Jak spotkać się z prawdziwym Bogiem pod osłoną krwi Jezusa?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak spotkać się z prawdziwym Bogiem pod osłoną krwi Jezusa?

Postautor: ami » 20 cze 2011, 12:14

Dorota Ćwiertni

Bóg JHWH,nie ma nic wspólnego z tym co robią katoliccy mistycy,bo z prawdziwym Bogiem nie można spotkać się innaczej i nie zginąć,jak tylko pod osłoną krwi Jezusa Chrystusa....

Jak to należy rozumieć co napisałaś?

D.Wilkerson tak pisze o Bogu w swoim przesłaniu Gdzie mieszka Bóg?

"Pan znalazł mieszkanie dla Siebie – On mieszka i odpoczywa w ciałach swojego ludu, który stworzył. Paweł powiada, że teraz świątynia Boża jest w ludzkich ciałach: „Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?” (1 Kor. 3:16).

Paweł mówi: „Wysławiajcie tedy Boga w waszym ciele i w duchu, które są Boże” (1 Kor. 6:20). Inaczej mówiąc, należysz do Boga i On chce, byś był Jego miejscem odpoczynku. Otwórz teraz swoje serce na tę prawdę i oddaj Mu chwałę poprzez przyjęcie jej".


Wynika z tego,że można się spotkać z "prawdziwym Bogiem",który mieszka w nas przez swojego Ducha Bożego.W jaki sposób można tego dokonać "pod osłoną krwi Jezusa Chrystusa...'?

Biblia naucza,że "Jezus Chrystus,wczoraj,dziś ,ten sam i na wieki...",

Biblia naucza też,że ""Jestem Chrystus,wczoraj,dziś ,ten sam i na wieki..."


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
katol666
Posty: 19
Rejestracja: 19 mar 2013, 19:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: katol666 » 19 mar 2013, 22:23

wydaje mi się że chodzi o to że Jezus jest drogom do Boga to znaczy powinniśmy naśladować go robiąc dobre uczynki kochając bliźniego itp.
Bóg jest miłością więc jeżeli miłość będziemy mieć w sercu do bliźniego będziemy mieć też Boga
Jezus umarł za nasze grzech ale dlaczego bo nas kochał
wylana krew jego za nasze grzech jest symbolem miłości Chrystusa do nas
Jego miłość usprawiedliwia grzechy wierzących w niego
przez wiarę jesteśmy usprawiedliwieni i otoczeni łaską dzięki temu dzięki krwi Jezusa dostąpimy zbawienia w Jezusie Chrystusie i będziemy mogli się spotkać z naszym ojcem w niebie


kocham bozię
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 30 cze 2014, 14:25

Chcesz spotkać Boga? W biblii masz napisane, co trzeba robić w tym celu:
"21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». 22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca." J 14, 21-24

Oraz: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." Mt 5, 8


ckmmln
Posty: 261
Rejestracja: 03 maja 2014, 15:46
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Białystok
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ckmmln » 30 cze 2014, 19:12

hmhmm pisze:Chcesz spotkać Boga? W biblii masz napisane, co trzeba robić w tym celu:
"21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». 22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca." J 14, 21-24

Oraz: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." Mt 5, 8


a jakie jest pierwsze najwazniejsze Jezusowe przykazanie??


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 30 cze 2014, 19:28

ckmmln pisze:
hmhmm pisze:Chcesz spotkać Boga? W biblii masz napisane, co trzeba robić w tym celu:
"21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». 22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca." J 14, 21-24

Oraz: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." Mt 5, 8


a jakie jest pierwsze najwazniejsze Jezusowe przykazanie??


Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej, z całego umysłu i z całego serca. I drugie podobne do niego, będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości