Zimny, letni, gąrący.

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 paź 2011, 18:34

sanctam pisze:
Małgorzata pisze:W Jezusa to i szatan wierzy. Wierzyć w Jezusa to mało. Należy Jemu wierzyć, w Jego Słowo, w to, co On mówi.
Życie człowieka nawróconego zmienia się. Jeżeli ktoś ma nałogi, Pan je zabiera. Homoseksualista, jeżeli uważa, że dobrze robi, nie jest nawrócony, a tylko tak mówi.


Homoseksualista praktykujący tez może wierzyć i ufać Jezusowi.

Nawrócenie nie polega wyłącznie na zaufaniu Jezusowi, ale na również na zmianie swojego myślenia. Człowiek nawrócony nie grzeszy i trwa w stanie łaski uświęcającej.

Nie można grzeszyć ciężko, np. raniąc bliźnich, a jednocześnie twierdzić, że sama wiara wystarczy. Chyba zgadzasz się ze mną, że sama wiara nie zbawi nikogo.



Jezus zbawia.
Homoseksualista może się nawrócić, wszak Pan przyszedł właśnie takich ratować. Ale jeżeli w swoim bagnie obrzydliwości siedzi i dobrze mu z tym, bo na pewno nie jest nawrócony.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 12 paź 2011, 18:58

sanctam pisze:
Bea pisze:Homoseksualista praktykując co?
Stosunki homoseksualne?


Tak. To tylko przykład. Każdy grzech śmiertelny wyklucza z Królestwa Bożego. Bóg może zbawić nawet niechrześcijanina, ale nigdy nie zbawi kogoś kto grzeszy ciężko przeciwko Duchowi Świętemu. Mnie zbawia Jezus, a nie moja wiara.


Aktywny homoseksualista zgodnie z twoimi słowami
Homoseksualista praktykujący tez może wierzyć i ufać Jezusowi.

Nawrócenie nie polega wyłącznie na zaufaniu Jezusowi, ale na również na zmianie swojego myślenia.

Gdy zaczyna ufać Jezusowi i się nawraca to....zmienia się jego myślenie na takie jak ma Bóg między innymi o homoseksualizmie. Oznacza to, że przestaje więc być homoseksualistą.

Człowiek nawrócony nie grzeszy i trwa w stanie łaski uświęcającej.

Nie grzeszysz już?

Nie można grzeszyć ciężko, np. raniąc bliźnich, a jednocześnie twierdzić, że sama wiara wystarczy.

Nie ranisz nikogo?
A wiesz, że słowa, lekceważenie mogą ranić bardziej niż nóż?

Każdy grzech śmiertelny wyklucza z Królestwa Bożego.

Czyli według twoich słów, tracisz zbawienie gdy zgrzeszysz śmiertelnie- tak to rozumiesz?
Czym jest według ciebie grzech śmiertelny?

Bóg może zbawić nawet niechrześcijanina

Co dla ciebie znaczy to , że "Bóg zbawia kogoś"?

ale nigdy nie zbawi kogoś kto grzeszy ciężko przeciwko Duchowi Świętemu.

Czym w takim razie jest ciężki grzech przeciw Duchowi według ciebie?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 paź 2011, 20:21

Małgorzata:

Albertus napisał/a:
Małgorzata:

Cytat:
Aby można określić się jako chrześcijanin, to trzeba być nawróconym. To podstawa, baza. Określenie - nienawrócony chrześcijanin - to oksymoron.


Takie stwierdzenie należy udowodnić.

Tymczasem jest ono w sposób jawny sprzeczne z biblią.


Pudło, Albertus. Poczytaj o zborze w Antiochii. Tam użyto po raz pierwszy nazwy "chrześcijanin" Dz. 11:26. A dlaczego?
"I ręka Pańska była z nimi, wielka też była liczba tych, którzy uwierzyli i nawrócili się do Pana" Dz.11:21.
Chyba że Ty mówisz o praktyce katolickiej. A to już zupełnie zrozumiałe. :"D


Już od dłuższego czasu nie dziwi mnie ignorowanie tego co mówi biblia przez niektórych protestantów , wtedy gdy przeczą ich dogmatom

"I ręka Pańska była z nimi, wielka też była liczba tych, którzy uwierzyli i nawrócili się do Pana" Dz.11:21.

No jasne że się wtedy nawrócili i wtedy byli nawróceni co nie znaczy że nie mogli przestać być nawróconymi i że musieli już pozostać na zawsze nawróconymi


Słowo Boże mówi jasno:

Jk5
(19) Bracia moi, jeśli kto spośród was zboczy od prawdy, a ktoś go nawróci, (20) niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 paź 2011, 20:25

Albertus pisze:No jasne że się wtedy nawrócili i wtedy byli nawróceni co nie znaczy że nie mogli przestać być nawróconymi i że musieli już pozostać na zawsze nawróconymi


:D
Rodzisz się fizycznie, umierasz i możesz znów narodzić się fizycznie ??
Rodzisz się z Ducha Świętego, umierasz duchowo i znów możesz się urodzić??
Czy to jakaś wiara w reinkarnację duchową?? Uważaj, bo wchodzisz na tory "newageowskie". :-D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 paź 2011, 20:36

:D
Rodzisz się fizycznie, umierasz i możesz znów narodzić się fizycznie ??
Rodzisz się z Ducha Świętego, umierasz duchowo i znów możesz się urodzić??


Czy to pytanie do mnie czy do Słowa Bożego?

Poczytaj biblię, nie zamykając oczu na niewygodne dla twoich koncepcji wersety to się dowiesz


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 paź 2011, 21:00

Albertus pisze:
:D
Rodzisz się fizycznie, umierasz i możesz znów narodzić się fizycznie ??
Rodzisz się z Ducha Świętego, umierasz duchowo i znów możesz się urodzić??


Czy to pytanie do mnie czy do Słowa Bożego?

Poczytaj biblię, nie zamykając oczu na niewygodne dla twoich koncepcji wersety to się dowiesz


I mamy nadzwyczaj merytoryczną odpowiedź. EOT


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 13 paź 2011, 08:19

Małgorzata pisze:
Albertus pisze:No jasne że się wtedy nawrócili i wtedy byli nawróceni co nie znaczy że nie mogli przestać być nawróconymi i że musieli już pozostać na zawsze nawróconymi


:D
Rodzisz się fizycznie, umierasz i możesz znów narodzić się fizycznie ??
Rodzisz się z Ducha Świętego, umierasz duchowo i znów możesz się urodzić??

Wbrew błędnym przekonaniom niektórych protestantów, czyli także i Twoim, narodzenie na nowo i nawrócenie to nie jest to samo. Widać to doskonale z lektury Biblii - wystarczy przeczytać 2 rozdział Dziejów Apostolskich. :-)


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."
Jezus Chrystus

Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 paź 2011, 14:26

Yarpen Zirgin_ pisze:
Małgorzata pisze:
Albertus pisze:No jasne że się wtedy nawrócili i wtedy byli nawróceni co nie znaczy że nie mogli przestać być nawróconymi i że musieli już pozostać na zawsze nawróconymi

:D
Rodzisz się fizycznie, umierasz i możesz znów narodzić się fizycznie ??
Rodzisz się z Ducha Świętego, umierasz duchowo i znów możesz się urodzić??

Wbrew błędnym przekonaniom niektórych protestantów, czyli także i Twoim, narodzenie na nowo i nawrócenie to nie jest to samo. Widać to doskonale z lektury Biblii - wystarczy przeczytać 2 rozdział Dziejów Apostolskich. :-)
Protestanci dobrze rozumieją czym jest nawrócenie a czym jest nowo narodzenie. Nawrócenie to zmiana sposobu myślenia i działania spowodowana działaniem Ducha Świętego, jest powiązana z wolą człowieka i jego osobowością. Nowo narodzenie jest zmianą istoty człowieka, zmianą natury jest wyłącznym działaniem Boga, który daje nowe życie wieczne. O ile nawrócenie może być łączone z wolą człowieka o tyle nowe narodzenie jest wyłącznie dziełem Bożym i jest wynikiem, albo częścią, czy nawet istotą zbawienia.
Nawrócenie jest integralną częścią zbawienia człowieka, nie ma zbawienia bez nawrócenia, nie ma nowo narodzenia bez nawrócenia, nie ma życia wiecznego bez nawrócenia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 13 paź 2011, 15:42

Wlasnie wysluchalam pewnego kazania po czym weszlam w ten temat, by zobaczyc czy ktos napisal cos madrego na temat watku.
Dorota Ćwiertni, napisala wartosciowy post na temat, ale chyba nie zostal zauwazony!?
Dzieki Doroto, ladnie to wszystko ujelas, tego szukalam.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 13 paź 2011, 22:15

agnieszkas pisze:Dorota Ćwiertni, napisala wartosciowy post na temat,

Zgadzam się z Tobą,

agnieszkas pisze:ale chyba nie zostal zauwazony!?

a tu jestem innego zdania.

Przypomnę.

Pan Jezus zalecił by być: zimnym lub gorącym, ostrzegł - by nie być zimnym.

Co to oznacza być:
- zimnym,
- gorącym,
- letnim?

Proszę o Wasze opinie. Opiszcie, co dla Was znaczą te słowa.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 14 paź 2011, 04:40

Dorota wlasnie opisala to bardzo ladnie to o co pytasz. No moze o letniosci nie napisala, tak mi sie wydaje, ale letniosc kojarzy sie z obojetnoscia, brakiem czuwania, zadowoleniem z siebie tak jak jest napisane i jak inni pisali i chyba niekoniecznie zadowolenie z bogactwa finansowego, ale moze byc to pycha duchowa, moim zdaniem.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 paź 2011, 08:08

agnieszkas pisze:Dorota wlasnie opisala to bardzo ladnie to o co pytasz. No moze o letniosci nie napisala, tak mi sie wydaje, ale letniosc kojarzy sie z obojetnoscia, brakiem czuwania, zadowoleniem z siebie tak jak jest napisane i jak inni pisali i chyba niekoniecznie zadowolenie z bogactwa finansowego, ale moze byc to pycha duchowa, moim zdaniem.

Tak się nam kojarzy ale jak się kojarzyło tym z Laodycei? Tutaj trzeba się odnieść do kontekstu historycznego tych bezpośrednich odbiorców listu. A co jeśli letność powinna kojarzyć się z zabrudzoną, niezdatną do picia, wodą? Czy wtedy też przypadkiem nie współgrałoby to z innymi fragmentami Słowa, mówiącymi chociażby abyśmy nie chodzili w "uczynkach ciemności", etc? no i świetnie, czy wręcz dobitnie dla bezpośrednich odbiorców Słowa w Laodycei, uzasadnia dlaczego zostanie taka woda wypluta.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 14 paź 2011, 09:18

ale fantmiku czy to co ja napisalam i to co Ty napisales, czy to sie jakos kloci Twoim zdaniem ? bo moim zdaniem nie.


p.s. oj przepraszam, co ja napisalam, ze Dorota o letniosci nie pisala ... :oops: przeciez prawie caly jej post o tym jeszcze raz przeczytalam teraz, ale to ja sie na czym innym skupilam w jej wypowiedzi, bo tez i czego innego szukalam. :)

Adalbertusie, wiec Dorota wszystko pieknie ujela to o co pytasz.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 14 paź 2011, 09:38

Adalbertus pisze:Przypomnę.

Pan Jezus zalecił by być: zimnym lub gorącym, ostrzegł - by nie być zimnym.
ostrzegl, by nie byc letnim, a nie zimnym, chyba sie pomyliles, prawda ?


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 14 paź 2011, 09:46

Adalbertus pisze:Proszę o wasze opinie na temat wymienionych trzech stanów.

Nie przedstawię Ci własnych opinii, ale za to polecam ten artykuł z omówieniem Ap 3,15-16: "Obyś był zimny albo gorący!"

Pozdrawiam.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości