Dieciątko Jezus

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga

Gdzie jest teraz Dzieciątko Jezus?

Nigdzie
18
100%
W niebie
0
Brak głosów
Na ziemi
0
Brak głosów
Gdzieś indziej
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 sty 2011, 16:26

Najpierw napisałeś:
niebieski pisze:W czasie Mszy św. w sakramentalny sposób wspominamy i uobecniamy całe misterium Chrystusa.


a potem:
niebieski pisze: Także dlatego, że ze względu na słabość ludzką, nie możemy ogarnąć całej tajemnicy Chrystusa w jednym akcie.


Więc napisz, że usiłujecie i nic z tego nie wychodzi.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 07 sty 2011, 16:32

Małgorzata pisze:Najpierw napisałeś:
niebieski pisze:W czasie Mszy św. w sakramentalny sposób wspominamy i uobecniamy całe misterium Chrystusa.


a potem:
niebieski pisze: Także dlatego, że ze względu na słabość ludzką, nie możemy ogarnąć całej tajemnicy Chrystusa w jednym akcie.


Więc napisz, że usiłujecie i nic z tego nie wychodzi.
Myślę, że nie zrozumiałaś, co napisałem.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 07 sty 2011, 16:40

Małgorzata pisze:Najpierw napisałeś:
niebieski pisze:W czasie Mszy św. w sakramentalny sposób wspominamy i uobecniamy całe misterium Chrystusa.


a potem:
niebieski pisze: Także dlatego, że ze względu na słabość ludzką, nie możemy ogarnąć całej tajemnicy Chrystusa w jednym akcie.


Więc napisz, że usiłujecie i nic z tego nie wychodzi.
Może ten tekst będzie wyjaśnieniem: http://www.fronda.pl/placyd/blog/mysl_n ... zenie_roku


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 sty 2011, 16:52

Cytat z artykułu:
Autor zwraca uwagę na coś, co, jak sądzę, jest bardzo interesujące. Mianowicie, że data poczęcia Pana Jezusa, czyli początek jego ziemskiego życia i data jego śmierci to ten sam dzień. 25 marca było Zwiastowanie Anielskie – Pan Jezus został poczęty – i 25 marca,

Jezus został poczęty w grudniu. Wtedy miała miejsce wizyta Marii u Elżbiety, która była w szóstym miesiącu ciąży. Elżbieta poczęła w czerwcu, kiedy jej mąż kończył służbę, a była to zmiana Abiasza. To 8. z 24 zmian. Zgodnie z Talmudem każda z nich służyła tydzień, począwszy od początku roku świątynnego, który wypadał na przełomie marca i kwietnia. Nawet lichy matematyk juz łatwo obliczy.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 07 sty 2011, 16:58

Małgorzata pisze:Jezus został poczęty w grudniu. Wtedy miała miejsce wizyta Marii u Elżbiety, która była w szóstym miesiącu ciąży. Elżbieta poczęła w czerwcu, kiedy jej mąż kończył służbę, a była to zmiana Abiasza. To 8. z 24 zmian. Zgodnie z Talmudem każda z nich służyła tydzień, począwszy od początku roku świątynnego, który wypadał na przełomie marca i kwietnia. Nawet lichy matematyk juz łatwo obliczy.
Zachariasz, według tego, co nam podaje św. Łukasz w swej Ewangelii, rozdział 1, wersety 5 i 8, był kapłanem „z oddziału Abiasza”. Kapłani służyli w Świątyni według kolejności ustalonej losowo, i „oddział Abiasza” był ósmy w kolejności, jak nam to mówi 1 Księga Kronik, 24, 1-10. Członkowie każdego „oddziału” służyli przez tydzień w Świątyni.



Amerykańska Katolicka Encyklopedia z 1917 roku ( http://www.newadvent.org/cathen/03724b.htm ) podaje, że dwadzieścia cztery oddziały kapłanów służyły po kolei w Świątyni. Zachariasz, jak wspominaliśmy przed momentem, był w ósmym oddziale. Świątynia została zniszczona w dniu 9 Ab 70, gdy według rabinistycznej tradycji służył pierwszy oddział kapłanów. Wychodząc z tego punktu i cofając się do tyłu możemy ustalić, że oddział Abiasza służył między 2-9 października. Zatem Elżbieta mogła zajść w ciążę na początku października, a więc gdy Archanioł Gabriel mówił do Maryi:

A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. (Łk 1, 36)

… mógł to być 25 marzec.



Powyższe datowanie ma jedną wadę. Polega na tradycji, co do której nie mamy stuprocentowej pewności. Jest to mocna poszlaka, ale jeszcze nie dowód. Jednak i dowód się wkrótce znalazł. Odnaleziono go wśród zwojów w Qumran. Dokument tam odkryty podaje nam bardzo konkretną datę, kiedy wypadała ta służba dla Zachariasza. Był to, według dziś obowiązującego kalendarza, tydzień między 23, a 30 września.



Zatem termin ten nie zgadza się zaledwie o tydzień z tym, co wyliczyliśmy wychodząc od daty zburzenia Świątyni. Jednak gdy sobie uświadomimy ogrom działań wojennych w roku 70, to możemy uznać, że walki te trwały co najmniej tydzień i zburzenie Świątyni nie było jakimś konkretnym, jednostkowym momentem, ale musiało być wydarzeniem trwającym w czasie. A przy takim założeniu mamy doskonałą zgodność dat.



Święta Elżbieta mogła zajść w ciążę na przełomie września i października, a zatem 25 marca następnego roku była w już w szóstym miesiącu ciąży. Czyli Ewangelia świętego Łukasza, wraz z dokumentem znalezionym w Qumran potwierdza nam, że data narodzin Pana Jezusa, 25. grudnia, to coś znacznie więcej, niż zaledwie symbolicznie wyznaczony dzień. Dokument ten potwierdza także, że jest bardzo prawdopodobne, że święty Jan rzeczywiście urodził się 24. czerwca. ( http://fronda.pl/hiob/blog/25_grudnia )
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 17:03 przez niebieski, łącznie zmieniany 1 raz.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
gosiek
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2011, 00:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gosiek » 07 sty 2011, 17:01

Małgorzata pisze:
gosiek pisze: A kolędy zdarza mi się latem też nucić!


W kościele? Bo z tego co wiem, to oficjalnie nie wolno.


Tak... zdarzyło się też w kościele, ale mam na myśli przede wszystkim.. hm.. nucenie indywidualne (ale określenie! :) )
A to, że nie śpiewa się w kościele przez cały rok, to nie jest kwestia, że nie wolno, tylko tego, że rok jest umownie podzielony na okresy i kolędy śpiewamy w okresie bożenarodzeniowym.
Ja nie wiem naprawdę z czym niektórzy tutaj mają tak wielki problem.... ;)


g.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 sty 2011, 17:04

niebieski pisze:cofając się do tyłu


A można cofać się do przodu? ;)

Tak przepychać się możemy cały czas. Z Biblii jasno wynika inaczej niż piszesz, a dla mnie to jest najbardziej wiarygodne źródło.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 07 sty 2011, 17:06

gosiek pisze:
Małgorzata pisze:
gosiek pisze: A kolędy zdarza mi się latem też nucić!


W kościele? Bo z tego co wiem, to oficjalnie nie wolno.


Tak... zdarzyło się też w kościele, ale mam na myśli przede wszystkim.. hm.. nucenie indywidualne (ale określenie! :) )
A to, że nie śpiewa się w kościele przez cały rok, to nie jest kwestia, że nie wolno, tylko tego, że rok jest umownie podzielony na okresy i kolędy śpiewamy w okresie bożenarodzeniowym.
Ja nie wiem naprawdę z czym niektórzy tutaj mają tak wielki problem.... ;)
Pewnie dlatego, że szukają problemu tam, gdzie go nie ma ;)

Słyszałem o takim kościele w Rzymie (bodajże Santa Maria Maggiore), gdzie codziennie odprawiana jest Msza św. z Bożego Narodzenia. Tam zatem codziennie śpiewane są kolędy.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
gosiek
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2011, 00:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gosiek » 07 sty 2011, 17:07

niebieski pisze:
gosiek pisze:Zgadzam się w zasadzie. Oczywiście , że termin grudniowy Narodzenia jest umowny. A kolędy zdarza mi się latem też nucić!
Są podstawy, aby sądzić, że 25 grudnia to coś więcej niż tylko data umowna: http://fronda.pl/hiob/blog/25_grudnia


jesli tak, to fajnie... tylko wg mnie tak naprawdę to nic nie zmienia... NIC ! czy to był wrzesień, grudzień czy maj NIC to nie zmienia w całości Jego DZIEŁA...
Tyle, że niektórzy mają temat (sztucznie nakręcany) do sporów.


g.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 07 sty 2011, 17:09

Małgorzata pisze:Z Biblii jasno wynika inaczej niż piszesz, a dla mnie to jest najbardziej wiarygodne źródło.
Z Biblii wynika, że: "Jezus został poczęty w grudniu. Wtedy miała miejsce wizyta Marii u Elżbiety, która była w szóstym miesiącu ciąży"?

Bardzo ciekawe. A mogłabyś podać cytat, gdzie to jest napisane?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
gosiek
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2011, 00:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gosiek » 07 sty 2011, 17:13

niebieski pisze:
gosiek pisze:
Małgorzata pisze:[quote="gosiek niebieski: Słyszałem o takim kościele w Rzymie (bodajże Santa Maria Maggiore), gdzie codziennie odprawiana jest Msza św. z Bożego Narodzenia. Tam zatem codziennie śpiewane są kolędy.



:) oczywiście... Ja byłam na takiej mszy kilka razy w Polsce też..


g.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 sty 2011, 17:34

To co powyżej zacytowałaś, to nie moje słowa.

gosiek pisze:Tyle, że niektórzy mają temat (sztucznie nakręcany) do sporów.


To jest forum DYSKUSYJNE, przypomnę.
Nie napisałam, że kwestia 25 grudnia, to kwestia zbawienia, tylko ciekawy temat do analizy Biblii. I tyle. Nie nakręcaj więc sztucznie tematu i nie wypowiadaj się.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 sty 2011, 17:39

niebieski, rok świątynny zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. 8. zmiana miała więc miejsce w czerwcu i wtedy Elżbieta poczęła. Za sześć miesięcy Maria ja odwiedza. Właśnie niedawno miała wizytę anioła, więc około grudnia poczęła. Dziewięć miesięcy mija i mamy wrzesień - październik.

Zresztą na polach byli jeszcze pasterze, których pod koniec grudnia nie spotkamy.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 sty 2011, 18:08

Małgorzata pisze:Zresztą na polach byli jeszcze pasterze, których pod koniec grudnia nie spotkamy.

Otoz to! Ten ewangeliczny "szczegół" ma swoja wymowe!

Jeszcze cos: gdy sie rodzil Pan Jezus, byl spis ludnosci zarzadzony przez Rzymian. Co by nie mowic o nich- byli praktycznymi ludzmi, i raczej czasu spisu nie wyznaczyli na nieszczegolna pore roku jaką byl okres deszczow i chłodów (w Izraelu czasami pada snieg- nawet jest to wspomniane w Biblii***).

Zatem i spis ludnosci i pasterze na polach, są argumentem za inną datą narodzin Mesjasza, niz 25 grudnia!

***2Sm 23:20 BT „Benajasz, syn Jojady z Kabseel, był mężem walecznym, wielkim w czynach. Pobił on [dwóch synów] Ariela z Moabu. On też zszedł do cysterny i zabił w niej lwa w dzień, gdy była śnieżyca.”


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
gosiek
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2011, 00:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gosiek » 07 sty 2011, 18:12

Małgorzata pisze:To co powyżej zacytowałaś, to nie moje słowa.

gosiek pisze:Tyle, że niektórzy mają temat (sztucznie nakręcany) do sporów.


To jest forum DYSKUSYJNE, przypomnę.
Nie napisałam, że kwestia 25 grudnia, to kwestia zbawienia, tylko ciekawy temat do analizy Biblii. I tyle. Nie nakręcaj więc sztucznie tematu i nie wypowiadaj się.

coś mi się źle kliknęło, przepraszam...

Nakręcam temat???? :) Jaki... ??? I dlaczego mam się nie wypowiadać? Bo Ty tak chcesz??? To Twoje ostatnie zdanie.... hmmm ... Baaaardzo delikatnie mówiąc ..niegrzeczne... Ale czemu mnie to nie dziwi, Małgosiu ?? :)
Przepraszam wszystkich za post nie na temat, ale troszkę mnie sprowokowano. Obiecuję, że to się nie powtórzy ( nie dam sie sprowokować M. :) )


g.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości