Czy Bóg zabija?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 10 maja 2016, 20:35

Zbyszekg4 pisze:Wyrwanym wersetem z Izajasza, chcesz przekreślić dziesiątki przekazów o Bożym działaniu, które obejmuje też sprawiedliwą karę z karą śmierci włącznie!
No cóż...dla ciebie każdy werset, który nie będzie pasował do twojego obrazu Boga, który sam dla sobie stworzyłeś, interpretując Pismo wg prywatnego widzimisię, będzie wyrwanym...
Chcesz tak wykrzywiać Biblię, to Twoja sprawa - mnie w to nie wciągniesz, kolego!!
Jeszcze raz powtórzę...gdybyś kierował się rozumem, a nie emocjami, to nie przypisywał byś swoich urojeń pod moim adresem...
Twoje podejście powoduje, że tak naprawdę to nie możemy być niczego pewni, czytając Pismo Swięte! No bo czytając o wydarzeniu "A" nie mamy żadnej pewności, czy było ono faktem czy mitem... Idąc dalej w lekturze napotykamy na opis wydarzenia "B" - ale znów nie mamy pewności jak je zakwalifikować...
I tak w końcu może się okazać, że np. opis zmartwychwstania Chrystusa to też bardzo niepewna sprawa!... [wszak są rozbieżności o relacjach ewangelistów...]
Dlatego też Pan Jezus powołał do istnienia Kościół, któremu zlecił posługę przekazywania prawdy Ewangelii, i pouczył ustami powołanych, że kto słucha Kościoła, ten Jego słucha...
Odwołałeś się do Dekalogu (mając na myśli "Nie zabijaj"). Powinieneś wiedzieć, że w hebrajski tekście to przykazanie brzmi raczej: "Nie morduj".
I to ma sens, bo gdyby chodziło o zwykłe zabijanie (bez morderczych zapędów), to byłby mocny zgrzyt i sprzeczność, gdyż ten sam Bóg, który dał przykazanie o w/w treści, nakazał też zabijać Kananejczyków, oraz wykonywać wyroki śmierci w Izraelu za konkretne wykroczenia!
Chcesz powiedzieć, że wycięcie w pień niemowląt, kobiet i starców mieści się w ramach zabijania bez morderczych zapędów...??? :O
No właśnie: Kto nakazał coś takiego czynić w Izraelu (mowa o karze śmierci)?!
Jak odpowiesz?...
A o Mojżeszu słyszałeś...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2016, 20:39

Czyli Mojżesz sobie coś wymyślił o dał ludowi, tak? Człowieku! - zacznij czytać Biblię, a nie mędrkuj bez sensu! [jak byś nie wiedział, to Mojżesz przekazywał Bożą wolę, a nie swoją]
Naprawdę, pożegnam Cię bo mnie gorszysz!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 10 maja 2016, 20:51

Zbyszekg4 pisze:Czyli Mojżesz sobie coś wymyślił o dał ludowi, tak? Człowieku! - zacznij czytać Biblię, a nie mędrkuj bez sensu! [jak byś nie wiedział, to Mojżesz przekazywał Bożą wolę, a nie swoją]
Naprawdę, pożegnam Cię bo mnie gorszysz!
Aha...to wg ciebie Bóg dał swojemu Ludowi przykazanie "Nie zabijaj/morduj" nie po to aby przestrzegając go upodabniali się do Niego(dążyli do stawania się świętymi jak On jest Święty, tzn na Jego obraz, który objawił w Chrystusie) ale aby upodabniali się do innego niż Chrystus objawił obrazu Boga...??? :O


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2016, 20:57

Ja już Cię pożegnałem i Twoje słowne łamańce, sahcim! Innych częstuj takimi wywodami - ja już się przejadłem!

Jedynie z Rembovem bym słówko zamienił, o ile zechce podać OFICJALNE NAUCZANIE KRK w tej materii...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 10 maja 2016, 21:00

Zbyszekg4 pisze:Ja już Cię pożegnałem i Twoje słowne łamańce, sahcim! Innych częstuj takimi wywodami - ja już się przejadłem!
Czyli nie odpowiesz mi czy Bóg dał swojemu Ludowi przykazanie "Nie zabijaj/morduj" po to, aby poprzez przestrzeganie go stawał się on na obraz i podobieństwo Jego(Boga objawionego w Chrystusie) czy z jakiegoś innego powodu...???
sahcima nie pytam bo wszystkiemu zaprzeczy
He, he...a o czymś takim jak to, że podtrzymujący wszystko w istnieniu Bóg dopuszcza kataklizmy aby "zmusić" człowieka do szukania Jego pomocy słyszałeś...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Kamil M. » 10 maja 2016, 22:31

Tak, jak powiedziałem, jest część tego, co zrządził Bóg w procesie wychowania człowieka. O ile raczej skłaniam się ku zdaniu (rozmawialiśmy już o tym na tym forum), że historia potopu jest raczej mityczna, podobnie Apokalipsy nie brałbym literalnie, to oczywiście i historia o potopie i Apokalipsa pouczają nas o tym, jakie zniszczenie przed Bogiem niesie człowiekowi nieprawość. Podobnie pouczają nas o tym historia Sodomy i Egiptu - obu tym miejscom nieprawość przyniosła zgubę od Boga.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: fauxpas » 10 maja 2016, 22:59

sahcim pisze:
fauxpas pisze:
sahcim pisze: Co co mściwości Boga,

Bóg nie jest mściwy, ale mści się, do Niego należy pomsta.
Czyli nie widzisz przeciwstawieństwa pomiędzy miłuje, a mści się i wg ciebie jak się mści, to jednocześnie miłuje tego na kim dokonuje pomsty..???

W ogóle nie rozumiem tego pytania, wybacz.

Jasne, ale nie zmienia to faktu, że Bóg faktycznie to robi - faktycznie zatraci dusze potępionych - zabije ich na gorszą śmierć niż my potrafimy.
A nie przyszło ci do głowy, że to nie Bóg zatraca dusze ale to dusza posiadająca wolność wyboru zatraci się z własnej woli odrzucając Miłość mimo iż nie jest to zgodne z wolą(pragnieniem) Boga dla niej...???

Gdyby Bóg tak bardzo nie chciał potępienia dusz, to nie tworzyłby ludzi, którzy w swej wolnej woli Go odrzucą, prawda? ;).

Z kim? Przecież Jezus jest Bogiem...?
Udajesz fauxpas czy faktycznie nie rozróżniasz natury człowieczej(stworzonej) od Boskiej...???

Ale co to ma do rzeczy? Jezus odebrał boską chwałę, bo był/jest Bogiem. Nie chcesz chyba powiedzieć, że można oddawać ludziom takiej chwały, bo... Jezus był też człowiekiem?

Tego nie rozumiem. Twoim zdaniem możemy składać ofiary całopalne innym ludziom?
A czy ja tak napisałem albo czy Bóg tego oczekuję od wierzących...???

Nie napisałeś, dlatego pytam. Bóg tego nie tylko nie oczekuje, ale myślę, że wręcz uznałby to za coś niewłaściwego. Sam jednak takie ofiary przyjmował. A więc są rzeczy, których Bóg zakazuje nam robić podczas gdy sam tak postępuje.

Z innych rzeczy: czy możemy modlić się do ludzi?
A do kogo zwrócił się Szczepan w chwili śmierci...nie do Syna Człowieczego siedzącego po prawicy Boga...??? (sprawdź sam)

Do Boga Syna Jezusa Chrystusa. Używanie przypadku Bogoczłowieka jako precedensu dla postępowania z ludźmi jest dosyć ryzykowne. Czy ktoś gdzieś jeszcze modlił się do ludzi?

Jednak wszystko powyższe jest nieważne - i tak ciężko będzie dowieść, że Bóg nie zabija / nie odbiera życia. Weźmy pierwszy przykład z brzegu - Ananiasz i Safira. Co o tym sądzisz?
To może ja zanim odpowiem, to jeszcze raz zapytam: czy wg ciebie Bóg jest ZAWSZE niezmienny w swojej naturze czy ma naturę zmienną jak ludzie, tzn np żałuje tego co robi...???

Bóg jest niezmienny. Teraz poproszę odpowiedź na moje pytanie.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 10 maja 2016, 23:58

fauxpas pisze:
sahcim pisze:
fauxpas pisze:Bóg nie jest mściwy, ale mści się, do Niego należy pomsta.
Czyli nie widzisz przeciwstawieństwa pomiędzy miłuje, a mści się i wg ciebie jak się mści, to jednocześnie miłuje tego na kim dokonuje pomsty..???
W ogóle nie rozumiem tego pytania, wybacz.
Przeczytaj jeszcze raz, bo pytanie jest proste i zrozumiałe...(no ale spróbuję bardziej łopatologicznie)
1) czy widzisz przeciwieństwo pomiędzy miłowaniem, a mszczeniem się ?
2) czy wg ciebie można jednocześnie dokonywać na kimś pomsty(mścić się) i miłować go ?
Gdyby Bóg tak bardzo nie chciał potępienia dusz, to nie tworzyłby ludzi, którzy w swej wolnej woli Go odrzucą, prawda? ;)
Kpisz, czy poważnie pytasz...???
Ale co to ma do rzeczy? Jezus odebrał boską chwałę, bo był/jest Bogiem. Nie chcesz chyba powiedzieć, że można oddawać ludziom takiej chwały, bo... Jezus był też człowiekiem?
Bardzo wiele ma do rzeczy, bo chyba nie chcesz powiedzieć, że wg ciebie Syn Człowieczy zasiadający po prawicy Boga nie JEST Człowiekiem...???
Nie napisałeś, dlatego pytam. Bóg tego nie tylko nie oczekuje, ale myślę, że wręcz uznałby to za coś niewłaściwego. Sam jednak takie ofiary przyjmował. A więc są rzeczy, których Bóg zakazuje nam robić podczas gdy sam tak postępuje.
Czyli uważasz przyjmowanie przez Boga ofiar całopalnych od ludzi(których nie pragnął ale ich nie odrzucał przez wzgląd na ludzką potrzebę odkupienia się u Niego takim sposobem) za czynne działanie/postępowanie Boga...???
Do Boga Syna Jezusa Chrystusa.
A teraz weź i przeczytaj jak jest napisane w Piśmie(Dziejach Apostolskich), tzn kogo widział Szczepan w niebie po prawicy Boga i do kogo się zwrócił czy nie do Syna Człowieczego(Jezusa), stojącego po prawicy Boga...???
Używanie przypadku Bogoczłowieka
Jakiego znowu bogoczłowieka...co ty za brednie tutaj zapodajesz...czy Jezus Chrystus jest wg ciebie jakimś bogoczłowiekiem z mitologii...czy raczej jest prawdziwie Bogiem i prawdziwie Człowiekiem ???
Czy ktoś gdzieś jeszcze modlił się do ludzi?
Oczywiście...bogobojny chrześcijanin zwraca się prośbą modlitewną do swojego brata w wierze aby ten wstawił sięga niego u Pana...np. św. Faukspasie, wstaw się za mną u Boga...
Bóg jest niezmienny.Teraz poproszę odpowiedź na moje pytanie.
Jest podana wyżej...w odpowiedzi na Zbyszka zapytanie.
Natomiast jeśli ty faukspasie wierzysz, że Bóg jest niezmienny w swej naturze, to jak wyjaśnisz to, że Bóg nie chce śmierci grzesznika ale aby się nawrócili i żył z sugestią, że to z woli Boga grzesznicy umierają czy zostają potępieni...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: konto skasowane » 11 maja 2016, 07:24

Zaprawdę zadziwiające jest że każdy katolik ma własną wizję Boga. kilka dni temu pisałem o tym do Gingers że nijak się to ma nawet do głupiego argumentu o 30 tyś denominacji. Katolicy w liczbach swoich wizji i inrerpretacjami prowadzą na szczycie tabeli :)


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2016, 09:37

No, nie! Jestem bardzo rozczarowany postawą katolików - od kilku dni chciałbym poznać oficjalne jakieś stanowisko katolickie w sprawie owego zabijania ludzi przez Boga [rzecz jasna w sprawiedliwych wyrokach, a nie z jakiegoś widzimisie], i nie mogę tego się doprosić! :nerwus:

Rembov milczy [zawsze taki skory do gadki i pouczania jak prawidłowo trzeba wierzyć]; sahcim pisze coś raczej od siebie; inni katolicy głosu nie zabierają...
I tak oto nie wiem, co jest nauczane w KRK w tej materii...
Dowiem się w końcu?! :letssin: [podkreślam: ma to być oficjalne nauczanie!]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Gingers » 11 maja 2016, 09:41

To zapoznaj się z oficjalnymi dokumentami Kościoła - będziesz miał wiedzę (że tak powiem) z pierwszej ręki :D
To nie jest jakaś wiedza tajemna, zakryta przed światem. Mamy XXI wiek - wszystko znajdziesz w necie ;)


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2016, 09:45

Gingers pisze:To zapoznaj się z oficjalnymi dokumentami Kościoła - będziesz miał wiedzę (że tak powiem) z pierwszej ręki :D
To nie jest jakaś wiedza tajemna, zakryta przed światem. Mamy XXI wiek - wszystko znajdziesz w necie ;)

Super! Zadam więc Tobie, która znasz to nauczanie, wiadome pytanie i proszę grzecznie o odpowiedź. Udzielisz jej?!
[Ja bym udzielił, gdybyś się mnie o coś zapytała i bym znał odp.]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Rembov » 11 maja 2016, 10:23

Zbyszek, oficjalne stanowisko katolickie znajdziesz w tej książce: www.katechizm.opoka.org.pl
Zapraszam do lektury.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: konto skasowane » 11 maja 2016, 10:31

Hahaha. Wygląda na to że nawet katolicy nie znają odpowiedzi na to pytanie ponieważ z lektury katechizmu katolickiego nie wypływa to wprost :D czyli myślenie ograniczone jest wyłącznie do interpretacji katechistycznej a co dalej to nie mają pojęcia.


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 11 maja 2016, 10:41

Rembov pisze:Zbyszek, oficjalne stanowisko katolickie znajdziesz w tej książce: http://www.katechizm.opoka.org.pl
Zapraszam do lektury.

A oficjalne stanowisko Boże znajduje się tu: http://biblia-online.pl/spis-tresci,biblia,,1.html
Zapraszam do lektury.

PS. Jesteś Rembov nieużytecznym, gdy się o coś poprosi... Czy tego uczy Cię podana przez Ciebie książka?
Bo podana przeze mnie uczy mnie czegoś odwrotnego...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości