Czy Bóg zabija?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2016, 20:24

Zakładam nowy temat bo do tamtego, gdzie padły znamienne słowa, mało kto już chyba zagląda... viewtopic.php?f=16&t=15119&p=498569#p498569
Otóż tam, sahcim na moje pytanie: Czy Bóg zabija zasługujących na to?
Odpowiedział następująco:
Nie, bo nie jest stworzeniem, które za zło odpłaca tym samym..

Mam pytanie do katolików czy to jest oficjalna nauka KRK?

A co protestanci myślą o takiej odpowiedzi na takie pytanie - i jakiej oni by udzielili odpowiedzi?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: fauxpas » 09 maja 2016, 20:30

Zdefiniuj "zabija", to wszystko się wyjaśni :).


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2016, 20:34

fauxpas pisze:Zdefiniuj "zabija", to wszystko się wyjaśni :).

Pozbawia życia. Przykłady: Potop; Sodoma i okoliczne miasta; Uzza; Anianiasz i Safira; eschatologiczna zagłada bezbożnych...
O to chodziło, fauxpas?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 09 maja 2016, 22:08

Zbyszekg4 pisze:Zakładam nowy temat bo do tamtego, gdzie padły znamienne słowa, mało kto już chyba zagląda... viewtopic.php?f=16&t=15119&p=498569#p498569
Otóż tam, sahcim na moje pytanie: Czy Bóg zabija zasługujących na to?
Odpowiedział następująco:
Nie, bo nie jest stworzeniem, które za zło odpłaca tym samym..

Mam pytanie do katolików czy to jest oficjalna nauka KRK?
I takie oto pytanie zadaje katolikom człowiek wierzący, że przykazanie dane ludziom:
Nie będziesz zabijał
pochodzi od niezmiennego w swojej naturze Boga, który zachęca(nawołuje) aby być świętym jak On jest Święty... :oops:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: madelinka » 09 maja 2016, 22:34

sahcim pisze: I takie oto pytanie zadaje katolikom człowiek wierzący, że przykazanie dane ludziom:
Nie będziesz zabijał
pochodzi od niezmiennego w swojej naturze Boga, który zachęca(nawołuje) aby być świętym jak On jest Święty... :oops:



:oops: SAhcim przeoczył wyrzynkę narodów w ST?


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 09 maja 2016, 22:36

madelinka pisze:
sahcim pisze: I takie oto pytanie zadaje katolikom człowiek wierzący, że przykazanie dane ludziom:
Nie będziesz zabijał
pochodzi od niezmiennego w swojej naturze Boga, który zachęca(nawołuje) aby być świętym jak On jest Święty... :oops:



:oops: SAhcim przeoczył wyrzynkę narodów w ST?
A z czego tak wnioskujesz, droga madelinka, że sahcim przeoczył czytając ST "wyrzynkę" narodów dokonaną przez Izraelitów w imię Boga, którego nie znali...(bo gdyby Go znali takiego jakim JEST, to nigdy by Pana chwały nie ukrzyżowali...)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: fauxpas » 09 maja 2016, 23:02

Zbyszku, miałem na myśli, żebyś to sobie wytłumaczył z sahcimem, wybacz nieprecyzyjność :).

sahcim:
(1) Bóg robi wiele rzeczy, których ludziom zabrania, np. mści się czy przyjmuje najwyższą chwałę oraz ofiary.
(2) Ciężko udowodnić, że przynajmniej część z "wyrzynek narodów" nie była z samego polecenia Boga. Spójrz choćby na Księgę Jozuego.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 09 maja 2016, 23:31

fauxpas pisze:sahcim:
(1) Bóg robi wiele rzeczy, których ludziom zabrania, np. mści się czy przyjmuje najwyższą chwałę oraz ofiary.
Co co mściwości Boga, to wybacz ale to obraz Boga "malowany" ludzką ręką, którego istnienie Bóg dopuścił przez wzgląd na miłość do tych ludzi, którzy Go takim "miłowali"...(podobnie jak i z przypisywaniem Bogu innych cech natury zmiennej, jak np, że Bóg żałował tego, co uczynił... :letssin: )
Nazywa się to antropomofizacja/uczłowieczanie... :roll:
Co do przyjmowania najwyższej chwały, to wybacz ale czy aby Bóg w Synu Człowieczym nie podzielił się nią...???
Natomiast co do przyjmowania przez Boga ofiar, to jest parę wypowiedzi jak Bóg zaopatrywał się na tego typu działalność ludzką ale nie będę ich przytaczał, bo pewnie je znasz...(i podobnie jak i przy "malowaniu" Go, Bóg zezwalał ludziom na takie praktyki z miłości do ludzi, którym się wydawało, że takim działaniem mogą "udobruchać" tego "mściwego" Boga) :-)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2016, 05:28

O jedno proszę katolików: Proszę mi wyłuszczyć OFICJALNĄ naukę KK na temat kwestii czy Bóg zabija?!
Tylko o tyle proszę bo chcę wiedzieć czy to sahcim tylko tak uważa, jak uważa, czy to jest oficjalne nauczanie katolickie?
Rembov, Ty znasz Katechizm na wyrywki - co tam jest napisane w tej sprawie [tylko proszę: nie pisz mi, abym sobie sam poszukał... bądź otwarty na pilną potrzebę poznania oficjalnej nauki waszej, i podaj jaka ona jest, ok? Dzięki].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 07:26

Nie ma oficjalnego nauczania w tym temacie? Tylko własne fantazje i wyobrażenia katolików?


.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 10 maja 2016, 08:13

dr.sky pisze:Nie ma oficjalnego nauczania w tym temacie? Tylko własne fantazje i wyobrażenia katolików?
Zamiast udawać zdziwionego, że ze względu na obowiązywanie w Kościele katolickim Dekalogu.nie ma innego "oficjalnego" nauczania w tymże Kościele odnośnie tego zagadnienia, to może by tak dr.sky odpowiedział co on jako protestant myśli (...) i jakiej on by udzielił odpowiedzi wiedząc, że bez względu na moralne aspekty bogobojni Izraelici przypisywali wszystkie ich czyny których dokonali właśnie Bogu...
(Patrz Iz 26:12 "O Panie, obdarz nas pokojem, bo Ty sam dokonałeś wszystkich naszych czynów")...?


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 08:43

Dekalog kochaniutki spisany został dla grzesznych ludzi a nie dla Boga co by go miały trzymać w ryzach. Nie posiadasz podstawowej wiedzy biblijnej, dlatego zamiast mówić powinieneś słuchać i się uczyć.


.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: sahcim » 10 maja 2016, 08:59

dr.sky pisze:Dekalog kochaniutki spisany został dla grzesznych ludzi a nie dla Boga co by go miały trzymać w ryzach.
To może jeszcze wytłumaczyć z jakiego innego powodu Dekalog dany został grzesznym ludziom jeśli nie dlatego aby dzięki przestrzeganiu go stawali się oni na podobieństwo Boga będąc powołanymi przez Niego do bycia świętymi jak On jest Święty...???
Poza tym jak ty godzisz obraz niezmiennego Boga sprzed upadku człowieka z tym obrazem Boga, któremu grzeszni ludzie przypisywali wszystkie czyny swoje czyny jako Narodu...???
Nie posiadasz podstawowej wiedzy biblijnej, dlatego zamiast mówić powinieneś słuchać i się uczyć.
Ty za to(jak mniemam) posiadasz takowąż ale z jakiegoś powodu nie chcesz(czy nie potrafisz) udzielić odpowiedzi na proste pytanie Zbyszka mając wiedzę biblijną(jak mniemam), że Izraelici przypisywali wszystkie ich czyny których dokonali właśnie Bogu...
(Patrz Iz 26:12 "O Panie, obdarz nas pokojem, bo Ty sam dokonałeś wszystkich naszych czynów")... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 09:12

Sahcim nie lubię tracić czasu na dyskusję z kimś kto nigdy nie słucha i gada to co mu ślina na język przyniesie. Dlatego nie wchodzę w dyskusję z głupcami którzy najpierw chcą sprowadzić kogoś do swojego poziomu a potem pokonać doświadczeniem.


.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg zabija?

Postautor: konto skasowane » 10 maja 2016, 09:15

11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!» 13 Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» 15 Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!»

O rety, Bóg się mści i przeklina?!? Jak może... Dekalog.


.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości