Czy Bóg zabija?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 18 maja 2016, 11:59

Zbyszekg4 pisze:I na cóż ma mi otworzyć oczy ten tekst? (...)
Chciałeś, aby przypowieść o figowcu otwarła mi oczy... - na co miała mi otworzyć oczy?
Na obraz Tego, który w tym tekście jest przedstawiony jako ogrodnik...
Odsyłasz mnie jeszcze do Izajasza, który prorokuje o łagodności Mesjasza... Tak, Jezus taki był, ale gdy święte oburzenie Go naszło, to zdemolował stragany świątynnych kupców, i powrozami ich poczęstował, krzycząc przy tym na nich!...
No właśnie...Jezus na ziemi był przede wszystkim Człowiekiem...Jego boska natura była zakryta dla ludzi aby nie skrzywdzić ich w bezpośrednim kontakcie z trawiącym Ogniem...i chociaż mógł dokonać pomsty na grzesznych ludziach, to jakoś nie widać żeby zesłał ogień czy coś podobnego aby zniszczyć profanujących dom Jego Ojca, tylko okazując ludzkie emocje skupił się na przedmiotach...
Ja, kolego nie mam żadnego problemu, aby rozumieć Jezusowe panowanie nad przyrodą, z tym że On tylko w tym jednym przypadku dokonał cudu niszczącego przyrodę; to był cud destrukcyjny - a zawsze inne cuda były budującymi.
No i właśnie w tym problem, że na podstawie tego biblijnego obrazu ukazującego naturę ludzką łaknącego Syna Człowieczego ty oceniasz Boga, iż jest destruktorem/niszczycielem...
Przeklęcie figowca było proroczą zapowiedzią losu Izraela (rok 70 - zburzenie świątyni, itd.)
No pięknie, i ty oczywiście w Bogu widzisz niszczyciela/destruktora tejże Świątyni nazywanej przez Jezusa domem Jego Ojca...
Nazywasz to wszechwiedzą Boga? Toż to nie wszechwiedza, ale ręczne sterowanie ludźmi
Tak widzi oskarżyciel Boga, a nie wierzący iż Bóg już w momencie stwarzania widzi całe życie istoty stwarzanej...
Na siłę wciskasz szatana do Bożych dokonań...
Ja nie wciskam na siłę szatana jako przyczyny destrukcyjnego/niszczycielskiego działania...to szatan się wciska pomiędzy Boga, a człowieka i wykorzystuje swoje moce do oskarżenia i niszczenia Bożego stworzenia...
Ty się facet zastanów, co robisz!! bo szatanowi przypisujesz to, co Biblia przypisuje Bogu! Co będzie, gdy się okaże, żeś się pomylił...
No jak to co...przecież ty dobrze znasz tego w którym widzisz swojego Pana więc cóż innego może mnie czekać za moje twierdzenie, że Bóg(który jest Miłością) nie oskarża i nie zabija, jeśli nie oskarżenie i zabicie(czyli po twojemu wieczne unicestwienie)...toż wg twojego Pana...oko za oko, krew za krew...
Aby coś było przeklęte to i bez słowa "przekleństwo" to się może stać.
To wg ciebie, bo na podstawie opisu biblijnego z Ks.Rdz wynika, że do przeklęcia potrzebne były słowa..."niech będzie przeklęta..." dlatego nie bądź taki do przodu z tym dobrym odczytaniem Piotra, bo akurat owa wyrywność jego natury nie przysporzyła Piotrowi chwały...

ps...pozostawiam bez komentarza te wszystkie twoje oceny/sądy nad moją osobą, bo z gustami się nie dyskutuje... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2016, 13:10

sahcim pisze: Przeklęcie figowca było proroczą zapowiedzią losu Izraela (rok 70 - zburzenie świątyni, itd.)

No pięknie, i ty oczywiście w Bogu widzisz niszczyciela/destruktora tejże Świątyni nazywanej przez Jezusa domem Jego Ojca...

Tylko na to odp. [na resztę szkoda czasu i sił już nie mam, aby Ci w koło wojtek coś tłumaczyć bo tak to "olejesz"].
Zniszczenie świątyni w 70r. zapowiedział Jezus i jasno rzekł, że to będzie kara za odrzucenie Go.
Podobnie w ST Bóg doprowadził do zniszczenia ówczesnej światyni - była to kara za grzechy Izraela.
Możesz to negować, ale takie są fakty!
Jeśli Ci się wydaje, że Bóg jest przywiązany do materialnych przedmiotów (nawet nazywanych Jego domem), to masz po raz kolejny fałszywy obraz Boga...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 18 maja 2016, 16:41

Zbyszekg4 pisze:Jeśli Ci się wydaje, że Bóg jest przywiązany do materialnych przedmiotów (nawet nazywanych Jego domem), to masz po raz kolejny fałszywy obraz Boga...
Aha...teraz, to ja mam fałszywy obraz Boga...ciekawe więc za co Uzza został uśmiercony jeśli prawdziwy Bóg nie jest przywiązany do przedmiotów materialnych jeśli to ty w Bogu widzisz jego zabójcę... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2016, 18:20

Czy świątynię zburzyli by Babilończycy, gdyby Bóg im na to nie pozwolił? Czemu pozwolił? Czemu Jego światynia legła w gruzach?, skoro wg Ciebie Bóg jest "przywiązany do przedmiotów"?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 18 maja 2016, 18:54

Zbyszekg4 pisze:Czy świątynię zburzyli by Babilończycy, gdyby Bóg im na to nie pozwolił?
Ooo...to już nie Bóg doprowadził do zniszczenia ówczesnej światyni(nie jest jej niszczycielem) ale zrobili to grzeszni ludzie, a Bóg wyłącznie dopuścił działanie grzesznych ludzi... :letssin:
Czemu Jego światynia legła w gruzach?, skoro wg Ciebie Bóg jest "przywiązany do przedmiotów"?
Ha, ha...nie ma to jak przypisać sahcimowi swoje dyrdymały, które Zbyszek forsował dotychczas...
Pytam jeszcze raz: za co Uzza został uśmiercony jeśli przyjmujemy za prawdę, że prawdziwy Bóg nie jest przywiązany do przedmiotów materialnych...???
(bo przypominam iż ty przypisujesz zabójstwo(uśmiercenie) Uzzy Dawcy życia(podtrzymującego je w istnieniu) za dotknięcie się Skrzyni...)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 19:20 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2016, 19:19

Kolego, to nie ja przypisuję Bogu zabicie Uzzy, ale tak zapisane to jest w Biblii, którą Ty traktujesz po macoszemu!

A co zniszczenia świątyni, to czytaj:
2Ch 36:15-21 bw
(15) A przecież Pan, Bóg ich ojców, nieustannie wysyłał do nich swoich posłańców, litując się nad swoim ludem i nad swoim mieszkaniem.
(16) Lecz oni drwili z posłańców Bożych, pogardzali jego słowami i wyszydzali jego proroków, aż gniew Pana na jego własny lud wzmógł się tak, iż nie było już ratunku.
(17) Toteż sprowadził na nich króla chaldejskiego, który pobił mieczem ich pierworodnych w ich świętym przybytku, nie oszczędzając ani młodzieńców, ani dziewic, ani starców, ani sędziwych. Wszystkich wydał Pan w jego ręce.
(18) Wszystkie przybory świątyni Bożej, wielkie i małe, skarby świątyni Pańskiej i skarby króla i jego książąt, wszystko to wywiózł do Babilonu.
(19) Spalili oni świątynię Bożą, zburzyli mury Jeruzalemu, wszystkie jego pałace spalili ogniem, tak iż wszystkie drogocenne sprzęty zniszczały.
(20) Następnie uprowadził do niewoli do Babilonu wszystkich pozostałych, którzy ocaleli od miecza, i tam zostali niewolnikami jego i jego synów aż do nastania królestwa perskiego.
(21) Tak wypełniło się słowo Pana, wypowiedziane przez usta Jeremiasza tej treści: Przez cały czas spustoszenia, dopóki kraj nie odpłaci swoich sabatów, będzie odpoczywał, aby dopełnić siedemdziesiąt lat.

Bóg jest suwerennym Władcą i może, albo:
1. Sam działać
2. pobudzać do działania ludzi
Coś w tym dziwnego? bo dla mnie nie.

Dajmy już spokój tej rozmowie, bo po co to?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 18 maja 2016, 19:28

Zbyszekg4 pisze:Kolego, to nie ja przypisuję Bogu zabicie Uzzy, ale tak zapisane to jest w Biblii, którą Ty traktujesz po macoszemu!
I znowu mnie przypisujesz swoje dyrdymały zamiast uznać w końcu, że dosłowne(literalne) odczytywanie tego co zapisali ludzcy autorzy pism ST jest niezgodne z Duchem z którego były one spisywane...
Bóg jest suwerennym Władcą i może, albo:
1. Sam działać
2. pobudzać do działania ludzi
Coś w tym dziwnego? bo dla mnie nie.
Dla mnie jest dziwne, że pominąłeś podstawową rzecz, a mianowicie to, że Bóg dopuszcza nie zawsze zgodne z Jego wolą działanie ludzi, których umiłował i przypisywanie tego dzialania Jemu...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 20 maja 2016, 17:59

Bóg zabija:
II Księga Mojżeszowa 12:29 O północy zabił Pan wszystkich pierworodnych w ziemi egipskiej, od pierworodnego syna faraona, który miał zasiąść na jego tronie, aż do pierworodnego syna więźnia, który był w więzieniu, i wszelkie pierworodne bydła.

Pan Bóg jest właścicielem i źródłem życia, może je dawać i odbierać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 20 maja 2016, 18:27

KAAN pisze:Bóg zabija:
Bóg tylko dopuszcza aby nie posiadający jeszcze pełnego Objawienia człowiek tak o Nim mówił, pisał...a On, będąc niezmiennie Dawcą tchnienia życia, go nie odbiera, ale to ono, po określonym przy powoływaniu do istnienia istoty stworzonej czasie, wraca do jego Dawcy...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 20 maja 2016, 20:16

sahcim pisze:
KAAN pisze:Bóg zabija:
Bóg tylko dopuszcza aby nie posiadający jeszcze pełnego Objawienia człowiek tak o Nim mówił, pisał...a On, będąc niezmiennie Dawcą tchnienia życia, go nie odbiera....
Odbiera, bo jest też sędzią, każdy kto umiera nie umiera ot tak sobie, to Bog wyznaczył mu czas jego życia i zabiera to życie we właściwym czasie. Potem jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu. Jednak odbiera życie wieczne tym, którzy są w grzechach. Zrozum, ze Bóg jest właścicielem życia, twoje życie należy do Boga który je tobie dał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 20 maja 2016, 20:29

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Bóg zabija:
Bóg tylko dopuszcza aby nie posiadający jeszcze pełnego Objawienia człowiek tak o Nim mówił, pisał...a On, będąc niezmiennie Dawcą tchnienia życia, go nie odbiera....
Odbiera, bo jest też sędzią
Sędzia nie odbiera życia tylko kat...mylisz pojęcia...
Zrozum, ze Bóg jest właścicielem życia, twoje życie należy do Boga który je tobie dał.
No właśnie...jeśli Bóg jest niezmienny i jest Dawcą życia, to nie jest jednocześnie odbierającym je gdyż byłby sam w Sobie sprzecznością...dar życia jest człowiekowi dany raz na zawsze(na wieczność)...czyżbyś o tym zapomniał...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 20 maja 2016, 21:12

KAAN pisze:Bog wyznaczył mu czas jego życia i zabiera to życie we właściwym czasie.
Potem jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu.
Czy chcesz przez to powiedzieć, że pomiędzy wyznaczonym przez Boga czasem kiedy tchnienie życia powraca do jego Dawcy, a tym "potem"
kiedy(jak piszesz -cyt):
"jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu"
zbawionego, który opuścił martwe ziemskie ciało oddzielające go od Pana, nie ożywia ten sam duch Ożywiciel, który ożywił jego martwego ducha na ziemi...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 21 maja 2016, 12:12

sahcim pisze:
KAAN pisze:Bog wyznaczył mu czas jego życia i zabiera to życie we właściwym czasie.
Potem jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu.
Czy chcesz przez to powiedzieć, że pomiędzy wyznaczonym przez Boga czasem kiedy tchnienie życia powraca do jego Dawcy, a tym "potem"
kiedy(jak piszesz -cyt):
"jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu"
zbawionego, który opuścił martwe ziemskie ciało oddzielające go od Pana, nie ożywia ten sam duch Ożywiciel, który ożywił jego martwego ducha na ziemi...???
Nie, tchnienie życia wraca do Boga, człowiek jest troisty, dusza duch i ciało to pełny człowiek.
Bóg jest właściciele twojego życia i może je zabrać kiedy chce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 21 maja 2016, 15:44

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Bog wyznaczył mu czas jego życia i zabiera to życie we właściwym czasie.
Potem jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu.
Czy chcesz przez to powiedzieć, że pomiędzy wyznaczonym przez Boga czasem kiedy tchnienie życia powraca do jego Dawcy, a tym "potem"
kiedy(jak piszesz -cyt):
"jeszcze daje życie w ciele przy zmartwychwstaniu"
zbawionego, który opuścił martwe ziemskie ciało oddzielające go od Pana, nie ożywia ten sam duch Ożywiciel, który ożywił jego martwego ducha na ziemi...???
Nie
Zatem w przypadku zbawionego twoja teza jakoby Bóg odbierał mu życie, a
potem jeszcze raz dawał...(tzn w ciele przy zmartwychwstaniu)...leży.
człowiek jest troisty
Czyżbyś sugerował, że dusza jest jedną z "części" człowieka...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 21 maja 2016, 16:11

sahcim pisze:Zatem w przypadku zbawionego twoja teza jakoby Bóg odbierał mu życie, a
potem jeszcze raz dawał...(tzn w ciele przy zmartwychwstaniu)...leży.
Leży twoje logiczne myślenie, napisałe ci że człowiek jest troisty, duch ma świadomość, a dusza daje życie ciału, rozumiesz?
człowiek jest troisty
Czyżbyś sugerował, że dusza jest jedną z "części" człowieka...???
Bardzo dobrze to ująłeś "części" w cudzysłowie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości