Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 14 wrz 2017, 21:34

@chwat
Piszesz wyuczone teksty, którymi chrześcijanie się nawzajem karmią.
Gdybyś zechciał przeczytać ze zrozumieniem tekst, nie pisałbyś takich rzeczy.
@diedmaroz
Przed Twoim postem był mój. Wystarczyło go przeczytać ze zrozumieniem.
Ja nie dyskutuję. Stwierdzam fakty. Fakty są takie, że w Biblii Jezus jest przedstawiany jako zwykły, śmiertelny człowiek, który został wybrany przez Boga. Tyle. Nie dyskutuję o tym.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: chwat » 14 wrz 2017, 21:42

nesto pisze:@chwat
Piszesz wyuczone teksty, którymi chrześcijanie się nawzajem karmią.
Gdybyś zechciał przeczytać ze zrozumieniem tekst, nie pisałbyś takich rzeczy
Czego nie zrozumiałem? Podaj szczegóły.

@nesto stosuje argument "ja mam rację, bo ty nie rozumiesz" :) cienki numer

A teraz wyjaśnij, że Ty rozumiesz, a ktoś nie rozumie.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 14 wrz 2017, 22:43

@chwat
Nie interesuje mnie ani to w co wierzysz, ani czego nie zrozumiałeś.
To, co napisałem jest informacją dla ludzi czytających ze zrozumieniem prosty tekst.
Nie odpisuj na ten post i nie mam zamiaru używać jakichkolwiek argumentów, żeby ciebie do czegoś przekonywać.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 14 wrz 2017, 22:59

chwat pisze:Żeby otrzymać od Jezusa korzystną dla siebie odpowiedź, komplementuje Go. Zwrot Jezusa "nikt nie jest dobry", jest zaakcentowaniem obiektywizmu odpowiedzi, której zaraz udzieli, jako kryterium racji i zaznaczenie, że opinia pytającego o odpowiadającym, jest bez znaczenia.



Chwat, zebys nie wiem jakie madrosci tu wysmażyl, to i tak uderzajacym jest fakt, ze nesto juz dawno wyprzedzil cie w drodze do Krolestwa Bozego. :-D


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: chwat » 15 wrz 2017, 06:50

nesto pisze:@chwat
To, co napisałem jest informacją dla ludzi czytających ze zrozumieniem prosty tekst.

Twój tekst nie jest prosty, tylko błędny. Nie podaje faktów, ale jest oparty na ich fałszowaniu.

Raz miesza Boga Jedynego z Osobami Boskimi, po drugie interpretuje fragmenty o człowieczeństwie i pomija o Boskości, po trzecie podważa diofizytyzm, po czwarte wyrywa "dobry" z kontekstu przypowieści.

Dla czytających ze zrozumieniem (oprócz sekty Świadków Jehowy, którzy fałszują przekaz) Twoje uwagi nie mają sensu.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 15 wrz 2017, 08:33

chwat pisze:Dla czytających ze zrozumieniem (...)Twoje uwagi nie mają sensu.


Wrecz przeciwnie....

Dla czytajacych ze zrozumieniem takie wypowiedzi maja sens....Tylko dla zindoktrynowanych nie maja.... :->


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: chwat » 15 wrz 2017, 08:47

Motyl pisze:
chwat pisze:Dla czytających ze zrozumieniem (...)Twoje uwagi nie mają sensu.

Wrecz przeciwnie....
Dla czytajacych ze zrozumieniem takie wypowiedzi maja sens....Tylko dla zindoktrynowanych nie maja.... :->


O widzę, że mamy drugiego heretyka :)

@nesto zaprzecza Boskości Jezusa, miesza Boga Jedynego z Osobami Boskimi, po drugie interpretuje fragmenty o człowieczeństwie i pomija o Boskości, po trzecie podważa diofizytyzm, po czwarte wyrywa "dobry" z kontekstu przypowieści, viewtopic.php?f=55&t=13056&start=45#p535213, a Motyl jest jednym z tych, którzy potrafią to zrozumieć.

Chyba z przyjętej przez Ciebie bezmyślnej zasady sprzeciwiania się @chwatowi w czym tylko się da, strzeliłeś sobie w tej chwili w kolano, bo zaprzeczasz chrześcijańskim prawdom wiary :D

Może uzasadnij teraz swoją heretycką myśl teologiczną? :)


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 15 wrz 2017, 09:02

chwat pisze:
Może uzasadnij teraz swoją heretycką myśl teologiczną? :)


Nie przekonuje mnie nauka o trojcy, bo jest nielogiczna i naciagana...

Nie rozumiem jej....

Moje serce protestuje kiedy biore ja pod rozwage...

Mnie przekonuje to, co o Bogu mowi Jezus....a on mowi, ze Ojciec jest wiekszy niz syn...i ze syn jest posrednikiem do Ojca...Gdyby Syn Bozy byl Bogiem rownym Ojcu, nie moglby byc posrednikiem do Niego...


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: chwat » 15 wrz 2017, 12:47

Motyl pisze:Nie przekonuje mnie nauka o trojcy, bo jest nielogiczna i naciagana..

Acha, nauka o Trójcy Cię nie przekonuje.

W tym momencie nie mam pytań, z chrześcijaństwa robisz parodię, zostawiłeś sobie to co Ci pasuje. Żeby dyskutować, trzeba mieć wspólne podstawy, Ty tworzysz sobie własną herezję na własny użytek.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 15 wrz 2017, 13:24

chwat pisze:
Motyl pisze:Nie przekonuje mnie nauka o trojcy, bo jest nielogiczna i naciagana..

Acha, nauka o Trójcy Cię nie przekonuje.

W tym momencie nie mam pytań, z chrześcijaństwa robisz parodię, zostawiłeś sobie to co Ci pasuje. Żeby dyskutować, trzeba mieć wspólne podstawy, Ty tworzysz sobie własną herezję na własny użytek.



Nic nie tworze....szukam Boga....poznaje Jego Slowo...a wsrod protestantow czuje sie dobrze, bo oni, tak jak ja, kieruja sie Nim w zyciu....na tyle, na ile dane im jest to Slowo zrozumiec....

A zbawiony bedzie tylko ten, kto narodzi sie z Ducha Sw. i stanie sie domownikiem w Domu Bozym...

Zycze ci, chwat, aby stalo sie to rowniez twoim udzialem.... :->

I nie rzucaj sie tak, bo Kosciol Chrystusa nie jest zadna organizacja ani instytucja na ziemi....

To instytucja duchowa i tylko duchowo mozna tam wejsc....

Ta Prawda jest ponad nasza dyskusja...ponad wszelkimi podzialami....

A podstawa dyskusji na tym forum jest Biblia...dlatego biore w niej udzial...na miare danego mi poznania....


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: chwat » 15 wrz 2017, 22:05

Motyl pisze:
chwat pisze:
Motyl pisze:Nie przekonuje mnie nauka o trojcy, bo jest nielogiczna i naciagana..

Acha, nauka o Trójcy Cię nie przekonuje.

W tym momencie nie mam pytań, z chrześcijaństwa robisz parodię, zostawiłeś sobie to co Ci pasuje. Żeby dyskutować, trzeba mieć wspólne podstawy, Ty tworzysz sobie własną herezję na własny użytek.

Nic nie tworze....szukam Boga....poznaje Jego Slowo...a wsrod protestantow czuje sie dobrze, bo oni, tak jak ja, kieruja sie Nim w zyciu

Jak to nic nie tworzysz? Negujesz Trójcę.
Czujesz się dobrze wśród protestantów, bo oni negują Trójcę?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunieteMtl » 15 wrz 2017, 22:25

chwat pisze:
Czujesz się dobrze wśród protestantów, bo oni negują Trójcę?



Dobrze wiesz, ze nie negują....nie musisz robic takich podchodow.... ;)

Ja wlasciwie tez nie neguje....ja tego nie rozumiem, bo jest nielogiczne i- moim zdaniem - niebiblijne....

Ale wciaz wzrasta moje poznanie i mam nadzieje , ze Duch Sw. pomoze mi zrozumiec wazne dla mnie kwestie wlasciwie...

A protestantow cenie sobie za wklad, jaki maja w dziele ewangelizacji ludzi...Dzieki nim rowniez i ja moge dzis korzystac z wielu przekladow Biblii i doksztalcac sie...chociazby tu, na tym forum....Za to darze ich wielka wdziecznoscia i szacunkiem.... :->


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: nesto » 16 wrz 2017, 09:16

@kontousuniete
Mam nadzieję, że wybudzisz się z hipnozy.
Poczytaj mity sumeryjskie np. powstałe wile lat wcześniej niż najstarsze księgi Biblii.
Poczytaj o przybyszach z gwiazd, o mutantach, potopie, upadłych "aniołach" itp.
Poczytaj księgę Henocha, która została odrzucona z kanonu (nie wszędzie) bo zawiera wypisz, wymaluj teksty o kosmitach.
Szukaj..
Nie przyszło Ci do głowy, że prymitywny człowiek Bogiem nazwał dowódcę kosmitów, a jego podwładnych aniołami.... ??


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: kontousunięte1 » 16 wrz 2017, 10:42

nesto pisze:@kontousuniete
Mam nadzieję, że wybudzisz się z hipnozy.
Poczytaj mity sumeryjskie np. powstałe wile lat wcześniej niż najstarsze księgi Biblii.
Poczytaj o przybyszach z gwiazd, o mutantach, potopie, upadłych "aniołach" itp.
Poczytaj księgę Henocha, która została odrzucona z kanonu (nie wszędzie) bo zawiera wypisz, wymaluj teksty o kosmitach.
Szukaj..
Nie przyszło Ci do głowy, że prymitywny człowiek Bogiem nazwał dowódcę kosmitów, a jego podwładnych aniołami.... ??

Ja też, niestety, sporo w tej tematyce grzebałam i znaków zapytania jest mnóstwo. Ale o tym....sza :oops: :mrgreen: ;-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?

Postautor: magda » 16 wrz 2017, 12:28

Ależ nesto księga Henocha została wywalona bo nie jest to zadna księga Heincha który zżył bardzo bardzo dawno temu a sfabrykowana przez Żydów bajka w której Henoch pisze o Izraelu i nazywa go leszą częscią ludzkosci , Wtedy co żył Henoch nie istniał Izrael więc to podróba z późniejszych czasów z czasów kiedy Izrel istniał i wbił sie juz w pychę i jako taką zdyskwalifikowano a nie że kosmici.
Ja też poczytałam takie rzeczy i stwierdziłam ze przy Biblii to są lipne gnioty i się nie mogą z nią równać ,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości