Sobotni instynkt

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lis 2010, 13:34

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).
Obrzezałeś sie? To wieczna wola Boga :)

Tak! Na sposob duchowy jestem obrzezany- Ty nie? a wszak cielesne obrzezanie bylo tylko cieniem tego wlasciwego, duchowego, o ktorym juz w ST czytamy...
Mozna sie tez- jak pisze Malgosia- obrzezac na ciele, ale tego nie zrobilem- moze Ty myslisz o tym?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lis 2010, 13:38

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).
Obrzezałeś sie? To wieczna wola Boga :)

Tak! Na sposob duchowy jestem obrzezany- Ty nie? a wszak cielesne obrzezanie bylo tylko cieniem tego wlasciwego, duchowego, o ktorym juz w ST czytamy...
Mozna sie tez- jak pisze Malgosia- obrzezac na ciele, ale tego nie zrobilem- moze Ty myslisz o tym?...
Widzisz jak szybko sie uczysz :)
Skoro Duchowo Rozumiesz PRAWO OBRZEZKI to dlaczego tak nieduchowo podchodzisz do sabatu? czyżby na ciele opierasz nadziję?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lis 2010, 14:00

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).
Obrzezałeś sie? To wieczna wola Boga :)

Tak! Na sposob duchowy jestem obrzezany- Ty nie? a wszak cielesne obrzezanie bylo tylko cieniem tego wlasciwego, duchowego, o ktorym juz w ST czytamy...
Mozna sie tez- jak pisze Malgosia- obrzezac na ciele, ale tego nie zrobilem- moze Ty myslisz o tym?...
Widzisz jak szybko sie uczysz :)
Skoro Duchowo Rozumiesz PRAWO OBRZEZKI to dlaczego tak nieduchowo podchodzisz do sabatu? czyżby na ciele opierasz nadziję?

I sabat ma duchowy wymiar: odpocznienie jakie mamy w Chrystusie- naszym Zbawicielu. Nie na ciele (tym co ja robie) opieram nadzieje, ale na dziele Jezusa, co nie przeszkadza w tym, aby w wybrany przez Stworce dzien w sposob szczegolny z Panem Bogiem czas spedzac (sabat ma korzenie nie na Synaju, albo za czasow Abrahama- jak obrzezka, ale w Edenie!).

Czy jesli Tobie żona zaproponuje szczegolne spotkanie, w specjalnie wybranym czasie (np. z okazji rocznicy ślubu), to Ty odmówisz, uwazajac, ze codzienne wasze bycie razem wystarczy i zadnego dnia szczegolnego nie potrzeba? Mozesz odmówić, ale żony tym nie ucieszysz zapewne...
Stworca podobnie zaprasza swe dzieci na szczegolne spotkanie z okazji upamietnienia dziela stworzenia! Mozna Bogu odmówić- ale czy tym sie Go ucieszy?... :O


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lis 2010, 14:04

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).
Obrzezałeś sie? To wieczna wola Boga :)

Tak! Na sposob duchowy jestem obrzezany- Ty nie? a wszak cielesne obrzezanie bylo tylko cieniem tego wlasciwego, duchowego, o ktorym juz w ST czytamy...
Mozna sie tez- jak pisze Malgosia- obrzezac na ciele, ale tego nie zrobilem- moze Ty myslisz o tym?...
Widzisz jak szybko sie uczysz :)
Skoro Duchowo Rozumiesz PRAWO OBRZEZKI to dlaczego tak nieduchowo podchodzisz do sabatu? czyżby na ciele opierasz nadziję?

I sabat ma duchowy wymiar: odpocznienie jakie mamy w Chrystusie- naszym Zbawicielu. Nie na ciele (tym co ja robie) opieram nadzieje, ale na dziele Jezusa, co nie przeszkadza w tym, aby w wybrany przez Stworce dzien w sposob szczegolny z Panem Bogiem czas spedzac (sabat ma korzenie nie na Synaju, albo za czasow Abrahama- jak obrzezka, ale w Edenie!).


Tak samo jak TWOJE CIAŁO.

Zbyszekg4 pisze: Czy jesli Tobie żona zaproponuje szczegolne spotkanie, w specjalnie wybranym czasie (np. z okazji rocznicy ślubu), to Ty odmówisz, uwazajac, ze codzienne wasze bycie razem wystarczy i zadnego dnia szczegolnego nie potrzeba? Mozesz odmówić, ale żony tym nie ucieszysz zapewne...


Nie odmówię - bo ją kocham ale nie bede twirdził ze to mój obowiazek

Zbyszekg4 pisze: Stworca podobnie zaprasza swe dzieci na szczegolne spotkanie z okazji upamietnienia dziela stworzenia! Mozna Bogu odmówić- ale czy tym sie Go ucieszy?... :O


Nie zaprasza. Zaprosił RAZ i koniec.
nie zauważyłes że w edenie raz świetowano!
Potem przyszło prawo które uzasadniało opoczynek i nakaza odpoczynu wudarzeniem JEDNORAZOWYM Z EDENU.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lis 2010, 14:22

Lash pisze:nie zauważyłes że w edenie raz świetowano!

Udowodnij, ze w tydzien po 1-szym sabacie pierwsi ludzie w Edenie nie pamietali juz o Bozym odpoczynku, do jakiego zostali zaproszeni...

Juz tyle tu o sabacie na forum pisano,ze nie mam juz checi dalej tematu walkowac.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lis 2010, 16:10

Lash pisze:Tak samo jak TWOJE CIAŁO.

No tak, ale cialo zgrzeszylo, a Bog i Jego sabat w niczym od świętości nie odeszli...

Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Czy jesli Tobie żona zaproponuje szczegolne spotkanie, w specjalnie wybranym czasie (np. z okazji rocznicy ślubu), to Ty odmówisz, uwazajac, ze codzienne wasze bycie razem wystarczy i zadnego dnia szczegolnego nie potrzeba? Mozesz odmówić, ale żony tym nie ucieszysz zapewne...


Nie odmówię - bo ją kocham ale nie bede twirdził ze to mój obowiazek

A czy Z OBOWIĄZKU jestes posluszny Bozym przykazaniom typu- nie zabijaj, nie badz bałwochwalcą, nie kradnij, szanuj rodzicow, itd.?...

Nie wiem po co znow sie wdaje w dyskusje :roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
messenger
Posty: 19
Rejestracja: 31 paź 2010, 05:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: messenger » 12 lis 2010, 06:04

Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).


jak wobec tego rozumiesz wypowiedź Jakuba :

Jakub 2:10 Kto bowiem przestrzega całego prawa, a przekroczy jedno przykazanie, staje się winnym wszystkich.
2:11 Bo ten, który powiedział: Nie będziesz cudzołożył, powiedział też: Nie będziesz zabijał. Jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą prawa.
2:12 Tak mówcie i tak czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez prawo wolności.


szczególnie wiersz ostatni : prawo wolności. O jakim prawie mówi Jakub ?


Filipian 2:8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lis 2010, 08:39

messenger pisze:
Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).


jak wobec tego rozumiesz wypowiedź Jakuba :

Jakub 2:10 Kto bowiem przestrzega całego prawa, a przekroczy jedno przykazanie, staje się winnym wszystkich.
2:11 Bo ten, który powiedział: Nie będziesz cudzołożył, powiedział też: Nie będziesz zabijał. Jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą prawa.
2:12 Tak mówcie i tak czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez prawo wolności.


szczególnie wiersz ostatni : prawo wolności. O jakim prawie mówi Jakub ?

Do czego zmierzasz, cytujac te wersety i zadajac to pytanie?

Prawo wolnosci z Jk 2,12 nazwane jest wczesniej Slowem prawdy (Jk 1,18) i jest to Ewangelia rozumiana jako norma postepowania ludzi wolnych w Chrystusie. A w tej wolnosci liczy sie miłość jako norma postepowania (Gal 5,13-14)- dlatego z milosci do Boga i ludzi zachowuje Boze przykazania, ktore są świete, sprawiedliwe i dobre (Rz 7,12).
Nie czynie z tego zadnej zaslugi swojej, ale posluszenstwem chce wyrazic miłość- bo nie wystarczy mówić, ze sie kocha, trzeba to jakos okazac...

Jesli masz zone, to kochajac ją nie jestes bierny, nie poprzestajesz na slowach, ale zyjesz tak, czynisz to, co mile jest Twojej oblubienicy (np. nie idziesz na noc do sąsiadki, ale wracasz do domu- czynem tym pokazujesz, ze kochasz tę, a nie inną kobietę...; itp.).

Skoro sie kocha Boga, to np. nie czyni sie podobizn innych bogow, prawda? Uwazam, ze tez nie lekcewazy sie czasu jaki On wyznaczyl na szczegolną spoleczność ze Stworcą swoich stworzen (sabat)...
Nie bedziesz lekcewazyl czasu jaki żona Ci proponuje z jakiejs okazji- nie bedziesz bo ją kochasz, i nie bedzie to przykry obowiazek, ale radosc i sposob okazania milości...
Tak postrzegam cotygodniowy sabat.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 lis 2010, 09:56

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:nie zauważyłes że w edenie raz świetowano!

Udowodnij, ze w tydzien po 1-szym sabacie pierwsi ludzie w Edenie nie pamietali juz o Bozym odpoczynku, do jakiego zostali zaproszeni...

Juz tyle tu o sabacie na forum pisano,ze nie mam juz checi dalej tematu walkowac.

1. Odpoczawał BÓG i dlatego to było JEDNORAZOWE bowiem Bóg RAZ stworzył swiat!
2. PAMIĘTali ale nie mieli go wykonywać nic o tym nie czytamy - to poprostu DOMYSŁY i DOPOWIOEDZIENIA ADVENTYSTYCZNE
3. Nie zostali zaproszenie do sabatu cotygodniowego ale JEDEN RAZ.
tyle mówi Biblia a co ponadtto to adventyzm ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 lis 2010, 09:59

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Tak samo jak TWOJE CIAŁO.

No tak, ale cialo zgrzeszylo, a Bog i Jego sabat w niczym od świętości nie odeszli...


Nie zrouzmiałes.
to ze cos ma pochodzenie w RAJU nie ma wiekszego znaczenia. bowiem wszystko ma stamąd pochodzenie. nawet grzech :(
wiec daj se luz z argumentami - "genezy"


Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a: Czy jesli Tobie żona zaproponuje szczegolne spotkanie, w specjalnie wybranym czasie (np. z okazji rocznicy ślubu), to Ty odmówisz, uwazajac, ze codzienne wasze bycie razem wystarczy i zadnego dnia szczegolnego nie potrzeba? Mozesz odmówić, ale żony tym nie ucieszysz zapewne...


Nie odmówię - bo ją kocham ale nie bede twirdził ze to mój obowiazek

A czy Z OBOWIĄZKU jestes posluszny Bozym przykazaniom typu- nie zabijaj, nie badz bałwochwalcą, nie kradnij, szanuj rodzicow, itd.?...

Nie wiem po co znow sie wdaje w dyskusje :roll:

Nie nie jestem z obowiązku - W OGOLE ICH NIE PRZESTRZEGAM Bo je wypełiłem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 lis 2010, 10:10

Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:
Zbyszekg4 pisze:
messenger pisze:Nasza wiara drogi Zbyszku powinna opierać się tylko na Biblii.

Amen! Z tejze Biblii jestem nauczony nt sabatu, co jest wolą Bożą...
Zachowuje sabat nie dlatego, ze opowiesc o pszczolach przeczytalem, ale dlatego, ze wolą Bożą to jest... (uprzedzajac pytanie: tez nie po to by byc zbawionym z tego zachowywania sabatu, robie to...).


jak wobec tego rozumiesz wypowiedź Jakuba :

Jakub 2:10 Kto bowiem przestrzega całego prawa, a przekroczy jedno przykazanie, staje się winnym wszystkich.
2:11 Bo ten, który powiedział: Nie będziesz cudzołożył, powiedział też: Nie będziesz zabijał. Jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą prawa.
2:12 Tak mówcie i tak czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez prawo wolności.


szczególnie wiersz ostatni : prawo wolności. O jakim prawie mówi Jakub ?

Do czego zmierzasz, cytujac te wersety i zadajac to pytanie?

Prawo wolnosci z Jk 2,12 nazwane jest wczesniej Slowem prawdy (Jk 1,18) i jest to Ewangelia rozumiana jako norma postepowania ludzi wolnych w Chrystusie.


Jest to FAŁSZYWE NAUCZANIE
- Paweł nazywa poddanie się PRAWU - NIEWOLA por Gal 5,2 - nie poddawajcie się znowu pod niewolę ....
- Prawo wolności to prawo UWOLNIENIA OD DAKALOGU i uwolnienia od PARAWA ST ku Miłosierdziu w Chrystusie
- Paweł wspomina takze o tym prawie wolności w kontracie to Prawa smierci i grzechu
(1) Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. (2) Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci.
Prawo Ducha UWALNIA od starego PRAWA - Dlatego jest Prawem wolności

Zbyszekg4 pisze: A w tej wolnosci liczy sie miłość jako norma postepowania (Gal 5,13-14)- dlatego z milosci do Boga i ludzi zachowuje Boze przykazania, ktore są świete, sprawiedliwe i dobre (Rz 7,12).


Bazowanie na EKWIWOKACJI i homonimach nie ma dobrej przyszłości.
Czy ty SPEŁNIASZ LITERALNIE - obrzezaj się dnia ósmego? czy to było dobre?
nie nie sprełniasz.
jak widac jeste niekonsekwentny.


Zbyszekg4 pisze: Nie czynie z tego zadnej zaslugi swojej, ale posluszenstwem chce wyrazic miłość- bo nie wystarczy mówić, ze sie kocha, trzeba to jakos okazac...


I tym okzaniem jest OWOC DUCHA Sw a nie wypełnianie Przykazań przymierza śmierci

Zbyszekg4 pisze: Jesli masz zone, to kochajac ją nie jestes bierny, nie poprzestajesz na slowach, ale zyjesz tak, czynisz to, co mile jest Twojej oblubienicy (np. nie idziesz na noc do sąsiadki, ale wracasz do domu- czynem tym pokazujesz, ze kochasz tę, a nie inną kobietę...; itp.).


i to sie nazywa WIERNOŚĆ
Jednak nie jest wierny tem kto nie cudzołozy względem żony ale z kolegami przesiaduje w pubie oglądając mecze!

Zbyszekg4 pisze: Skoro sie kocha Boga, to np. nie czyni sie podobizn innych bogow, prawda?


NIE PRAWDA.
ja mogę uczynić podbize krsny i pokazywać go jako fałszywe bóstwo
kochający Boga nie jest chciwi i dlatego zwraca się tylko do JEZUSA

Zbyszekg4 pisze: Uwazam, ze tez nie lekcewazy sie czasu jaki On wyznaczyl na szczegolną spoleczność ze Stworcą swoich stworzen (sabat)...


Bo wnie wyznaczył twego jako szczególną spoleczność to mit adventystyczny! Wyznaczył go jako dzięń wolnuy od pracy!

Zbyszekg4 pisze: Nie bedziesz lekcewazyl czasu jaki żona Ci proponuje z jakiejs okazji- nie bedziesz bo ją kochasz, i nie bedzie to przykry obowiazek, ale radosc i sposob okazania milości...
Tak postrzegam cotygodniowy sabat.


Tak bo wiem postrzegasz go AHISTORYCZNIE i proadwentystycznie!
Choć twoje cele sa świtłe to sa pozbiblijne!

aby było jasne - nie potepiam ciebie za ZŁE PRAKTYKI ale ukazuje ich niespójnoć z bozym przesłaniem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
messenger
Posty: 19
Rejestracja: 31 paź 2010, 05:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: messenger » 13 lis 2010, 22:22

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:nie zauważyłes że w edenie raz świetowano!

Udowodnij, ze w tydzien po 1-szym sabacie pierwsi ludzie w Edenie nie pamietali juz o Bozym odpoczynku, do jakiego zostali zaproszeni...

Juz tyle tu o sabacie na forum pisano,ze nie mam juz checi dalej tematu walkowac.

1. Odpoczawał BÓG i dlatego to było JEDNORAZOWE bowiem Bóg RAZ stworzył swiat!
2. PAMIĘTali ale nie mieli go wykonywać nic o tym nie czytamy - to poprostu DOMYSŁY i DOPOWIOEDZIENIA ADVENTYSTYCZNE
3. Nie zostali zaproszenie do sabatu cotygodniowego ale JEDEN RAZ.
tyle mówi Biblia a co ponadtto to adventyzm ;)

co znaczy" ludzi wolnych w Chrystusie"? Wolnych od czego ?


Filipian 2:8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 lis 2010, 07:38

messenger pisze:co znaczy" ludzi wolnych w Chrystusie"? Wolnych od czego ?

Wolnych od potępienia. Dzieki zbawczemu dzielu Jezusa- przyjetego wiarą!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sobotni instynkt

Postautor: Jeremiasz » 16 lis 2010, 09:20

Zbyszekg4 pisze:Zapraszam do przeczytania ponizszego tekstu napisanego przez dr Sang Lee- znanego w swiecie Koreanczyka promujacego zdrowy styl zycia.

Tym razem nie o naszym zdrowiu, ale o niezwyklych pszczolach i ptakach on pisze- te zwierzeta nie pracuja w sabat!

Nie wierzycie? Przeczytajcie:

SOBOTNI INSTYNKT

2 XII 2000
Kiedy podczas wykładów w Brazylii mówiłem naszym pastorom o tym, że przypuszczam iż są jeszcze na świecie jakieś zwierzęta które zachowały sobotni instynkt wtedy jeden z nich powiedział: "Mój przyjaciel ma pszczoły które zachowują sabat. Obecnie niemal wszystkie zwierzęta znajdują się pod wpływem silnego stresu, a stres powoduje osłabienie instynktu ale te pszczoły jakimś cudem zachowały instynkt sobotniego odpoczynku."

Wzbudziło to we mnie ogromne zainteresowanie postanowiłem wiec zobaczyć to na własne oczy. Ten pszczelarz do którego się udaliśmy nie miał nawet butów prowadził bardzo prymitywny styl życia a w domu nie miał nawet szklanych okien. Uprawiał tam banany i inne rośliny jadł tylko świeżą i nieprzetworzoną żywność był oczywiście bardzo biednym człowiekiem ale wyglądał poczciwie i bardzo niewinnie była wtedy akurat sobota znajdowało się tam wiele uli ale nie widać było żadnych pracujących w polu pszczół byłem tym strasznie podekscytowany ten człowiek powiedział do mnie oczywiście w języku portugalskim: "Posłuchaj, posłuchaj."

W ulach zrobione były małe otwory to nie były takie tradycyjne ule wykonano je z pni drzew z pnia wydłubywano środek, a następnie dół i gore pnia zalepiano gliną, potem robiono w nich otwory tak aby pszczoły mogły przez nie dostawać się do środka tak wiec przyłożyłem ucho do jednego z tych otworów i usłyszałem brzęczenie pszczół wewnątrz ula ale pomimo tego one nie wychodziły na zewnątrz chociaż na dworze było bardzo jasno zapytałem tego człowieka kiedy one zaczynają swój odpoczynek wówczas on odpowiedział ze przestają pracować w piątek o zachodzie słońca. Czy to nie jest niesamowite, o zachodzie słońca w piątek.

Później mężczyzna ten przyniósł młotek i wybił kawałek gliny w jednym z uli, dzięki temu zobaczyłem tysiące pszczół, które nie wychodziły z tego pnia ale zostawały w jego wnętrzu podczas wybijania gliny kilka pszczół wyszło wprawdzie na zewnątrz ale zaraz wróciły do ula było to dla mnie niezwykle przeżycie.

Przecież na zewnątrz było tyle pracy do wykonania. Powiedziano mi jeszcze, ze jeśli ktoś chciałby te ule przesunąć to można to zrobić tylko po zachodzie słońca w piątek inaczej spowoduje to duży problem. Wróciłem tam następnego dnia rano żeby sprawdzić czy po sabacie pszczoły będą pracować i rzeczywiście tym razem wszystkie pszczoły bardzo intensywnie pracowały zbierając pyłek. Stale wchodziły z ula i wychodziły do niego były bardzo zajęte praca.

Zatelefonowałem do mojego znajomego, a on powiedział: zbadam to dla pana doktorze Lee, więc zaczął szukać informacji na temat tych pszczół w internecie, wy tez możecie to zrobić i okazało się ze entomolodzy znają ten gatunek pszczół. Oni oczywiście nie przywiązywali uwagi do faktu, że te pszczoły zachowywały sabat ale podali informacje o pewnych pszczołach żyjących w Ameryce Południowej. Ten gatunek pszczół żyje w pobliżu Kanału Panamskiego i nosi nazwę Melaiponae Panamica.

Oczywiście internet nie podaje informacji ze te pszczoły zachowują sabat bo ci uczeni nie są tym zainteresowani. Wiecie co ci uczeni odkryli?
Zauważyli, że te pszczoły zachowują cykl tygodniowy, odkryli, że jeden dzień w tygodniu poświęcają one na odpoczynek.

Tamtej niedzieli chciałem zabrać ze sobą trochę tych pszczół, więc ten człowiek zaczął je dla mnie łapać ale robił to gołymi rękoma stojąc przy samych ulach. Zachęcał też i mnie żebym je łapał ale ja powiedziałem ze się boję, bo nie chcę żeby mnie użądliły, wtedy on powiedział, że te pszczoły nie maja żądeł, niesamowite!

Miód produkowany przez te pszczoły jest w Brazylii bardzo drogi dlatego, że ma wyjątkowy smak sam miałem przyjemność spróbować tego miodu. Jest on drogi również dlatego, że ma wybitnie lecznicze właściwości. Zawiozłem ten miód nawet mojej mamie, która bardzo lubi tego typu produkty. Dałem jej miód od pszczół święcących sabat, czy to nie wspaniale!

Te pszczoły nie posiadały nawet żądeł i wtedy doznałem olśnienia, Bóg udzielił mi swojej mądrości. Zwykle pszczoły maja żądła, ponieważ są one im potrzebne w celach obronnych, Bóg pobudza wtedy gen odpowiedzialny za wytwarzanie żądła ale te pszczoły z Brazylii żyły w środowisku bardziej zbliżonym do tego które Bóg stworzył na początku ich środowisko w większym stopniu wolne jest od rywalizacji drapieżników itd. i te pszczoły nie odczuwają potrzeby ochraniania swoich uli bo otacza je dziewicza i wolna od niebezpieczeństw przyroda.

Kiedy już wróciłem aby kontynuować wykłady, byłem pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyłem i zwierzyłem się z tego tym pastorom wtedy jeden z nich powiedział:
"Ja znam tez pewien gatunek ptaków zachowujących sabat. Kiedy byłem małym chłopcem - powiedział - mój ojciec był duchownym w Kościele Adwentystów i w pobliżu kościoła który był tez naszym domem każdego sobotniego popołudnia razem z ojcem wychodziliśmy na zewnątrz żeby obserwować te ptaki każdego dnia ptaki te intensywnie pracują budując gniazda w kształcie domków. Często rozbierają je a potem budują od nowa. Robią to zgodnie kierunkiem wiatru. Budują też różne wejścia do tych gniazd ale w sabat te ptaki nigdy nie pracują."

Za pewien czas mam zamiar jeszcze raz udać się do Brazylii, pragnę jeszcze lepiej się temu przyjrzeć. I nie chce się jedynie przyglądać ale mam zamiar wykorzystać pewne źródła aby udokumentować to zjawisko w naukowy sposób i udowodnić, że istnieje cos takiego jak sobotni instynkt i że również my ludzie powinniśmy to posiadać dlatego, że odpoczynek jest niezbędnym elementem życia.

To właśnie dlatego w czwartym przykazaniu Bóg zalecił odpoczynek nawet zwierzętom jeśli tylko logicznie myślimy musimy uznać ze jest to bardzo ważny dzień.
Jest to szczególny dzień uzdrawiania. Z tego właśnie powodu w tym dniu Jezus znacznie więcej uzdrawiał niż w inne dni mam nadzieję, że wkrótce uda mi się odzyskać ten sobotni instynkt i wszystkim wam również tego życzę.

Sang Lee

Skopiowane z tej strony:

http://www.pt.maranatha.pl/sobotni.html

I co o tym myslicie?!...


Święćmy więc dzień sobotni tak jak pszczółki, one dają nam przykład do naśladowania.
Tak bowiem mówi słowo Boże:Rzym.1,19-20:

"19.Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.

20.Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę.
"


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 16 lis 2010, 09:31

Puritan pisze:
Zbyszekg4 pisze:I co o tym myslicie?!...

Ptak Garncarz rdzawy jest znany z tego, że odpoczywa we wszystkie niedziele i święta katolickie.

Tak samo jak w przypadku pszczół adwentystek, tak i w przypadku garncarza, dowodów brak...


Kto wie, może są na to dowody?
Święćmy więc również tak jak ptaszek - garncarz rdzawy, wszystkie niedziele i święta katolickie, albowiem jest napisane: Kol.2,16-17:

"16.Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądż sabatu.

17.Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus
"



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości