Zrodzenie Syna Bozego

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 31 paź 2010, 17:28

ami pisze:
1.Bóg jako Ojciec duchów ludzkich nie mógł zrodzić Jezusa,bo "co się rodzi z ciała jest ciałem,a co się rodzi z ducha jest duchem".


Ew.Jana 3,6:
"Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest."

Ten fragment ewangelii i poprzedzające go, mówią o nowym narodzeniu człowieka. Ci którzy się na nowo rodzą będą mogli ujrzeć Królestwo Boże. Kto się na nowo z wody i Ducha nie narodzi, nie ujrzy Królestwa Bożego.
Pan Jezus nie musiał się rodzić powtórnie na nowo, bo on nigdy nie był martwy. Zawsze miał relacje z Ojcem Niebieskim. Bóg Ojciec stworzył ciało w łonie Marii w którym Duch Jezusa zamieszkał jak mówi Hebr.10,5: "Toteż przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś cialo dla mnie przysposobił."
Mógł więc Bóg Ojciec zrodzić Syna Jezusa, bo przedwieczna egzystencja Syna jest Duchowa, a następnie mógł stworzyć ciało w łonie Marii dla Ducha Syna swego, i mógł następnie w tym ciele Syn Boży zamieszkać i wypełnić prawo, umrzeć, stanąć Duchem zamiast nas na sądzie przed Ojcem, głosić ewangelie w Duchu, tym którzy przed potopem pomarli(1Piotra 3,18-20) i zmartwychwstać.
Zrodzeniem więc Syna przez Ojca są doświadczenia i próby przez które Pan Jezus Chrystus musiał przejść w ziemskiej pielgrzymce, jego wielkie poświęcenie dla ratowania zgubionych ludzi, wyrażone w Izaj.53,10: "Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni."
I cały ten okres życia ziemskiego Pana Jezusa Chrystusa jest nazwany rodzeniem Syna Bożego którego finał nastąpił w dniu zmartwychwstania(Dz.Ap.13,33) po którym Bóg Ojciec mógł powiedzieć: Otom Ja w całej pełni.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 31 paź 2010, 18:56

ami pisze:
Do Dz.13,32 odnosi się "dobra nowina",Dz.13,23 Z jego to potomstwa zgodnie z obietnicą wywiódł Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa.To nie zgadza się z dobrą nowiną z Kol.1,27...którą jest Chrystus w was.Kol.1,28.Jego to zwiastujemy...



ami! Jeżeli tak pisze w Biblii, że z potomstwa Dawida Bóg wywiódł Izraelowi Zbawiciela, Jezusa(Dz.Ap.13,23), to tak jest. Wierz temu.
Chrystus w nas, jest Duchem Świetym. Duch Świety, to Chrystus Jezus. Jeżeli przyjąłeś go przez wiarę w modlitwie, to Pan zapowiadał: 2Kor.6,16: "Zamieszkam w nich i bedę się przechadzał posród nich..."


Awatar użytkownika
messenger
Posty: 19
Rejestracja: 31 paź 2010, 05:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: messenger » 03 lis 2010, 07:08

Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Wiersze które przytoczyłeś odnoszą się do dwoistej natury Chrystusa : boskiej i ludzkiej. Chrystus jako czlowiek został zdrodzony i stał się Synem

Do zrodzenia w Betlejem te wersety sie odnosza? Pawel do zmartwychwstania Chrystusa sie odwoluje, a nie do stajenki betlejemskiej...

Pozdrawiam- witaj na forum :-D


dzięki za pozdrówki :
Może zatem w tem sposób :

Filipian 2:6 Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież;
2:7 Lecz ogołocił samego siebie, przyjmując postać sługi i stając się podobny do ludzi;


Filipian 2:8

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości