Czy Bóg zabija?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 21 maja 2016, 16:30

KAAN pisze:Leży twoje logiczne myślenie, napisałe ci że człowiek jest troisty, duch ma świadomość, a dusza daje życie ciału, rozumiesz?
To wg twojej wiary(wiedzyy...???) dusza daje życie ciału, a nie Bóg podtrzymuje je przy życiu swoim tchnieniem...??? :O
Bardzo dobrze to ująłeś "części" w cudzysłowie.
Ociekłeś od odpowiedzi...oj nie ładnie...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 21 maja 2016, 21:58

sahcim pisze:
KAAN pisze:Leży twoje logiczne myślenie, napisałe ci że człowiek jest troisty, duch ma świadomość, a dusza daje życie ciału, rozumiesz?
To wg twojej wiary(wiedzyy...???) dusza daje życie ciału, a nie Bóg podtrzymuje je przy życiu swoim tchnieniem...??? :O
Oczywiście że Bóg, Pan Jezus podtrzymuje wszystko mocą swojego słowa.

List do Hebrajczyków 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach.

Boże tchnienie życia jest tym co daje ciału życie:

Księga Joba 33:4 Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie,

Przypowieści Salomona 20:27 Pan czuwa nad tchnieniem człowieka, bada wszystkie tajniki wnętrza.

To tchnienie nazywa się duszą.

Bardzo dobrze to ująłeś "części" w cudzysłowie.
Ociekłeś od odpowiedzi...oj nie ładnie...[/quote]Ładnie, po prostu potwierdziłem to co napisałeś, dobrze to ująłeś, nic dodać nic ująć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 22 maja 2016, 01:24

KAAN pisze:Boże tchnienie życia jest tym co daje ciału życie
Tutaj pełna zgoda...
To tchnienie nazywa się duszą.
Niestety z tym zdaniem się nie zgodzę z tobą KAANie...ponieważ tchnienie życia(ożywiająca ciało moc) to nie jest to samo co dusza, gdyż ta nie wraca do Boga jeśli tego nie chce...tchnienie życia natomiast zawsze wraca do Boga bez względu na decyzję duszy...

Dusza człowieka to nie jest ani "wkład do ciała" (coś jak "dusza" w starych żelazkach) ani też "właściwe ja". (jak w hinduiźmie) Pojęcie "duszy" to termin "techniczny"(wzięty zresztą z filozofii greckiej) ułatwiający rozważanie tematów eschatologicznych - mówiąc
najprościej "dusza" to ten aspekt człowieka, który jest niezniszczalny i zdolny do kontaktu z Bogiem.

Katechizm:
KKK 363 Pojęcie dusza często oznacza w Piśmie świętym życie ludzkie (Por. Mt 16, 25-26; J 15, 13. lub całą osobę ludzką (Por. Dz 2, 41). Oznacza także to wszystko, co w człowieku jest najbardziej wewnętrzne (Por. Mt 26, 38; J 12, 27) i najwartościowsze (Por. Mt 10, 28; 2 Mch 6, 30): to, co sprawia, że człowiek jest w sposób najbardziej szczególny obrazem Boga: "dusza" oznacza zasadę duchową w człowieku.
KKK 365 Jedność ciała i duszy jest tak głęboka, że można uważać duszę za "formę" ciała (Por. Sobór w Vienne (1312): DS 902); oznacza to, że dzięki duszy duchowej ciało utworzone z materii jest ciałem żywym i ludzkim; duch i materia w człowieku nie są dwiema połączonymi naturami, ale ich zjednoczenie tworzy jedną naturę.
KKK 366 Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga (Por. Pius XII, enc. Humani generis: DS 3896; Paweł VI, Wyznanie wiarv Ludu Bożego, 8) nie jest ona "produktem" rodziców – i jest nieśmiertelna (Por. Sobór Laterański V (1513): DS 1440) nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania.



Polecam też
http://mateusz.pl/pow/pow_980903.htm
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... ej_02.html
http://www.teologia.pl/m_k/00-d.htm#1
http://www.katolik.pl/dusza-ludzka-jest ... 16,cz.html
http://www.jankowice.rybnik.pl/czytelnia/kaszowski.html


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Dezerter » 22 maja 2016, 11:16

sahcim pisze:
KAAN pisze:Boże tchnienie życia jest tym co daje ciału życie
Tutaj pełna zgoda...
To tchnienie nazywa się duszą.
Niestety z tym zdaniem się nie zgodzę z tobą KAANie...ponieważ tchnienie życia(ożywiająca ciało moc) to nie jest to samo co dusza, gdyż ta nie wraca do Boga jeśli tego nie chce...tchnienie życia natomiast zawsze wraca do Boga bez względu na decyzję duszy...
całkowicie się zgadzam z sahcimem - tchnienie-meszamach to nie dusza-nefesz
i wiem to nie z KKK a z biblii - zrobiłem własną analizę "składników człowieka" i oto co mi wyszło:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 22 maja 2016, 18:55

sahcim pisze:
KAAN pisze:Boże tchnienie życia jest tym co daje ciału życie
Tutaj pełna zgoda...
To tchnienie nazywa się duszą.
Niestety z tym zdaniem się nie zgodzę z tobą KAANie...ponieważ tchnienie życia(ożywiająca ciało moc) to nie jest to samo co dusza, gdyż ta nie wraca do Boga jeśli tego nie chce...tchnienie życia natomiast zawsze wraca do Boga bez względu na decyzję duszy...
Wraca, dusza nie decyduje, duch ludzki jest tym który moze mieć społecznośc z Bogiem, lub jej nie mieć, być martwym lub żywym , być zbawonym lub potępionym. W NT nie ma mowy o żywej lub martwej duszy w kontekście zbawienia, ale o martwym lub żywym duchu. Dusza daje ciału życie fizyczne, duch daje ciału życie duchowe.

sahcim pisze:Katechizm:
Katechizm się myli, zwróć sie do niezawodnego Słowa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 22 maja 2016, 20:47

KAAN pisze:
sahcim pisze:Niestety z tym zdaniem się nie zgodzę z tobą KAANie...ponieważ tchnienie życia(ożywiająca ciało moc) to nie jest to samo co dusza, gdyż ta nie wraca do Boga jeśli tego nie chce...tchnienie życia natomiast zawsze wraca do Boga bez względu na decyzję duszy...
Wraca, dusza nie decyduje
To według twojej interpretacji dusza ludzka nie posiada własnej woli i nie może np zgrzeszyć i być w Otchłani... :O a co na to Biblia...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 23 maja 2016, 13:00

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:Niestety z tym zdaniem się nie zgodzę z tobą KAANie...ponieważ tchnienie życia(ożywiająca ciało moc) to nie jest to samo co dusza, gdyż ta nie wraca do Boga jeśli tego nie chce...tchnienie życia natomiast zawsze wraca do Boga bez względu na decyzję duszy...
Wraca, dusza nie decyduje
To według twojej interpretacji dusza ludzka nie posiada własnej woli i nie może np zgrzeszyć i być w Otchłani...
Otchłań (abys) nie jest dla duszy, ale dla demonów, masz podstawowe braki w teologii systematycznej. Dusza nie jest tym samym co duch. Duch egzystuje ze świadomością w miejscu oczekiwania na zmartwychwstanie, dusza ożywiająca ciało wraca do Boga.

Kaznodziei Salomona 12:7 Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.

Jest pewna różnica nomenklatury pomiędzy ST i NT, ponieważ troistość człowieka została objawiona w sposób jasny w NT. Wiemy z NT że duch człowieka niezbawionego przebywa w szeolu(hadesie) a nie u Boga, co wskazuje że jego dusza jest tą stroną człowieka, która wraca do boga według Kazn 12:7.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 23 maja 2016, 16:52

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Wraca, dusza nie decyduje
To według twojej interpretacji dusza ludzka nie posiada własnej woli i nie może np zgrzeszyć i być w Otchłani...
Otchłań (abys) nie jest dla duszy, ale dla demonów
Czyżby...??? czyli wg ciebie Biblia (prorok Dawid) się myli mówiąc:
Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei, Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie (Dz.A. 2:26-27) :letssin:
masz podstawowe braki w teologii systematycznej.
A ty w wiedzy biblijnej... :paluszkiem:
Dusza nie jest tym samym co duch. Duch egzystuje ze świadomością w miejscu oczekiwania na zmartwychwstanie, dusza ożywiająca ciało wraca do Boga.
Nie filozuj KAAN bo to nie twoja działka...ty podaj cytaty biblijne gdzie jest napisane, że to dusza(a nie duch - ożywiające tchnienie) wraca do Boga wtedy gdy ciało wraca do ziemi...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 23 maja 2016, 17:45

Jeszcze apropo tego twojej tezy jakoby:
KAAN pisze:Otchłań (abys) nie jest dla duszy, ale dla demonów
"garść" wersetów biblijnych, które ją obalają...

Mężowie bracia, wolno mi otwarcie mówić do was o patriarsze Dawidzie, że umarł i został pogrzebany, a jego grób jest u nas aż po dzień dzisiejszy. Będąc jednak prorokiem i wiedząc, że mu Bóg zaręczył przysięgą, iż jego cielesny potomek zasiądzie na tronie jego, mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani ani ciało jego nie ujrzy skażenia.Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy
(Dz A. 2:29-32 BW)

Panie! Podniosłeś z otchłani duszę moją, Ożywiłeś mnie pośród tych, którzy schodzą do grobu. (5) Wysławiajcie Pana, święci jego, I wyznawajcie święte imię jego! (Ps 30:4-5BW)

Spętały mnie więzy śmierci I opadły mnie trwogi otchłani, ucisk i zmartwienie przyszły na mnie. Wtedy wezwałem imienia Pana: Ach, Panie, ratuj duszę moją! (Ps 116:3-4BW)

Od huku jego upadku wstrząsnę narodami, gdy strącę go do krainy umarłych, do tych, którzy zstąpili do otchłani[b] (Ez 32:23 BW)

[b]Pochłoniemy ich jak kraina umarłych
, żywcem i cało, jak tych, którzy zstępują do otchłani (Przysłów 1:12BW)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2016, 17:52 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Janek » 23 maja 2016, 17:51

Czyżby...??? czyli wg ciebie Biblia (prorok Dawid) się myli mówiąc:
Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei, Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie (Dz.A. 2:26-27)


προιδων ελαλησεν περι της αναστασεως του χριστου οτι ου κατελειφθη η ψυχη αυτου εις αδου ουδε η σαρξ αυτου ειδεν διαφθοραν

Przewidziawszy wcześniej powiedział o powstaniu Pomazańca że nie została pozostawiona dusza Jego w piekle ani ciało Jego zobaczyło rozkład



[i]8 Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy,
nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy5.
9 Dlatego się cieszy moje serce, dusza się raduje,
a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,
10 6 bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu
i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.
11 Ukażesz mi ścieżkę życia,
pełnię radości u Ciebie,
rozkosze na wieki po Twojej prawicy.
Psalm 16




και εβαλεν αυτον εις την αβυσσον και εκλεισεν αυτον και εσφραγισεν επανω αυτου ινα μη πλανηση τα εθνη ετι αχρι τελεσθη τα χιλια ετη και μετα ταυτα δει αυτον λυθηναι μικρον χρονον

I rzucił go do otchłani i zamknął go i opieczętował na nim aby nie zwiódłby narody już aż zostałoby dokonane tysiąc lat i po tych trzeba on zostać rozwiązanym krótki czas [/i] 9. Objawienie Jana 20:3


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 24 maja 2016, 14:47

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:To według twojej interpretacji dusza ludzka nie posiada własnej woli i nie może np zgrzeszyć i być w Otchłani...
Otchłań (abys) nie jest dla duszy, ale dla demonów
Czyżby...??? czyli wg ciebie Biblia (prorok Dawid) się myli mówiąc:
Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei, Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie (Dz.A. 2:26-27)
Musisz sięgnąć do słownika i oryginalnego tekstu. Tam jest użyte słowo "hades" co nie tłumaczy sie na "otchłań", to porostu błąd w tłumaczeniu.
masz podstawowe braki w teologii systematycznej.
A ty w wiedzy biblijnej...
Nie sprawdzają się twoje oceny, sięgnij do dobrego tłumaczenia Biblii, opierasz się o niesprawdzone informacje.
Dusza nie jest tym samym co duch. Duch egzystuje ze świadomością w miejscu oczekiwania na zmartwychwstanie, dusza ożywiająca ciało wraca do Boga.
Nie filozuj KAAN bo to nie twoja działka...ty podaj cytaty biblijne gdzie jest napisane, że to dusza(a nie duch - ożywiające tchnienie) wraca do Boga wtedy gdy ciało wraca do ziemi...
Filozofii nie tykam, przeciwnie do ciebie, bo dualizm natury ludzkiej pochodzi właśnie od filozofów. Cytowałem ci wersety, które mówią o wracającym do Boga duchu, o duchu egzystującym w hadesie (szeolu) cytowałem ci wersety o duchu żywym i martwym człowieku i martwym duchu i żywym człowieku. Teraz poskładaj te wersety w logiczną całość i już masz :) . Koniecznie chcesz mi coś udowodnić sahcim, tylko sam nie wiesz co :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 24 maja 2016, 14:58

sahcim pisze:Panie! Podniosłeś z otchłani duszę moją, Ożywiłeś mnie pośród tych, którzy schodzą do grobu. (5) Wysławiajcie Pana, święci jego, I wyznawajcie święte imię jego! (Ps 30:4-5BW)

Spętały mnie więzy śmierci I opadły mnie trwogi otchłani, ucisk i zmartwienie przyszły na mnie. Wtedy wezwałem imienia Pana: Ach, Panie, ratuj duszę moją! (Ps 116:3-4BW)
W tych dwóch wersetach użyte jest słowo szeol - grób. a nie odchłań, zostało to w polskim przekładzie przetłumaczone na otchłań z powodów potrzeb utrzymamia tekstu w charakterze poezji.
sahcim pisze:Od huku jego upadku wstrząsnę narodami, gdy strącę go do krainy umarłych, do tych, którzy zstąpili do otchłani[b] (Ez 32:23 BW)

[b]Pochłoniemy ich jak kraina umarłych
, żywcem i cało, jak tych, którzy zstępują do otchłani (Przysłów 1:12BW)
W tych dwóch tekstach zostało uzyte słowo "bore" oznaczające dół, cysternę, albo więzienie. Polskie tłumaczenie jest w tych miejscach niezręcznością. BG oddaje to lepiej:

Pro 1:12 Pożremyż ich żywo, jako grób, a całkiem, jako zstępujących w dół;

Jak widzisz nie znalazłeś wersetu popierającego twoją tezę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Dezerter » 24 maja 2016, 21:08

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Wraca, dusza nie decyduje
To według twojej interpretacji dusza ludzka nie posiada własnej woli i nie może np zgrzeszyć i być w Otchłani...
Otchłań (abys) nie jest dla duszy, ale dla demonów, masz podstawowe braki w teologii systematycznej. Dusza nie jest tym samym co duch. Duch egzystuje ze świadomością w miejscu oczekiwania na zmartwychwstanie, dusza ożywiająca ciało wraca do Boga.

Kaznodziei Salomona 12:7 Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.

Jest pewna różnica nomenklatury pomiędzy ST i NT, ponieważ troistość człowieka została objawiona w sposób jasny w NT. Wiemy z NT że duch człowieka niezbawionego przebywa w szeolu(hadesie) a nie u Boga, co wskazuje że jego dusza jest tą stroną człowieka, która wraca do boga według Kazn 12:7.

czyżby? - protestanckie tłumaczenie:
Kzn 12:7 Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.
http://www.betania.katowice.pl/bez-kate ... mona-7-12/

cały ST ci przeczy
skąd te filozofie ?, nawet nie greckie ;-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: KAAN » 25 maja 2016, 10:28

Dezerter pisze:czyżby? - protestanckie tłumaczenie:
Kzn 12:7 Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.
http://www.betania.katowice.pl/bez-kate ... mona-7-12/

cały ST ci przeczy
skąd te filozofie ?, nawet nie greckie ;-)
Masz problem z poznaniem przekazu Słowa, bo gdybyś pomyślal nad przekazem Łuk 16:19-31 w kontekście Kazn 12:7 to wiedziałbyś jak rozumieć ten tekst. Dusza i duch są duchowymi składnikami człowieka i w pewnych przypadkach słowo "duch" stosuje się zamiennie do "dusza". Słowo Boże nie przeczy temu co piszę, po prostu katolicy i wszyscy wychowani na dualizmie istoty człowieka nie rozumieją przesłania Biblii, ty także nie rozumiesz.
Zaczni studiować antropologię na podstawie Biblii; punktem wyjścia do tego studium niech będzie werset:

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Bóg jest troisty i człowiek, jako istota stworzona na obraz i podobieństwo Boże, jest troisty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Dezerter » 26 maja 2016, 22:13

KAAN pisze:
Dezerter pisze:czyżby? - protestanckie tłumaczenie:
Kzn 12:7 Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.
http://www.betania.katowice.pl/bez-kate ... mona-7-12/

cały ST ci przeczy
skąd te filozofie ?, nawet nie greckie ;-)
Masz problem z poznaniem przekazu Słowa, bo gdybyś pomyślal nad przekazem Łuk 16:19-31 w kontekście Kazn 12:7 to wiedziałbyś jak rozumieć ten tekst. Dusza i duch są duchowymi składnikami człowieka i w pewnych przypadkach słowo "duch" stosuje się zamiennie do "dusza". Słowo Boże nie przeczy temu co piszę, po prostu katolicy i wszyscy wychowani na dualizmie istoty człowieka nie rozumieją przesłania Biblii, ty także nie rozumiesz.
Zaczni studiować antropologię na podstawie Biblii; punktem wyjścia do tego studium niech będzie werset:

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Bóg jest troisty i człowiek, jako istota stworzona na obraz i podobieństwo Boże, jest troisty.

troisty
czyli zgodnie z Pawłem
człowiek = duch+dusza+ciało
ja to wiem od dawna i więc mnie nie pouczaj tylko się zapoznaj z moimi poglądami:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości