Bóg Ojciec czy Jezus?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 20 lip 2015, 20:33

KAAN pisze:W ilu wierzysz Bogów?
Czy uznajesz Pana Jezusa za prawdziwego Boga?



Otóż to!

Jeśli ktoś nie wierzy że Bóg jest w Trójcy Jedyny to siłą rzeczy musi wierzyć że Jezus jest jakimś innym, mniejszym, stworzonym bogiem obok Boga Ojca i ten "mniejszy bóg" jest naszym Zbawicielem

A jak wiemy Słowo Boże zabrania mieć innych bogów obok Boga jedynego i to Samo Słowo nakazuje nam oddawać taką samą cześć Jezusowi jak Bogu Ojcu


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 21 lip 2015, 23:05

Vrijer pisze:agent terenowy, A w kosciele baptystow do ktorego uczeszczasz wiedza o twoich pogladach wzgledem trojcy?

Wiedzą.
P.S.
Termin "Trójca" dotyczący Boga lepiej pisać z dużej literki. ;)
Pozdrawiam. :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 21 lip 2015, 23:14

KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Ale to Jezus zbawia, nie koncepcja na jego temat.
Więc porzuć koncepcję na temat Pana Jezusa i przyjmij go takim jakim jest przedstawiony w Słowie Bożym.

W ilu wierzysz Bogów?
Czy uznajesz Pana Jezusa za prawdziwego Boga?

Poza tym popełniasz oszustwo duchowe, ponieważ Baptyści wierzą w Jezusa innego niż ty, deklarujesz przynależność do społeczności którą swoim wyznaniem szkalujesz i obrażasz.

I właśnie dlatego porzuciłem koncepcję trynitarną, i przyjąłem Jezusa takiego, jakiego uczy Słowo Boże.
Po drugie, gdybym kogoś w moim zborze obraził tym jak wierzę pewnie by mi o tym powiedzieli.
Po następne, przyjrzyj się własnej denominacji. Więcej znam Wolnych Chrześcijan nie wierzących w Trójcę niż Baptystów.
Zresztą to zrozumiałe, skoro u Wolnych jest większy nacisk na studium Słowa niż u Baptystów. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lip 2015, 07:42

agent terenowy pisze:przyjąłem Jezusa takiego, jakiego uczy Słowo Boże

Jeśli nie ma Trójcy, to Jezus jest mniejszym Bogiem (stworzonym, podległym zawsze) - ale ten "mniejszy", chce tego co ma "większy":
J 5:23 bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

Po drugie wyraźna jest nauka biblijna, że Zbawcą (od grzechów zwłaszcza) jest Bóg (Ten "większy") - a tymczasem zbawił nas Ten "mniejszy"?...

Jakże zatem możesz prawić: przyjąłem Jezusa takiego, jakiego uczy Słowo Boże - doprowdy [jak mawiają Ślązacy]??!
:]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lip 2015, 08:31

Vrijer pisze:I pewnie wszyscy sie ciesza i przyklaskuja? :roll: :no:

Przychodzą do agenta terenowego, na tajne nauczania [gdy pastor nie patrzy...] ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 lip 2015, 09:12

agent terenowy pisze:
KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Ale to Jezus zbawia, nie koncepcja na jego temat.
Więc porzuć koncepcję na temat Pana Jezusa i przyjmij go takim jakim jest przedstawiony w Słowie Bożym.

W ilu wierzysz Bogów?
Czy uznajesz Pana Jezusa za prawdziwego Boga?

Poza tym popełniasz oszustwo duchowe, ponieważ Baptyści wierzą w Jezusa innego niż ty, deklarujesz przynależność do społeczności którą swoim wyznaniem szkalujesz i obrażasz.

I właśnie dlatego porzuciłem koncepcję trynitarną, i przyjąłem Jezusa takiego, jakiego uczy Słowo Boże.
Po drugie, gdybym kogoś w moim zborze obraził tym jak wierzę pewnie by mi o tym powiedzieli.
Po następne, przyjrzyj się własnej denominacji. Więcej znam Wolnych Chrześcijan nie wierzących w Trójcę niż Baptystów.
Zresztą to zrozumiałe, skoro u Wolnych jest większy nacisk na studium Słowa niż u Baptystów. :)
Rozpowszechniasz kłamstwa, mam kontakt ze wszystkimi zborami KWCh w Polsce; nie ma nietrynitarian w naszych społecznościach, podaj jednego (na PW) który jest członkiem społeczności KWCh ja go spytam osobiście o jego wiarę. Jeśli nie dasz żadnego przypadku nietrynitarianina, będę wnioskował o ban dla ciebie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 22 lip 2015, 19:05

nie uznaje trójcy bogów


Ja też nie uznaję żadnej trójcy bogów.I w ogóle się nie boję do tego przyznać! :)

Nie ma żadnej trójcy bogów i żaden prawowierny chrześcijanin w nic takiego nie wierzy.

Jest jeden Bóg w Trójcy Jedyny.

To ci którzy odrzucają wiarę w Boga w Trójcy Jedynego stają się wyznawcami dwóch bogów jednego większego i drugiego mniejszego stworzonego przez większego ewentualnie wierzą że Ojciec i Syn to ta sama Osoba ale to jest ewidentnie sprzeczne z Pismem


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 26 lip 2015, 16:03

KAAN pisze:
agent terenowy pisze:
KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Ale to Jezus zbawia, nie koncepcja na jego temat.
Więc porzuć koncepcję na temat Pana Jezusa i przyjmij go takim jakim jest przedstawiony w Słowie Bożym.

W ilu wierzysz Bogów?
Czy uznajesz Pana Jezusa za prawdziwego Boga?

Poza tym popełniasz oszustwo duchowe, ponieważ Baptyści wierzą w Jezusa innego niż ty, deklarujesz przynależność do społeczności którą swoim wyznaniem szkalujesz i obrażasz.

I właśnie dlatego porzuciłem koncepcję trynitarną, i przyjąłem Jezusa takiego, jakiego uczy Słowo Boże.
Po drugie, gdybym kogoś w moim zborze obraził tym jak wierzę pewnie by mi o tym powiedzieli.
Po następne, przyjrzyj się własnej denominacji. Więcej znam Wolnych Chrześcijan nie wierzących w Trójcę niż Baptystów.
Zresztą to zrozumiałe, skoro u Wolnych jest większy nacisk na studium Słowa niż u Baptystów. :)
Rozpowszechniasz kłamstwa, mam kontakt ze wszystkimi zborami KWCh w Polsce; nie ma nietrynitarian w naszych społecznościach, podaj jednego (na PW) który jest członkiem społeczności KWCh ja go spytam osobiście o jego wiarę. Jeśli nie dasz żadnego przypadku nietrynitarianina, będę wnioskował o ban dla ciebie.

Nie zwykłem podawać czyichś danych osobowych bez ich zgody i przyzwolenia.
Jak chcesz, to sobie wnioskuj o bana.
Nietrynitarianie są wszędzie. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 lip 2015, 09:50

agent terenowy pisze:Nie zwykłem podawać czyichś danych osobowych bez ich zgody i przyzwolenia.
Jak chcesz, to sobie wnioskuj o bana.
Nietrynitarianie są wszędzie. :)
Więc wnioskuję o bana, ponieważ kłamiesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 27 lip 2015, 10:03

no nie wiem czy wolno :-?
ale ja znam ludzi :)
co są z tej denominacji a nie wyznają podziału Boga na odrębne osoby :cry:
chociaż chyba długo nie pobędą

bo chcą wystąpić
to małżeństwo z dziećmi


bzzz wśród opłotków
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 28 lip 2015, 19:11

KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Nie zwykłem podawać czyichś danych osobowych bez ich zgody i przyzwolenia.
Jak chcesz, to sobie wnioskuj o bana.
Nietrynitarianie są wszędzie. :)
Więc wnioskuję o bana, ponieważ kłamiesz.

Jest coś takiego jak domniemanie niewinności, dopóki się winy nie dowiedzie. :)
A nie podawanie danych osobowych osób nietrynitarnych u Wolnych Chrześcijan do kłamstwa się nie zalicza.
Ale skoro uczniów Chrystusa mieli wykluczać z synagogi (Jana 16), niby, że wykluczający służą Bogu, to i ban za mówienie prawdy, nie strasznym mi będzie. :)
Ale reakcję masz zupełnie jak typowy świadek Jehowy, jak się dowie, że w jego organizacji nie wszyscy popierają "niewolnika wiernego i roztropnego".

Ale jak prawdą jest, że nie wszyscy Wolni Chrześcijanie wierzą w pochwycenie przed uciskiem, tak i niewierzący w Trójcę są.
Jak w większości denominacji protestanckich zresztą.

A danych osobowych, o Ekscelencjo Inkwizytorze,bez upoważnienia nie podam.
Tak stoję, inaczej nie mogę, tak mi dopomóż Bóg. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 lip 2015, 11:40

agent terenowy pisze:
KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Nie zwykłem podawać czyichś danych osobowych bez ich zgody i przyzwolenia.
Jak chcesz, to sobie wnioskuj o bana.
Nietrynitarianie są wszędzie. :)
Więc wnioskuję o bana, ponieważ kłamiesz.

Jest coś takiego jak domniemanie niewinności, dopóki się winy nie dowiedzie. :)
A nie podawanie danych osobowych osób nietrynitarnych u Wolnych Chrześcijan do kłamstwa się nie zalicza.

Jesteś kłamcą i jesteś winien.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 29 lip 2015, 14:14

KAAN pisze:Jesteś kłamcą i jesteś winien.

A udowodniłeś mu, że kłamie? Jeżeli nie to stawia Ciebie w niezbyt korzystnym świetle.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 29 lip 2015, 16:15

KAAN pisze:
agent terenowy pisze:
KAAN pisze:
agent terenowy pisze:Nie zwykłem podawać czyichś danych osobowych bez ich zgody i przyzwolenia.
Jak chcesz, to sobie wnioskuj o bana.
Nietrynitarianie są wszędzie. :)
Więc wnioskuję o bana, ponieważ kłamiesz.

Jest coś takiego jak domniemanie niewinności, dopóki się winy nie dowiedzie. :)
A nie podawanie danych osobowych osób nietrynitarnych u Wolnych Chrześcijan do kłamstwa się nie zalicza.

Jesteś kłamcą i jesteś winien.

Popytaj innych Wolnych na tym forum, czy nie mają nietrójcowych w swoich zborach.
Jak ci któryś potwierdzi, możesz założyć temat pt. "Oficjalnie przepraszam agenta za moje kalumnie", czy jakoś tak. :)
Jako gadam ja, agent. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 lip 2015, 17:27

agent terenowy pisze:Jako gadam ja, agent. :)
Praca operacyjna agentów polega na kłamstwie i sianiu dezinformacji, podaj tylko imię i zbór człowieka który nie wierzy w troistą istotę Boga, na PW, to nie łamie prawa o informacji. Jestem w stanie sprawdzić to w każdym polskim zborze. Masz odwagę agencie (jakiej służby? ) ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości