Potop

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga

Potop był?

Tak
28
80%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
2
6%
To alegoria
5
14%
 
Liczba głosów: 35
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Potop

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 22:51

to jak to jest z tym potopem był czy nie?(Jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie)


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Sebek » 06 lis 2017, 22:56

Tak.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 06:31

Masz jakieś źródło naukowe?

Tzn. Potop był, ale występował on najpraedopodobniej regionalnie. Naukowcy z uniwersytetu w Wiedniu(chyba. Już nie pamiętam) uważają że ok 9.5 tyś lat temu w Ziemię uderzyła kometa i spowodowała powódź. A Biblijny opis to tylko symbolika dla ludzi


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 09:39



Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 11:43

Widziałem dużo takich filmów. Jak można w 2017 roku wierzyć że ziemia ma 6tyś lat? Jeszcze krytykę ewolucji mogę zrozumieć... Wielki Wybuch był 14mld lat temu. Ziemia ma jakieś 4mld. Bóg i nauka się nie wykluczają, a przynajmniej fizyka go nie wyklucza

Praca prof. Roberta Genter'ego dowodzi powstawania wegla w krotkim okresie czasu. Tak samo radioaureole dowodzą tego że ziemia mogła powstać w mniej 30min. Nigdy nie miałem problemu z wiarą i starą ziemią


Ps: historia Noego i arki nie została udowodniona. Możliwe że Arka była jakimś przedmiotem a ratowanie ludzi to jakaś metafora


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 11:55

Suzuja pisze:Widziałem dużo takich filmów. Jak można w 2017 roku wierzyć że ziemia ma 6tyś lat?
Widziałeś i żadnej refleksji? Trzeba jeszcze mieć do tego podbudowę w zakresie nauk przyrodniczych. Nie znam twoich osiągnięć naukowych, ale sądząc po twoich odpowiedziach nie masz w tym zakresie wielkiej wiedzy :) . Może napisz co cię nie przekonało pod względem naukowym co było przedstawione w tym filmie. 2017 to piękny wiek cywilizacji i w końcu u swojego schyłku ta cywilizacja powinna zrozumieć że to co napisano w Biblii jest prawdą i ziemia ma nieco ponad 6000 lat.
Jeszcze krytykę ewolucji mogę zrozumieć...
Robisz postępy :)
Wielki Wybuch był 14mld lat temu.
A skąd o tym wiesz?
Ziemia ma jakieś 4mld.
Gdzie to napisano, jest gdzieś wybita data produkcji ziemi na 4exp9lat?
Bóg i nauka się nie wykluczają, a przynajmniej fizyka go nie wyklucza
Wyklucza, już pierwszy werset Biblii mówi że Bóg stworzył świat, a ateistyczni naukowcy mówią ze samo się porobiło. Fizyka i rzetelna nauka rzeczywiście nie jest sprzeczna z Biblią.
Praca prof. Roberta Genter'ego dowodzi powstawania wegla w krotkim okresie czasu. Tak samo radioaureole dowodzą tego że ziemia mogła powstać w mniej 30min. Nigdy nie miałem problemu z wiarą i starą ziemią
:)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 12:05

Inflacja kosmologiczna/rozszerzanie się wszechświata. Prędkość światła wskazuje na to że wszechświat ma 14mld lat. Przyjrzyjmy się Bibli i co mówi o powstaniu wszystkiego "na początku była ciemność, potem słowo i stała się światłość" no to mamy "czasy" przed WW. Istnieje tylko Bog istota omnipotentna(jednostka abstrakcyjna) no i mamy WW(Stała się światłość). Gdzie widzisz sprzeczność? W Biblii nie ma prawie nic o fizyce. Więc jak nauka na tej płaszczyźnie ma być sprzeczna z Biblią?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 12:21

Suzuja pisze:Inflacja kosmologiczna/rozszerzanie się wszechświata. Prędkość światła wskazuje na to że wszechświat ma 14mld lat.
Ta teoria już nie jest na topie :) . To tylko teoria, nic więcej, rzeczywistość jest opisana w Biblii.
Przyjrzyjmy się się Bibli i co mówi o powstaniu wszystkiego "na początku była ciemność, potem słowo i stała się światłość" no to mamy "czasy" przed WW.
Nie, na początku Bóg stworzył niebo i ziemię, a nie stała się światłość. Czytaj Biblię.
Istnieje tylko Bog istota omnipotentna(jednostka abstrakcyjna) no i mamy WW(Stała się światłość). Gdzie widzisz sprzeczność?
Sprzeczność jest z Biblią, przeczytaj pierwszy rozdział Genesis.
Suzuja pisze:W Biblii nie ma prawie nic o fizyce. Więc jak nauka na tej płaszczyźnie ma być sprzeczna z Biblią?
Taka, która mówi ze samo coś wybuchło i się poskładało z kawałków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 12:35

Czyli ziemia była przed wszechświatem? Genialne... nie pamiętam dokładnie Bibli więc mogę troszkę mijać się z prawdą. To bez znaczenia. meritum jest takie samo

Nie powołujesz się na pracę naukowe czy chociażby na coś co zostało potwierdzone. Hindusi twierdzą że wszechświat powstał z wielkiej jedności i do niej wróci. Według ich doktryny mają rację. Z Tobą jest podobnie

Bóg stworzył WW. Nie ma sprzeczności

Teraz proszę o naukowe dodowdy na tematu potopu


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 12:51

Suzuja pisze:Czyli ziemia była przed wszechświatem? Genialne...
A w czym problem?
nie pamiętam dokładnie Bibli więc mogę troszkę mijać się z prawdą.
Dlatego zachęcam cię do czytania Biblii a nie dyskusji o czymś czego nie znasz.
Nie powołujesz się na pracę naukowe czy chociażby na coś co zostało potwierdzone.
Powołuje się na potwierdzone Słowo Boze:

II List św. Piotra 1:19 Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach.

Hindusi twierdzą że wszechświat powstał z wielkiej jedności i do niej wróci. Według ich doktryny mają rację. Z Tobą jest podobnie
Nie podobnie, hindusi jeśłi się nie nawrócą umrą w swoich grzechach. Ja mam obiecane zbawienie w Panu Jezusie :)
Bóg stworzył WW.
Bóg stworzył niebo i ziemię a nie WW.
Teraz proszę o naukowe dodowdy na tematu potopu
Obejrzyj filmik który ci podlinkowałem i staraj się zrozumieć prace tych naukowców. którzy tam występują. :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 16:20

Bóg stworzył niebo i ziemię za pomocą Wilkiego wybuchu. Koniec offtopu

Dyskusja ma być na temat potopu a nie fizyki/kwantowej


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 16:53

Suzuja pisze:Bóg stworzył niebo i ziemię za pomocą Wilkiego wybuchu. Koniec offtopu
Nieprawda, Bóg stworzył niebo i ziemię mocą swojego Słowa i rękoma Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 17:40

Udowodnij. Bo na to nie ma ani jednego dowodu(no chyba że Biblię się uznaje za książkę naukową). Na WW są


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 10:28

Suzuja pisze:Udowodnij. Bo na to nie ma ani jednego dowodu(no chyba że Biblię się uznaje za książkę naukową). Na WW są
Nauka nie daje dowodów, nauka daje teorie i modele zjawisk. Prawdą zajmuje się Biblia, dowód masz w Biblii. Prosiłem żebyś posłuchał profesora Meisnera, on mówi na swoich wykładach czym zajmuje się nauka i czy teorie naukowe są rzeczywistością. Nauka nie nadaje się do opisu rzeczywistości, której nie można zbadać. Aktu stworzenia nie można zbadać naukowo bo jest to fizycznie niewykonalne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 08 lis 2017, 11:00

Teorie/tezy które prowadzą do wyników. Posłuchaj sobie Hawkinga on twierdzi że Bóg jest nie potrzebny...



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości