Zrodzenie Syna Bozego

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zrodzenie Syna Bozego

Postautor: Zbyszekg4 » 15 maja 2010, 19:05

Jestem bardzo ciekawy jak rozumiecie nastepujace zestawienie tekstow:

Ps 2:7 BT „Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.

Ten Psalm 2,7 jest wprost az 3 razy cytowany w NT:

* Dz 13:32-33 BT „My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom:(33) że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim: Ty jesteś moim Synem, Jam Ciebie dziś zrodził.

* Hbr 1:5 BT „Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.”

* Hbr 5:5 BT „Podobnie i Chrystus nie sam siebie okrył sławą przez to, iż stał się arcykapłanem, ale /uczynił to/ Ten, który powiedział do Niego: Ty jesteś moim Synem, jam Cię dziś zrodził,"

Wobec tego licznego odwolywania sie do Psalmu 2, koniecznym jest zglebienie znaczenia tych slow o zrodzeniu Syna Bozego- zwlaszcza trudne wydaje sie slowo "dzis".

Kiedy to "dzis" mialo miesjce? Jak w ogole nalezy rozumiec zdanie z Psalmu 2, cytowane w NT?

Zachecam do wypowiedzi...
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 maja 2010, 20:30

Turretin, a dlaczego nie odniosles sie do tego co podalem w temacie- do tych wszystkich wersetow z NT, ktore cytuja Psalm 2,7 ?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 maja 2010, 20:31

Turretin pisze:Po prostu Chrystus był ukrytą tajemnicą Boga Ojca - i ujawnienie tej tajemnicy - ogłoszenie Go światu Synem Bożym - nastąpiło w czasie zwanym dziś, czyli na początku teraźniejszego czasu łaski.

Jaki czas masz na mysli? Jakie wydarzenie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 maja 2010, 20:38

Zbyszekg4 pisze:Turretin, a dlaczego nie odniosles sie do tego co podalem w temacie- do tych wszystkich wersetow z NT, ktore cytuja Psalm 2,7 ?
Już odpowiadano ci wyraźnie, Pan Jezus urodził się jako człowiek w Betlejemie Judzkim konkretnego dnia i tyle co tu jest trudnego w słowach psalmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 maja 2010, 20:55

KAAN do narodzin w Betlejem odnosi Psalm 2,7...
Turretin do zmartwychwstania go odnosi...

Ktos jeszcze sie wypowie?

Dobrej nocy zycze :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 maja 2010, 20:58

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Turretin, a dlaczego nie odniosles sie do tego co podalem w temacie- do tych wszystkich wersetow z NT, ktore cytuja Psalm 2,7 ?
Już odpowiadano ci wyraźnie, Pan Jezus urodził się jako człowiek w Betlejemie Judzkim konkretnego dnia i tyle co tu jest trudnego w słowach psalmu.

Dziwi mnie Twoje odczytywanie Biblii...
Podalem jak w NT komentowano Psalm 2,7- ani raz do narodzin w Betlejem Jezusa go nie odniesiono, a Ty wlasnie to glosisz...
Wiesz lepiej niz natchnieni pisarze NT?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 maja 2010, 21:43

Zbyszekg4 pisze:Podalem jak w NT komentowano Psalm 2,7- ani raz do narodzin w Betlejem Jezusa go nie odniesiono, a Ty wlasnie to glosisz...
Wiesz lepiej niz natchnieni pisarze NT?
źle komentowałeś, nie rozumiesz co czytasz, w żadnym miejscu Słowa nie ma o zmartwychwstaniu Pana Jezusa jako o narodzeniu. Głosisz fantazje religijne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 maja 2010, 22:13

"Dziś ciebie zrodziłem..."
Dla Boga nie ma pojęcia czasu. On istnieje w teraźniejszości i dlatego nosi imię "Ja Jestem". Dla Niego jest wiecznie "teraz".


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2010, 05:58

Doprawdy, zadziwiacie mnie! Pisarze NT- natchnieni przez Ducha Swietego- uzywaja Psalmu 2,7 aby w Dz. 13,32-33; Hbr 1,5 i Hbr5,5 czegos waznego nauczyc, a Wy tego nie uznajecie i uwazacie, ze nalezy INACZEJ ten werset z Psalmu rozumiec...

Przekonajcie mnie, ze Lukasz i Autor Listu do Hebr. zle zrozumieli, o czym w Psalmie 2,7 napisano!...

Milego dnia. Jade do pracy- bede po 15.00; piszcie- bardzo zapraszam bo chce wiedziec kto ma racje: Oni czy Wy?... :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2010, 06:01

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Podalem jak w NT komentowano Psalm 2,7- ani raz do narodzin w Betlejem Jezusa go nie odniesiono, a Ty wlasnie to glosisz...
Wiesz lepiej niz natchnieni pisarze NT?
źle komentowałeś, nie rozumiesz co czytasz, w żadnym miejscu Słowa nie ma o zmartwychwstaniu Pana Jezusa jako o narodzeniu. Głosisz fantazje religijne.

Doprawdy?!?
A co powiesz o tym? Skomentuj dokladnie to:

Dz 13:32-33 Bw „I my zwiastujemy wam dobrą nowinę. Tę obietnicę, którą dał ojcom,(33) wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem.”


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2010, 16:04

Wrocilem z pracy i coz widze?- nikt sie nie odwazyl by cos na temat napisac!...

Szkoda, ze nie chcecie, czy nie umiecie odniesc sie do waznych wersetow w NT!

Moze Was zachece kilkoma pytaniami. Najpierw tekst Psalmu:

Ps 2:7 Bw „Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.”

A teraz cytaty z NT:
Dz 13:32-33 Bw „I my zwiastujemy wam dobrą nowinę. Tę obietnicę, którą dał ojcom,(33) wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem.

1.Do jakiego wydarzenia w zyciu Jezusa apostol odnosi zacytowane zdanie z Ps 2 ?
2.Jakie wnioski mozna wyciagnac z tego zestawienia? Jakie jest przeslanie tego fragmentu Biblii? (zwlaszcza jak rozumiec zwrot "dzisiaj"?).

Drugi tekst:
Hbr 1:3-5 Bw „On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach(4) i stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.(5) Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?”

1.Do jakiego wydarzenia w zyciu Chrystusa odniesione jest zdanie: "Synem Moim jestes, Jam Cie dzis zrodzil"?
2.Jakie jest nauka z tego miejsca Pisma Swietego? (szczegolnie co oznacza slowo "dzisiaj"?).

Ostatni tekst:
Hbr 5:5 Bw „Tak i Chrystus nie sam sobie nadał godność arcykapłana, lecz uczynił to Ten, który do niego powiedział: Jesteś moim Synem, dzisiaj zrodziłem ciebie

1.Z jakim wydarzeniem z zycia Jezusa natchniony autor wiaze Psalm 2,7 ?
2.Czego nas uczy ten ustep biblijny? (zwlaszcza jak rozumiec zwrot "dzisiaj"?).


Czy teraz ktos odpowie na takie pytania? A moze zada inne?
Przeanalizujmy wspolnie w/w miejsca w Slowie Bozym (i nie obrzucajmy sie epitetami "heretyk", ale na spokojnie zobaczmy jakie nauki plyna z tych wersetow! Przeciez to nie gorsze od innych miejsca w Biblii, prawda?...

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 16 maja 2010, 16:53

Zbyszekg4

Możesz napisać jak rozumiesz definicje:Syn Boży i syn człowieczy?

Jeśli chodzi o narodzenie Syna Bożego,Ja Jestem-Chrystusa,to jako pierworodny Syn Boży urodził się on w Niebie.Te fragmenty,które podałeś odnoszą się do narodzenia Syna Człowieczego- Jezusa,w którego wcielił się Chrystus,jako Duch Chrystusowy-Ja Jestem.

O preegzystencji Chrystusa pisze w kilu fragmentach NT,ale powinno o tym jasno pisać jak np:

Jan 8,58.Odpowiedział im Chrystus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Ja już istniałem jako Ja Jestem.

Dz 13:32-33 Bw „I my zwiastujemy wam dobrą nowinę. Tę obietnicę, którą dał ojcom,(33) wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem.”

1.Do jakiego wydarzenia w zyciu Jezusa apostol odnosi zacytowane zdanie z Ps 2 ?
2.Jakie wnioski mozna wyciagnac z tego zestawienia? Jakie jest przeslanie tego fragmentu Biblii? (zwlaszcza jak rozumiec zwrot "dzisiaj"?).

Do Dz.13,32 odnosi się "dobra nowina",Dz.13,23 Z jego to potomstwa zgodnie z obietnicą wywiódł Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa.To nie zgadza się z dobrą nowiną z Kol.1,27...którą jest Chrystus w was.Kol.1,28.Jego to zwiastujemy...

Jezus nie jest Zbawicielem,bo on jako Syn Człowieczy,fizyczne jednorazowe ciało ,nie miał żadnej świadomości,.Zbawicielem i Panem wszystkich jest obecny w nas Chrystus.

1.Bóg jako Ojciec duchów ludzkich nie mógł zrodzić Jezusa,bo "co się rodzi z ciała jest ciałem,a co się rodzi z ducha jest duchem".
2.To przesłanie Ps.2,7 jest nieprawdą w stosunku do Jezusa,bo Jezus nie jest Ja Jestem-Chrystusem.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2010, 17:38 przez ami, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2010, 17:34

ami, wybacz, ale z Twoimi pogladami dyskutowac nie bede- sa zbyt pokrecone!
Syn Bozy nie urodzil sie w niebie- tzn. nie bylo tak, ze nie bylo Syna i potem sie pojawil; w cos takiego nie wierze i nie bede z Toba tego roztrzasal.

Pozdrawiam i przepraszam.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości