Czczenie Boga przez chrześcijan i muzułmanów

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 cze 2015, 19:20

Przypomniało mi się dzisiaj w związku z tematem:

"Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał." (J 5:22-23 BT)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 19 cze 2015, 20:01

Jasne.

Ale myślę, że Jezus mówi tu o czczeniu w innym sensie niż ja bym powiedział, że muzułmanie czczą Boga.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 19 cze 2015, 21:21

Mi sie wydaje ze sprawa jest prosta i nie wymaga wiekszego myslenia. Jesli na przyklad koleguje sie z dziewczyna o imieniu Cindy ktora jest biala, ma dajmy na to 18 lat, jest blondynka i lubi jesc truskawki i ktos nagle mowi mi: Ale ja tez koleguje sie z Cindy, jest japonka, lubi jesc sushi i ma 30 lat. To przeicez logiczne, ze koleguje sie zupelnie z inna dziewczyna i mowimy o dwoch roznych Cindy. To teraz przeniesmy to na przyklad muzulmanow i chrzescijan. Jesli muzulmanie wierza w Boga ktory jest stworzycielem Nieba i Ziemii, nazywa sie Allah, nienawidzi Zydow i chrzescijan, gardzi kobietami, nie jest trojjedyny, nie ma Syna, ani nie jest Duchem, jest najwiekszym zwodzicielem, napisal Koran i powolal Muhammeda na swojego proroka, chce abysmy prowadzili jihad przeciw wrogom islamu i klaniac sie piec razy dziennie do kamienia w Mekce, a my wierzymy w Boga ktory jest stworzycielem Nieba i Ziemii, nazywa sie YHVH; Jest Ojcem, Synem i Duchem Swietym na raz, napisal Biblie ale nie napisal Koranu, potepia Muhammeda jako bezboznika i antychrysta, kocha Zydow i chrzescijan i troszczy sie o prawa kobiet, pragnie abysmy kochali swoich wrogow i byli pasywni wobec przemocy i zebysmy modlili sie w Duchu i Prawdzie, to przeciez oczywiste jest to ze czcimy zupelnie dwoch roznych bogow.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 19 cze 2015, 22:21

Czyli bez Chrystusa Bóg pozwala sobie na działania dość ponure, byle tylko okazać względy wybrańcom (motyw walki o ziemie, które obiecał łączy Islam i Judaizm).


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 cze 2015, 22:40

Klangman pisze:Czyli bez Chrystusa Bóg pozwala sobie na działania dość ponure, byle tylko okazać względy wybrańcom (motyw walki o ziemie, które obiecał łączy Islam i Judaizm).

A wiesz, jaką ziemię obiecał Allah muzułmanom? :P
Na rysunku zaznaczona jest na niebiesko:
Obrazek
(tak, Twoją działkę też!)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 22:43 przez Dragonar, łącznie zmieniany 1 raz.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 cze 2015, 23:30

Dragonar pisze:A wiesz, jaką ziemię obiecał Allah muzułmanom?
Na rysunku zaznaczona jest na niebiesko:

Hej, to w takim razie dokładnie tyle, co obiecał potomstwu Abrahama ;)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 19 cze 2015, 23:50

Dragonar pisze:
Klangman pisze:Czyli bez Chrystusa Bóg pozwala sobie na działania dość ponure, byle tylko okazać względy wybrańcom (motyw walki o ziemie, które obiecał łączy Islam i Judaizm).

A wiesz, jaką ziemię obiecał Allah muzułmanom? :P
Na rysunku zaznaczona jest na niebiesko:
Obrazek
(tak, Twoją działkę też!)


To polecam im... stan nirvany :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 cze 2015, 09:29

PanJestMocaMoja pisze:Przeciez w Torze jest napisane zeby nie uciskac obcych, ze osoby innej religii nie musza konwertowac zeby miec rowne prawa. Pisze ze przybysz ma byc traktowany na rowni z Zydami.

Podeprę to cytatami:
Exo 22:21 bw "(21) Przychodnia nie będziesz gnębił ani uciskał, bo sami byliście przychodniami w ziemi egipskiej."

Exo 23:9 bw "Przychodnia nie uciskaj, sami bowiem wiecie, jak się czuje przychodzeń; wszak byliście przychodniami w ziemi egipskiej."

Lev 19:33-34 bw "(33) Jeżeli w waszej ziemi zamieszka z tobą obcy przybysz, nie będziesz go gnębił. (34) Obcy przybysz, który mieszka z wami, niech będzie jako tubylec wpośród was samych; będziesz go miłował jak siebie samego, gdyż i wy byliście obcymi przybyszami w ziemi egipskiej; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym."

Deu 24:17-18 bw "(17) Nie naruszaj prawa obcego przybysza ani sieroty; nie bierz w zastaw odzienia wdowy. (18) Pamiętaj też, że byłeś niewolnikiem w Egipcie, a odkupił cię stamtąd Pan, Bóg twój; dlatego Ja nakazuję ci, abyś to czynił."

Deu 27:19 bw "(19) Przeklęty, kto narusza prawo obcego przybysza, sieroty i wdowy. A cały lud powie: Amen."

Jeśli w Koranie są podobne nauki, to stawiajmy znak równości między Allachem a Jahwe; jeśli nie ma to takiego znaku = nie można stawiać bo niby na jakiej podstawie?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 20 cze 2015, 10:01

Bardzo mądre :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 cze 2015, 10:23

Dragonar pisze:(tak, Twoją działkę też!)

Ale od mojej wara :mrgreen: ;-)
A poważnie. Z tego rysunku w takim razie jasno wynika kim jest ich bóg. Po prostu diabłem, wszak to on został strącony z nieba i to jemu dano ziemię. Tak w największym skrócie.
t:
V. Allah nie kocha niewierzących (2:276, 3:32, 22:38, 30:45).
VI. Allah jest najlepszym spośród knujących podstępy (3:54, 8:30, 10:21, 13:42).
VII. Allah jest zwodzicielem i sprowadza ludzi z drogi (2:26, 17:18, 27:4, 35:8 i inne).
VIII. Allah zamierza celowo wypełnić piekło ludźmi i dżinami w ramach zemsty (11:119, 32:13, 32:22).
IX. Allah zaleca muzułmanom etykę podwójnych standardów i dualizm moralny (5:54, 48:29, 58:22).
X. Allah nakazuje muzułmanom mordować niewiernych, w tym żydów i chrześcijan, gdziekolwiek ich znajdą (9:5, 9:2
Tu też widać wyraźnie co to za bóg :roll:


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 20 cze 2015, 10:31

Klangman pisze:Czyli Bóg Żydów skazuje na wieczne męki dobrych (wiem, że to pojęcie względne) ludzi. Pytanie pojawiło się jako refleksja nad postem PanJestMojąMocą.


Bóg nie skazuje na męki "dobrych" ludzi. Każdy człowiek przez grzech Adama upadł i przez to jego myśli i dążenia idą ku złemu (Rodz. 6;5) i to od najmłodszych lat (Rodz. 8;21). To nie znaczy, że nie może on pełnić dobrych uczynków, może, ale nie mają one wartości przed Bogiem aż tak wielkiej, żeby zasłużyć lub wyjednać sobie oblicze Boże i żeby Bóg mógł zbawić taką osobę. Dlatego przyszedł Jezus i stał się dla nas odkupieniem i sprawiedliwością (1 Kor. 1;30), żeby przez Jego śmierć i zmartwychwstanie zostać pojednanym z Bogiem (Kol.1;20). Dlatego ci wszyscy "dobrzy i moralni" ludzie jeśli się nie upamiętają poniosą sprawiedliwą karę za swój grzech.

Ps. Upamiętanie dotyczy chyba czynów, a nie wiary.


Upamiętanie dotyczy odwrócenia się od grzechu i werzeniu Ewangelii, uczynki to potwierdzenie wiary, choć różnie to może być interpretowane.

Co do Islamu i czczeniu przez muzułmanów tego samego Boga, to uważam, że mimo wielu podobieństw to nie jest ten sam Bóg, a jeśli jest to i tak nic to im nie daje :)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 cze 2015, 13:33

Chyba odbiegliśmy od tematu.
Założyłem go, aby w kontekście artykułów z Katechizmu Kościoła Katolickiego (cytat z KKK jest w pierwszym poście tego tematu), zastanowić się: czy chrześcijanie i muzułmanie czczą tego samego Boga?
Jak do tej pory to więcej jest argumentów i wypowiedzi, że nie tego samego!
Jeśli jeszcze coś, ktoś ma do dodania W TYM TEMACIE, to zapraszam- jeśli nie, to nie ma co się na inne kwestie kierować [zawsze w tym celu można założyć temat].
Dziękuję :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 20 cze 2015, 15:52

Do wszystkich -

Zbyszekg4 ma rację, dlatego jako moderator nawołuję, aby zakończyć offtop i powrócić do tematu, którego myślą przewodnią jest pytanie: "Czy chrześcijanie i muzułmanie czczą tego samego Boga?".

Wydzieliłem posty: LINK.


Oberyn -

Oberyn pisze:Co do Islamu i czczeniu przez muzułmanów tego samego Boga, to uważam, że mimo wielu podobieństw to nie jest ten sam Bóg, a jeśli jest to i tak nic to im nie daje :)

Nie widzę wielu podobieństw - widzę ich raczej niewiele.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 23 cze 2015, 19:54

Czy katolicy i protestanci czczą tego samego Boga?
Czy KAAN i Dragonar czczą tego samego Boga?
Czy Zbyszek4 i Artur403 czczą tego samego Boga?
Czy ja czczę tego samego Boga rano i tego samego wieczorem???
A teraz i 5 minut temu?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czczenie Boga przez chrześcijan i muzułmanów

Postautor: koleżanka » 14 lis 2015, 23:39

Pytanie moje do katolików: Czy chrześcijanie i muzułmanie czczą tego samego Boga?!


Tutaj to można przypatrzeć się terrorystom wszyscy to muzułmanie, czy kiedykolwiek słyszałeś o terroryście chrześcijańskim?


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości