Pan Bóg ma jedną czy dwie wole?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 20 lip 2011, 18:22

Podałem Ci werset, zignorowałaś go.


Nie zignorowałam.

Jest to imię Jezusa nadane mu przez Boga dopiero po jego zmartwychwstaniu.

To czemu nie oddal poklonu szatanowi, kiedy ten go o to prosił?


Gdyż Szatan pragnął czci dla siebie ,a Jezus wiedział że taka cześć należy się tylko Bogu.

Uczniowie Jezusa zaś widzieli w nim Mesjasza Bożego ,a nie Boga Najwyższego.

Czytaj NT ,kogo nazywano Bogiem.

Wymień wszystkich ludzi, którzy modlili się do Dawida, ja mogę wymienić tych, którzy modlili się do Jezusa.


Sam Jezus nakazał swym uczniom modlić się tylko do Boga w jego imię.



Oddali cześć faraonowi, królowi Egiptu


Nieprawda .Oddali pokłon Józefowi.Wiesz kim był Józef?


creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 20 lip 2011, 20:15

Wymień wszystkich ludzi, którzy modlili się do Dawida, ja mogę wymienić tych, którzy modlili się do Jezusa.


Żadni ludzie o zdrowym rozsądku nie modlili się do człowieka.Modlitwy wysłuchuje tylko Bóg.

Odnośnie Dawida....i składania pokłonu Jezusowi.

Znalazłam wersety mówiące o oddawaniu pokłonu Jezusowi:

Mateusza 14:33

 Wtedy ci w łodzi złożyli mu hołd, mówiąc: „Rzeczywiście jesteś Synem Bożym”.


Inne przekłady oddają:

NS "złożyli hołd"
BT "upadli przed Nim"
BW "złożyli mu pokłon"
BG "pokłonili mu się"

Dlaczego jest taka rozbieżność w przekładach?

Ponieważ użyto tutaj greckiego słowa pro-sky-neo.


Według Słownika Nowego Testamentu słowo to jest tłumaczone na "oddawać cześć" ,było też stosowane do zwyczaju padania przed kimś na twarz i całowania jego stóp i skraju szaty.
Czyli był to zwyczaj.

Słowo to zostało na przykład użyte w greckiej Septuagincie w księdze

Rodzaju 22:5
Rodzaju 23:7
1Królów 1:23
Hebrajczyków 11:21

Nas interesuje król Dawid :-)

1Królów 1:23


22 I oto kiedy jeszcze rozmawiała z królem, przyszedł prorok Natan. 23 Od razu powiadomiono króla, mówiąc: „Oto prorok Natan!” Potem przyszedł on przed oblicze króla i padł przed królem twarzą do ziemi. 24 Wtedy Natan rzekł: „Panie mój, królu, czyżbyś ty powiedział: ‚To Adoniasz zostanie królem po mnie i to on zasiądzie na moim tronie’?

Prorok Natan składa hołd królowi Dawidowi.Tak samo jak uczniowie Jezusowi.Tego samego słowa użyto też w Mateusza 4:10 gdy Jezus mówi o składaniu czci Bogu Jehowie.

Pojęcie czci zatem nie ma wymiaru absolutnego.


Z listu do Rzymian 13:7 dowiadujemy się o oddawaniu czci stosownej do tego,kim ten ktoś jest.

Rzymian 13:7

Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.

Zatem uczniowie Jezusa oddawali mu stosowną cześć ,jako Synowi Bożemu.


Mateusza 14:33

 Wtedy ci w łodzi złożyli mu hołd, mówiąc: „Rzeczywiście jesteś Synem Bożym”.


Wiesz kim jest Jehowa Bóg?

To jedyny prawdziwy Bóg.Jana 17:3

I tylko Jehowie należna jest cześć jako Bogu.

Podkreślił to sam Jezus słowami:

Mateusza 4:10

Wtedy Jezus rzekł do niego: "Precz, Szatanie! Jest bowiem napisane: 'Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę' ".

Jezus cytuje tutaj z Pism Hebrajskich ,gdzie występuje tetragram imienia Bożego JHWH.Mateusz pisał pierwotnie ewangelię po hebrajsku.

Jednoznacznie więc Jezus uczył ,że cześć jako Bogu należy się tylko Jehowie.


Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 21 gru 2011, 14:57



Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 gru 2011, 15:27

niebieski pisze:www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/czy_w_bogu_sa_obecne_dwie_wole__32723
Jak zwykle wyprodukowałeś bełkot i powtarzasz BZDURY za Scotem Hahnem.
W sumie nie ma czym sie chwalić.
Cytuję.

Sprzeczność? Niekoniecznie. Chodzi raczej o dwa różne sposoby mówienia o tym samym, z podkreśleniem za każdym razem innego aspektu. Nie są więc to wypowiedzi sprzeczne, ale uzupełniające się. Kiedy więc czytamy, że to Pan Bóg zatwardził serce faraona lub kogoś innego, mamy do czynienia z biblijnym sposobem wyrażania prawdy, że On jako przyczyna ostateczna dopuścił to, co nie stałoby się bez Jego przyzwolenia. Zaś zdania mówiące, że to faraon lub inna osoba zatwardziła swe serce, oznaczają, że to był ich wybór i działanie, za które te osoby są też odpowiedzialne. Jeśli więc mówimy, że Pan Bóg chciał, aby serce faraona stało się zatwardziałe, oznacza to Boże przyzwolenie tego faktu. Więcej na temat tego przykładu mówi Scott Hahn.


Biblia nie wie co mówi ;)
Wg Hahna i twojego powtarzania.
Biblia mówi TO SAMO całkowcie sprzecznymi słowami!

W Sumie ten twój tekst fałszuje Biblię.


TAK są przypadki Gdy Bog wykorzystuje NATURALNE predyspozycje bytów doi grzechu.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#217001


ale też czasami WBREW bytom przymusza je.
(16) Co rychlej kazał faraon zawołać Mojżesza i Aarona i rzekł: Zgrzeszyłem przeciwko Panu, Bogu waszemu, i przeciwko wam. (17) A teraz, proszę, przebaczcie i tym razem grzech mój, a błagajcie Pana, Boga waszego, by usunął ode mnie przynajmniej tę śmierć. (18) I wyszedł Mojżesz od faraona, i prosił Pana. (19) Pan sprowadził wiatr zachodni, bardzo gwałtowny, który uniósł szarańczę i wrzucił ją do Morza Czerwonego. W całej ziemi egipskiej szarańcza zginęła doszczętnie. (20) Ale Pan uczynił upartym serce faraona, i nie wypuścił on Izraelitów.



Jak widać WBREW twojej kłamliwej sugestii Faraona PREDYSPOZYCJE BYŁY KU DOBREMU
NAWRÓCIŁ SIĘ I prosił o PRZEBACZENIE GRZECHU.
Bóg jednak w nocy uczynił upartym serce Faraona.


Ma to sens albowiem WCZESNIEJ faraona serce było pyszne i twarde. Nie potrzebowało większej aktywności Boga. I bilia wyraż to słowami o. (9:7) Faraon posłał na zwiady, i oto nic nie zginęło z bydła izraelskiego. Jednak serce faraona było uparte, i nie puścił ludu.


Oczywiście wg twojej teori Bóg musi kłamiać bowiem mówi:
(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, ponieważ uczyniłem twardym serce jego i jego sług, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich, (2) i abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom, co zdziałałem w Egipcie.


Wy twojego i Hahnowskiego zapedu w którym wolność człowieka cenicie wiećej niż objawienie Boga jedyne co może wynikać to, to ze BÓG TO KŁAMCA.
Wierzę ze tak nie uważasz ale NA TO WYCHODZI.

oto przez Mojzesza mówi Bóg:
UCZNIŁEM / CZYNIŁEM / ZDZIAŁAŁEM abyś mówił jaki jest twój Bóg. 10:1-2

Ty jednak malujesz obraz - NIE BÓG tego nie uczynił - on tylko dopuścił na to co i tak by sie stało.
Jest to FAŁSZ obu stronny
Bowiem Bóg mówi - uczyniłem / oraz Faraon wybrał nawrócenie ale Bóg Go zatwardza.


Dlatego proszę zrewiduj obraz który malujesz bowiem obra Boga który z tego wychodzi jest bardzo nieładny.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 21 gru 2011, 15:54

A jak odpowiesz na to:

Klinicznym przykładem podwójnego chcenia, które to „chcenia” nie możemy traktować dosłownie, a przynajmniej nie na zasadzie symetrii, jest zestawienie innych dwóch tekstów ze Starego Testamentu:

„Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom. Pobudził przeciw nim Dawida słowami: ‘Idź i policz Izraela i Judę’” (2 Sm 24:1).

„Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela” (1 Krn 21:1).

Mamy tu do czynienia z tym samym wydarzeniem, opisanym dwa razy: raz przez autora Ksiąg Samuela, drugi raz przez autora Ksiąg Kronik. Dodajmy, że liczenie ludu było uważane za grzech. W pierwszym zdaniu jest napisane, że to Pan Bóg był inspiracją do grzechu Dawida; w drugim – szatan.

Na poziomie literalnym jest to jawna sprzeczność. Jeśli te teksty chcemy zinterpretować dosłownie, to okaże się, że Bóg i szatan to jedna i ta sama osoba, albo przynajmniej, że mają te same motywy. To oczywisty absurd. Jak więc zrozumieć tę pozorną sprzeczność?


Jak godzisz te dwa wersety biblijne?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 gru 2011, 10:24

niebieski pisze:A jak odpowiesz na to:

Klinicznym przykładem podwójnego chcenia, które to „chcenia” nie możemy traktować dosłownie, a przynajmniej nie na zasadzie symetrii, jest zestawienie innych dwóch tekstów ze Starego Testamentu:

„Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom. Pobudził przeciw nim Dawida słowami: ‘Idź i policz Izraela i Judę’” (2 Sm 24:1).

„Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela” (1 Krn 21:1).

Mamy tu do czynienia z tym samym wydarzeniem, opisanym dwa razy: raz przez autora Ksiąg Samuela, drugi raz przez autora Ksiąg Kronik. Dodajmy, że liczenie ludu było uważane za grzech. W pierwszym zdaniu jest napisane, że to Pan Bóg był inspiracją do grzechu Dawida; w drugim – szatan.

Na poziomie literalnym jest to jawna sprzeczność. Jeśli te teksty chcemy zinterpretować dosłownie, to okaże się, że Bóg i szatan to jedna i ta sama osoba, albo przynajmniej, że mają te same motywy. To oczywisty absurd. Jak więc zrozumieć tę pozorną sprzeczność?


Jak godzisz te dwa wersety biblijne?
Wybacz ale jesteś tak przewidywalny ze to aż boli :)

Podałem ci link do:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 001#217001

Tu mas przykład gdzie Bóg robi podobna rzecz.

"18 Wtedy król izraelski zwrócił się Jozafata: «Czyż ci nie powiedziałem? Nie prorokuje mi pomyślności, tylko nieszczęścia». 19 Tamten zaś dalej mówił: «Dlatego słuchaj wyroku Pańskiego! Ujrzałem Pana siedzącego na swym tronie, a stały przy Nim po Jego prawej i po lewej stronie wszystkie zastępy niebieskie. 20 Wówczas Pan rzekł: "Kto zwiedzie Achaba, aby poszedł i poległ w Ramot w Gileadzie?" Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi mówił inaczej, 21 wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Panem, powiedział: "Ja go zwiodę". Wtedy Pan rzekł do niego: "Jak?" 22 On zaś odrzekł: "Wyjdę i stanę się duchem kłamstwa w ustach wszystkich jego proroków". Wówczas rzekł: "Możesz zwieść, to ci się uda. Idź i tak uczyń!" 23 Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków. A na ciebie Pan ma zesłać nieszczęście»." - 1 Krl 22, 18 - 23


Bóg wykorzystał tu zapędy szatana.
To była boza inicjatywa aby ktos uległ kłamstwu ale Bóg nie ma w sobie ducha kłamliwego.
Bóg nie kłamie więc nie mógł podawać kłamstwa przez proroków
Choć Jego wolą było aby Achaba okłamano i to on SPRAWIŁ I NAMÓWIŁ demona do działania.



Natomiast wiemy ze Bóg kieruje sercami ludzi jak che i je rozmiekcza lub zatwardza.

parę tylko przykładów.

(1) Serce króla w ręku Pana jak płynąca woda, On zwraca je, dokąd [sam] chce. (Ks. Przysłów 21:1, Biblia Tysiąclecia)
Bóg kieruje sobie królwami jak chce

pełno takich przykładów w ST


A NT oczekujemy na
(17) bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł i to jeden zamysł wykonali - i dali Bestii królewską swą władzę, aż Boże słowa się spełnią. (Apokalipsa (Objawienie) 17:17, Biblia Tysiąclecia)


I znowu ALBO Bóg natchnie ich serca albo Apokalipsa KŁAMIE i Autor przypisuje ze Bóg coa Bóg zapowiada czego nie uczyni!

Ja oczekiuje że STANIE SIĘ BOZY ZAMYSŁ i ci królowie w sercu przez Boga pobudzeni oddadza władze Bestii. Choć to bedzie trudne byc może dla mnie i moich potomnych.


Odpowiedz czy Bóg wg ciebnie w słaowach 10:1-2 Kłamie
(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, ponieważ uczyniłem twardym serce jego i jego sług, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich, (2) i abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom, co zdziałałem w Egipcie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 27 gru 2011, 20:08

Lash pisze:TAK są przypadki Gdy Bog wykorzystuje NATURALNE predyspozycje bytów doi grzechu.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#217001


ale też czasami WBREW bytom przymusza je.
(16) Co rychlej kazał faraon zawołać Mojżesza i Aarona i rzekł: Zgrzeszyłem przeciwko Panu, Bogu waszemu, i przeciwko wam. (17) A teraz, proszę, przebaczcie i tym razem grzech mój, a błagajcie Pana, Boga waszego, by usunął ode mnie przynajmniej tę śmierć. (18) I wyszedł Mojżesz od faraona, i prosił Pana. (19) Pan sprowadził wiatr zachodni, bardzo gwałtowny, który uniósł szarańczę i wrzucił ją do Morza Czerwonego. W całej ziemi egipskiej szarańcza zginęła doszczętnie. (20) Ale Pan uczynił upartym serce faraona, i nie wypuścił on Izraelitów.



Jak widać WBREW twojej kłamliwej sugestii Faraona PREDYSPOZYCJE BYŁY KU DOBREMU
NAWRÓCIŁ SIĘ I prosił o PRZEBACZENIE GRZECHU.
Bóg jednak w nocy uczynił upartym serce Faraona.
Jasne, faraon miał predyspozycje do dobremu, tylko Bóg do tego nie dopuścił!!!

Są tu dwa błędy:
1. W faraonie jest dobro z niego samego (nie z Boga). Czyli Pan Bóg nie jest autorem wszelkiego dobra.

2. Pan Bóg jest źródłem zła: chce grzechu i potępienia faraona.

Jeszcze raz wychodzi istota kalwinizmu: przypisywanie Bogu grzechu. Jest to grzechem i dlatego kalwinizm jest grzeszny:

http://niebieski519.blogspot.com/2010/1 ... nizmu.html


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 27 gru 2011, 20:12

Lash pisze:Bóg wykorzystał tu zapędy szatana.
To była boza inicjatywa aby ktos uległ kłamstwu ale Bóg nie ma w sobie ducha kłamliwego.
Bóg nie kłamie więc nie mógł podawać kłamstwa przez proroków
Choć Jego wolą było aby Achaba okłamano i to on SPRAWIŁ I NAMÓWIŁ demona do działania.
Kolejna perełka Lashowa.

Gdy się odrzuci synergizm zbawczy, jego nieuchronną konsekwencją jest synergizm potępienia:

http://niebieski519.blogspot.com/2011/0 ... awczy.html


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 27 gru 2011, 20:16

Wybacz, panie Lasu, ale ja osobiście nie widzę w tym fragmencie "pokuty" faraona, a jedynie prymitywny lęk przed nieznaną mu siłą połączony z narastająca nienawiścią do Mojżesza i Izraela.

Ale to tylko moja prywatna opinia.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2012, 16:33

niebieski pisze:
Lash pisze:TAK są przypadki Gdy Bog wykorzystuje NATURALNE predyspozycje bytów doi grzechu.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#217001


ale też czasami WBREW bytom przymusza je.
(16) Co rychlej kazał faraon zawołać Mojżesza i Aarona i rzekł: Zgrzeszyłem przeciwko Panu, Bogu waszemu, i przeciwko wam. (17) A teraz, proszę, przebaczcie i tym razem grzech mój, a błagajcie Pana, Boga waszego, by usunął ode mnie przynajmniej tę śmierć. (18) I wyszedł Mojżesz od faraona, i prosił Pana. (19) Pan sprowadził wiatr zachodni, bardzo gwałtowny, który uniósł szarańczę i wrzucił ją do Morza Czerwonego. W całej ziemi egipskiej szarańcza zginęła doszczętnie. (20) Ale Pan uczynił upartym serce faraona, i nie wypuścił on Izraelitów.



Jak widać WBREW twojej kłamliwej sugestii Faraona PREDYSPOZYCJE BYŁY KU DOBREMU
NAWRÓCIŁ SIĘ I prosił o PRZEBACZENIE GRZECHU.
Bóg jednak w nocy uczynił upartym serce Faraona.
Jasne, faraon miał predyspozycje do dobremu, tylko Bóg do tego nie dopuścił!!!

Są tu dwa błędy:
1. W faraonie jest dobro z niego samego (nie z Boga). Czyli Pan Bóg nie jest autorem wszelkiego dobra.


Skad te wnioski?
Bo nie ode mnie
Faraon REAGUJE pozytuwnie na SŁOWO Boga.
Jego dobroć to Pozytywna reakcja na dobroć Słowa Bozego wzywającego do pokuty.
Nie ma tu nic z tego co ty sugrujesz.

niebieski pisze:
2. Pan Bóg jest źródłem zła: chce grzechu i potępienia faraona.


Tak Bóg chce potepienia ludzi.

tak to jest odbierane przez nas Jako ZŁO ale jest to sprawiedliwość.

Tak samo jak kamienowanie bałwochwalców było dla nich odczuwalne jako zło ale był to wyraz Sprawiedliwości Boga dla nich.

nie wiem poraz kolejny skąd masz to że Bóg jest żródłem grzchu to tylko tówj wniosek niepodparty niczym

tak Bóg czyni to co ludzie odbieraja jako zło.
Bbilia to mówi wprost.

niebieski pisze: Jeszcze raz wychodzi istota kalwinizmu: przypisywanie Bogu grzechu. Jest to grzechem i dlatego kalwinizm jest grzeszny:
http://niebieski519.blogspot.com/2010/1 ... nizmu.html



to raczej ty przypisujesz Bogu Grzech i czynisz Go grzesznym.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2012, 16:34

niebieski pisze:
Lash pisze:Bóg wykorzystał tu zapędy szatana.
To była boza inicjatywa aby ktos uległ kłamstwu ale Bóg nie ma w sobie ducha kłamliwego.
Bóg nie kłamie więc nie mógł podawać kłamstwa przez proroków
Choć Jego wolą było aby Achaba okłamano i to on SPRAWIŁ I NAMÓWIŁ demona do działania.
Kolejna perełka Lashowa.

Gdy się odrzuci synergizm zbawczy, jego nieuchronną konsekwencją jest synergizm potępienia:

http://niebieski519.blogspot.com/2011/0 ... awczy.html


Wybacz ale mnie twoje wypociny nie ruszaja nie nie obowiązuja
Nie zmienisz Pisma Św.
Ba nwet się do tego nie odniosłeś ale propafujesz fałszywe nauczanie wbrew Pismu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2012, 16:39

Alkhilion pisze:Wybacz, panie Lasu, ale ja osobiście nie widzę w tym fragmencie "pokuty" faraona, a jedynie prymitywny lęk przed nieznaną mu siłą połączony z narastająca nienawiścią do Mojżesza i Izraela.

Ale to tylko moja prywatna opinia.

Wybaczam :)

Tak Faraon nie znał Boga ale reaguje na JEGO SŁOWO.
Be Ewidetnie mówi że prosi o odpuszczenie grzechu

(16) Co rychlej kazał faraon zawołać Mojżesza i Aarona i rzekł: Zgrzeszyłem przeciwko Panu, Bogu waszemu, i przeciwko wam. (17) A teraz, proszę, przebaczcie i tym razem grzech mój, a błagajcie Pana, Boga waszego, by usunął ode mnie przynajmniej tę śmierć. (18) I wyszedł Mojżesz od faraona, i prosił Pana.

Prosi na tyle na ile umie
W sumie to "modlitwa grzesznika" propagowana m.inn przez synergizm


Widac że BÓG WYSŁUCHUJE tej prośby. Ale potem Wraca aby doprowadzić plan do końca.
i co robi?

(20) Ale Pan uczynił upartym serce faraona, i nie wypuścił on Izraelitów.

Mówienie że to Faraon zatwardzil swoje serce to mówienie Mojzesz i Bóg kłamią

To jawne przypisywanie Bogu kłamstwa który mówi o sobie sam ze zatwardził Serce Farona
(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Idź do faraona, ponieważ uczyniłem twardym serce jego i jego sług, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich,

Niebieski próbuje na rózne sposoby zmienic Obraz Boga przez Boga sam podany. Aby ukazac fałszywgo Boga "lepszego" niz On jest.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 23 lut 2012, 15:25

Ja nie zauważyłem tam takich relacji w odniesieniu do Jezusa, aby ktoś mógł pomylić go z Bogiem.
Zawsze jest wskazywany jako sługa, posłaniec, syn itp. Nigdy Bóg Wszechmogący.
Czasami owszem jako bóg (Bóg) tzn. Wielki Władca, Mocarz itp... tyle w temacie.

Wola Jezusa to wykonywać wolę Boga.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 24 lut 2012, 20:55

nesto pisze:Czasami owszem jako bóg (Bóg) tzn. Wielki Władca, Mocarz itp... tyle w temacie.


To w ilu bogów (Bogów) Ty wierzysz :o?



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości