Daleki Bóg

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Daleki Bóg

Postautor: Rembov » 06 lis 2009, 15:03

Małgorzata pisze:podczas święceń kapłańskich w Ołtarzewie 22 czerwca 1957:"Dana wam została straszliwa władza. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim nad samym Bogiem. Jesteście przecież spirytuales imperatores, a jako tacy macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu"
Małgorzata pisze:Ja nie nazwałabym takich wypowiedzi nieszczęsnymi, tylko bluźnierczymi.

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9733#79733
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9734#79734

Bluźniercza ponieważ? Nie wyobrażasz sobie tego, że człowiek może wydać polecenie Bogu?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Daleki Bóg

Postautor: fantomik » 06 lis 2009, 16:09

Rembov pisze:[...]człowiek może wydać polecenie Bogu?

Jeśli Tobie się to nie wydaje za bluźniercze to hmm... jestem zszokowany.
Czy Ty wiesz kim jest Bóg? Czy garnek może wydawać polecenia garncarzowi?!

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 lis 2009, 16:55

To mi przypomina słowa ktore szatan nosił w swoim sercu

Księga Izajasza 14:11 Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem.
12 O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!
13 A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.
14 Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym.


Czy to nie jest diabelstwo co Rembov głosi?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 lis 2009, 18:33

Niesamowite, do czego potrafią posunąć się katolicy, żeby tylko nie byli zmuszeni przyznać, że jakaś kolejna katolicka gruba ryba się pomyliła...


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Daleki Bóg

Postautor: Robertamigo » 06 lis 2009, 19:24

Rembov pisze:Bluźniercza ponieważ? Nie wyobrażasz sobie tego, że człowiek może wydać polecenie Bogu?

Czy mógł byś wyjaśnić co chciałeś przez to powiedziec ?
Rembov,czy Ty słyszysz jakies głosy?


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 06 lis 2009, 19:35

Protestanci także maja swoich szarlatanów. Wszędzie znajdzie się ktoś kto, chce być bogiem, lub słucha jakiegoś niby anioła, czy Ducha Świętego.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 lis 2009, 19:55

koleżanka pisze:Protestanci także maja swoich szarlatanów. Wszędzie znajdzie się ktoś kto, chce być bogiem, lub słucha jakiegoś niby anioła, czy Ducha Świętego.


Ależ tak koleżanko, bowiem nie ma nikogo bez grzechu. W tym jednak wypadku nie przemawiał prymas jako prywatna osoba, tylko jako prymas reprezentujący katolików polskich, bo powiedział to publicznie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 06 lis 2009, 20:43

Każdy sam za siebie odpowiada.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 07 lis 2009, 19:42

fantomik pisze:Czy Ty wiesz kim jest Bóg? Czy garnek może wydawać polecenia garncarzowi?!


Taka sytuacja miała juz miejsce.
Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany
Łk 2, 51


Pozdrawiam


www.mamre.pl

Soli Deo Honor Et Gloria
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 07 lis 2009, 20:03

Kluczem do rozumienia tych gorszących dla protestantów słów homilii w czasie święceń kapłańskich w Ołtarzewie są słowa Pana Jezusa:

19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
(Luk 22:19-20 BTP)

Pan Jezus nie tylko, że dał swoje Ciało i Krew do spożycia Apostołom, ale dam im także władzę czynienia tego, co On czynił. Powiedział bowiem: "To czyńcie na moją pamiątkę". To nie tylko polecenie, ale także danie im uprawnień do tego, aby to czynili, co On czynił. W jakimś sensie, Pan dał im władzę nad samym sobą.

Podobnie dzieje się w każdym momencie, kiedy w łonie kobiety następuje poczęcie nowego człowieka. To nie ojciec i matka mają moc stworzenia duszy, ale czyni to sam Pan Bóg. W jakiś więc sposób Pan Bóg dał kobiecie i mężczyźnie łączącym się w akcie małżeńskim władzę nad sobą. Kiedy oni stają się rodzicami dając początek ciału nowego człowieka, Pan Bóg stwarza duszę, i w ten sposób powstaje kompletny człowiek: dusza i ciało. I dzieje się tak, nawet wtedy, kiedy poczęcie dzieje się poprzez gwałt.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 lis 2009, 22:04

W sumie to dość oczywiste, że bóg, którym może człowiek manipulować jest o wiele mniej straszny i przerażający niż Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. Nic dziwnego, że taki obraz Boga wolicie ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 07 lis 2009, 22:29

Tak z ciekawości co zrobił Św Józef? Coś nieprawdopodobnego


13 Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». 14 On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; 15 tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego5.
Mateusza 2,13-15

Coś nie do pomyślenia, Józef rządzi samym Bogiem.. Który przecież "powinien pozostać absolutnie transcendentny", powinien pozostać czystym majestatem... A jednak.


www.mamre.pl



Soli Deo Honor Et Gloria
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 lis 2009, 22:40

Zapominasz przyjacielu, że Chrystus aktualnie to nie jest wcielone małe dziecko :P To jest Król Królów i Pan Panów. Tylko na waszych bałwochwalczych malunkach nadal jest małym dzieckiem ;) Jak Izraelici usłyszeli tylko Jego głos to byli przerażeni, ale gdy sobie stworzyli bożka ze złota to zachowywali się całkiem inaczej. Myślę, że to jest dość normalne dla nas, ludzi, że wolimy bożki, a nie Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, który jest ogniem trawiącym.

5 Moj. 4:24 (BW)
24. Gdyż Pan, twój Bóg, jest ogniem trawiącym. On jest Bogiem zazdrosnym.

edit: W sumie to jest normalne dla religii pogańskich, że w nich wyznawcy mogą w jakiś sposób manipulować bogiem/bożkami i zdobywać sobie (zwykle) uczynkami przychylność i błogosławieństwo.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 07 lis 2009, 22:45

Scott pisze:Tak z ciekawości co zrobił Św Józef? Coś nieprawdopodobnego


13 Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». 14 On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; 15 tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego5.
Mateusza 2,13-15

Coś nie do pomyślenia, Józef rządzi samym Bogiem.. Który przecież "powinien pozostać absolutnie transcendentny", powinien pozostać czystym majestatem... A jednak.

Człoweku, co Ty wygadujesz, Józef nie rządził samym Bogiem, skoro takie dostał polecenie. Czy Ty w ogóle czytasz to co cytujesz? Bo obawiam się że po prostu w wyniku braku poprawności tego co mówisz, mówisz byle co...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 07 lis 2009, 22:50

A kim dla ciebie jest Jezus Chrystus?

Józef sam uciekał? :-/

Fantomik - o co ci chodzi? Czego chcesz dowieść? Piszesz prawdę oczywistą że Jezus jest Bogiem a zaraz potem że katolicy w to nie wierzą. Weź sobie to przemyśl. Jeszcze jakieś rzeczy o pogaństwie wcinasz do tego. Pomieszanie z poplątaniem, a sensu logicznego żadnego.


www.mamre.pl



Soli Deo Honor Et Gloria

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości