Pan Bóg ma jedną czy dwie wole?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 08 mar 2012, 15:06

jj pisze:(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.
(20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
(21) Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.
(1 List Jana 5:19-21, Biblia Warszawska)

(6) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.
(7) A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
(Apokalipsa (Objawienie) 3:6-7, Biblia Warszawska)


Pierwszy cytat mówi jasno, że autor jest w Bogu poprzez Jego Syna. Bóg natomiast jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Drugi cytat jasno wskazuje Jezusa jako władcę, któremu Bóg dał moc. Władcę, człowieka -Świętego Boga.

To, że masz z tym problem i widzisz niechrześcijańskie tłumaczenia prostych tekstów zaprzeczających nauce Jezusa jest tragiczne.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 mar 2012, 16:09

nesto pisze:
jj pisze:(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.
(20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
(21) Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.
(1 List Jana 5:19-21, Biblia Warszawska)

(6) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.
(7) A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
(Apokalipsa (Objawienie) 3:6-7, Biblia Warszawska)


Pierwszy cytat mówi jasno, że autor jest w Bogu poprzez Jego Syna. Bóg natomiast jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Drugi cytat jasno wskazuje Jezusa jako władcę, któremu Bóg dał moc. Władcę, człowieka -Świętego Boga.


Pierwszy cytat mowi jasno, ze tym prawdziwym Bogiem jest Jezus Chrystus, na co wskazuje wyrazenie "zyciem wiecznym" polaczone spojnikiem "i". Wystarczy porownac tekst tego samego listu w rozdziale 1, wersety 1-2.

Drugi fragment potwierdza, ze wyrazenie prawdziwy, odnosi sie do Pana Jezusa.

To, że masz z tym problem i widzisz niechrześcijańskie tłumaczenia prostych tekstów zaprzeczających nauce Jezusa jest tragiczne.


a ten, jakze merytoryczny, komentarz mozna jedynie skwitowac wyrazeniem "Taaa" :mrgreen:


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 09 mar 2012, 07:58

nesto pisze:Bełkot. Piszecie bzdury.
Przesłanie Biblii jest takie:
Pan nasz, Bóg jest JEDEN.
Uczynił swojego namiestnika dla ludzi i jest nim Jezus Chrystus - człowiek.

Jak nazwać NAMIESTNIKA?
Pan czy może "kolo" "kumpel" "fumfel" a może "obywatel" "towarzysz" itp.?
Skoro jest Bożym Namiestnikiem i naszym władcą, to chyba nazwanie go Panem jest właściwe.
"Panie Leszku" - tak zwaracam się np. do sąsiada.. Część z was gdyby to usłyszała to "oddałaby Leszkowi pokłon - bo Leszek to Bóg" (tylko Bóg jest Panem).


Nigdzie w Nowym Testamencie Jezus nie został określony mianem Bożego Namiestnika.
Jest natomiast napisane o Jezusie w 1Kor.2,8 że jest Panem Chwały. Ten tytuł: Pan Chwały przysługuje tylko Bogu JHWH. Czy Jezus nie jest więc Bogiem JHWH?
1Kor.2,7-8:
"7.Ale my głosimy mądrość Bożą tajemną, zakrytą, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej,

8.Której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali."

Czy Jezus jest w takim razie Panem Chwały, objawionym Bogiem JHWH, którego władcy tego świata nie rozpoznali?
Między innymi od tego wyznania, według apostoła Pawła, zależy wasze zbawienie.
Paweł tak mówi w Rzym.10,9:
"Bo jeśli ustami swymi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."

Inne wyznania typu Pan Jezus, wymawiane w taki sposób jak to się mówi potocznie w grzecznościowej formie do sąsiada, nie mają mocy zbawczej.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 12 mar 2012, 09:52

nesto pisze:
Jeremiasz pisze:Jezus jest jedynym rodzonym synem jedynego Boga JHWH. I można powiedzieć że Jezus stał się człowiekiem chociaż nim nie był, bo istniał zanim się narodził na ziemi. Ew.Jana 8,58: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest."


Grochem o ścianę :-)


Jezus ma swoją wolę, Bóg Ojciec ma swoją. Jezus jest wiecznym Bogiem, i jego Ojciec też jest wiecznym Bogiem.
Czy to oznacza że są dwaj nieśmiertelni Bogowie i w ten sposób NT zaprzecza ST? Obydwaj przedstawiali się Żydom Starego Przymierza jako jeden Bóg Jahwe. Dlaczego od razu nie powiedzieli Żydom wszystkiego o sobie? Dlatego bo tak chcieli.
Pełne Objawienie Boga dane jest tylko tym którzy zostali wiekuiście zbawieni i stali się Jego dziećmi, a Żydzi musieli i muszą do tego dorosnąć.
Apostoł Jan wyszczególnia to w ew.Jana 1,1 mówiąc dosłownie; że na początku Bóg był u Boga. Czyli jeden Bóg był u drugiego Boga, a dokładniej : Bóg był w Bogu (ew.Jana 1,18).


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 mar 2012, 10:07

Jeremiasz pisze:
Jezus ma swoją wolę, Bóg Ojciec ma swoją. Jezus jest wiecznym Bogiem, i jego Ojciec też jest wiecznym Bogiem.
Czy to oznacza że są dwaj nieśmiertelni Bogowie i w ten sposób NT zaprzecza ST? Obydwaj przedstawiali się Żydom Starego Przymierza jako jeden Bóg Jahwe. Dlaczego od razu nie powiedzieli Żydom wszystkiego o sobie? Dlatego bo tak chcieli.


Powiedzieli, a jakze, tylko nikt prawie nie chcial sluchac. Dokladnie tak, jak jest dzisiaj.
Abraham wiedzial, widzial i cieszyl sie z dnia Chrystusa.
JHWH nie ukrywal swojej natury od samego poczatku, od pierwszego wersetu ST
"Na poczatku stworzyl Elohim...". :)

Pełne Objawienie Boga dane jest tylko tym którzy zostali wiekuiście zbawieni i stali się Jego dziećmi, a Żydzi musieli i muszą do tego dorosnąć.


A da sie "dorosnac" do Pelnego Objawienia Boga - Chrystusa?

Apostoł Jan wyszczególnia to w ew.Jana 1,1 mówiąc dosłownie; że na początku Bóg był u Boga. Czyli jeden Bóg był u drugiego Boga, a dokładniej : Bóg był w Bogu (ew.Jana 1,18).


Matrioszka? Tego Jan nie mial na mysli, bo kilka wersetow dalej pisze:

(18) Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.
(Ew. Jana 1:18, Biblia Warszawska)


Wyrazna odrebnosc Osob: Ojciec i Syn na Jego lonie.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 12 mar 2012, 19:41

Pasjonujecie się przekręcając cytaty z Biblii.
Raz cytujecie Tysiąclatkę, raz warszawska, gdańską itp, a za każdym razem ma inny sens.

To może inaczej (wypadałoby użyć niecenzuralnych słów):
PISZCIE NA TEMAT!

pytanie:
Ile wól ma Bóg?
Czy Bóg w ciele człowieka jest nadal Bogiem? Jeśli tak, to czy wola Boga w ciele człowieka jest inna niż wola Boga bez ciała człowieka?
Czy to ten sam Bóg?
Czy Bóg modlił się do siebie samego i wierzył, że sam siebie wysłucha?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 mar 2012, 20:21

nesto pisze:Pasjonujecie się przekręcając cytaty z Biblii.
Raz cytujecie Tysiąclatkę, raz warszawska, gdańską itp, a za każdym razem ma inny sens.

To może inaczej (wypadałoby użyć niecenzuralnych słów):
PISZCIE NA TEMAT!

Moge cytowac z NBG.

pytanie:
Ile wól ma Bóg?


Odpowiedz - Bog ma jedna wole.

Czy Bóg w ciele człowieka jest nadal Bogiem?


Odpowiedz - W calej Pelni Boskosci.

Jeśli tak, to czy wola Boga w ciele człowieka jest inna niż wola Boga bez ciała człowieka?
Czy to ten sam Bóg?


Bog w ciele - jest takze czlowiekiem w calej Pelni Czlowieczenstwa. Dlatego wola (chcenie) ciala byla inna. Na przyklad pragnal podczas postu na pustyni. Ale pod wzgledem Boskosci - mieszkala w Nim cala Pelnia.

Czy Bóg modlił się do siebie samego i wierzył, że sam siebie wysłucha?


Bog w ciele - Syn Bozy, modli sie do Boga w Duchu -Boga Ojca.

A ty uwazasz, ze to byl monolog dla zaciemnienia publiki?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 mar 2012, 20:29

nesto pisze:Czy Bóg modlił się do siebie samego i wierzył, że sam siebie wysłucha?

taki problem mają unitarianie, a nie trynitarianie, bo wierzymy że Syn jest osobą Ojciec jest osobą i Duch Św. jest osobą, a skoro są trzy osoby to nie ma problemu aby jedna rozmawiała z drugą, nie ma tutaj rozdwojenia, a raczej rozstrojenia jaźni jak u unitarian


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 12 mar 2012, 20:50

Ciekawe i zupełnie nielogiczne :)
Bóg ma jedną wolę, ale jednocześnie traktujecie "ciało" jako twór inny niż reszta "tworu".
Tzn. "ciało samo ma swoją wolę" - haha :) niezłe..
Bóg był w ciele i był Bogiem-człowiekiem, ale "ciało" miało sobie jakąś tam inną wolę :)
Jakie to mądre, a jakie uczone! :)


Mój Bóg ma jedną wolę, a wolą człowieka - Jezusa, było podporządkowanie się woli Boga, którego był sługą.
Dlatego powiedział "nie moja wola, lecz twoja niech się stanie".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 mar 2012, 22:28

nesto pisze:Ciekawe i zupełnie nielogiczne :)


bo nie mozesz zrozumiec.

Bóg ma jedną wolę, ale jednocześnie traktujecie "ciało" jako twór inny niż reszta "tworu".
Tzn. "ciało samo ma swoją wolę" - haha :) niezłe..
Bóg był w ciele i był Bogiem-człowiekiem, ale "ciało" miało sobie jakąś tam inną wolę :)
Jakie to mądre, a jakie uczone! :)


Tak. To jest madre.

Mój Bóg ma jedną wolę, a wolą człowieka - Jezusa, było podporządkowanie się woli Boga, którego był sługą.
Dlatego powiedział "nie moja wola, lecz twoja niech się stanie".


no widzisz, jakie to dalekie od Chrzescijanstwa. Bogiem Chrzescijan jest Jezus. :)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 13 mar 2012, 07:39

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Apostoł Jan wyszczególnia to w ew.Jana 1,1 mówiąc dosłownie; że na początku Bóg był u Boga. Czyli jeden Bóg był u drugiego Boga, a dokładniej : Bóg był w Bogu (ew.Jana 1,18).


Matrioszka? Tego Jan nie mial na mysli, bo kilka wersetow dalej pisze:

(18) Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.
(Ew. Jana 1:18, Biblia Warszawska)


Wyrazna odrebnosc Osob: Ojciec i Syn na Jego lonie.


Witaj "jj"! Biblia Warszawska najwyrażniej w tym cytowanym wersecie ew.Jana 1,18 popełnia błąd. W orginalnym greckim tekście jest napisane że jednorodzony syn Boga nie jest na jego łonie, ale że jednorodzony syn jest w łonie Ojca(sprawdż w interlinii).
Tak też jest zgodnie z orginałem przetłumaczone w Biblii Gdańskiej:

"18. Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział."

Tak też mówi o Jezusie Paweł w liście do Filipian 2,6: "Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu."
Jak widzisz Paweł mówi to samo co Jan; że Jezus był w postaci Boga Ojca. Był więc w nim, w jego wnętrzu.
Od razu wyjaśnię dlaczego tak mogło być: dlatego bo nie miał ciała duchowego jak Ojciec, tylko był samym duchem bez ciała, dlatego więc mógł być w Bogu Ojcu.
Syn Boży ciało uzyskał w chwili poczęcia w łonie ziemskiej kobiety, Marii.

Zresztą gdy był na ziemi w ciele, to też mówił że jest w Ojcu a Ojciec w nim (ew.Jana 14,10). Dlatego uważam że nie można inaczej wyjaśniać tej kwestii jak tylko w ten sposób: że Jezus jest i zawsze był w Bogu Ojcu.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 mar 2012, 08:04

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Apostoł Jan wyszczególnia to w ew.Jana 1,1 mówiąc dosłownie; że na początku Bóg był u Boga. Czyli jeden Bóg był u drugiego Boga, a dokładniej : Bóg był w Bogu (ew.Jana 1,18).


Matrioszka? Tego Jan nie mial na mysli, bo kilka wersetow dalej pisze:

(18) Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.
(Ew. Jana 1:18, Biblia Warszawska)


Wyrazna odrebnosc Osob: Ojciec i Syn na Jego lonie.


Witaj "jj"! Biblia Warszawska najwyrażniej w tym cytowanym wersecie ew.Jana 1,18 popełnia błąd. W orginalnym greckim tekście jest napisane że jednorodzony syn Boga nie jest na jego łonie, ale że jednorodzony syn jest w łonie Ojca(sprawdż w interlinii).
Tak też jest zgodnie z orginałem przetłumaczone w Biblii Gdańskiej:

"18. Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział."


Tak faktycznie jest. W oryginale jest "w lonie", a nie "na lonie", jak tlumaczy BW.
Jednak to nie zmienia faktu, ze widzimy wyrazna odrebnoscu Osob: Ojciec - jedna Osoba, Sym w lonie - druga Osoba.

Tak też mówi o Jezusie Paweł w liście do Filipian 2,6: "Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu."
Jak widzisz Paweł mówi to samo co Jan; że Jezus był w postaci Boga Ojca. Był więc w nim, w jego wnętrzu.


Byc " w postaci" to nie znaczy w brzuchu, ani wewnatrz.

(BG Filipian 2,66) Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,

(6) On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem
Od razu wyjaśnię dlaczego tak mogło być: dlatego bo nie miał ciała duchowego jak


To jest zwykla spekulacja, kiedy nie wierzy sie w odrebnosc Osob Bozych.
Nie ma zadnych podstaw do takiej spekulacji.

Ojciec, tylko był samym duchem bez ciała, dlatego więc mógł być w Bogu Ojcu.
Syn Boży ciało uzyskał w chwili poczęcia w łonie ziemskiej kobiety, Marii.


Tak. Slowo cialem sie stalo... ludzkim cialem.

Zresztą gdy był na ziemi w ciele, to też mówił że jest w Ojcu a Ojciec w nim (ew.Jana 14,10). Dlatego uważam że nie można inaczej wyjaśniać tej kwestii jak tylko w ten sposób: że Jezus jest i zawsze był w Bogu Ojcu.


Mozna. Mozna przyjac nauczanie Biblii i uwierzyc w odrebna osobowosc Ojca, Syna i Ducha Swietego przy rownoczesnej jednosci Boskosci.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 13 mar 2012, 14:50

Bóg nie ma "łona" :)
Bóg jest duchem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2012, 19:20

nesto pisze:Bóg nie ma "łona" :)
Bóg jest duchem.
Jana ,1:18 obala twój mit.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 14 mar 2012, 08:40

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Tak też mówi o Jezusie Paweł w liście do Filipian 2,6: "Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu."
Jak widzisz Paweł mówi to samo co Jan; że Jezus był w postaci Boga Ojca. Był więc w nim, w jego wnętrzu.


Byc " w postaci" to nie znaczy w brzuchu, ani wewnatrz.



Ja też mówiąc o wnętrzu Boga, nie mówię o brzuchu. Chociaż znam takich chrześcijan którzy wnętrzem w którym mieszka duch człowieka lub Boga utożsamiają z brzuchem.

Wnętrzem człowieka lub Boga jest jego serce. Są też np nerki jak również wspominane łono, mieszczące się poniżej brzucha będące symbolice biblijnej miejscem w którym przebywa duch istoty ze swoją świadomością.

We wnętrzu człowieka jest też jego krew która wypełnia cały kształt postaci, nazwana przez Boga życiem człowieka(3Moj.17,11). A przecież Pan Jezus powiedział że jest życiem wiecznym(ew.Jana 14,6). Czy w takim razie błędem jest mówienie że Pan Jezus, tak jak krew będąca życiem człowieka i wypełniająca całą jego postać, wypełnia postać Boga Ojca?

Ciekawostką jest że odpowiednie postawienie znaków interpunkcyjnych, których w orginale nie było, sprawia że wersety z ew.Jana 1,3-4 mówią nam o tym że nie w Jezusie było życie, ale że to On był życiem, a wszystko w nim zostało stworzone.

Spójrzcie: Ew.Jana 1,3-4:

3.Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało co powstało w nim.

4.(orginał tak mówi dalej) Życiem było (to Słowo czyli Pan Jezus Chrystus) i Życie było światłem ludzi.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości