Potop

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga

Potop był?

Tak
28
80%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
2
6%
To alegoria
5
14%
 
Liczba głosów: 35
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: kontousunięte1 » 08 lis 2017, 11:06

Suzuja pisze:Teorie/tezy które prowadzą do wyników. Posłuchaj sobie Hawkinga on twierdzi że Bóg jest nie potrzebny...

Przestań pleść takie głupoty. Hawking nie jest bogiem, aby twierdzić co jest człowiekowi potrzebne ,a co nie. On potrzebuje nawrócenia.
Powołujesz się na niewłaściwe osoby.
A co do tematu: potop był, jak najbardziej i to w skali ogromnej. Naukowcy na całym świecie znajdują potwierdzenie tego.
Wygłaszasz taki misz-masz w wielu tematach, że mam wątpliwości z kim mamy do czynienia.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 11:25

Sugerujesz że Fizyk który zajmuje się tamtem od kilkudziesięciu lat nie zna się na tym co mówi? Owszem czasem leci w bajkopisarstwo nie ma znaczenia

Naukowcy? Raczej religijni fanatycy. Ja nie mam problemu z uznaniem potopu jaki metafory. Potop regionalny był, na globalny nie ma dowodu


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 14:50

Suzuja pisze:Teorie/tezy które prowadzą do wyników. Posłuchaj sobie Hawkinga on twierdzi że Bóg jest nie potrzebny...
To jego problem, będzie się tłumaczył ze swoich słów na sądzie bezpośrednio Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Riddick » 08 lis 2017, 19:32

Suzuja pisze:Sugerujesz że Fizyk który zajmuje się tamtem od kilkudziesięciu lat nie zna się na tym co mówi? Owszem czasem leci w bajkopisarstwo nie ma znaczenia

To jest świetne zagadnienie. Jakiś czas temu przestałem jeździć na konferencje naukowe, bo okazało sie, że nie można otwarcie skrytykować podejścia jakiego profesora, ponieważ ob poświecił na badanie jakiegoś zagadnienia i równanie tego z ziemią jest odbierane w środowisku naukowym jako poważny i niedopuszczalny afront. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma racji. Tak wiec argument, że ktoś zajmuje sie czymś ileś dekad nie jest argumentem, bo w strukturach akademickich istnieje powszechnie zjawisko, ze ktoś jest specjalistą w swojej dziedzinie, którą budował całe lata, ale sie myli, lecz ze względu na te lata nikt tego specjalnie głośno nie zburzy. Absurd, ale tak jest. Tak wiec nie liczy sie kto ile lat poświecił, i ile jest „specjalistą”, ale liczy sie czy ma racje czy nie.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 21:01

Z tym że WW nie przyjmuje 1 naukowiec. Nie wychodzi że swoimi wzorami przed salę studentów i wykłada im swoje obliczenia. Mówimy o teori uznaną praktycznie za aksjomat przez wszelakie środowiska naukowe


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: magda » 22 lis 2017, 00:06

Obrazek

Potop był na pewno dowodem na to są skamieniałe drzewa które często stoja przechodząc przez kilka warstw geologicznych które to warstwy naukowcy określają na wiele milionów lat takie drzewo musiałowby zyc też wiele milionów lat żeby stopniowo uległo zasypaniu i skamienieniu a to niemożliwe , drzewa uległy zalaniu błotem które wytworzyło warstwy , robiono doświadczenia i w naczyniu szklanym po nasypaniu piachu ziemi zwiru i różnych odpadów organicznych po dolaniu wody i po chuśtaniu tym naczyniem rozłożyły się warstwy takie jak te geologiczne zawierajac rózne rodzaje odpadów ., takie drzewa co przechodza przez wiele warstw powstały w czasie potopu w błocie , Nie było wielkich trwajacych miliony lat okres ów geologicznych zasypujących stopniowo drzewa które miałyby życ te miliony lat a zwyczjnie był potop.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 23 lis 2017, 20:24

Co się stało z wodą po potopie?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Noemi » 23 lis 2017, 22:27

przepiekny opis o tym co sie stalo z woda po potopie zaczerpnieta z Biblii Katolickiej
"Księga Rodzaju, 8
1.Ale Bóg, pamiętając o Noem, o wszystkich istotach żywych i o wszystkich zwierzętach, które z nim były w arce, sprawił, że powiał wiatr nad całą ziemią i wody zaczęły opadać. 2.Zamknęły się bowiem zbiorniki Wielkiej Otchłani tak, że deszcz przestał padać z nieba. 3.Wody ustępowały z ziemi powoli, lecz nieustannie, i po upływie stu pięćdziesięciu dni się obniżyły. 4.Miesiąca siódmego, siedemnastego dnia miesiąca arka osiadła na górach Ararat. 5.Woda wciąż opadała aż do miesiąca dziesiątego. W pierwszym dniu miesiąca dziesiątego ukazały się szczyty gór. 6.A po czterdziestu dniach Noe, otworzywszy okno arki, które przedtem uczynił, 7.wypuścił kruka; ale ten wylatywał i zaraz wracał, dopóki nie wyschła woda na ziemi. 8.Potem wypuścił z arki gołębicę, aby się przekonać, czy ustąpiły wody z powierzchni ziemi. 9.Gołębica, nie znalazłszy miejsca, gdzie by mogła usiąść, wróciła do arki, bo jeszcze była woda na całej powierzchni ziemi; Noe, wyciągnąwszy rękę, schwytał ją i zabrał do arki. 10.Przeczekawszy zaś jeszcze siedem dni, znów wypuścił z arki gołębicę 11.i ta wróciła do niego pod wieczór, niosąc w dziobie świeży listek z drzewa oliwnego. Poznał więc Noe, że woda na ziemi opadła. 12.I czekał jeszcze siedem dni, po czym wypuścił znów gołębicę, ale ona już nie powróciła do niego. 13.W sześćset pierwszym roku, w miesiącu pierwszym, w pierwszym dniu miesiąca wody wyschły na ziemi, i Noe, zdjąwszy dach arki, zobaczył, że powierzchnia ziemi jest już prawie sucha. 14.A kiedy w miesiącu drugim, w dniu dwudziestym siódmym ziemia wyschła, 15.Bóg przemówił do Noego tymi słowami: 16.Wyjdź z arki wraz z żoną, synami i z żonami twych synów."
Księga Rodzaju, 8 - Bíblia Católica Online


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 23 lis 2017, 23:27

magda pisze:Obrazek

Potop był na pewno dowodem na to są skamieniałe drzewa które często stoja przechodząc przez kilka warstw geologicznych które to warstwy naukowcy określają na wiele milionów lat takie drzewo musiałowby zyc też wiele milionów lat żeby stopniowo uległo zasypaniu i skamienieniu a to niemożliwe , drzewa uległy zalaniu błotem które wytworzyło warstwy , robiono doświadczenia i w naczyniu szklanym po nasypaniu piachu ziemi zwiru i różnych odpadów organicznych po dolaniu wody i po chuśtaniu tym naczyniem rozłożyły się warstwy takie jak te geologiczne zawierajac rózne rodzaje odpadów ., takie drzewa co przechodza przez wiele warstw powstały w czasie potopu w błocie , Nie było wielkich trwajacych miliony lat okres ów geologicznych zasypujących stopniowo drzewa które miałyby życ te miliony lat a zwyczjnie był potop.

Magdo. Już Ci pisałem, abyś sprawdziła źródła tych rewelacji ;-)
To oszustwo jest zwykłe..

Noemi - bój się Boga :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Noemi » 24 lis 2017, 09:02

Nesto fajnie ze sie o mnie troszczysz z usmiechem na twarzy :),ale ci powiem w tajemnicy "ten sie smieje kto sie smieje ostatni " zwaz na dobrotliwosc Boza ,On oczekuje na kazdego i nie odrzuca precz ,zawsze masz szanse zawrocic z drogi ktora beztrosko kroczysz w oddaleniu od Boga
P.S
Zwazywszy na fakt ze czasami w naszych czasach zdazaja sie wielkie powodzie /taka mala namiastka potopu/ i po kilku dniach wody opadaja ,rzeki powracaja do stanu sprzed ,wiec w czym problem w zrozumieniu potopu


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 24 lis 2017, 09:56

nesto pisze:To oszustwo jest zwykłe..
To co cytuje Magda to prawda, na całym świecie są takie pnie drzew, to dość popularna skamieniałość.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Mitopek
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2017, 08:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Białystok
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Mitopek » 24 lis 2017, 11:19

Suzuja pisze:Bóg stworzył niebo i ziemię za pomocą Wilkiego wybuchu. Koniec offtopu

Dyskusja ma być na temat potopu a nie fizyki/kwantowej


Czy nie wychodzi ci, że w takim razie Bóg jest jakimś tyranem? Bo osoby które ufają biblii, wiedzą, że zło powstało nie przez Boga, ale przez zerwanie jabłka. Kiedy jednak wierzysz, że Bóg stworzył to za pomocą wielkiego wybuchu, to przyjmujesz zwiedzenie szatana które zwala winę zła na Boga, który ten świat tak stworzył.
Biblia jasno mówi, że Bóg stworzył piękny świat bez zła. Biblia jasno mówi, że był potop, nawet Jezus się na to powołuje. Trzeba pamiętać, że jest wiele zwiedzenia na tym świecie, jednak jest wiele dowodów na potop. Tak przy okazji powiem, że największą rzeczą która jest potwierdzona według mnie przez kreacjonistów to to, że dinozaury żyły z ludźmi. Jest na to masa dowodów. Po prostu kiedy ktoś zaczyna uważać, że ziemia ma 6000 lat jest od razu uznawany za fanatyka religijnego. A ja się pytam - jak on ma dalej wierzyć, że nie ma Boga kiedy wierzy, że ziemia jest młoda? Jest wiele osób którzy wręcz nauczali ewolucji, jednak kiedy dokładniej przeanalizowali w to co wierzą i porównali to z tym co przedstawiają kreacjoniści, nawrócili się. np Walter Veith, z tego co pamiętam był on profesorem który wykładał na temat ewolucjii, teraz kiedy wpiszesz sobie na youtube zobaczysz jak również wykłada ale o Bogu :)
Jeśli chcesz przeanalizować to co przedstawiają kreacjoniści, polecam wykłady Dr. Kent Hovinda, bardzo dużo mówi włąsnie o potopie itp.
Poza tym jest wiele jego debat ze znanymi osobami na youtube i nie uważam, żeby go zagieli a wręcz przeciwnie :D
Masz tu przykładowy jego filmik
https://www.youtube.com/watch?v=9AhWAtWtTm4&t=71s


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Oliwka » 24 lis 2017, 12:09

Suzuja pisze:Co się stało z wodą po potopie?


:-) rybki ja wypiły ,albo Noe i uratowane zwieratka ;-)

ech na tak postawione pytanie cóz ci odpowiedziec ....

a pan Hawkinga i jego czarna dziura jest czy jej nie ma ?
Skoro on dla ciebie takim autorytetem to warto sie zastanowic nad jego buntem wobec Boga kty jest mu
nie potrzebny bo ma takich co mu wózek skonstruowali czyli ma swoich stwórców ?
Ale dla mnie Bóg Israela a nie jakic bóg ,jest SKAŁA JEST ZBAWICIELM ,POCIESZYCIELEM i powiem ci ,ze
widze takich buntowników w których rzadzi bóg tego swiata widze ich na codzien i nie zazdoszcze im niczego jak i nieazdroszcze
wózka panu Hawking.
a potop był po to żeby URATOWAC resztke ludzi jak napisano Tylko resztka bedzie uratowana .
kim byli ci co sie nasmiewali z Boga któremu ufał Noe? to były hybrydy Nefilimów pobabrancy którzy niszczyli Ziemie
zwierzeta i ludzi bo wprowadzili pierwsze GMO .tak ,tak


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 24 lis 2017, 18:57

Mitopek pisze:
Suzuja pisze:Bóg stworzył niebo i ziemię za pomocą Wilkiego wybuchu. Koniec offtopu

Dyskusja ma być na temat potopu a nie fizyki/kwantowej


Czy nie wychodzi ci, że w takim razie Bóg jest jakimś tyranem? Bo osoby które ufają biblii, wiedzą, że zło powstało nie przez Boga, ale przez zerwanie jabłka. Kiedy jednak wierzysz, że Bóg stworzył to za pomocą wielkiego wybuchu, to przyjmujesz zwiedzenie szatana które zwala winę zła na Boga, który ten świat tak stworzył.
Biblia jasno mówi, że Bóg stworzył piękny świat bez zła. Biblia jasno mówi, że był potop, nawet Jezus się na to powołuje. Trzeba pamiętać, że jest wiele zwiedzenia na tym świecie, jednak jest wiele dowodów na potop. Tak przy okazji powiem, że największą rzeczą która jest potwierdzona według mnie przez kreacjonistów to to, że dinozaury żyły z ludźmi. Jest na to masa dowodów. Po prostu kiedy ktoś zaczyna uważać, że ziemia ma 6000 lat jest od razu uznawany za fanatyka religijnego. A ja się pytam - jak on ma dalej wierzyć, że nie ma Boga kiedy wierzy, że ziemia jest młoda? Jest wiele osób którzy wręcz nauczali ewolucji, jednak kiedy dokładniej przeanalizowali w to co wierzą i porównali to z tym co przedstawiają kreacjoniści, nawrócili się. np Walter Veith, z tego co pamiętam był on profesorem który wykładał na temat ewolucjii, teraz kiedy wpiszesz sobie na youtube zobaczysz jak również wykłada ale o Bogu :)
Jeśli chcesz przeanalizować to co przedstawiają kreacjoniści, polecam wykłady Dr. Kent Hovinda, bardzo dużo mówi włąsnie o potopie itp.
Poza tym jest wiele jego debat ze znanymi osobami na youtube i nie uważam, żeby go zagieli a wręcz przeciwnie :D
Masz tu przykładowy jego filmik
https://www.youtube.com/watch?v=9AhWAtWtTm4&t=71s


Kreacjonizm ośmiesza chrześcijaństwo. Ja nie wierzę w tyrana który odrzuca ludzi przez zjedzenie jabłka. Nikt nie czyta tej historii dosłownie. Chrześcijanie od zawsze krytykowali literalny odczyt Biblii. Mało kto wierzył w nią dosłownie. Przed Darwinem np. Większość teologów uważała że ziemia ma sporo ponad 6tys lat. Darwin sam nie został ateistą przez ewolucję. Stalo sie to na długo przed tym jak napisał swoją ksiązkę. Swoja drogą, w Anglii przed Darwinem bylo wiecej ateistów niz po jego smierci. Biblii nie czyta się dosłownie choćby przez różne opisy stworzenia, śmierci Judasza itp. Jest w niej zawarte tysiące metafor i alegorii. Trzeba mieć naprawdę słaba wiarę żeby nie uznawać WW bo to "kłóci" się z opisem Biblijnym. Bóg chrześcijan to nie Bóg nauki. To Bóg miłości

Hovind bardzo ciekawie opowiada. Ale Dr. Żadnym to on nie jest

Ps: trochę pomieszalem kolejność ale to już po edycji. Nie chce mi sie poprawiać


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: magda » 24 lis 2017, 20:22

Suzuja pisze: trochę pomieszalem kolejność ale to już po edycji. Nie chce mi sie poprawiać
oliwko chyba przed potopem było więcej suchego lądu niż teraz a reszta zamarzła na Biegunach część wyparowała. jak by stopniały czapy lodowe to by pokryło ziemię.

Suzuja pisze: trochę pomieszalem kolejność ale to już po edycji. Nie chce mi sie poprawiać
Nie martw sie tym i tak czy pomieszane czy nie to bardzoo głupia wypowiedź , jak kazda ateistyczna


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości