Pytania o Ducha Świętego

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 23 gru 2015, 09:40

hmhmm pisze:Problem polega na tym, że nikt tu praktycznie Ducha Świętego nie ma.
Skąd to wiesz? Czy jesteś Duchem Świętym?
A "właściwości gramatyczne" i inne tzw. mądrości mnie powalają na łopatki: "Ścieżki Pana są proste". Jak mówi, że stworzył świat w 7 dni...
W sześciu dniach uczynił Pan Bóg wszystko.
Większość chrześcijan czci Boga tylko poprzez wyuczony zwyczaj. Nic im to nie da. Usmażą się.
A ty? Jeśli nie uwierzysz usmażysz się tak jak oni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: hmhmm » 23 gru 2015, 11:53

KAAN pisze:Skąd to wiesz? Czy jesteś Duchem Świętym?

Tak przypuszczam... Widać, po zachowaniu, że "w domu nikogo nie ma".

Skąd wiesz, że Go/Ją masz? Twoje myśli Ci to mówią? Skąd wiesz?
KAAN pisze:W sześciu dniach uczynił Pan Bóg wszystko.

Świat, nie wszystko :D Mnie uczynił w 9 miesięcy.

KAAN pisze:A ty? Jeśli nie uwierzysz usmażysz się tak jak oni.

W swoim obecnym stanie z pewnością się usmażę. Razem z przyjaciółmi z forum. Tylko że... Czy my tu mówimy o żywej wierzy, czy przekomarzamy się na zasadzie ja lepszy/ty gorszy albo ty gorszy/ja lepszy? Hmm?

Usmażę się jeśli nie uwierzę. OK.
Jeśli nie uwierzę w co? Bo w Jezusa już wierzę.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 23 gru 2015, 12:00

hmhmm pisze:
KAAN pisze:Skąd to wiesz? Czy jesteś Duchem Świętym?
Tak przypuszczam... Widać, po zachowaniu, że "w domu nikogo nie ma".
Więc pisz że tak przypuszczasz, poza tym jak możesz oceniać innych skoro sam nie masz Ducha? Jakie kryteria zastosujesz?
Skąd wiesz, że Go/Ją masz? Twoje myśli Ci to mówią? Skąd wiesz?

List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
KAAN pisze:W sześciu dniach uczynił Pan Bóg wszystko.
Świat, nie wszystko :D Mnie uczynił w 9 miesięcy.
Mowa o stworzeniu a nie o rozradzaniu się.
KAAN pisze:A ty? Jeśli nie uwierzysz usmażysz się tak jak oni.
W swoim obecnym stanie z pewnością się usmażę. Razem z przyjaciółmi z forum. Tylko że... Czy my tu mówimy o żywej wierzy, czy przekomarzamy się na zasadzie ja lepszy/ty gorszy albo ty gorszy/ja lepszy? Hmm?
Nie chcę cię przekonywać, chciałbym byś uwierzył.
Usmażę się jeśli nie uwierzę. OK.
Jeśli nie uwierzę w co? Bo w Jezusa już wierzę.

List św. Jakuba 2:19 Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

Musisz zaufać Panu Jezusowi, oddać swoje życie w Boże kierownictwo. Dopóki żyjesz dla siebie nie ma w tobie wiary przez którą możesz być zbawiony.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: hmhmm » 23 gru 2015, 12:20

KAAN pisze:Więc pisz że tak przypuszczasz, poza tym jak możesz oceniać innych skoro sam nie masz Ducha? Jakie kryteria zastosujesz?

Wszystko widać. Wystarczy się przypatrzeć. Oczywiście widać tylko to, na co się popatrzy.
KAAN pisze:List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
KAAN pisze:

W jaki sposób świadczy? To jest istotne. To się czuje, że ktoś... "Wszedł".
Piszę tak do Ciebie, bo tak jest mi prościej. A Ty jako chyba jedyny jesteś w stanie coś takiego znieść.
KAAN pisze:Musisz zaufać Panu Jezusowi, oddać swoje życie w Boże kierownictwo. Dopóki żyjesz dla siebie nie ma w tobie wiary przez którą możesz być zbawiony.

Ja już mu ufam. To nie jest problem, problemem jest wdrażanie Jego słów w życie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 23 gru 2015, 12:44

hmhmm pisze:
KAAN pisze:Więc pisz że tak przypuszczasz, poza tym jak możesz oceniać innych skoro sam nie masz Ducha? Jakie kryteria zastosujesz?
Wszystko widać. Wystarczy się przypatrzeć. Oczywiście widać tylko to, na co się popatrzy..
Nie wszystko widać i istnieje problem zdolności postrzegania.
KAAN pisze:List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
KAAN pisze:

W jaki sposób świadczy? To jest istotne. To się czuje, że ktoś... "Wszedł".
Piszę tak do Ciebie, bo tak jest mi prościej. A Ty jako chyba jedyny jesteś w stanie coś takiego znieść.
Świadectwo Ducha jest zrozumiałe dla tego kto doświadcza działania Ducha, nie mogę ci tego opisać słowami ponad to co napisał Paweł; po prostu wiem że jestem dzieckiem Bożym, tak świadczy mi mój duch i Duch Święty.
hmhmm pisze:
KAAN pisze:Musisz zaufać Panu Jezusowi, oddać swoje życie w Boże kierownictwo. Dopóki żyjesz dla siebie nie ma w tobie wiary przez którą możesz być zbawiony.
Ja już mu ufam. To nie jest problem, problemem jest wdrażanie Jego słów w życie.
Według twoich wystąpień na tym forum mam poważne wątpliwości, jeśli nie wiesz co to świadectwo Ducha, jeśli stawiasz w wątpliwość podstawowe prawdy chrześcijańskie to cienko widzę twoją "ufność".


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: hmhmm » 23 gru 2015, 13:32

KAAN pisze:Nie wszystko widać i istnieje problem zdolności postrzegania.

Też mówię. Nie widać tego, na co nie popatrzysz. Moje słowa widzisz, mojej twarzy nie. Nie musisz filozofować o co mi chodzi, bo to widać. Tak? Czy nie?

Oczywiście, że nie można czegoś zobaczyć, jeśli człowiek próbuje dopasować realia do światopoglądu, a nie światopogląd do realiów.
KAAN pisze:Świadectwo Ducha jest zrozumiałe dla tego kto doświadcza działania Ducha, nie mogę ci tego opisać słowami ponad to co napisał Paweł; po prostu wiem że jestem dzieckiem Bożym, tak świadczy mi mój duch i Duch Święty.

Dobrze, to inaczej. Jakiego działania Ducha doświadczyłeś? Słowami mi tego nie opiszesz, ale słowami możesz powiedzieć co się stało. Czy to było objawienie, czy prorokowanie, czy mówienie językami. Czy to były jakieś cuda, np: garbaty się wyprostował, komuś noga odrosła. Pytam serio. Możesz też powiedzieć jak się w tym czułeś. Tak? Dobrze, źle, byłeś wzruszony, byłeś w ekstazie, czułeś się jak w innym świecie itd.

Pytam bo wielu tu twierdzi, że ma Ducha, ale wygląda to jak tani bajer.
KAAN pisze:Według twoich wystąpień na tym forum mam poważne wątpliwości, jeśli nie wiesz co to świadectwo Ducha, jeśli stawiasz w wątpliwość podstawowe prawdy chrześcijańskie to cienko widzę twoją "ufność".

Konkrety proszę, a nie psychologiczne sztuczki a'la "ksiądz w konfesjonale" na zasadzie:
- czerwony autobus, to tak naprawdę zielony tramwaj
czy
- widzisz? Nie jesteś dość wartościowy z jakiegoś powodu, idź i wróć jak usuniesz powód, albo mi tu i teraz przytaknij.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 24 gru 2015, 13:43

hmhmm pisze:Oczywiście, że nie można czegoś zobaczyć, jeśli człowiek próbuje dopasować realia do światopoglądu, a nie światopogląd do realiów.
No właśnie, o to chodzi, najpierw musisz uwierzyć, zaufać Bogu aby dostrzec sprawy duchowe.
Dobrze, to inaczej. Jakiego działania Ducha doświadczyłeś?
Bardzo wielu działań doświadczyłem, najpoważniejszym działaniem był otwarcie oczu na duchowe sprawy, zmiana sposobu myślenia, zrozumienie Słowa Bożego, odmienienie mojego wnętrza duchowego - zmieniłem swój system wartości, priorytety, dążenia, plany i pragnienia.
Pytam bo wielu tu twierdzi, że ma Ducha, ale wygląda to jak tani bajer.
Istotnie często wygląda to na tani bajer jeśli ktoś chce Ducha zmusić do działania według własnych wyobrażeń sprowadzonych do ciała, uczuć, ludzkich wartości.
KAAN pisze:Według twoich wystąpień na tym forum mam poważne wątpliwości, jeśli nie wiesz co to świadectwo Ducha, jeśli stawiasz w wątpliwość podstawowe prawdy chrześcijańskie to cienko widzę twoją "ufność".

Konkrety proszę, a nie psychologiczne sztuczki a'la "ksiądz w konfesjonale" na zasadzie:
- czerwony autobus, to tak naprawdę zielony tramwaj
czy
- widzisz? Nie jesteś dość wartościowy z jakiegoś powodu, idź i wróć jak usuniesz powód, albo mi tu i teraz przytaknij.
A o co ci chodzi w tym punkcie? Mam ci coś udowadniać, albo kłócić się z tobą? Nie mam zamiaru. Chcę ci tylko pokazać, że twoje wyobrażenia widoczne w twoich postach nijak się mają do wiary chrześcijańskiej; musisz coś ze sobą zrobić.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: hmhmm » 24 gru 2015, 14:37

KAAN pisze:No właśnie, o to chodzi, najpierw musisz uwierzyć, zaufać Bogu aby dostrzec sprawy duchowe.

To już dostrzegłem, nie tylko z resztą ja. Magda i kontousunięte1 również, pierwsza się dalej wykłada, zobaczymy jak pójdzie drugiej.
KAAN pisze:Bardzo wielu działań doświadczyłem, najpoważniejszym działaniem był otwarcie oczu na duchowe sprawy, zmiana sposobu myślenia, zrozumienie Słowa Bożego, odmienienie mojego wnętrza duchowego - zmieniłem swój system wartości, priorytety, dążenia, plany i pragnienia.

Aha, super gratuluję.
KAAN pisze:Istotnie często wygląda to na tani bajer jeśli ktoś chce Ducha zmusić do działania według własnych wyobrażeń sprowadzonych do ciała, uczuć, ludzkich wartości.

Dobra, tu mnie masz :D
KAAN pisze:A o co ci chodzi w tym punkcie? Mam ci coś udowadniać, albo kłócić się z tobą? Nie mam zamiaru. Chcę ci tylko pokazać, że twoje wyobrażenia widoczne w twoich postach nijak się mają do wiary chrześcijańskiej; musisz coś ze sobą zrobić.

Dobrze, to pokaż mi to, a nie mi o tym piszesz. Lub bądź tak uprzejmy i napisz mi jakie błędy popełniam. Bo ja ich nie widzę. A już na pewno nie widzę tych, które Ty widzisz. Tylko wiary w Jezusa akurat mi nie brakuje. Na krytykę jestem otwarty. Tym bardziej, ze nikt się jakoś tutaj do tego nie kwapi.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 24 gru 2015, 16:15

hmhmm pisze:...bądź tak uprzejmy i napisz mi jakie błędy popełniam. Bo ja ich nie widzę. A już na pewno nie widzę tych, które Ty widzisz. Tylko wiary w Jezusa akurat mi nie brakuje..
Pisałeś:
W jakim stopniu należałoby Go naśladować, żeby się do Niego dostać? Hmm? Co konkretnie należałoby robić? Pytam, bo jestem trochę zagubiony.
Jesteś zagubiony... Więc brakuje ci wiary, człowiek wiary nie jest zagubiony, wie dokąd zmierza i komu zaufał.
Pytasz "co konkretnie należy zrobić", więc nie rozumiesz, że zbawienie nie jest z uczynków, ale z łaski przez wiarę.
Podważasz duchowość innych, a nie zastanawiasz się nad swoja duchowością; tak myślą ludzie ludzie zagubieni, nieugruntowani w wierze, wątpiący, szukający winy u innych aby siebie usprawiedliwić. Sądzić możesz wtedy, gdy masz do tego podstawę inaczej grozi ci sąd taką miarą jaką ty mierzysz, czyli na podstawie uczynków. Pomyśl nad konsekwencjami twojej postawy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: hmhmm » 24 gru 2015, 17:28

@KAAN
Dobra, postawiłeś diagnozę. Teraz proszę napisz receptę. Tylko działającą.

Przyznam się, że niesamowicie mnie ciekawią Twoje posty. Mimo wszystko, czy zdajesz sobie sprawę, że działają one na ludzi jak na oczy działa dym ze spalonej opony?


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: nesto » 11 sty 2016, 20:42

hmhmm - nie poznasz "recepty" bo on jej nie ma. To demagogia.
Szukasz sensu życia? Miej dzieci, pomagaj innym, szanuj słabszych.. W każdym życiu zobacz siebie samego. Będziesz szczęśliwy.
Sens zostaw temu, co ciebie ukształtował. Naturze (Bogu).


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: KAAN » 12 sty 2016, 12:18

hmhmm pisze:@KAAN
Dobra, postawiłeś diagnozę. Teraz proszę napisz receptę. Tylko działającą.

Przyznam się, że niesamowicie mnie ciekawią Twoje posty. Mimo wszystko, czy zdajesz sobie sprawę, że działają one na ludzi jak na oczy działa dym ze spalonej opony?
Jest jedyna recepta działająca: zaufaj Panu Jezusowi, oddaj swoje życie pod Jego kierownictwo, pokutuj uznając i wyznając swój grzech Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: magda » 12 sty 2016, 13:08

A co wam w recepcie jakąpodał KAAN czyli w Jezusie nie pasuje?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: nesto » 09 lut 2016, 23:19

KAAN pisze:Bardzo wielu działań doświadczyłem, najpoważniejszym działaniem był

1. otwarcie oczu na duchowe sprawy,
2. zmiana sposobu myślenia,
3. zrozumienie Słowa Bożego,
4. odmienienie mojego wnętrza duchowego - zmieniłem swój system wartości, priorytety, dążenia, plany i pragnienia.


Wypunktowałem działania, które zawdzięczasz Bogu wg swoich przemyśleń.
Napisz jeśli potrafisz odnośnie każdego z tych punktów kilka zdań, abym uznał, że i tym razem nie piszesz bzdur, a ja postaram się zrozumieć i napiszę co o tym sądzę.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytania o Ducha Świętego

Postautor: Samolub » 09 lut 2016, 23:45

Nesto ty nie rozumiesz inni rozumieją. Po co Kaan mialby ci tłumaczyć, po co ci to. Jakbys chcial wiedziec juz bys wiedzial, kazdy o tym wie wiec przestan robic z siebie błazena ^^


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości