Czy Bóg zabija?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 15 maja 2016, 19:36

Ty to masz szczęście, sahcim, że jeszcze mam okruszek cierpliwości, aby Ci tłumaczyć, że błądzisz... (widocznie mi na Tobie zależy jako kandydatowi do zbawienia)...

Nazywasz Boga Dawcą życia i ok... A czy Sędzią też Go możesz nazwać?
Zakładam, że tak. Wobec tego co robi Sędzia? Czy Amerykę odkryję, gdy powiem, że: wydaje wyroki?! To oczywiste, że Sędzia wydaje wyroki... [oczywiście po przeprowadzeniu procesu sądowego].
Zgodzisz się z tym??...
Sędzią sprawiedliwym jest Bóg - 2Tm 4:8 bw "a teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego."

Co robi sprawiedliwy Sędzia? Wydaje sprawiedliwe wyroki - Ap 16:5 bw "I usłyszałem anioła wód, mówiącego: Sprawiedliwy jesteś Ty, któryś jest i któryś był, święty, żeś taki wyrok wydał;"

Czy po wydaniu sprawiedliwych wyroków przychodzi czas na ich wykonanie?
To coś tak naturalnego, jak poranny wschód słońca...
Rom 9:27-28 bw
(27) A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie;
(28) bo Pan wykona wyrok, rychło i w krótkim czasie na ziemi.

Jk 4:12 bw "Jeden jest zakonodawca i sędzia, Ten, który może zbawić i zatracić. Ty zaś kim jesteś, że osądzasz bliźniego?"

Ilekroć Jezus w przypowieściach postać króla przywołuje, to wiadomo, że kogo ma na myśli? Boga!
Przypowieść z Łuk 19 jest o tyle ciekawa, że Jezus sam o sobie tam mówi, iż jako człowiek szlachetnego rodu...:
Luk 19:12 bw
(12) Rzekł więc: Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się do dalekiego kraju, aby objąć królowanie i wrócić.


No i wraca [to oczywiście aluzja do paruzji], już jako Król:
Luk 19:15 bw
(15) A gdy on, objąwszy królowanie powrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, ile kto zarobił.


Dalsze wersety to scena sądu nad ludźmi, oraz... moment wydawania wyroków i - uwaga - ich wykonywanie!!
Luk 19:27 bw
(27) Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach.


Sahcim, możesz do 29 lutego wierzgać i kopać, aby tylko nie przyjąć prostej nauki Pisma Świętego, ale robiąc tak, tylko sobie szkodzisz!...
Zależy mi na Twoim poznaniu Boga w Jego Słowie, a nie w Twojej wyobraźni - dlatego jeszcze raz coś napisałem.

Tym razem, aby Ci uświadomić, że skoro Bóg jest Sędzią, to ten fakt ma nam coś do powiedzenia, prawda?!
On nie jest Sędzią w stanie spoczynku, który już na emeryturze będąc, nie zasądza wyroków... Wręcz przeciwnie - Biblia jasno ukazuje Boga jako aktywnego Sędziego [nie cytuje więcej wersetów, sam sobie poszukaj, jak nie wierzysz], jako kogoś, Kto i w przeszłości [zapewne i w teraźniejszości] oraz w przyszłości ze swych sędziowskich uprawnień będzie sprawiedliwie korzystał...

Twoja koncepcja Boga, który nikogo nie uśmierca bo jest Dawcą życia, pomaga Ci wierzyć nawet w to, że piekło będzie puste... a pewnie i sam szatan tam nie trafi, tak? [zgaduję bo chyba wprost tego nie pisałeś, ale jak się mylę, to wybacz].
Jeśli masz takie koncepcje, to nie tylko z Biblią musisz je skonfrontować, ale i z Magisterium KRK.
Tak, Bóg daje życie [któż by inny], ale też je odbiera bo jako sprawiedliwy Sędzia całej ziemi, ma do tego największe prawo!
Ps 104:29 bw "(29) Lecz gdy zakryjesz twarz swoją, trwożą się; Gdy zabierasz im tchnienie, giną I w proch się obracają."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 15 maja 2016, 21:02

Zbyszekg4 pisze:Ty to masz szczęście, sahcim, że jeszcze mam okruszek cierpliwości, aby Ci tłumaczyć, że błądzisz... (widocznie mi na Tobie zależy jako kandydatowi do zbawienia)...
Szkoda, że zamiast tych infantylnych tekstów o moim rzekomym szczęściu z racji twojej cierpliwości w tłumaczeniu, nie odnosisz się do moich logicznych argumentów, które ci wykazałem na twój poprzedni wpis...(jak i na pozostałe)...
Z faktu nazywania Boga Sędzią nikt przy zdrowym umyśle nie wyciąga wniosków iż będąc Sędzia jest jednocześnie oskarżycielem/niszczycielem/zabójcą...
Zależy mi na Twoim poznaniu Boga w Jego Słowie, a nie w Twojej wyobraźni - dlatego jeszcze raz coś napisałem.
Daruj sobie Zbyszku te prozelickie infantylizmy...mnie takimi tekstami nie zbałamucisz..
Twoja koncepcja Boga, który nikogo nie uśmierca bo jest Dawcą życia, pomaga Ci wierzyć nawet w to, że piekło będzie puste... a pewnie i sam szatan tam nie trafi, tak? [zgaduję bo chyba wprost tego nie pisałeś, ale jak się mylę, to wybacz].
Post13 maja 2016, o 20:38
viewtopic.php?p=499257&sid=27e867049a24a0f45a6b72b631f9b5eb#p499257


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: fauxpas » 15 maja 2016, 21:10

sahcim pisze:
fauxpas pisze:co to znaczy, że ktoś jest źródłem jakiejś natury?
To znaczy, że Obraz tej natury istniał już w Bogu przed powołaniem jej do istnienia...Słowo Boże(Bóg) przyjmując za swoją drugą naturę ludzie ciało(nazywamy ten cud Wcieleniem) wkroczył w nasz(ludzki) czas i stał się jego Panem w taki sposób, że JEST początkiem(źródłem) i końcem istnienia ludzkiej natury...

Czy nie chcesz przypadkiem powiedzieć - po prostu - że Bóg wymyślił naturę ludzką? Bo z tym nie mam problemu.

Albo co to znaczy, że natura istnieje w Bogu (przez Chrystusa)?
To, iż natura ludzka(bo o niej mowa) istniała już w Bogu przez Chrystusa, znaczy tyle, że Bóg już w Chrystusie(Wcielonym Słowie Bożym, Odzwierciedleniu natury Bożej i ludzkiej) wybrał nas - ludzką naturę - abyśmy stali się uczestnikami Jego Boskiej natury...zatem zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Tego, który od zawsze istniał w Bogu jako Jego Odbicie/Obraz...

Okej. To przeanalizujmy naszą wcześniejszą wymianę zdań:

fauxpas: Dlaczego więc Bóg nie mógł poznać Lucyfera przed jego stworzeniem?
sahcim: Czy Chrystus "wcielił" się w naturę anioła stając się źródłem natury anielskiej...czyli czy natura anielska istniała już w Bogu(przez Chrystusa) przed założeniem świata tak jak istniała w Bogu natura ludzka..???

Moja odpowiedź: nie, Chrystus nie "wcielił się" w naturę anioła. I nie, natura anielska nie "istniała w Bogu" tak jak ludzka natura - według Twoich definicji tych wyrażeń. Bowiem aniołowie nie zostali stworzeni na Jego obraz i podobieństwo ani nie są - jak my - uczestnikami Boskiej natury (gdy zbawieni).

Jednak: żadne z powyższych nie warunkuje poznania Lucyfera. Bóg nie musiał tworzyć aniołów na swój obraz i podobieństwo, nie musiał przeznaczać im udziału w Boskiej naturze i nie musiał wcielać się w ich "ciała" żeby wiedzieć, że Lucyfer stanie się szatanem. Do tego "wystarczy" zwyczajne przewidywanie przyszłości.

Więc pytanie brzmi: czy Bóg - według Ciebie - zna przyszłość?


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 15 maja 2016, 21:59

fauxpas pisze:
sahcim pisze:To znaczy, że Obraz tej natury istniał już w Bogu przed powołaniem jej do istnienia...Słowo Boże(Bóg) przyjmując za swoją drugą naturę ludzie ciało(nazywamy ten cud Wcieleniem) wkroczył w nasz(ludzki) czas i stał się jego Panem w taki sposób, że JEST początkiem(źródłem) i końcem istnienia ludzkiej natury...

Czy nie chcesz przypadkiem powiedzieć - po prostu - że Bóg wymyślił naturę ludzką? Bo z tym nie mam problemu.
Nie chcę, bo to by oznaczało, że przed owym wymyślił, niezmienny w swej naturze Bóg nie był tym samym Bogiem, co po owym wymyślił gdyż Mądrość Boża po wymyśleniu byłaby "bogatsza" o wymyśloną przez Siebie naturę ludzką...(przypominam, że mówimy o rzeczywistości Boskiej przed stworzeniem czegokolwiek, tzn gdy istniał WYŁĄCZNIE Bóg)
fauxpas pisze:
sahcim pisze:To, iż natura ludzka(bo o niej mowa) istniała już w Bogu przez Chrystusa, znaczy tyle, że Bóg już w Chrystusie(Wcielonym Słowie Bożym, Odzwierciedleniu natury Bożej i ludzkiej) wybrał nas - ludzką naturę - abyśmy stali się uczestnikami Jego Boskiej natury...zatem zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Tego, który od zawsze istniał w Bogu jako Jego Odbicie/Obraz...

Okej. To przeanalizujmy naszą wcześniejszą wymianę zdań:

fauxpas: Dlaczego więc Bóg nie mógł poznać Lucyfera przed jego stworzeniem?
sahcim: Czy Chrystus "wcielił" się w naturę anioła stając się źródłem natury anielskiej...czyli czy natura anielska istniała już w Bogu(przez Chrystusa) przed założeniem świata tak jak istniała w Bogu natura ludzka..???

Moja odpowiedź: nie, Chrystus nie "wcielił się" w naturę anioła. I nie, natura anielska nie "istniała w Bogu" tak jak ludzka natura - według Twoich definicji tych wyrażeń. Bowiem aniołowie nie zostali stworzeni na Jego obraz i podobieństwo ani nie są - jak my - uczestnikami Boskiej natury (gdy zbawieni).

Jednak: żadne z powyższych nie warunkuje poznania Lucyfera.
Skąd wiesz, że nie warunkuje(uzasadnij podstawę takiego wnioskowania), jeżeli istnienie przed stworzeniem(założeniem świata - Ef 1:4) ludzkiej natury w Chrystusie, warunkowało poznanie człowieka w całej pełni...
(stąd moja teza, że przed powołaniem do istnienia owego bytu, który "potem" był Lucyferem NIGDZIE nie istniała Wiedza o tymże nieistniejącym)...
Bóg nie musiał tworzyć aniołów na swój obraz i podobieństwo, nie musiał przeznaczać im udziału w Boskiej naturze i nie musiał wcielać się w ich "ciała" żeby wiedzieć, że Lucyfer stanie się szatanem. Do tego "wystarczy" zwyczajne przewidywanie przyszłości.
CZYJEJ przyszłości skoro byt nie istnieje ani w czasie, ani w Bogu...
Więc pytanie brzmi: czy Bóg - według Ciebie - zna przyszłość?
Po jednoczesnym stworzeniu czasu i istot podlegających prawom czasoprzestrzennym, Bóg oczywiście zna ich przyszłość gdyż Bóg nie podlega upływowi czasu...istnieje niejako ponad tym WSZYSTKIM co stworzył, tzn WSZYSTKO to co stworzone zostało już w czasie(i przestrzeni) ma swoje granice(czasoprzestrzenne) poza którymi istnieje taki sam niezmienny Bóg...(czyli zarówno przy stwarzaniu jest takim samym niezmiennym Dawcą istnienia jak i na końcu świata jest takim samym niezmiennym Dawcą) :-)

ps...sorki za to pokolorowanie wybranych zdań z twojego wpisu ale chciałem podkreślić, że moja odpowiedź szczególnie dotyczy tego pokolorowanego... :-)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2016, 07:56

sahcim pisze:nie odnosisz się do moich logicznych argumentów

Sahcim, widzę zasadniczą różnicę między nami i jest ona tak wielka, że uniemożliwia nam dogadanie się...
Otóż Ty pisząc w tym (ale i w innych) temacie w zasadzie nie odwołujesz się do treści Bożego Słowa (bardzo rzadko coś zacytujesz, mylę się?), natomiast bazujesz na swoich logicznych argumentach; podkreślę: swoich...!
Czy to jest godne naśladowania podejście w rozmowach na tematy chrześcijańskie? Nie przypuszczam, a mam na to dowody biblijne [te lubię najbardziej]:

1Kor 2:5 bw "aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej."

1Kor 2:13 bw "Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę."


Piszesz mi: "nie odnosisz się do moich logicznych argumentów". Czy Twoje logiczne argumenty to coś innego jak ludzka mądrość, która jak widzisz w konfrontacji ze Słowem Bożym ma być odsunięta na bok?!

Wierząc, że Boże Słowo góruje nad ludzkimi, logicznymi mądrościami, zacytowałem Ci już chyba ponad 20 wersetów z Biblii, które przeczą Twojej logiczności...!
Albo się do nich wcale nie odniosłeś, albo zrobiłeś to tak powierzchownie, że szkoda gadać... [prezentując przy tym swoją logikę].

No cóż, nie widzę już płaszczyzny, na której byśmy się mogli porozumieć [Ty: logika Twoja; ja: Biblia]; muszę więc Cię zostawić, co i Pan Jezus radził zrobić uczniom, gdy powiedzieli Mu o kolejnym głosie opozycji wobec Niego, mówiąc: Mat 15:14 bw "(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."

Aby jednak "tradycji" stało się zadość, zacytuję Ci na koniec jeszcze jeden werset, który zapisał apostoł Paweł [nie zrobił tego ktoś w ST (który Ty traktujesz bardzo po macoszemu), ale główny pisarz NT] - a słowa te po raz kolejny przeczą Twojej ludzkiej mądrości, że Bóg nie zabija!...
"A wtedy zostanie objawiony ten niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem swoich ust i zniszczy wyraźnym objawieniem swojego przyjścia." [2Tes 2:8 Przekład Dosłowny]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 16 maja 2016, 08:22

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:nie odnosisz się do moich logicznych argumentów

Sahcim, widzę zasadniczą różnicę między nami i jest ona tak wielka, że uniemożliwia nam dogadanie się...
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "dogadamy się" bo jeśli to, że uwierzę w obraz Boga, którego sobie wykreowałeś jako kogoś zmiennego w swej naturze jak człowiek, to rzeczywiście nic z tego...
Otóż Ty pisząc w tym (ale i w innych) temacie w zasadzie nie odwołujesz się do treści Bożego Słowa (bardzo rzadko coś zacytujesz, mylę się?), natomiast bazujesz na swoich logicznych argumentach; podkreślę: swoich...!
Moje logiczne argumenty wynikają z odczytywania ST przez pryzmat Ewangelii gdyż to Chrystus objawił nam Boga w pełni, tzn takiego jakim jest naprawdę...
Piszesz mi: "nie odnosisz się do moich logicznych argumentów". Czy Twoje logiczne argumenty to coś innego jak ludzka mądrość, która jak widzisz w konfrontacji ze Słowem Bożym ma być odsunięta na bok?!
Pokazałem ci na podstawie mojego odczytywania Biblii, że za całym złem stoją moce szatańskie...nie uwierzyłeś i wolisz dalej Bogu przypisywać to, co jest dziełem oskarżyciela/niszczyciela rodzaju ludzkiego...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2016, 08:23

A już cytatu z 2Tes 2,8 nie widzisz?? :letssin:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 16 maja 2016, 08:25

Zbyszekg4 pisze:A już cytatu z 2Tes 2,8 nie widzisz?? :letssin:
Już wyjaśniłem wcześniej czym jest niegodziwiec ale że ty wolisz widzieć w Chrystusie zabójcę swojego stworzenia, to już nic na to nie poradzę..
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 08:34 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2016, 08:32

Co?
Ale zobacz: słowa o zabijaniu i zniszczeniu, Paweł odnosi do kogo? DO PANA JEZUSA!
Więc obojętnie kim czy czym jest/będzie ów Niegodziwiec, to jednak go "Pan Jezus zabije tchnieniem swoich ust i zniszczy wyraźnym objawieniem swojego przyjścia."

Stań kolego w świetle Pisma Św. a nie na gruncie swoich przemyśleń...!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Norbi » 16 maja 2016, 09:26

Zbyszek wyżej dostarczył dowód, że Bóg zabija. To w zasadzie zamyka temat.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Rembov » 16 maja 2016, 09:42

Obawiam się, że jednak nie bardzo to dowodzi tezy Zbyszka. Po pierwsze, różne przekłady różnie oddają ten wers, a po drugie, trzeba go czytać w kontekście całego Pisma Świętego, a nie w oderwaniu od niego.

Już pomijam fakt, że warto się zastanowić nad sama kwestią czy śmierć ciała na skutek działania Boga jest zabiciem? Bóg jest dawcą życia, więc może je też zabrać i nie będzie to zabójstwo, bo jeżeli komuś dam coś, co należy do mnie, to czy odbierając ten dar staję się złodziejem?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2016, 09:49

Rembov pisze: Po pierwsze, różne przekłady różnie oddają ten wers, a po drugie, trzeba go czytać w kontekście całego Pisma Świętego, a nie w oderwaniu od niego.

Mogę zacytować np. opis spuszczenia na Sodomę przez Pana niszczącego ognia...(ST)
Albo śmierć Ananiasza gdy Boga okłamał...(NT)
Czy to będzie dobry kontekst całej Biblii?
Rembov pisze:Już pomijam fakt, że warto się zastanowić nad sama kwestią czy śmierć ciała na skutek działania Boga jest zabiciem? Bóg jest dawcą życia, więc może je też zabrać i nie będzie to zabójstwo, bo jeżeli komuś dam coś, co należy do mnie, to czy odbierając ten dar staję się złodziejem?

To trafna uwaga bo faktycznie "niemiło" w uchu brzmi słowo: zabijać - użyte do Boga...
Ale sahcim chyba i określenia "odbierać" by nie uznał jako rzeczywistego DZIAŁANIA Boga, bo wg niego (i jego logiki) Bóg w cale nie uśmierca... [a jednak odebranie życia to uśmiercenie jest].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Rembov » 16 maja 2016, 09:54

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:Już pomijam fakt, że warto się zastanowić nad sama kwestią czy śmierć ciała na skutek działania Boga jest zabiciem? Bóg jest dawcą życia, więc może je też zabrać i nie będzie to zabójstwo, bo jeżeli komuś dam coś, co należy do mnie, to czy odbierając ten dar staję się złodziejem?

To trafna uwaga bo faktycznie "niemiło" w uchu brzmi słowo: zabijać - użyte do Boga...

Jeżeli umiera człowiek, który ma sto lat, to czy jego śmierć "zabiciem" go przez Boga? Jeżeli na czyjąś głowę spadnie meteoryt, to jego śmierć jest wynikiem "zabicia" przez Boga? Jeżeli ktoś umiera w sztormie, to czy został "zabity" przez Boga?
Patrzysz na temat z ludzkiej perspektywy, a nie z Bożej.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2016, 10:02

A jak zatopił potop i starych i niemowlaki [to samo w Sodomie] to jak to nazwać?
Po drugie nie mówimy o przypadkowym meteorycie, który by miał rąbnąć w Sodomę, ale o sprawczej roli Boga w tymże kataklizmie!
Potop to też nie był sztorm, który zawsze ma prawo się pojawić, gdy wicher powieje...
Widzisz różnicę?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Rembov » 16 maja 2016, 10:07

Zbyszekg4 pisze:A jak zatopił potop i starych i niemowlaki [to samo w Sodomie] to jak to nazwać?
Po drugie nie mówimy o przypadkowym meteorycie, który by miał rąbnąć w Sodomę, ale o sprawczej roli Boga w tymże kataklizmie!
Potop to też nie był sztorm, który zawsze ma prawo się pojawić, gdy wicher powieje...
Widzisz różnicę?!

Nie widzę różnicy, bo to są ciągle dzieła Boże, a nie istniejące same z siebie. Ty zaś nie odpowiedziałeś na moje pytanie: Czy Bóg zabił tych wskazanych przeze mnie ludzi?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości