Kult Maryi usuwa kult Jezusa w cień

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 maja 2010, 14:31

Amen, Turretin.
Módlmy się, aby katolicy zamienili TOTUS TUUS MARYJO na TOTUS TUUS JEZUS!


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 30 maja 2010, 14:54

Małgorzata pisze:Amen, Turretin.
Módlmy się, aby katolicy zamienili TOTUS TUUS MARYJO na TOTUS TUUS JEZUS!


Jan Paweł II mówił: Totus Tuus w odniesieniu do Matki Bożej (Matka Boża <- dogmat ogłoszony na Soborze Efeskim).



Turretin pisze:Kult Maryi i świętych nie tylko jest sprzeczny z Biblią. Jest także prawdziwym chwastem i dławi myśli o Chrystusie.


Turretin nie wie co pisze. W Symbolu Apostolskim czytamy:

(...) Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny,
Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie (...)

Katolicy i prawosławni wierzą zgodnie ze Składem Apostolskim, a Turretin nie. Świętych obcowanie to duchowa łączność Kościoła pielgrzymującego na ziemi z Kościołem chwalebnym oraz tymi, którzy po śmierci poddają się oczyszczeniu. Jest to wymiana dóbr duchowych między trzema stanami Kościoła. Starożytni uznaliby Turretina za heretyka (podobnie Kalwina).


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 maja 2010, 15:02

sanctam pisze:Świętych obcowanie


Tylko tych świętych obcowanie każdy inaczej rozumie. Wy,że prosicie o wstawianie sie ich do Boga za wami. Czyli modlicie się do zmarłych. U nas mamy ze sobą relacje, bowiem to my, ci, którzy oddali życie Bogu, jesteśmy świeci.

sanctam pisze:Jan Paweł II mówił: Totus Tuus w odniesieniu do Matki Bożej (Matka Boża <- dogmat ogłoszony na Soborze Efeskim).


Sądzisz, że o tym nie wiem?? JPII był bałwochwalcą i ciągnął ludzi na manowce. A Bóg jest Bogiem zazdrosnym i swojej chwały nie odda nikomu!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 30 maja 2010, 15:09

Małgorzata pisze:Czyli modlicie się do zmarłych. U nas mamy ze sobą relacje, bowiem to my, ci, którzy oddali życie Bogu, jesteśmy świeci.


Prosimy świętych aby modlili się za nami w niebie do Boga. To jest wspólnota świętych. Już w IV wieku powstała modlitwa eucharystyczna używana przez Kościół katolicki:

"Zjednoczeni z całym Kościołem, ze czcią wspominamy najpierw pełną chwały Maryję, zawsze Dziewice, Matkę Boga i naszego Pana, Jezusa Chrystusa, a także świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Dziewicy, oraz Twych świętych Apostołów i Męczenników: Piotra i Pawła, Andrzeja, Jakuba, Jana, Tomasza, Jakuba, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Szymona i Tadeusza, Linusa, Kleta, Klemensa, Sykstusa, Korneliusza, Cypriana, Wawrzyńca, Chryzogona, Jan i Pawła, Kosmę i Damiana i wszystkich Twoich Świętych. Przez ich zasługi i modlitwy otaczaj nas we wszystkim swoją przemożną opieką".


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 30 maja 2010, 15:35

Turretin pisze:
Uprawiasz nadal swoją grę - a w zasadzie grę diabła, którego celem jest zdusić słowo Boże w sercach ludzi.


Wiesz na czym polega twój błąd?
Redukujesz chrześcijaństwo do litery (choćby i świętej) - tymczasem Jezus założył Kościół aby przez wieki z pomocą Ducha Świętego zgłębiał Objawienie które zakończyło się dopiero po śmierci wszystkich apostołów. Podobnie robią Świadkowie Jehowy - redukują Objawienie wyłącznie do świętej litery. Tymczasem sama Biblia mówi, że to Kościół jest filarem i podporą prawdy (1 Tm. 3,15), że Duch Święty dopiero doprowadzi uczniów do całej prawdy. Świętość jest epifanią działalności Boga. On jest w tych ludziach, a oni są w Nim. W ten sposób upodabniają się do Chrystusa, który jest w Ojcu i Duch Święty w Nim zamieszkuje. Człowiek taki jest konsekrowany dla Boga. On w nim przebywa jak w świątyni. Tu dochodzimy do głębokiego znaczenia greckiego terminu koinonia. Niestety zwłaszcza w świecie protestanckim, neguje się taką interpretację pojęcia koinonia, sprowadzając jego znaczenie do solidarności między chrześcijanami.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 maja 2010, 15:40

sanctam pisze:Prosimy świętych aby modlili się za nami w niebie do Boga. To jest wspólnota świętych. Już w IV wieku powstała modlitwa eucharystyczna używana przez Kościół katolicki:


A co mnie obchodzi, że w IV wieku coś tam miało miejsce? Czy Jezus nakazał nam zwracać się do umarłych?? Sam za to powiedział, że jest jedynym pośrednikiem. Jeszcze raz Ci napiszę, ze byłam większość swego życia katoliczką i wiem, co w KK jest głoszone. My opieramy się na Piśmie i żadne bajanie ludzi nas nie interesuje. Nie cytuj więc jakiś pism KK, bo nie jesteś na forum katolickim i nas wasze nauki nie interesują. Skoro tu jesteś to chyba chcesz czegoś od nas się dowiedzieć. Ale jeżeli jesteś tu po to, aby mącić, to idź w pokoju do swoich.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 maja 2010, 15:44

sanctam pisze:Redukujesz chrześcijaństwo do litery

I Ty, katolik, śmiesz wypowiadać się o literze?! Ale tak to już jest, że najciemniej pod latarnia. Wszystkie te obrzędu, świecenia, sakramenty, praktyki bałwochwalcze przesłaniają wam żywego Boga. "Prawdziwi czciciele będą Go wyznawać w Duchu i w Prawdzie"


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 30 maja 2010, 17:12

sanctam pisze:Już w IV wieku powstała modlitwa eucharystyczna używana przez Kościół katolicki:

Raczej nie już, a dopiero :] Świadczy to, że liturgia mszy świętej zaczynała być wymyślana dopiero od czwartego wieku, bo wcześniej nie istniała. Na początku świętymi nazywano samych chrześcijan, potem gdy do chrześcijaństwa weszła spora liczba nieodrodzonych pogan na ich potrzeby zaczęto tworzyć wizerunki "świętych" jako wzorów do naśladowania, chociaż chrześcijanie powinni patrzeć na Chrystusa.

Najważniejsi pisarze chrześcijańscy wieku II, a nawet później, nie znali zwyczaju modlitwy za zmarłych czy składania próśb do "świętych" o wstawiennictwo za wierzącymi. Dopiero wraz z narastaniem wpływów pogańskich stworzono panteon świętych.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2010, 17:18

sanctam pisze:Prosimy świętych aby modlili się za nami w niebie do Boga.

A jak owi swieci slysza wasze modlitwy? Czy sa wszechobecni i wszechwiedzacy? Np. w jednej minucie 1000 osob prosi jednego swietego o rozne rzeczy- skad on wie o kazdej takiej prosbie?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 30 maja 2010, 20:08

Zbyszekg4 pisze:A jak owi swieci slysza wasze modlitwy? Czy sa wszechobecni i wszechwiedzacy? Np. w jednej minucie 1000 osob prosi jednego swietego o rozne rzeczy- skad on wie o kazdej takiej prosbie?...

Zbyszku w Niebie nie ma czegoś takiego jak "czas".


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2010, 21:44

Dawid pisze:
Zbyszekg4 pisze:A jak owi swieci slysza wasze modlitwy? Czy sa wszechobecni i wszechwiedzacy? Np. w jednej minucie 1000 osob prosi jednego swietego o rozne rzeczy- skad on wie o kazdej takiej prosbie?...

Zbyszku w Niebie nie ma czegoś takiego jak "czas".

A skad wiesz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 30 maja 2010, 22:23

A po co Ci czas w Niebie? Będziesz się gdzieś spieszył? ;)



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości