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2015, 20:48

Fedorowicz pisze:Co ty bierzesz?


urynoterapię

A inny Jezus którego głosicie nie Jezus zrodzony z Ojca Bóg obdzrzony wszechmoca y=tylko ten duchowy syn ja szatan sprawia że swiadkowie którzy go głoszą są przeklęci bo to już inna ewangelia z innym Jezusem

Ga 1:8 bw "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"

Wy macie bardzo odmienną ewangelię

Należysz do tych co się dali właśnie nabrać

2Kor 11:4 bw "Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością."

zniosłeś z latwoscia jak przyszli swiadkowie zamiast iblii nauczyli cię studiowania wypocin z Bruklinu i latwo przyjołęś fałszywą ewangelię.

Fedorowicz pisze: Nowożytne państwo Izrael
Co maa państwo do Biblii Bóg napisał ze zbawi cały Izrael to znaczy ze zbawi , óg powiedział ze Izrael jest narodem wybranym na zawsze to jest więc co ci do tego. Bóg ich na pewno zbawi skor tak powiedział.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 sty 2015, 05:59

magda pisze:.. nie Jezus zrodzony z Ojca
Jezus nie stał się Synem Bożym dopiero wtedy, gdy się narodził jako człowiek. Istniał już wcześniej.

"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia" Kol, 1-15
Przekład Nowego Świata.
Co to oznacza? Że Bóg jest rodzajem kobiety która dosłownie "rodzi" swe potomstwo? Nie. To metafora. Bóg stwarza. Wszelkie odniesienia do fizycznej prezentacji Boga należy rozumieć jako metafory. Antropomorfizacja, nadawanie Bogu ludzkich cech była sposobem komunikacyjnym, który wykorzystując znajomość psychiki ludzkiej umożliwiał człowiekowi przed tysiącami lat emocjonalne i intelektualne przyswojenie pojęcia Boga, myślenie oraz rozmawianie o Nim.

Jezus Chrystus został nazwany "pierworodnym wszelkiego stworzenia" oraz "pierworodnym z umarłych". Nie chodzi tylko o to, że jest najwybitniejszym zarówno spośród wszystkich stworzeń, jak i wszystkich wskrzeszonych z martwych — on rzeczywiście był pierwszą istotą, którą Bóg stworzył, i pierwszą, którą wskrzesił do bezkresnego życia (Kol 1:15, 18; Obj 1:5; 3:14). Na ziemi był pierworodnym dzieckiem Marii, toteż zgodnie z Prawem Mojżeszowym został ‛przedstawiony Jehowie’ w świątyni (Łk 2:7, 22, 23). Apostoł Paweł nazwał ‛zapisanych w niebiosach’ naśladowców Chrystusa "zborem pierworodnych", ponieważ jako pierwsi zostają uznani za synów Bożych na podstawie wiary w Jezusową ofiarę okupu. Jako pierwsi są też wzbudzani z martwych, by już nigdy więcej nie zaznać śmierci (Heb 12:23).

Należysz do tych co się dali właśnie nabrać..syn ja szatan sprawia że swiadkowie którzy go głoszą są przeklęci..
Urynoterapia chyba jednak Ci nie służy. :lol:

..co ci do tego.
A Jezusowi co "do tego" było, gdy powiedział:
"Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują. "
Tam pisze, że nieliczni. Z tych nielicznych właśnie powstaje Izrael duchowy. A nie, że wszyscy z Izraela cielesnego, jak Ty napisałaś.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 sty 2015, 16:53

Baw sie dobrze tylko zmień to kłamliwe co masz napisane wyznanie: inne Charyzmatyczne bo jesteś swiadkiem i nie oszkuj . Nie bedę ze swiadkiem dyskutować bo wszystko kłamliwie zawsze tłumaczycie i jeszcze wam się zdaje ze to brawda do tego cytjesz i powołjesz sie na to haniebne tłumaczenie Biblii.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 sty 2015, 17:08

magda pisze:Baw sie dobrze tylko zmień to kłamliwe co masz napisane wyznanie: inne Charyzmatyczne bo jesteś swiadkiem i nie oszkuj . Nie bedę ze swiadkiem dyskutować bo wszystko kłamliwie zawsze tłumaczycie i jeszcze wam się zdaje ze to brawda do tego cytjesz i powołjesz sie na to haniebne tłumaczenie Biblii.

Droga Madziu! Ja traktuję to forum poważnie. Dyskutantów również. Moje posty generalnie nie maja nic wspólnego z zabawą, kpinami, żartami itp. Sens i tłumaczenie Biblii.. Biblia nakazuje kochać bliźniego aktywnie, to znaczy działać na jego rzecz, troszcząc się o realizację jego potrzeb. Każdej sieroty, wdowy, dziecka, człowieka starszego, potrzeb członka własnego narodu i cudzoziemca. Kim wobec tego jest 'bliźni' w perspektywie przykazania Biblii? Bliźni to każdy.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sty 2015, 22:28

Fedorowicz pisze: Bliźni to każdy.
Fedorowicz pisze: Bliźni to każdy.


Nie powiesz mi ze jeśli ktos stara się mi wcisnąć naki djabelskie to to akurat mój bliźni i muszę się nim przejmować ja tam znam Biblię i wiemże jeśli komś głosisz Jezusa a on nie przyjmuje tylko woli innego Jezisa to ja mam się taką osobą zajmować w nieskńczoność.
Biblia uczy inaczej

Mt 10:14 bw "I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich."
Mk 6:11 bw "A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 9:5 bw "A na tych, którzy was nie przyjmą, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 10:11 bw "Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże."
Dz 13:51 bw "A oni, otrząsnąwszy na nich proch z nóg swoich, poszli do Ikonium."

świadkowie głoszą inaczej


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 06 sty 2015, 12:55

magda pisze:
Mt 10:14 bw "I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich."
Mk 6:11 bw "A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 9:5 bw "A na tych, którzy was nie przyjmą, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 10:11 bw "Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże."
Dz 13:51 bw "A oni, otrząsnąwszy na nich proch z nóg swoich, poszli do Ikonium."

..świadkowie głoszą inaczej

Jezus polecił swym naśladowcom głosić i nauczać oraz czynić uczniów z ludzi ze wszystkich narodów (Mateusza 28:19, 20). Gdy uczestniczą w tym dziele, dowodzą właśnie miłości do Boga i bliźnich, w tym także do nieprzyjaciół. Jezus powiedział: „Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. Bo jacy byli w owych dniach przed potopem, jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego” (Mateusza 24:37-39)

To Biblia naucza, ze osoby, które posłuchają ostrzeżeń, zostaną z pewnością ocalone.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sty 2015, 23:56

Fedorowicz pisze:To Biblia naucza, ze osoby, które posłuchają ostrzeżeń, zostaną z pewnością ocalone.


Co ma piernik do wiatraka . świadkowie robią zlą robotę ,gdyby się zastosowali do tego

Mt 10:14 bw "I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich."
Mk 6:11 bw "A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 9:5 bw "A na tych, którzy was nie przyjmą, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 10:11 bw "Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże."
Dz 13:51 bw "A oni, otrząsnąwszy na nich proch z nóg swoich, poszli do Ikonium."

a nie prześladowali natarczywie ludzi to moze by więcej ludzi chciało słuchać a tak to juz od razu nie chcą tego nachodzenia , obrzydzacie ludziom chrzescijaństwo. Znani jesteście z tego ze trudno się od was odczepić, i poza tym nie głosicie Jezusa tylko wasze brednie o wiekuistym uprawianiu grządek w raju na ziemi .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 07 sty 2015, 11:51

Jesus nie uzywal religijnych tytulow i nie uczyl ze nalezy to czynic


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 09 sty 2015, 21:24

magda pisze:Co ma piernik do wiatraka . świadkowie robią zlą robotę ,gdyby się zastosowali do tego

Mt 10:14 bw "I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich."
Mk 6:11 bw "A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 9:5 bw "A na tych, którzy was nie przyjmą, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim."
Łk 10:11 bw "Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże."
Dz 13:51 bw "A oni, otrząsnąwszy na nich proch z nóg swoich, poszli do Ikonium."

a nie prześladowali natarczywie ludzi to moze by więcej ludzi chciało słuchać a tak to juz od razu nie chcą tego nachodzenia , obrzydzacie ludziom chrzescijaństwo. Znani jesteście z tego ze trudno się od was odczepić, i poza tym nie głosicie Jezusa tylko wasze brednie o wiekuistym uprawianiu grządek w raju na ziemi .

Głoszenie Dobrej Nowiny nie jest żadnym "prześladowaniem". Uczniowie Jezusa o których mówią powyższe wersety głosili wszędzie, gdzie tylko mogli. Jeśli ktoś nie chciał słuchać, oddalali się do innego domu czy miasta zachowując pokój boży. Podobnie postępują głosiciele Świadków Jehowy. Co robią, by nie stracić panowania nad sobą, gdy ktoś potraktuje ich niegrzecznie w służbie kaznodziejskiej? Kiedy Jezus rozsyłał 70 głosicieli, polecił uczniom, żeby życzyli pokoju ludziom w każdym domu, który odwiedzą. Następnie dodał: "Jeśli tam jest przyjaciel pokoju, wasz pokój spocznie na nim. Ale jeśli nie ma, wróci do was" (Łuk. 10:1, 5, 6).

W każdej sytuacji odchodzą od drzwi z pokojem w sercach, bez względu na to, jak domownik się do nich odniósł. Gdyby na prowokację odpowiedzieli taką samą złością jak demoniczni poganie, nie zachowaliby pokoju bożego.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 sty 2015, 20:10

Fedorowicz pisze:Głoszenie Dobrej Nowiny nie jest żadnym "prześladowaniem"


A jką to dobrą nowine głosicie bo ja poznałam waszą złą nowinę, dobrej mi nie głoszono.

Fedorowicz pisze:demoniczni poganie


Że niby kto to ci demoniczni poganie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 10 sty 2015, 20:57

magda pisze:A jką to dobrą nowine głosicie bo ja poznałam waszą złą nowinę, dobrej mi nie głoszono.

Tak w skrócie czym zajmują się i co głoszą Świadkowie. Można to zrozumieć na przykładzie wzorcowej modlitwy, jaką podał Jezus:

"Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię"-uświęcają i przywracają to Imię, usunięte z przekładów Biblii przez odstępców.

"Niech przyjdzie twoje królestwo"-Królestwo Boże to rząd, na którego czele stoi Król, Jezus Chrystus. Wkrótce władca ten zapanuje nad całą ziemią.

"Niech się dzieje Twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi". Pod rządami Królestwa ludzkość podporządkuje się woli Bożej. W rezultacie wszyscy będą cieszyć się życiem wiecznym, zdrowiem, rzeczywistym pokojem i wielbić Boga w sposób zgodny z prawdą.

"Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień". Na pierwszym miejscu Jezus postawił imię Boga i Jego Królestwo, a dopiero potem skierował uwagę na nasze potrzeby o zaspokojenie których mamy zabiegać i się modlić.

"Przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas". Greckie słowo przetłumaczone tu na "winy" dosłownie znaczy "długi" i odnosi się do grzechów. Mamy przebaczać i miłować nawet nieprzyjaciół.

"Nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca". Niegodziwiec to Szatan Diabeł, którego pokus i sideł mamy się strzec.

Ta modlitwa pozwala lepiej zrozumieć myśl przewodnią Biblii. Ze słów Jezusa wynika, że najważniejszym tematem tej Księgi jest uświęcenie wzniosłego imienia Boga, usunięcie wszelkiego zła i przywrócenie pokoju na ziemi za sprawą Królestwa Bożego .

Że niby kto to ci demoniczni poganie?

Albo jesteśmy z Bogiem, albo z Diabłem i demonami. Wybór należy do nas.


Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 21 sty 2015, 09:05

Fedorowicz pisze:
magda pisze:Baw sie dobrze tylko zmień to kłamliwe co masz napisane wyznanie: inne Charyzmatyczne bo jesteś swiadkiem i nie oszkuj . Nie bedę ze swiadkiem dyskutować bo wszystko kłamliwie zawsze tłumaczycie i jeszcze wam się zdaje ze to brawda do tego cytjesz i powołjesz sie na to haniebne tłumaczenie Biblii.

Droga Madziu! Ja traktuję to forum poważnie. Dyskutantów również. Moje posty generalnie nie maja nic wspólnego z zabawą, kpinami, żartami itp. Sens i tłumaczenie Biblii.. Biblia nakazuje kochać bliźniego aktywnie, to znaczy działać na jego rzecz, troszcząc się o realizację jego potrzeb. Każdej sieroty, wdowy, dziecka, człowieka starszego, potrzeb członka własnego narodu i cudzoziemca. Kim wobec tego jest 'bliźni' w perspektywie przykazania Biblii? Bliźni to każdy.


Fedorowicz się nie bawi, tylko konkretnie uzasadnia Pismem Swiętym jak się rzeczy mają.

Magdo, T :-( woje komentarze są zajadłe, kąśliwe, napastliwe, nie mające wiele wspólnego z duchem chrześcijańskim...


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 23 sty 2015, 20:03

Jefte pisze:Fedorowicz się nie bawi, tylko konkretnie uzasadnia Pismem Swiętym jak się rzeczy mają.
.
W 1 Samuela 12:11 o Jeftem powiedziano, że został wybrany przez Jehowę na wyzwoliciela, a w Hebrajczyków 11:32 zaliczono go do wiernych osób tworzących "wielki obłok świadków" (Heb 12:1). :-)


Awatar użytkownika
Hobogoblin
Posty: 56
Rejestracja: 23 lis 2014, 01:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Hobogoblin » 03 lut 2015, 20:46

Nie jestem pewna, czy odpowiada to na główne pytanie, ale przybliża historię tytułów i ich znaczenie: dwunastominutowy wykład.


Luxis
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Luxis » 05 lut 2015, 10:25

To mnie zawsze najbardziej bawiło i denerwowało w KRK. Każdy ksiądz każe do siebie mówić Księże (rzadko) lub Ojcze (częściej). Tak samo jest z Papieżem. Dlaczego mam do niego mówić Ojcze Święty lub Przenajświętszy skoro jest tylko jeden Ojciec Święty, który jest w niebie i jest ojcem Jezusa i ojcem każdego, kto przyjmie Jezusa jako swojego Zbawiciela, a co za tym idzie też jako przyjaciela i brata. Więc dlaczego mam do człowieka, którego nie znam mówić Ojcze Święty? Czy to nie jest trochę jakby forma bluźnierstwa?



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości