Jakie imię ma Bóg,który jest Chrystusem ze ST i NT?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2011, 14:29

nesto pisze:
Lash pisze:Czy ty wiesz co to jest ANIOŁ?
Wiesz ze Jan chrzciciel to Anioł i Jezus tez?
to nie zmiania nic w ich naturze?


O co ci chodzi?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Anio%C5%82

Wyraz anioł przeniknął do polszczyzny z języka czeskiego, który zawdzięcza go misji Cyryla i Metodego. Pierwotnie pochodzi on od greckiego słowa ἄγγελος (ángelos, według wymowy bizantyjskiej ánhielos), oznaczającego oryginalnie „posłaniec”. W biblijnym Starym Testamencie analogiczne byty duchowe są nazywane w języku hebrajskim מלאך, mal’ach – co również znaczy „posłaniec”.



Dlatego czytamy Malachiasza o Chrystusie i Janie Chrzcicielu

(1) Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, [Jan chrzciciel] a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza [Jezus ustanowił nowe przymierze i jest upragniony], którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów.


Anioły to nie tylko BYTY w stylu chrubinów i serfainów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cherub
http://pl.wikipedia.org/wiki/Serafin_(anio%C5%82)

:)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 17 lis 2011, 07:54

Wiem, że tłymaczy się "posłaniec".
Nie wiedziełem tylko do czego dążysz i co chcesz udowadniać.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 17 lis 2011, 11:16

Lash napisał do nesto:"I teraz powiedz Kto mieszkał wśród nas
Kto chodził wsród NAS
Kto Jest JEDYNYM PANEM WSZECHMOGĄCYM/"

Chodzi mi o to,abyście napisali jakie imię יהוהma ten,który jest wiecznym Chrystusem i był nim w Nowym i Starym Przymierzu?

Hebr.13,8 יהוה Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.

יהוה =...................?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 21 lis 2011, 17:39

ami pisze:
יהוה =...jotajota................?

Czy to jest do przyjęcia? :)


Bala2001
Posty: 123
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bala2001 » 26 lis 2011, 18:12

Ale po co Bogu imię? Nie rozumię...


Wiem, że nic nie wiem.
Bala2001
Posty: 123
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bala2001 » 26 lis 2011, 18:39

ann_in_grace pisze:
Wiem, że nic nie wiem.

Tu masz zupelna racje, Bala.

Fajnie, że się zgadzamy. Ty wiesz po co Bogu imię?


Wiem, że nic nie wiem.
Bala2001
Posty: 123
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bala2001 » 26 lis 2011, 20:29

ann_in_grace pisze:
Bala2001 pisze:Ty wiesz po co Bogu imię?

Naturalnie.

Po co?


Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 1226
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakie imię ma Bóg,który jest Chrystusem ze ST i NT?

Postautor: Rafał » 13 lut 2012, 16:55

ami pisze:Jakie imię יהוה ma Bóg,który jest Chrystusem ze Starego i Nowego Przymierza?

Imperator napisał:Bog Starego Testamentu to Jezus Chrystus. Bog Nowego Testamentu to Jezus Chrystus. Cala Biblia mowi o Jezusie.LINK

Wj.3,(14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: יהוה I dodał: Tak powiesz synom Izraela: יהוה ;posłał mnie do was.(15) Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: יהוה; Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię ( יהוה) moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

1Kor 10:4 „i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej Skały, która im towarzyszyła, a Skałą tą był Chrystus.”


W czasie Starego Przymierza z Żydami przebywał Bóg o imieniu יהוה; jako ten sam Chrystus,którym był w Nowym Przymierzu.Jakie jest imię יהוה;, tego Boga? י

Hebr.13,8 יהוה; Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.


Imie : Jezus syn Maryi.


Zasada Sola Scriptura nie jest biblijna http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 mar 2012, 10:34

Jezus jest człowiekiem. Synem człowieczym!
Bóg jest Jego Ojcem ponieważ wykonuje wolę Boga.
Nie jest "z tego świata" ponieważ "władcą tego świata jest szatan", a Jezus nie jest pod władzą szatana i szatan nic swojego w nim nie ma.
Każdy, kto wykonuje wolę Boga może nazywać siebie Bożym Synem, tak uczył nas Jezus (Ojcze nasz itp.).
Synami szatana okreslani są ludzie, którzy służą złu.
Jakoś nikt nie ma wątpliwości, że to są ludzie, a nie aniołowie lub jacyś bogowie..

Religia katolicka i protestancka opatre są obecnie na kłamstwie, że Jezus jest Bogiem.
Jest to tak niedorzeczne, że trudno z tym nawet dyskutować.

Bóg starego i nowego testamentu to ten sam Bóg.
Nie ma imienia, nie ma poczatku i końca.
Jest Który Jest - tak kazał o sobie powiedzieć.
JHWH - to prawdopodobnie okreslenie tych właśnie przymiotów.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości