Bóstwo Jezusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 02 kwie 2012, 10:17

KAAN pisze:Pan Jezus ma wszystkie atrybuty Boże i jest tym samym Bogiem co Ojciec. Jest tylko jeden Bóg.
a doktryna mowi, ze Syn nie jest Ojcem, a Ojciec nie jest Synem, to samo mowi doktryna o Duchu Swietym, ze nie jest Synem i nie jest Ojcem, wiec niektorzy np. uzytkownik jj dochodza do wniosku, ze jest "trzech aktorow"; z watku; http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 579#237579

jj pisze: Przeczytajmy wiec tekst z Izajasza, ktory Pan Jezus Czytal:

(1) Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,
(2) abym ogłosił rok łaski Pana i dzień pomsty naszego Boga, abym pocieszył wszystkich zasmuconych,
(Ks. Izajasza 61:1-2, Biblia Warszawska)

Widzimy wyraznie trzech aktorow wystepujacych rownoczesnie w akcie namaszczenia:

1. Duch Wszechmogacego nad Namaszczonym (Chrystusem)
2. Namaszczonego (nade mna)
3. Namaszczajacego (Pan)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 02 kwie 2012, 10:44

Być może Małgosia uważa że zrodzenie Syna Bożego nastąpiło w dniu jego zmartwychwstania? Część chrześcijan tak właśnie uważa, argumentując to zapisanymi słowami św.Łukasza w Dz.Ap.13,33. Jednak większość protestantów, łącznie z KRK i K.Prawosławnym uznaje ustalenia soboru Nicejskiego.
Jeżeli Małgosia jest protestantką, to powinna raczej uznawać Nicejsko-Konstantynopolitańskie wyznanie wiary, które mówi że Syn Boży został zrodzony przed wiekami - czyli przed założeniem świata.

Ja w to wierzę że został zrodzony przed założeniem świata, chociaż istniał ze swoją świadomością w osobie Ojca przed zrodzeniem.
Akt zrodzenia Syna Bożego mógł być analogiczny do opisu zawartego w ew.Jana 7,38-39:
"38.Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.
39.A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.


Wiemy bowiem również o tym,że Duch Święty to Pan Jezus Chrystus we własnej osobie jak mówi o tym ew.Jana 14,20.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 kwie 2012, 11:02

Jeremiasz

Być może Małgosia uważa że zrodzenie Syna Bożego nastąpiło w dniu jego zmartwychwstania? Część chrześcijan tak właśnie uważa, argumentując to zapisanymi słowami św.Łukasza w Dz.Ap.13,33. Jednak większość protestantów, łącznie z KRK i K.Prawosławnym uznaje ustalenia soboru Nicejskiego.
Jeżeli Małgosia jest protestantką, to powinna raczej uznawać Nicejsko-Konstantynopolitańskie wyznanie wiary, które mówi że Syn Boży został zrodzony przed wiekami - czyli przed założeniem świata.


Małgorzata tak nie uważa. Syn, Ojciec i Duch byli zawsze.
Małgorzata niczego nie powinna uznawać oprócz Biblii. Nie interesują ją żadne postanowienia, wyznania wiary, sobory.
Opiera się na Biblii. Po prostu inaczej rozumiemy słowo "zrodziłem".

I następnym razem nie pisz do mnie "po rusku", czyli w 3. osobie, bo to niegrzeczne.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 11:03 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy jeden Bóg jest w trzech osobach?!

Postautor: Jeremiasz » 02 kwie 2012, 11:03

Kohelet pisze:Jest jeden Bóg Wszechmogący. Jezus jest jego jedynie-zrodzonym Synem narodzonym z Niego przed wiekami. Nie jest to stworzenie Syna ale zrodzenie przy wyłonienie go ze swojego wnętrza przez Boga Ojca Wszechmogącego.
Kim jest lub czym jest Duch Święty?
Odpowiedzi na to pytanie dają jego hebrajskie i greckie dosłowne tłumaczenie. Hebrajskie słowo "ruah" dosłownie znaczy "tchnienie", a w złożeniu ze słowem "święty" (hebr. ha kodesz) powinno być tłumaczone na "Tchnienie Święte". Podobnie jest w grece. Greckie słowo "pneuma" znaczy "tchnienie", a w złożeniu ze słowem "święty" (gr. hagios) powinno być również tłumaczone na "Świete Tchnienie". Inaczej mówiąc Duch Święty to dosłownie Święte Tchnienie. Jest to coś więcej niż sama tylko bezosobowa energia. To jest osobowa emanacja lub promieniowanie Boga, czyli taka emanacja, która jest nośnikiem jego osobowych cech. Można go przyrównać do Bożego palca, i tak też jest nazwany przez Jezusaw ewangelii. Tchnienie Boga jest jego emanacyjnym przedstawicielem ale nie nim samym w całej pełni...

Myślę że co do Ducha Świętego to nesto raczej by się z Tobą Kohelecie nie zgodził - ja również. Bo nesto prawidłowo uważa Ducha za Boga tak jak o tym świadczył Pan Jezus w ew.Jana 4,24:"Bóg jest Duchem..."
nesto! Czy mylę się co do Ciebie?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 02 kwie 2012, 11:08

Małgorzata pisze:Jeremiasz

Być może Małgosia uważa że zrodzenie Syna Bożego nastąpiło w dniu jego zmartwychwstania? Część chrześcijan tak właśnie uważa, argumentując to zapisanymi słowami św.Łukasza w Dz.Ap.13,33. Jednak większość protestantów, łącznie z KRK i K.Prawosławnym uznaje ustalenia soboru Nicejskiego.
Jeżeli Małgosia jest protestantką, to powinna raczej uznawać Nicejsko-Konstantynopolitańskie wyznanie wiary, które mówi że Syn Boży został zrodzony przed wiekami - czyli przed założeniem świata.


Małgorzata tak nie uważa. Syn, Ojciec i Duch byli zawsze.
Małgorzata niczego nie powinna uznawać oprócz Biblii. Nie interesują ją żadne postanowienia, wyznania wiary, sobory.
Opiera się na Biblii. Po prostu inaczej rozumiemy słowo "zrodziłem".

Mój post nie był do Ciebie skierowany lecz do Koheleta. Lecz w czasie gdy go redagowałem wpisano kilka innych, a ja nie zacytowałem tego który Kohelet pisał do Ciebie, a na który chciałem mu odpisać. Dlatego takie niezrozumienie formy w jakiej się wypowiedziałem.
Małgorzata pisze:I następnym razem nie pisz do mnie "po rusku", czyli w 3. osobie, bo to niegrzeczne.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 02 kwie 2012, 11:22

Małgorzata pisze:Jeremiasz

Być może Małgosia uważa że zrodzenie Syna Bożego nastąpiło w dniu jego zmartwychwstania? Część chrześcijan tak właśnie uważa, argumentując to zapisanymi słowami św.Łukasza w Dz.Ap.13,33. Jednak większość protestantów, łącznie z KRK i K.Prawosławnym uznaje ustalenia soboru Nicejskiego.
Jeżeli Małgosia jest protestantką, to powinna raczej uznawać Nicejsko-Konstantynopolitańskie wyznanie wiary, które mówi że Syn Boży został zrodzony przed wiekami - czyli przed założeniem świata.


Małgorzata tak nie uważa. Syn, Ojciec i Duch byli zawsze.
Małgorzata niczego nie powinna uznawać oprócz Biblii. Nie interesują ją żadne postanowienia, wyznania wiary, sobory.
Opiera się na Biblii. Po prostu inaczej rozumiemy słowo "zrodziłem".



Napisz więc proszę, jak rozumiesz słowo "zrodzony" ?
Bo jest takie słowo Pana Jezusa w ew.Jana 5,26 które według mnie odnosi się do tego faktu.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 kwie 2012, 11:49

agnieszkas pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus ma wszystkie atrybuty Boże i jest tym samym Bogiem co Ojciec. Jest tylko jeden Bóg.
a doktryna mowi, ze Syn nie jest Ojcem, a Ojciec nie jest Synem, to samo mowi doktryna o Duchu Swietym, ze nie jest Synem i nie jest Ojcem, wiec niektorzy np. uzytkownik jj dochodza do wniosku, ze jest "trzech aktorow"; z watku; http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 579#237579

jj pisze: Przeczytajmy wiec tekst z Izajasza, ktory Pan Jezus Czytal:

(1) Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,
(2) abym ogłosił rok łaski Pana i dzień pomsty naszego Boga, abym pocieszył wszystkich zasmuconych,
(Ks. Izajasza 61:1-2, Biblia Warszawska)

Widzimy wyraznie trzech aktorow wystepujacych rownoczesnie w akcie namaszczenia:

1. Duch Wszechmogacego nad Namaszczonym (Chrystusem)
2. Namaszczonego (nade mna)
3. Namaszczajacego (Pan)


Agnieszko, kolejny raz, nie wiem juz ktory, usilujesz mnie osmieszyc, ze uzylem slowa "aktor" w sosunku do osob wystepujacych w akcie namaszczenia.
Po pierwsze, nie zrozumialas gry slow: aktor - akt, gdzie chodzilo o podkreslenie mnogosci uczestniczacych Osob w tym akcie.

Po drugie, przyjmij do wiadomosci, ze jest to przyjete w calym swiecie ekonomii i polityki, zwyczajne slowo okreslajace uczestnika pewnego zajscia (w polityce), lub zaszlosci (w ekonomii).

Przyklady:

Aktorzy Życia Politycznego w Świecie Opinii Dziennikarzy Jacy są, a Jacy Powinni być ...

http://www.nexto.pl/ebooki/aktorzy_zyci ... p17787.xml

Współczesny socjolog N. Luhmann zauważa, że społeczeństwo nie składa się z ludzi, lecz składa się z międzyludzkich układów komunikacyjnych. Czyli człowiek rozpatrywany jest ze względu na jego cechy współżycia zbiorowego, jako współtowarzysz, współ-aktor, współtwórca, czujący i współczujący itp.

http://www.wiedzainfo.pl/wyklady/131/ro ... znych.html


Aktor, to nie koniecznie pan z telewizji. :)


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 02 kwie 2012, 12:23

jj pisze:Po pierwsze, nie zrozumialas gry slow: aktor - akt, gdzie chodzilo o podkreslenie mnogosci uczestniczacych Osob w tym akcie.
Oczywiscie, ze nie zrozumialam, podkreslajac mnogosc Osob Boskich nie trzeba bylo zastepowac ich slowem aktor, moim zdaniem. No ale dziekuje za wyjasnienie.

Jezeli mowisz, ze ja cytujac Twoja wypowiedz chialam Cie osmieszyc, to co powiesz na takie Twoje stwierdzenia wobec innych "lejesz wode", "piszesz bezmyslnie", "agitujesz, albo, ze ja piszac "dobrem zwyciezaj zlo" piszez, ze to "zly wyje o lagodnosc i wyrozumienie" , odpowiadajac Tobie na Twoje pytanie mowisz, ze" znalazlam sobie ofiare w Tobie" , albo przytakujac Malgorzacie gdy innych obraza ? i inne.

jak takie Twoje zachowanie nazwiesz ?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 12:29 przez agnieszkas, łącznie zmieniany 2 razy.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 02 kwie 2012, 12:25

Duch Święty, jest świętym osobowym Tchnieniem Boga. Nie jest to żadna trzecia Osoba Trójcy, a jedynie jego osobowa moc. Nie sama moc ale jego osobowa moc.
Duch Święty jest osobową mocą Boga, jego osobowym Tchnieniem, a nie Nim samym.
Jest mowa w Biblii o Tchnieniu Boga (Duch Święty) jako o osobie, ale częściej jako o czymś, czyli jako o dosłownie tchnieniu.
Tchnienie Boga niesie z sobą jego przymioty i osobowość.
W tym też znaczeniu Pisma wyrażają się, o tej osobowej mocy Boga jako o osobie.
Jezus powiedział o Duchu świetym jako o palcu Bożym. To też wraźnie sugeruje, iż nie jest to osoba Boga ale jego osobowa jego częśc czyli osobowa emanacja... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 kwie 2012, 12:29

agnieszkas pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus ma wszystkie atrybuty Boże i jest tym samym Bogiem co Ojciec. Jest tylko jeden Bóg.
a doktryna mowi, ze Syn nie jest Ojcem, a Ojciec nie jest Synem, to samo mowi doktryna o Duchu Swietym, ze nie jest Synem i nie jest Ojcem, wiec niektorzy np. uzytkownik jj dochodza do wniosku, ze jest "trzech aktorow
Trzech: Ojciec, Syn i Duch Święty, to jeden Bóg. Ty nie wierzysz że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 kwie 2012, 12:32

Kohelet pisze:Duch Święty, jest świętym osobowym Tchnieniem Boga...!
Prosze, nie wklejaj tego samego tylko ustosunkuj się do tego co pisałem, przeczysz Słowu Bożemu swoimi tezami, Duch jest osobą co pokazałem ci w spisie wersetów traktujących o pewnych atrybutach Ducha Świętego. Odnieś się do Słowa Bożego przynajmniej w kilku punktach które poruszyłem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 02 kwie 2012, 12:34

KAAN pisze:
agnieszkas pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus ma wszystkie atrybuty Boże i jest tym samym Bogiem co Ojciec. Jest tylko jeden Bóg.
a doktryna mowi, ze Syn nie jest Ojcem, a Ojciec nie jest Synem, to samo mowi doktryna o Duchu Swietym, ze nie jest Synem i nie jest Ojcem, wiec niektorzy np. uzytkownik jj dochodza do wniosku, ze jest "trzech aktorow
Trzech: Ojciec, Syn i Duch Święty, to jeden Bóg. Ty nie wierzysz że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem?
Wierze, ze Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem. Wierze tez, ze Ojciec, Syn i Duch Swiety to Jeden Bog.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 kwie 2012, 12:38

agnieszkas pisze:
KAAN pisze:
agnieszkas pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus ma wszystkie atrybuty Boże i jest tym samym Bogiem co Ojciec. Jest tylko jeden Bóg.
a doktryna mowi, ze Syn nie jest Ojcem, a Ojciec nie jest Synem, to samo mowi doktryna o Duchu Swietym, ze nie jest Synem i nie jest Ojcem, wiec niektorzy np. uzytkownik jj dochodza do wniosku, ze jest "trzech aktorow
Trzech: Ojciec, Syn i Duch Święty, to jeden Bóg. Ty nie wierzysz że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem?
Wierze, ze Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem. Wierze tez, ze Ojciec Syn i Duch Swiety to Jeden Bog.
Jeśli wierzysz, że Ojciec i Syn i Duch Święty to jeden Bóg i Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem, to mam następne pytanie: czy wierzysz że Syn to nie jest Ojciec? Czy wierzysz że Syn to nie Duch, a Duch to nie jest Ojciec?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 kwie 2012, 12:55

agnieszkas pisze:
jj pisze:Po pierwsze, nie zrozumialas gry slow: aktor - akt, gdzie chodzilo o podkreslenie mnogosci uczestniczacych Osob w tym akcie.
Oczywiscie, ze nie zrozumialam, podkreslajac mnogosc Osob Boskich nie trzeba bylo zastepowac ich slowem aktor, moim zdaniem. No ale dziekuje za wyjasnienie.

Jezeli mowisz, ze ja cytujac Twoja wypowiedz chialam Cie osmieszyc, to co powiesz na takie Twoje stwierdzenia wobec innych "lejesz wode", "piszesz bezmyslnie", "agitujesz, albo, ze ja piszac "dobrem zwyciezaj zlo" piszez, ze to "zly wyje o lagodnosc i wyrozumienie" , odpowiadajac Tobie na Twoje pytanie mowisz, ze" znalazlam sobie ofiare w Tobie" , albo przytakujac Malgorzacie gdy innych obraza ? i inne.

jak takie Twoje zachowanie nazwiesz ?



Tam byl jeszcze drugi argument, ktory celowo pominelas:

jj pisze:Po drugie, przyjmij do wiadomosci, ze jest to przyjete w calym swiecie ekonomii i polityki, zwyczajne slowo okreslajace uczestnika pewnego zajscia (w polityce), lub zaszlosci (w ekonomii).

Przyklady:

Cytat:
Aktorzy Życia Politycznego w Świecie Opinii Dziennikarzy Jacy są, a Jacy Powinni być ...

http://www.nexto.pl/ebook..._byc_p17787.xml

Współczesny socjolog N. Luhmann zauważa, że społeczeństwo nie składa się z ludzi, lecz składa się z międzyludzkich układów komunikacyjnych. Czyli człowiek rozpatrywany jest ze względu na jego cechy współżycia zbiorowego, jako współtowarzysz, współ-aktor, współtwórca, czujący i współczujący itp.

http://www.wiedzainfo.pl/...polecznych.html

Aktor, to nie koniecznie pan z telewizji.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 02 kwie 2012, 12:56

jj pisze:Tam byl jeszcze drugi argument, ktory celowo pominelas:
nie pominelam, bo podziekowalam Ci za wyjasnienie. Przeciez tez tym argumentem chciales mi wyjasnic co miales na mysli, czyz nie ?

p.s. zakladajac u kogos zle zamiary, mysle, ze sam masz nieczyste sumienie. Dla mnie jestes bardzo zlym swiadectwem tutaj, wrecz zgorszeniem.

Dziekuje wiec za Twoje wyjasnienie. Nieczego celowo nie pomijalam.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości