Czy tak prowadzi Duch Święty ?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 01 wrz 2010, 15:48

KAAN pisze:
hungry pisze:To nie jest przygadywanie a jedynie miłość która nie cieszy się z niesprawiedliwości....
Też mi miłość he, he... dorabiasz ideologie do polityki.
Rób jak chcesz, ale ja będe zwracał uwagę na język. :)

Widzisz, Jezus troszczył się również o niesprawiedliwie osądzonych i żadnej w tym polityki nie było a ktoś równie złośliwy mógłby również doszukiwać się w jego postępowaniu polityki (Ewangelia św. Łukasza 13:10-17).
Kaan proszę Cie bracie przemyśl to co piszę i przypomnij sobie w jakich okolicznościach powstało te forum dwa lata temu. Czy przypadkiem, nie jako alternatywa do innego protestanckiego gdzie miano pretensje do modemów w sprawie moderacji w wątkach z katolikami?


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 wrz 2010, 18:58

hungry pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:To nie jest przygadywanie a jedynie miłość która nie cieszy się z niesprawiedliwości....
Też mi miłość he, he... dorabiasz ideologie do polityki.
Rób jak chcesz, ale ja będe zwracał uwagę na język. :)

Widzisz, Jezus troszczył się również o niesprawiedliwie osądzonych i żadnej w tym polityki nie było a ktoś równie złośliwy mógłby również doszukiwać się w jego postępowaniu polityki (Ewangelia św. Łukasza 13:10-17).
Kaan proszę Cie bracie przemyśl to co piszę i przypomnij sobie w jakich okolicznościach powstało te forum dwa lata temu. Czy przypadkiem, nie jako alternatywa do innego protestanckiego gdzie miano pretensje do modemów w sprawie moderacji w wątkach z katolikami?
Już ja wiem najlepiej o co chodziło, a troszkę ogłady w rozmowie nie zaszkodzi, a do pyskówek na forum Pana Jezusa nie mieszaj :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 01 wrz 2010, 19:43

KAAN pisze:
hungry pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:To nie jest przygadywanie a jedynie miłość która nie cieszy się z niesprawiedliwości....
Też mi miłość he, he... dorabiasz ideologie do polityki.
Rób jak chcesz, ale ja będe zwracał uwagę na język. :)

Widzisz, Jezus troszczył się również o niesprawiedliwie osądzonych i żadnej w tym polityki nie było a ktoś równie złośliwy mógłby również doszukiwać się w jego postępowaniu polityki (Ewangelia św. Łukasza 13:10-17).
Kaan proszę Cie bracie przemyśl to co piszę i przypomnij sobie w jakich okolicznościach powstało te forum dwa lata temu. Czy przypadkiem, nie jako alternatywa do innego protestanckiego gdzie miano pretensje do modemów w sprawie moderacji w wątkach z katolikami?
Już ja wiem najlepiej o co chodziło, a troszkę ogłady w rozmowie nie zaszkodzi, a do pyskówek na forum Pana Jezusa nie mieszaj :)

Problem tylko w tym co dla kogo jest pyskówką.
Jak i w czasach Jezusa i apostołów (patrz proszę na moje wszystkie podane wyżej przykłady biblijne, a nie jedynie Pawła), tak i widocznie dziś pozostaje to widać dyskusyjną kwestią. I co gorsza nie jest to niestety kwestia gustu (a może na szczęście nie jest ;) ) nad którymi nie ma dyskusji. Więc zapewne jedno z nas się myli, a jedno ma rację. A to akurat rację zawsze musisz Ty (m o d e r a t o r ) mieć? O.k. niech Ci będzie. ;)
Jak zwykle obrywa mi się tu nie pierwszy raz gdy staję w kogoś obronie. Ale cóż ja już tak mam bo moja psychologiczna cecha charakteru to ponoć negocjator, kiepski być może ale negocjator. :)


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 wrz 2010, 20:03

hungry pisze:Jak zwykle obrywa mi się tu nie pierwszy raz ....
Nie przesadzaj z jakimś obrywaniem :D , trochę przekomarzania się i tyle, weź głeboki oddech i , jak mawiał wielebny ojciec dyrektor, alleluja i do przodu :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 01 wrz 2010, 21:43

KAAN pisze:
hungry pisze:Jak zwykle obrywa mi się tu nie pierwszy raz ....
Nie przesadzaj z jakimś obrywaniem :D , trochę przekomarzania się i tyle, weź głeboki oddech i , jak mawiał wielebny ojciec dyrektor, alleluja i do przodu :D

No proszę takiego wielebnego masz za autorytet?
Nawet mi proszę nie przypominaj o nim. :]


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 wrz 2010, 08:43

hungry pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:Jak zwykle obrywa mi się tu nie pierwszy raz ....
Nie przesadzaj z jakimś obrywaniem :D , trochę przekomarzania się i tyle, weź głeboki oddech i , jak mawiał wielebny ojciec dyrektor, alleluja i do przodu :D

No proszę takiego wielebnego masz za autorytet?
Nawet mi proszę nie przypominaj o nim. :]
Starciłeś już całe poczucie humoru? Oj niedobrze z tobą,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 02 wrz 2010, 14:26

KAAN pisze:
hungry pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:Jak zwykle obrywa mi się tu nie pierwszy raz ....
Nie przesadzaj z jakimś obrywaniem :D , trochę przekomarzania się i tyle, weź głeboki oddech i , jak mawiał wielebny ojciec dyrektor, alleluja i do przodu :D

No proszę takiego wielebnego masz za autorytet?
Nawet mi proszę nie przypominaj o nim. :]
Starciłeś już całe poczucie humoru? Oj niedobrze z tobą,

Nie straciłem. Ale wspominanie dyrekcji pewnej "rozgłośni" w Polsce źle działa na mnie jak zresztą na większość protestantów.


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 wrz 2010, 14:43

hungry pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:
KAAN pisze:
hungry pisze:Jak zwykle obrywa mi się tu nie pierwszy raz ....
Nie przesadzaj z jakimś obrywaniem :D , trochę przekomarzania się i tyle, weź głeboki oddech i , jak mawiał wielebny ojciec dyrektor, alleluja i do przodu :D

No proszę takiego wielebnego masz za autorytet?
Nawet mi proszę nie przypominaj o nim. :]
Starciłeś już całe poczucie humoru? Oj niedobrze z tobą,

Nie straciłem. Ale wspominanie dyrekcji pewnej "rozgłośni" w Polsce źle działa na mnie jak zresztą na większość protestantów.
Och, przepraszam nie będę w twojej obecności wspominał kogoś na literę R i jego radia :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 02 wrz 2010, 23:07

Martinus pisze:
ami pisze:Jak zamieściłem zdjęcie aury przeciętnego człowieka,to prawie wszyscy je krytykowali.A na nim widać Ducha Świętego,którego obecności w nas pozwala doświadczyć medytacja.W NT pisze,że jest ciało fizyczne i duchowe.


Polecam świadectwo Josepha Marii Verlinde. Poniżej zamieszczam link:

http://chomikuj.pl/xpictianoc/Joseph+Ma ... linde+(mp3)

Pozdrawiam

Jaki związek z medytacją i Duchem Świętym ma to świadectwo? Medytacja chrześcijańska pozwala doświadczyć Boga,obecnego w nas przez Ducha Bożego.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Lilia
Posty: 63
Rejestracja: 09 sie 2010, 16:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lilia » 02 wrz 2010, 23:35

hungry pisze:Jezusa tez byś cenzurował?


Wybaczcie, że się wtrącę, ale Pan Jezus znał serca tych ludzi.

My natomiast nie.

Może dlatego nie powinnismy innym przyklejać łatek, lub rzucać epitetami.

Po pierwsze nie mamy do tego prawa, a po drugie, nasz sąd może być mylny nie znając serca tego człowieka. Pan Jezus nie miał z tym problemów.

A poza tym, jesli chciałabym nasladować Pana Jezusa w tej kwestii tak chętnie, czy jestem gotowa cierpieć dokładnie tyle samo i tak mocno jak On? :-/


"Choćby mnie opuścili ojciec mój i matka,
to jednak Pan mnie przygarnie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 wrz 2010, 09:56

ami pisze:
Martinus pisze:
ami pisze:Jak zamieściłem zdjęcie aury przeciętnego człowieka,to prawie wszyscy je krytykowali.A na nim widać Ducha Świętego,którego obecności w nas pozwala doświadczyć medytacja.W NT pisze,że jest ciało fizyczne i duchowe.


Polecam świadectwo Josepha Marii Verlinde. Poniżej zamieszczam link:

http://chomikuj.pl/xpictianoc/Joseph+Ma ... linde+(mp3)

Pozdrawiam

Jaki związek z medytacją i Duchem Świętym ma to świadectwo? Medytacja chrześcijańska pozwala doświadczyć Boga,obecnego w nas przez Ducha Bożego.
Medytacja chrześcijańska nie ma nic wspólnego z chrzescijaństwem poza nazwą. To synkretyczny związek idei chrześcijańskich z religiami wschodu. Należy się od tego trzymać z daleka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 03 wrz 2010, 10:23

Lilia pisze:
hungry pisze:Jezusa tez byś cenzurował?


Wybaczcie, że się wtrącę, ale Pan Jezus znał serca tych ludzi.

My natomiast nie.

Może dlatego nie powinnismy innym przyklejać łatek, lub rzucać epitetami.

Po pierwsze nie mamy do tego prawa, a po drugie, nasz sąd może być mylny nie znając serca tego człowieka. Pan Jezus nie miał z tym problemów.

A poza tym, jesli chciałabym nasladować Pana Jezusa w tej kwestii tak chętnie, czy jestem gotowa cierpieć dokładnie tyle samo i tak mocno jak On? :-/


dobrze, ze sie wtracilas Lilio i ze to napisalas.

Dzieki Bogu rowniez za KAAN`a.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 03 wrz 2010, 11:05

Lilia pisze:
hungry pisze:Jezusa tez byś cenzurował?

Wybaczcie, że się wtrącę, ale Pan Jezus znał serca tych ludzi.
My natomiast nie.
Może dlatego nie powinnismy innym przyklejać łatek, lub rzucać epitetami.
Po pierwsze nie mamy do tego prawa, a po drugie, nasz sąd może być mylny nie znając serca tego człowieka. Pan Jezus nie miał z tym problemów.
A poza tym, jesli chciałabym nasladować Pana Jezusa w tej kwestii tak chętnie, czy jestem gotowa cierpieć dokładnie tyle samo i tak mocno jak On? :-/

Cierpieć dla Jezusa nie ma sprawy zawsze byłem i jestem gotowy. A widzę, że nie zrozumiałaś mnie o co mi chodziło z tymi epitetami i napomnieniami. Chodzi o obnażenie grzechu tak jak to robiły postacie biblijne z moich podanych wyżej przykładów i sam Jezus również. Tak często Duch Święty prowadzi, nawet samego Jezusa i Piotra (kolejne przykłady):
"Od tej pory zaczął Jezus Chrystus tłumaczyć uczniom swoim, że musi pójść do Jerozolimy, wiele wycierpieć od starszych arcykapłanów i uczonych w Piśmie, że musi być zabity i trzeciego dnia wzbudzony z martwych. A Piotr, wziąwszy go na stronę, począł go upominać, mówiąc: Miej litość nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie. A On, obróciwszy się, rzekł Piotrowi: Idź precz ode mnie, szatanie! Jesteś mi zgorszeniem, bo nie myślisz o tym, co Boskie, lecz o tym, co ludzkie." Ewangelia św. Mateusza 16:21-23/Biblia Warszawska
"A pewien mąż, imieniem Ananiasz, ze swoją żoną Safirą, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony, zachował dla siebie część pieniędzy, a resztę przyniósł i złożył u stóp apostołów. I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę? Czyż póki ją miałeś, nie była twoją, a gdy została sprzedana, czy nie mogłeś rozporządzać pieniędzmi do woli? Cóż cię skłoniło do tego, żeś tę rzecz dopuścił do serca swego? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu. Ananiasz zaś, słysząc te słowa, upadł i wyzionął ducha. I wielki strach ogarnął wszystkich, którzy to słyszeli. Młodsi zaś wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali." Dzieje Apostolskie 5:1-6/BW
"A gdy Szymon spostrzegł, że Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze i powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży. Co się tyczy tej sprawy, to nie masz w niej cząstki ani udziału, gdyż serce twoje nie jest szczere wobec Boga. Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego; widzę bowiem, żeś pogrążony w gorzkiej żółci i w więzach nieprawości." Dzieje Apostolskie 8:18-23/BW


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 wrz 2010, 12:19

Powtarzam że wszystko nalezy z mądrością dostosować do sytuacji, w jednej trzeba grzmieć, a w drugiej sytuacji nalezałoby zastosować strategię Pawła z Areopagu. Nie wykrzyczał do Greków "ej wy grzesznicy, szatańskie nasienie...", ale zbliżył się do nich dostrzegając pozytywną ich cechę :

Dzieje Apostolskie 17:22 A Paweł, stanąwszy pośrodku Areopagu, rzekł: Mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi.

A przecież czcili mnóstwo Bogów, Paweł miał podstawy do oskarżenia ich o bałwochwalstwo, a jednak odwołał się do ich pozytywnej cechy i w ten sposób dotarł do nich z Ewangelią.

Traktujcie wyznawców innych wyznań jako tych co potrzebują Ewangelii jak ci Grecy, może trzeba wyrazić wobec nich jakieś pozytywne uczucia? Może ich zachęcić?
Są ludzie którzy przychodzą na to forum w celu nachalnej agitacji, ale z nimi możemy sobie poradzić z pomoca Bożą :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 03 wrz 2010, 12:29

Rembov pisze:
Rosa pisze:
Rembov pisze:Ian napisał/a:
Juz 27 pazdziernika 1986 w Asyżu Jan Pawel II modlil sie z buddystami podczas gdy na oltarzu stala figurka buddy http://republika.pl/blog_...dhaassisi01.jpg


Rembov pisze:Dalej nie widzę sprzeczności.


A ty,modliłbyś się przed figurką Buddy?

Rossa, czy możesz przyjrzeć się temu zdjęciu i wskazać mi tam ołtarz, zanim zaczniesz nas o cokolwiek oskarżać w związku z nią?


Rembov - cały świat to widział, cały świat widział i nikt z KRK temu nie zaprzecza, jedynie ty :D

a w wątku, do którego podaję link poniżej wiszą cały czas pytania do ciebie, na które nie odpowiedziałeś..
a pisałeś wówczas o tym posązku tak:

Świadkowie, pierniku, użyli zbiorczego określenia. To, na czym stał ten posążek, to była po postu "skrzynka", która po umieszczeniu w niej Najświętszego Sakramentu staje się Tabernakulum.


zauważ, że nie spierasz się tam o to czy posążek stał na ołtarzu (hihihihihi) bo to oczywiste, zaprzeczasz (mimo relacji świadków) że stał na tabernakulum...

był taki wątek o pogańskich praktykach papieża Wojtyły....
i tam o tym pisałeś

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=30

katolików obowiązuje zawsze ostatni katechizm i ostatni sobór...
nauka katolicka zmienna jest...
a ty co wątek masz odmienne zdanie?

co widział świat a czego nie widzi Rembov
http://translate.google.com/translate?h ... Assisi.htm



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości