Potop

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga

Potop był?

Tak
28
80%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
2
6%
To alegoria
5
14%
 
Liczba głosów: 35
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nadrozd » 24 lis 2017, 20:45

Suzuja pisze:
Kreacjonizm ośmiesza chrześcijaństwo. .


Widzisz ja mam pocześći podobne zdanie....ale jestem kreacjonista.
Powiem ci dlaczego bo może CIe to zainteresuje.


Pan Bóg cie stworzył.... i mnie i nas wszystkich. Dlatego piszac do Ciebie pisze do kogoś kto jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
DO kogoś kto ma dla mnie wartość i jest cenny...
Do kogoś w kim niezależnie od tego jaki jest chce widzieć Chrystusa bo jest w nim potenjał.
To jest kreacjonizm biblijny.



Kreacjonizm zas paranormalny czy rabinoczny ktory stara sie obliczyc wiek ziemi..... mimo że pierwsze wersety bibli wskazuja że sie nie da (bo słonca nie było) az do 3ciego dnia ;)... nie jest bibliny opiera sie na ludzkich przekonaniach...
takiego kreacjonizmu i ja nie trawie.
Jest zreszta mase teori kreracjoniztycznych ktore nawet nie udaja że opieraja sie na bibli ;) ktorych nie trawie również.


Suzuja pisze:
. Ja nie wierzę w tyrana który odrzuca ludzi przez zjedzenie jabłka.

Teraz tak.... dobrze że nie wierzysz boga Tyrana który odrzuca ludzi przez zjedzenie jałbka ---- bo to też poglad nie bibliny.
To sa nauki serwowane przez weża co przekreca słowo Boże, bo nie starczy sie powoływać na pismo ;)

W ksiedze rodzaju ani nie wywalili pierwszych luidzi z edenu za zjedzenie jabłka ( bo nie ma nawet słowa jabłko w tekście) =D
wiemy tylko że:
a) zjedzenie tego owoca skutkowało zyskaniem śmiertelnośći..

Rdz 2:16-17 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz

I tak sie dzieje ja ty i każdy umiera.

Nie wiem czy to cie zacheciło.....do sprawdzenia czy cie nie robie w konia....
Ale chciałbym cie zainspirować do posłuchania i wyobrażenia sobie na nowo ks rodzaju...
https://www.youtube.com/watch?v=3qt1SNZ ... G7K2bL-SSq
I spedzenia miło czasu.



ale tylko tego jak powstał świat.... byś sprawdziła że nie ma tam jabłka i nikt nikogo za zjedzenie jabłka nie wywalił.



co do potopu i reszty bibli to narazie nei zachecam.
bo ewidentnie masz z kądś przekonania o bibli jakby z czymś dodanym.
To dodane nie wiem z kad jest....... ale mysle że możesz to dodane lubić z przywiazania.....nawet jak nie ma jabłka w treści i dodane jest kłamstwem
.
(Ja też takowe dodatki w przekoananiach miewam (nie wiem z kąd )i rewidowanie ich zabiera czasem troszke czasu, Napewno nie warto tego przyśpieszać na siłe ino poczekać przemyślec wtedy odkrywanie tego świata na nowo staje sie przyjemnościa)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 24 lis 2017, 20:55

Magda, Ateistki to szukaj przed lustrem. Na twoje wymysły nic nie poradzę. Nie moja wina ze jestes chrześcijanką parę lat i nic o chrześcijaństwie nie wiesz

@up śmierć jest z ludźmi od początku. Adam i Ewa to symbole ludzi jako całości, a jabłko to skrót myślowy. Nikt normalny nie bierze tej historii dosłownie. Ludzie o małej wierze boją się nauki. Ich wiara jest powierzchowna, a gdy okazuje się że jednak naukowcy mieli rację ich wiara sypie się jak domino


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: magda » 25 lis 2017, 00:20

nadrozd pisze: Dlatego piszac do Ciebie pisze do kogoś kto jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga.


Nadrozd ty chyba zapomniałeś ze ateiści nie są stworzeni przez Boga i na jego obraz ale pochodzą od małpy i ten gościu w zwiazku z jego religią czyli ateizmem pochodzi od małpy. Poza tym jest to osobnik męski mimo takiego Homoawatara.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 25 lis 2017, 09:28

Suzuja pisze:Kreacjonizm ośmiesza chrześcijaństwo.
Ewolucjonizm ośmiesza tych co w niego wierzą, jest nienaukowy.
Ja nie wierzę w tyrana który odrzuca ludzi przez zjedzenie jabłka.
Ja też :D , Ewa zjadła zakazany owoc a nie jabłko.
Nikt nie czyta tej historii dosłownie.
Ja czytam dosłownie i wiele tysięcy ludzi na całym świecie.
Chrześcijanie od zawsze krytykowali literalny odczyt Biblii.
Chrześcijanie nigdy nie krytykowali dosłownego odczytu Biblii.
Mało kto wierzył w nią dosłownie.
Wszyscy wierzyli dosłownie. To heretycy zaczęli wierzyć niedosłownie.
Przed Darwinem np. Większość teologów uważała że ziemia ma sporo ponad 6tys lat.
Większość nie oznacza prawdy, a poza tym większość ufała w dosłowny przekaz Biblii.
Darwin sam nie został ateistą przez ewolucję. Stalo sie to na długo przed tym jak napisał swoją ksiązkę.
To kompletna nieprawda, poczytaj sobie życiorys Karola Darwina.
Swoja drogą, w Anglii przed Darwinem bylo wiecej ateistów niz po jego smierci.
Czy ilość ateistów jest wyznacznikiem prawdy?
Biblii nie czyta się dosłownie choćby przez różne opisy stworzenia,
Nie ma różnych opisów stworzenia, jest jeden.
śmierci Judasza itp.
Nie ma różnych opisów śmierci Judasza.
Jest w niej zawarte tysiące metafor i alegorii.
To prawda, ale nie wszystko jest metaforą i alegorią.
Trzeba mieć naprawdę słaba wiarę żeby nie uznawać WW bo to "kłóci" się z opisem Biblijnym.
Słaba wiara wierzy w WW i w miliardy lat istnenia świata.
Bóg chrześcijan to nie Bóg nauki. To Bóg miłości
Bóg Wszechmogący to ten opisany w Biblii, który potrafi stworzyć wszystko w sześć dni.
Hovind bardzo ciekawie opowiada. Ale Dr. Żadnym to on nie jest
Ty tym bardziej nie jestes dr i na dodatek nie umiesz ciekawie opowiadać :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 25 lis 2017, 10:49

Zacznijmy od tego że kreacjonizm to filozofia a nie nauka. Kreacjonizm jest nie falsyfikowalny, opiera się na podważaniu założeń ewolucjonistów

Czytanie Biblii dosłownie to wymysł lat 60'tych XX wieku. To kreacjonisci stworzyli sobie problem. Nikt przedtem nie miał z tym problemu żeby łączyć ewolucję z wiarą w Boga. Kreacjonisci swego czasu też omamili mnie swoim bełkotem. Co nie zmienia faktu że nie ma sensu walczyć z nauką. Co osiągnął przez tyle lat taki Hovind? Niewiele.
Prawdziwie wierząca osoba nie musi się bać nauki

Darwin stał się ateistą przez śmierć córki nie przez ewolucję. To elementarna wiedza, Nie trzeba znać jego biografii...

Ziemia nie ma 6tyś lat. Mało kto w to wierzył. Teraz jak i od początku chrześcijaństwa

Mam nadzieję że jak to zrozumiesz twoja wiara się nie rozsypie. Nauka zajmuje się nauką, Religia duchowością


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 25 lis 2017, 11:26

Suzuja pisze:Zacznijmy od tego że kreacjonizm to filozofia a nie nauka. Kreacjonizm jest nie falsyfikowalny, opiera się na podważaniu założeń ewolucjonistów
Ewolucjonizm to ideologia, a nie nauka. Ewolucjonizm jest nie falsyfikowalny i niemożliwy do udowodnienia.
Czytanie Biblii dosłownie to wymysł lat 60'tych XX wieku.
Czytanie Biblii dosłownie jest jedynym prawidłowym sposobem czytania Biblii od zawsze.
To kreacjonisci stworzyli sobie problem.
To ewolucjoniści stworzyli problem; od zawsze ludzie wiedzieli że Bóg stworzył wszystko.
Nikt przedtem nie miał z tym problemu żeby łączyć ewolucję z wiarą w Boga.
Ewolucja to wymysł XIXw i nikomu do głowy nie przychodziło żeby dopuszczać ideologię w której samo się porobiło.
Kreacjonisci swego czasu też omamili mnie swoim bełkotem.
Znaczy że nie rozumiesz nauki i właściwego wnioskowania.
Prawdziwie wierząca osoba nie musi się bać nauki
Jestem wykształcony znacznie lepiej od ciebie, nie boję się nauki bo nauka pokazuje, że świat został stworzony.
To elementarna wiedza, Nie trzeba znać jego biografii...
Nie znasz i piszesz nieprawdę.
Ziemia nie ma 6tyś lat. Mało kto w to wierzył.
Wierzy i wierzyło miliony ludzi.
Mam nadzieję że jak to zrozumiesz twoja wiara się nie rozsypie. Nauka zajmuje się nauką, Religia duchowością
Jak zrozumiesz to może uwierzysz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Oliwka » 25 lis 2017, 12:49

Szuja ja tez nie wierze w Boga tyrana ale w Sprawiedliwego który wie co robi zeby Swoje DZIECI chronic przed gadoidami .
Potop miał zniszczyc gadoidy i inne stwory hybrydowe .od których roi sie Stare przymierze


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Oliwka » 25 lis 2017, 12:50

,magda otworzyły sie zawory Ziemi woda wytrysnela od dołu i z góry dla nas to mało wyobrazalne co sie wtedy stało.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 25 lis 2017, 18:25

Kaan, z twoją żenującą erystyką skończyłem dyskutować. Nie masz żadnych merytorycznych argumentów. Nic dziwnego ze ludzie pokroju Dawkinsa jadą po chrześcijaństwie skoro w Anglii i Usa króluje fundamentalizm i protestanctwo. Przez takich ludzi właśnie nasza religia jest ośmieszana. Nie masz elemenatrnej wiedzy, jedynie co robisz to przerabianie moich słów. Czytanie Biblii dosłownie to wymysł lat 60'tych. Miliony osób nie czyta Biblii dosłownie, a to że będziesz wmawiał sobie że jest inaczej niczego nie zmieni


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 25 lis 2017, 18:58

Suzuja pisze:Nie masz żadnych merytorycznych argumentów.
Do tej pory żadnych logicznych argumentów nie napisałeś, same fantazje bez pokrycia w faktach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 25 lis 2017, 19:01

Wszystko co napisałem jest zgodne z prawdą. Nie moja wina że nie chcesz jej przyjąć
Pierwszy opis stworzenia w Biblii "(Księga Rodzaju 1,1-2,4a)"
Drugi opis stworzenia w Biblii "(Księga Rodzaju 2,4b-25)"

Dlatego Biblii nie czyta się dosłownie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 25 lis 2017, 19:50

Suzuja pisze:Wszystko co napisałem jest zgodne z prawdą.
Przeczysz sobie, jak może być biblijną prawdą jeżeli w dosłowność Biblii nie wierzysz i dowodzisz sprzeczności w zapisie :D . Logika się kłania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 25 lis 2017, 22:14

Ja nie mówię o Biblii tylko o faktach historycznych. Nie moja wina że są dwa inne opisy stworzenia a ty bedziesz mowil że jest jeden...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: magda » 26 lis 2017, 01:28

KAAN pisze:Słaba wiara wierzy w WW i w miliardy lat istnenia świata.


tylko skorumpowana nauka która nie dopuszcza prawdy do głosu wierzy w WW a z nią idioci mający klapki na oczach i odrzucający to co jest prawdą zeby mieć fałsz który im pasuje. Nie istnieje rozszerzajacy się wszechswiat i WW za to są badania prawdziwych uczciwych naukowców . http://electric-cosmos.org/arp.htm ---- tu jest pogrzebany WW raz na zawsze a i tak matoły ze swiata bedą o nim mwić jak o fakcie jeszcze długie lata dzieki skorumpowanej NASA

Oliwka pisze:,magda otworzyły sie zawory Ziemi woda wytrysnela od dołu i z góry dla nas to mało wyobrazalne co sie wtedy stało.


No fakt było to wydarzenie które nam sie w głowie nie mieści i trudno sobie to wyobrazić, nie wiemy też ile wody jest pod ziemią, moze byc całkiem dużo

.
Suzuja pisze:Przez takich ludzi właśnie nasza religia jest ośmieszana.


Jaka nasza religia ty masz religie ateizm wiec nie pisz nasza bo KAAN do takiej głupawej religii jak ateizm nie należy.

Suzuja pisze: z twoją żenującą erystyką skończyłem dyskutować


A moze byś sobie całkiem poszedł do jakiegos racjonalisty czy bałwochwalców katolickiech , nie chcesz z nikim dyskutować to idź stąd co tu jeszcze robisz , komu tu jestes do szczęscia potrzebny, twój poziom wiedzy jest tak niski w dyskusjach że nie nadajesz sie tu , tu trzeba znac Pismo świete i choc troche liznąć naukę ,masz zerową wiedze , zerową wiarę zerową wartosc jako dyskutant , zerową wartosć jako chrześcijanin , tylko wielkie napuszone ego i niewyobrżalną pychę która az cie przygniata i osmiesza i śmiesz tu ludziem pisać takie rzeczy , jesteś bezczelny a to dlatego zeby pokryć tą bezczelnoscią swoje braki, ale my to widzimy nie nadymaj się pychą nie będziesz przez to wartościowszym człowiekiem, możesz co najwyzej wzbudzić pogardę jeszcze wiekszą niż dotychczas..


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 26 lis 2017, 11:20

Suzuja pisze:Ja nie mówię o Biblii tylko o faktach historycznych...
Mie mówisz o faktach historycznych bo one są tylko w Biblii jeśli chodzi o stworzenie. Fantazjujesz :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości