Wielkość Boga

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Wielkość Boga

Postautor: Zbyszekg4 » 21 sie 2010, 17:18

Psalmista wyznał:

Panie, Boże mój, jesteś bardzo wielki!
Ps 104,1

Zapraszam do osobistych przemyśleń na temat wielkości Boga- czym ona jest... jak sie wyraża... jak jej doświadczacie?...

:-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wielkość Boga

Postautor: jj » 21 sie 2010, 18:48

Zbyszekg4 pisze:Psalmista wyznał:

Panie, Boże mój, jesteś bardzo wielki!
Ps 104,1

Zapraszam do osobistych przemyśleń na temat wielkości Boga- czym ona jest... jak sie wyraża... jak jej doświadczacie?...

:-D

Piekny Psalm!
Warto przeczytac w calosci.
Dokladnie te mysli i uczucia ogarniaja czlowieka, kiedy patrzy na niebo w nocy, albo na bezkres morza. Wlasnie o tym myslalem... o wielkosci Boga.

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/archivepix.html

Blogoslaw duszo moja Panu! :)


Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 21 sie 2010, 20:19

Radość napełnia serce, gdy pomyśleć, że Bóg może dokonać wszystkiego, czego tylko zapragnie. W jednej chwili może rozwiązać najtrudniejszy problem w historii wszechświata.
http://www.youtube.com/watch?v=b0lxbzgw ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aakvZH1U ... re=related

Oni byli jak we śnie:
(1)…Gdy Pan wywiódł z niewoli uprowadzonych z Syjonu, Byliśmy jak we śnie. (2) Wtedy usta nasze były pełne śmiechu, A język nasz radości, Wtedy mówiono wśród narodów: Pan dokonał z nimi wielkich rzeczy, (3) Wielkich rzeczy dokonał Pan z nami,
(Ks. Psalmów 126)

(12) Wspominam dzieła Pańskie, Zaiste, wspominam twoje dawne cuda. (13) Rozpamiętuję wszystkie dzieła twojeI rozważam czyny twoje. (14) Boże, święta jest droga twoja! Któryż bóg jest tak wielki jak Bóg? (15) Tyś Bogiem, który czyni cuda; Dałeś poznać narodom moc swoją. (16) Odkupiłeś ramieniem swoim lud swój, Synów Jakuba i Józefa. Sela. (17) Ujrzały cię wody, o Boże, Ujrzały cię wody i zadrżały: Tak, wzburzyły się głębiny. (18) Obłoki spłynęły wodą, Chmury odezwały się grzmotem, A pioruny twoje latały. (19) Rozległ się grzmot twój jak turkot kół, Błyskawice oświetliły świat, Ziemia zadrżała i zatrzęsła się. (20) Droga twoja wiodła przez morze, A ścieżki twoje przez wielkie wody, Lecz nie było widać śladów stóp twoich. (21) Prowadziłeś lud swój jak stado ręką Mojżesza i Aarona.
(Ks. Psalmów 77)



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości